AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Transformimi i UçKes ne TMK,mes Thaqit e gjen. Majkell Jakso

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Transformimi i UçKes ne TMK,mes Thaqit e gjen. Majkell Jakso   Mar 13 Juin - 12:27

Me 21 qershor te vitit 1999,ne komanden e KFORIT ne Prishtine ,u firmos marveshja kalimtare per transformimine UçK-es ne TMK!
Kjo marveshje u ba ne mese gjeneralit Majkel Xhaksonit,dhe comander in chef UCK Hashim Thaqit!!!
Ndersa po kete dite,ish zedhenesi i stejtdepartmentit amerikan Jans Robin tha:

Pas arritjes se fitores per popullin e ketushem ishte nje gje shume ,e shume e veshtire
qe te kerkosh nga nje ushtri kryengritese,çlirimtare,te cilet kane luajture nje rol shume te rendesishem dhe qe ajo ushtri kryengritese te transformohet dhe te çarmatoset aq shpejte per disa jave,per disa muai pas kohes se fitores!
Kjo nuk ka ndodhure asnjehere ne boten moderne!
Shume veshtire qe ta hudhesh armen,njehere kur ta marresh armen ne dore,dhe zoti Hashim Thaqi e pate marr nje pune shume shume te guximshme,qe UçK -en ta trnsferoi ne TMK(ne trupa zjarrefiksa)


Dernière édition par Perparimi le Mar 23 Déc - 15:28, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Te njejten gje e bani edhe Ali Ahmeti ne maqedoni   Mar 13 Juin - 12:32

Sipas RDW te dates 27.07.2001 lajmet ne gjuhen maqedone,transmeton keshtu:
Zevendesi i sekretarit amerikan ne maqedoni Hanes Jack deklaron:
Se ushtria e pare ne bote qe ne menyre vullnetare u dorzue pa presion nga jashte eshte ushtria e UçK-es ne maqedoni!

Dhe ma vone transmetuan se Ali Ahmeti ka punue ne organet politike maqedonase ne kohen e monizmit;gjere pa u nisur lufta!!!!!!


Dernière édition par Perparimi le Mar 23 Déc - 15:28, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Transformimi i UçKes ne TMK,mes Thaqit e gjen. Majkell Jakso   Mar 30 Oct - 1:38

Marre mlarre,por per marre e morren ne qafe kosoven dhe popullin
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Transformimi i UçKes ne TMK,mes Thaqit e gjen. Majkell Jakso   

Revenir en haut Aller en bas
 
Transformimi i UçKes ne TMK,mes Thaqit e gjen. Majkell Jakso
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: