AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 kush jane udheheqesat e Uçk ,kush qendron mbrapa skenave?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: kush jane udheheqesat e Uçk ,kush qendron mbrapa skenave?   Dim 30 Avr - 6:14

Ne kete forum kane te drejte te kyqen tane indiividet e te gjithave kombesive,dhe ti shprehin mendimet e veta.Sharjet nuk jane te pereferushme,sepse nuk ju sjellin gjera te duhura,pos ju bie vlera e moralit si popull,apo individ!


Dernière édition par le Ven 5 Mai - 14:04, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: isa tolaj   Dim 30 Avr - 8:22

[size=24/size]


Dernière édition par Perparimi le Lun 23 Juin - 18:27, édité 4 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ne Drenice masakra e neper Kosove behen zgjedhjet e ldk-es   Mer 10 Mai - 16:59

zgjedhjet e 22 marsit 1998 ne Kosoves ,duhet tu tregohet gjeneratave te reja , se udhëheqsia e atëhershme nuk qante koken per masakrat qe i beheshin drenices,por me hygjym pergadiste zgjedhjet per pozite dhe sundim te dy fishte mbi popullin e roberuare dhe shumë prej tyre ende janë ne ato pozita , pra çfare marrinash mudeni ti quani?Ku edhe tani kinese ata qe e udhehoqen luften ,palla su hane per popullin e vete,pra ata qe hoqen prape nuk u hiqet zgjedha e roberise!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Sot ne foletoren e kuvendit12.052006 dep.Alush gashi   Ven 12 Mai - 5:44

Sot ne foletoren e kuvendit te kosoves doli deputeti Alush Gashi dhe ja disa citate te keti dahijes:
1)Fati u prin atyre qe jane te paisur me dituri!!!!!!!!
Une po i pergjigjem:::Njeriu ,secili njeri eshte i lindur qe te behet i ditur,dhe secili njeri ka aftesi per kete!!!!Por zotnija yte,kush po merr dituri,shpiunat dhe tradhetaret,ata qe na piren gjakun si je ti,dhe elita e juaj,qe nga fadil qeni rugova,dhe disa sikur fatmirat,qe kinse jane ne tjeter parti,a duke ua ruajtur kotlluqet e qelbura e te stermbushura me gjakun e shqiptareve,sidomos te atyre qe e dhene jeten apo luftuan dhe sot keta te mjeret shetisin rrugeve te botes,qe iken nga ju ore gjakepiresa,qe jeni ma te keqi se çdo armik!!!E saiperkete atyre femive qe rrjedhin nga ma te vareferit nuk kane mundesi te marrin dituri,e pse e dini ju ore pisa,sepse barku unte,nuk i intereson dituria!!!
Se ju merrni rroga ka 5mi euro e ata as buke skane me ngrere!!!
Bugaret thone::::::Me jep para se pastaje di ma mire se çdo njeri.....
E tjeter qe thuash ne shoqerin e hapure,ka vende per te diture!!!!!!
Ju ore gjakatar keni pervoi te mjaftushme dhe dini ti mashtroni njerezit,dhe boten e marrur e te brishte,sepse keni rezerva te mjaftushme,per ta mbajtur popullin ne varferi te metejme duke u dhene buke sa per me mbijetuare!!E shitni mend gjere sa populli shuan dhe ju durone!!!!!!!!

çdo njeri eshte i lindur qe te jetoi i barabarte ne kete planet,pamarrparasysh gjinin,ngjyren ,gjuhen,apo fejen,dhe ka te drejte sikurse ju te ushtrioi detyra,por ju nuk leshoni penje gjere sa i siguroni klyshet e juai,dhe keta kelyshet e juaj ta vazhdoin sundimin mbi keta te varfer shqiptar!!!!!
Ma teper nuk ka nevoi tu shkruai......
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: kush jane udheheqesat e Uçk ,kush qendron mbrapa skenave?   Mar 25 Juil - 20:15

Perparimi a écrit:
Teza e Henri Kisingjerit,per luften ne ballkan

Kjo teze ka qen qe ne ballkan qindra vjet te zhvillohet nje lufte kalanore(familjare)apo kaqake.
Ti kujtojme lufterat e lajmruara,jepet mendimi i njeres dhe tjetres pale,Kush shkrepe ne SARAJEVE?
Njeriu i thjesht,nese eshte ne kofuzion,lehte pertype iden qe te gjithe jane fajtor,dhe eshte fjala per nje lufte klanore(kaqakesh) familjare)
Lufta e fundit Maqadone shqiptare iu mvesh kinse shqiptaret e filluan,dhe i quajten teroriste uçk ,dhe menihere u dorzuan si tha edhe vete sek. i pergj. amerikan ne maqedoni Hans Jack:se ushtria e pare ne bote eshte qe u dorzue pa presion?
Kurse une them se :çdo lufte ka dy ane te terorizmit
1(Teroriste jane edhe ata qe jane que per mu çlirue nga thundrrat e huaja,sepse ti nese done mu çlirue duhet me vra shpiuna e armiq,dhe per kete nuk ka ligje qe denon dike ne bote.
2)Teroriste quhet edhe ai qe te ka mbajtur nere sundim,sepse ka edhe ai tju shtypi e tu mbaje ende nere sundim.
Pra me te gjitha keto uçk ne maqedoni e humbi ,'',,KAPITALIN POLITIKE'',sikurse lufta ne KOSOVE.
Perseri e tera ne funkcion d.m.th.qe tere lufta nuk eshte zhvillue si duhet me norma nderkombetare,duke marr luften qe nga Azem Beta,Shaban Polluzha e deri tek e Adem Jasharit,sepse thote HANRI KISINGJERI se lufta eshte bere ne klanore sidomos nga gjaku familjar.Ku e tere kjo eshte pergaditur qe kjo lufte te zhvillohet mu keshtu!
Pra per kete specialiste te hartuare tere Ballkani eshte me njerez primitive..
Ata qe e kane udhehequr luften,rrine meshehur mbrapa skenave makabe,dhe e dijne se ku dhe kur duhet terhequr peni ne CAKUN e duhure''MOTO MASONET''
"ORDO AB CHAOS" rendi i KAOSIT ne vazhdim shihet mu ketu!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: kush jane udheheqesat e Uçk ,kush qendron mbrapa skenave?   

Revenir en haut Aller en bas
 
kush jane udheheqesat e Uçk ,kush qendron mbrapa skenave?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: