AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 FORUME+Per Rugoven+Fatmir Limen e Thaqin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: FORUME+Per Rugoven+Fatmir Limen e Thaqin   Sam 17 Juin - 2:32

fim bartje armesh ne koasove

http://cgi.omroep.nl/cgi-bin/streams?/tv/vpro/tegenlicht/sb.20040905.rm?title=Bekijk

www.forumishqiptar.com/showthread.php%3Fs%3D%26threadid%3D4038+%22www.forumishqiptar.com/showthread.php.s%3D%22&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=2&lr=lang_hr" target="_blank" rel="nofollow">http://72.14.221.104/search?q=cache:zybRnlaH5u4J:www.forumishqiptar.com/showthread.php%3Fs%3D%26threadid%3D4038+%22www.forumishqiptar.com/showthread.php.s%3D%22&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=2&lr=lang_hr


GWENI20-05-2005, 18:48
O Brari perse o burrec nuk e thue as nji fjal per ata qe vrasin shqiptar me te vertet ?!
O Brari jane dorzue 500 faqe matrial qe tregoin dhe kan argumente te mjaftueshme e fakte se kush i vrau ekremin tahirin xhemen e te tjeret.
O Brari ti thue thash e thena ndersa ne materialin dorzue policis nuk thuhet qe tragu por qe lepuri .
O Brari pasi paraqitesh se kinse te dhimbsen keta qe u vran perse nuk e ngrite zerin kurr nga vin urdherat se kend dhe kur duhet vrar?!
O Brari ne ket shtepi ku banon komanda e krimit quhet velani.
O Brari vrases te shqiptarve jane bashkpuntoret e UDB-es qe e formuan me ndihmen e serbis "sigurimin e atedheut"
O Brari ky sigurimi e ka komanden ne velani dhe komandant Ram Maren kshilltar per siguri i brahim -dinarit e krye komandant rugo-dinar-kriminelin
O Brari a me tregon perse rugov-dinari nuk pranon te ket zyre ne ndertesen e Qeveris po ne Velani?
O Brari perse nuk e the as nji fjal per armet qe dyshohej se eshte krye krimi ne kosove me to ne shtepin e brahim-dinarit ne velani.

O Brari perse nuk e the asnji fjal perse ne shtepin ku banoin kriminelet e kryekrimineli u gjenden dinar te serrbis a thua perse???!!!

O Brari bolli i shajte ishe Ushtaret e UĒK-se dhe gjaku i tyre nuk ishte uj por gjak me i paster i shqiptarit e pusho ma o Burreci i vogel pusho.

Te lumte se ashtu eshte
-----------------------------------------------------------------------------
Brari21-05-2005, 03:31
aha llap .. shum posht ke ra..
o llapi o burr i madh pse harron se male me shpifje i ka ba epoka e kosovpreshja e mafies kriminele para e mbas vrasjes se patriotve Ekrem, xhem e tahir.. e qe ti i ke postue ketu..?

Pse o llapi harron se ndrrimi i trakes nuk asht i leht.. sepse tan kosova e din punen si ka qen e si asht..

O llap bahu me vetvehten i ndershem..

Asnji luftar UCk-je apo Farku nuk eshte sharė ketu prej meje.. apo miqve te mij bashkmendimtare..
Kurseju i keni share e vrare pa qyk zori..
I keni vra o llap ke keni dasht e ska det e lum e shampon qe ju a lan krimin..
mushni jo 500 po 5 milion faqe .. kot e kini..
More llap po a nuk i mjaftonte bora e Sharrit te kosoves Lim hashimit me ba ski-jim.. e duhesh ne Slloveni me shkue me skijue Lim hashimja..
sa mir i paskna dit Lim hashimja vendet e qejfit??


Pergjigje per te dyte:
Te LDK-es jane te dalur nga LKJ,dhe ai njeri qe u del nga gigja e tyre ata dijne me vrare,por edhe te Fatmirthaqat jane te dalur nga komunistat,dhe jane po aq te rrezikshem sa jane te paret,ruanu nga te dyte ore popull i roberuar,dhe mos u quditeni se ende se keni hanger te Shabanit,e pastaje u bine ndermende fjalet qe po ua shkruaje,edhe Albini eshte i nxitur nga te LDkes bile nga amerikanet me ua la m...me shurre qe neser kur kosova ti nenshtrohet serbise me u thane popullit qe ne u munduam,por tjeret na kane ne dore!!!!Kerkush nuk na ka ne dore e as qe na kane faje,faji eshte tek ju ore popull qe i votoni keta qena,dhe kur lufta u nise i keni dite e njohure se cili njeri eshte i paster me ju udhehequr dhe nuk keni ba za,sepse keni dashte me fitue me te shkerdhyme pavaresin!Pra sa keni luftue aq vjet dot jeni pa serbin,e dini mire ore popull,nese mendoni mu shite trima ne mese vedi,botes keto prralla nuk mundeni me ja shite,a morret vesh a jo,nese nuk me kuptoni keni me kuptue por kur tu dalin syt kaperdhece!

Haxhi Latif Kuēi(Krasniqi)


http://stream-down.cocsoft.com/

http://www.freerepublic.com/focus/f-news/1248970/posts
http://www.google.com/search?hl=en&q=Kerry+financed+by+terrorists

http://72.14.221.104/search?q=cache:TgvOGKoVqtAJ:listserv.buffalo.edu/cgi-bin/wa%3FA2%3Dind9708d%26L%3Dalbanian%26P%3D5918+kush+po+e+udheheq+popullin+shqiptar&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=9&lr=lang_hr

Quelle:"Zeri Shqiptar"Gjatė kontakteve tė arbėrve me fiset sllave e gjermanike, identiteti i tyre i rrezikuar nga shkrirja me ardhėsit u ruajt jo vetėm falė njėsisė sė gjuhės, tė racės dhe tė traditave tė pėrbashkėta, por edhe falė njė faktori tjetėr: kujtesės historike, traditės sė shtetit ilir, epirot dhe maqedon. Pikėrisht, kujtimi, edhe pse i mjegullt, i veprės sė Pirros sė Epirit, tė Aleksandrit tė Madh, tė Teutės etj. shėrbeu si njė faktor kohezioni pėr arbrit e mesjetės sė hershme. Sidomos nė momentet vendimtare pėr qenien e tyre, emri dhe vepra e kėtyre personaliteteve tė botės ilire e pėrforcuan edhe mė lidhjen midis njėsive arbėrore. Si njė provė e tėrthortė e kėsaj mund tė merret fakti qė emrat e kėtyre njerėzve tė shquar janė ruajtur brez pas brezi nė kujtesėn popullore, pavarėsisht se cilės bashkėsi ilire i kanė pėrkitur. Kėshtu, si apelativ, emri Pirro ėshtė ruajtur deri nė ditėt tona; emri i Aleksandrit tė Madh, nė formėn popullore Lekė, ka qenė shumė i pėrhapur nė tė gjitha trevat, siē del nga defterėt osmanė, nė tė cilėt Lekė, si emėr dhe si llagap, ka njė frekuencė tė lartė; emri Teutė, edhe nė trajtėn Teftė, ka qenė i shpeshtė nė trevat e Shqipėrisė sė Jugut gjatė gjithė kohėve. Pikėrisht, krahas gjuhės, zakoneve e traditave tė njėjta, edhe kujtesa historike, nė mungesė tė “kombit politik”, d.m.th. tė shtetit historik tė pėrbashkėt, ka shėrbyer si faktor kohezioni dhe si tharm pėr procesin e lindjes sė popullit shqiptar. Nė kėtė proces tė formėsimit si njė popull i veēantė, qė pėrkon me periudhėn e fundit tė sundimit tė Romės dhe me fillimin e kontakteve me ardhėsit sllavė, bashkėsia epiroto-iliro-maqedono-dardane e kishte identifikuar veten si arbėr dhe arbėreshė, vendin e saj si Arbėr, apo dheu i Arbrit, dhe idiomėn qė fliste si arbėrishte.
Me etnonimin arbėr, pasardhėsit e bashkėsive ilire u identifikuan pėr mė shumė se njė mijė vjet, deri nė agim tė shek. XVIII. Historia e tyre, tė paktėn qė nga momenti qė ajo fillon tė flasė pėr ta, ėshtė histori e dallimit tė dukshėm nga Bizanti. Kėtė e dėshmon sė pari historia e njėsive qė dolėn nga ndarja e Perandorisė sė Lindjes – e Despotatit tė Epirit dhe e Principatės sė Arbrit, – tė cilat pėrfshinė nė kufijtė e tyre pjesėn mė tė madhe

--------------------

Tryeza e Zerit
~~~~~~~~~~~~~~

*Shqiptaret jashte Shqiperise nuk duhet te heqin dore prej te se drejtes
per vetevendosje!*1. Si ndikuan ngjarjet ne Shqiperi per zgjidhjen e ceshtjes nacionale
shqiptare?
2. Pse dhe kush ishte i interesuar per dobesimin e shtetit shqiptar?
3. A mund te realizohet e drejta per vetevendosje per Kosoven dhe viset
tjera te banuara me shumicen etnike shqiptare?
4. A eshte politika paqsore "leter e djegur"?
5. Cfare raportesh kane sot shqiptaret me SHBA-te dhe shtetet kryesore
perendimore?
6. A eshte Kosova celes per zhgjidhjen e ceshtjes nacionale?
7. A duhet te ringjallet Kshilli kordinus i partive shqiptare apo duhet
formuar nje organizem tjeter te perbashket?

PYETJET PER DISKUTIM

1. Cfare pasojash per Kosoven dhe trojet tjera etnike jashte Shqiperise
kane ngjarjet e fundit ne Shqiperi dhe dobesimi aq drastik politik dhe
ushtarak i Shqiperise?


Derničre édition par le Mer 23 Aoū - 15:09, édité 9 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: FORUME+Per Rugoven+Fatmir Limen e Thaqin   Sam 17 Juin - 2:33

gjithashtu kosovaret duhet te sillen me kujdes, e jo te mendojne vetem per vete. nuk behet shqiperia e bashkuar PA GJYKIM te ftohte, pa kujdes, pa menduar per te gjithe shqiptaret e tjere, kudo gjenden ata, interesat e tyre jetike, pra PA NJE SHQIPERI TE FORTE nuk do te kete kurre kosove te pavarur.

kosovaret me patriotizmin e tyre shpesh falls, si tek ky filmi ketu, po e marrin ne qafe shqiperine (RSH), po bejne lojen e grekut, duke ja lene ne dore ate mafies per shume kohe.

nuk pati nevoje gjermania te luftonte per tu bashku me pjesen lindore. e morri ME ZHVILLIM, me ekonomi. kete duhet te bejne dhe shqiptaret. sot eshte koha e ekonomise, ka ik ajo e pushkes. patriot i mire eshte ai qe PUNON e NDERTON per atdheun, jo ai qe lufton per lavdi personale, per t'ju kendu dy kenge te mjera me ēifteli.

reflektoni or kosovare.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
FORUME+Per Rugoven+Fatmir Limen e Thaqin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: