AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ja ēka thone per Rugoven

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ja ēka thone per Rugoven   Mar 27 Jan - 16:24

[color=white]Ai qė e kėrkon shpėtimin e jetės me indiferencė ndaj jetės sė tė tjerėve, nuk do ta jetojė me nder!” ( Mr.Ukshin Hoti
zeriatdheut
DRIOLA nese done te ebatoshe vazhdo mos u ben biber ne cdo gjelle se nuk ja vlen po te kisha qene une aty nuk kishte pije dote wiski flliqesina e ty e nderuar po qesh kure motrat e tua dhe shoqet tua u perdhunoeshin nga ndytesira nga ky faqe zije e ti po hape dhembet si vampir ketu turp te keshe DRILONA nuk ehte per te qeshur eshte per te qare po ske faj ty jo se ndoshta ke qene ne ate grupe te flliqesines duke bere shoqri me te andaj hape dhembet ti e nuk ke meshire per motrat shqiptare qe u perdhunoheshin ku me dite cfare gjaku jeni tung

Driola
GJakun e kuq e kam.zeriatdheut pse at'her s'keni mujt me i ndalu ato perdhonime qe ju kane bere femrave shqiptare, ku keni qene at'her?? sigurisht dikund jasht Kosoves.zeriatdheut a mos ke qene edhe ti ratesisht ne ate ndeje??duke pire WISKI ME COCA-COLA.hahahaha.. mbase po e din qe e paskan festu me WISKI.Lereni te vdekurit more po kqyrni k'ta te gjallit tash e tutje

zeriatdheut
JO e nderuar DRILONA aspak jashte kosoves ne vije te frontit kame qene edhe pse nuk jame nga kosova por po te them hkurt e shqip ne vije te frontit kame qene e sa pse nk i kemi mbrojte pyetne RUGOVIQIN pse ai e dine me mire ne kemi luftu me ndere e ndegjegje e paster jo sikur flliqesina RUGOVNA qe u sorollitetet ne zyrat e beogradid me dashnoren e vet MILLOSHIN ok

Luki
Driola, Zeri ka qen luftetar i merituar i Kosoves,
Keta njerz i vyen Kosoves

Beton
I nderuar !
Mendoj dhe me vjen shume keqe qe te theme ,pore e verteta ekziton,dhe historia flet,vonohet por nuk harohet,nuk ka faj UCK aspak pse nuk e ka m'brojte popullaten ,ka faje vete I.R ,duke kerkuar me pacifizmin e ti te genjeje popullin dhe te percaje popullin e me ne funde pikrishte ai populle ishte qe nuk perkrahen UCK, u maskruan ne menyre me barbare !

Ibrahim Rugova
i nderuari beton a ishte me e rrezikuar UCK apo popullata?? mos ja vėni faj nje njeriut i cilla ska lidhje per masakrat e ka ditur se shkau eshte nje armik i flliqt i cilli ne pamundesi per ti vrar UCK kete mfell e shprehu ne popullaten e pafajshme .......asnjeri spo me jepni pergjigjen e duhur se une spo e kupoj pse UCK qe ishte e armatosur nuk e mbrojti popullaten nga kto masakra?

zeriatdheut
KETO JANE FAKTE NUK JANE FJALE RUGESH OK MER VESHT DHE LEXO MIRE

UNe isha ne vija te frontit duke e mbrojte popullin e kosoves qe flliqesna rugova sulmonte me makinerine serbe duke drejtuar tytat e tankeve e topave nga largesija e pa pershkrume duke e ditur ku ishte populli i shkret ne malet e drenices e te berishes e per reth lumit te bistrices qe ne luftime me 8 gushte ne vijat e frontit ne dugagjine ne Ratish , SHaptej ,Babaloq, Hereq, Rostovice, Prilep, Carabreg , e disa pik te tjera ku tradhtija e RUGOVES me kriminelin TAHIR ZEMA kordinonin me ushtrine serbe ngase nuk kishin ku me na thyer dhe duke ditur qe ne cfaremenyre me na detiru te ndalemi ata flliqesina thonin ushtrise serbe gjuaj ne popullate se nuk mundeni ty theni ndryshe sepse e dinin se ku munde te na demtonin per hire te asaje sitate UCK e ndaloje ofenziven ne dugagjin o igjore andaj ne bistrice ret lumit ne prapaqane ishine 25mije banore te strehuar te ardhur nga krahina te ndrydshme te kosoves ku krymyneli pacifiste RUGOVA PINTE VISKI ME GORILLAT e ARKANIT NE VELANI BUZQESHESHINE E KENDONIN KENGE CETNIKE SE GJOJA E SHPARTALLUME UCK po ti je kopil e nuk mer vesht sepse ti as qe uk e dine se me kend ka luftu UCK me tradhetaret e shume te degjenerume qe soe qajne per kumarine me shkjaun tani kuptoje si te duash

Beton

Bile UCK e qunte ''rrebele'',po me thuaj i nderuar ,ishte me mire te ndiheshin keta te quajtur ''rrebell '',te njohur ,te dashur ,pse kjo urrejtje nga kjo potenze vullnetare ?.mendon sepse deshira e tyre ishte vetem ,te kene detyren e vullnetit te ēliroin tokat e tyre ,sepse ishine nje themell i te quajture human edhe UCK,sepse ndertonin nje themel qe ideli ishte potenza e vullnetit per ēlirim me gjithe ate forze ,enrgjie,e zemer qe kishin ,sepse ishien njerz qe identifikoheshin me nje te vertet ,sepse karakteri i tyre i identifukuar me nje pasion te quajtur ushtri.Apo,sepse kishte kapacitet te kritikohen nje te vertet !?

Ibrahim Rugova
keni fakte se po pinte wiski me gorillat e arkanit ?keni foto?sepse eshte diqka e madhe te flitet ne ketet menyr..e ke pare duke te sulmuar Rugova??ose tahir zema ?qitmi faktet zeriatdheut sepse je duke e zhytur personalitetin e te madhit tone IBRAHIM RUGOVEN..detyra jote ishte te ishe ne vije te frontit ke menduar ndonjeher ēmund ti ndodhte familjeve te paarmatosura shqiptaare? .Jo nuk ke menduar sepse familja jote ishte ne Tetov.me respekto te respektoj zeriatdheut
vete fjala pacifizem nenkupton se ska deshiruar te kete masakra ne popullin e vet .ka dashur pa luft te pavarsohet Kosova .e ka quajtur UCK rrebele ne fillim i nderuar sepse ska pasur njohuri per kete ushtri qe besa as une..
ju kisha lutur te shikoni kete video e mos thuani se IBRAHIM RUGOVA ska dashur ta njifte familjen jasharaj.Po tek e fundit ēdo ushtri ēlirimtare quhet ushtri terroriste,rebele,partizane sepse po dashte te ēlirohesh duhet te rebelohesh apo te terrorizon armikun,e ēka mendoni si me ēuajt ndryshe uēk ?

zeriatd
Ju zoti I,R, dhe Istogalia dhe dy apo tre tjerė po mendoni nė kushtet e sotme pėr tė kaluarėn e Shqipėrisė.
Enver Hoxha pėr atė kohė ka qenė alfa dhe omega.
Ju mund tė thoni ēfarė tė doni, apo ēfarė iu kanė mėsuar tė thoni.
Ajo qė mė ka mbajtur krenar gjatė gjithė jetės sime, jo tė mirė me pushtetin jugosllav, ėshtė se Tito, Rankoviqi dhe aparatura jugosllave iu kanė frikuar Enver Hoxhės sikur gjarpėrit.
Enver Hoxha Shqipėrinė bunker nuk e ka bėrė pėr dhunė tė miqėve, ai e ka dijtur se ēfarė armiq e rrethojnė.
Pėr ju kėto gjėra janė jo tė rėnda, por tė pa akceptueshme sepse nuk jeni marrė me problemet kombėtare para viteve tė 90-a. Ju jeni shtatėhonėsh nė politikė.
Armiqėt kanė qėndruar nė njė kėmbė pėr tė invaduar nė Shqipėri.
Pėr kėtė arsye Enver Hoxha i ka bėrė bunkerėt, ėshtė armatosur me armatim mbrojtės deri nė vitin 1970, pas atij viti ka bėrė edhe armatim sulmues dhe kėshtu sot Shqipėria i ka 150 Gėrdeca.
Nėse kanė vuajtur shqiptarėt e Shqipėrisė, nuk keni vuajtur ju RUGOVIQTE e Kosovės nga Enver Hoxha.
Ju e shani Enver Hoxhėn pse ka pasė miqėsi me Jugosllavinė para vitit 1947.
Ju po harroni se Ibrahim Rugova ka pasur miqėsi me Jugosllavinė e Serbinė 50 vjet mė vonė.
Sikur tė kisha arritur t'i kem vetėm pesė shqiptarė sikur ishte Enver Hoxha s'do tė lodhesha a mė pranon Maqedonia, Mali i Zi e Serbia.
Sikur ju t'i kishit 500 Ibrahim Rugova, vetėm sa ishte trashur miqėsia me Serbinė. Po them vetėm me Serbinė sepse Jugosllavinė e shkatėrruan tė tjerėt edhe pse ne nė mėnyrė konstante, qė nga viti 1968, ia dridhėm themelet.
Nuk ia keni dridhė themelet ju rugovistėt, pėrkundrazi ju jeni munduar t'ia forconi, por mundi iu shkoi huq sepse gjaku e kalbi politikėn e Rugovės dhe reprezaljet serbe mbi shqiptarėt i kthej nė vedosmėri pėr tė luftuar deri nė fitore.

Pergjigje
Enverin serbet e pruren ne pushtet siq ishin Milladin,Mugosha,e tempo,bashk me Stalinin!!!Dhe si eshte emundur qe tju frigohet serbeve enveri!Bunkeret i ka krijue me ndihmen e Maocetungut,armikun e shqiptareve dhe ndihme i ka dhene dhe nena rusiNuk ka pasur nevoi te invadoi serbija(jugosllavija)sepse e ka pas ne krye te shqiperise njeriun e besuar o serbofil!!
Dhe ai shqiptar qe ka ik nga turturat e shkuve ne shqiperi ka pjell majmuna e burgosur si shtazen ne kafaz,ja kush ka qen Enveri yt o marksist leninisti.

Pirro i Epirit
siq po shihet ti zeriatdheut e paska rregullar shkrimin mire tani i ka fjalet me te lexushme ehhehhe
http://fr.youtube.com/watch?v=gf76oHMF7F0&feature=related

Ago Muji
Kush ėshtė Damir Fazlliē

Fazlliē ka lindur nė Foca tė Bosnjės, mė 26 shtatorin e vitit 1975, me babanė boshnjak dhe nėnėn serbe. Damir Fazlliē pėrfaqėson sot njė nga biznesmenėt me njohjet dhe lidhjet mė tė fuqishme nė Ballkan. Nė Bosnjė dhe Serbi zoti Fazlliē shihet si njė personazh misterioz. Dy gazeta boshnjake kanė investiguar pėr njė kohė tė gjatė aktivitetin e zotit Fazlliē, ndėrsa ky i fundit rezulton nė disa lidhje tė fuqishme biznesi dhe klanore me njerėzit mė tė pushtetshėm tė regjimit tė Millosheviēit. Sipas kėtyre investigimeve, rezulton se zoti Fazlliē ka patur mbėshtetje tė madhe nga ish-shefi i policisė sekrete (dhe numri 2 i regjimit tė Millosheviēit) Jovica Stanisiē. Nė fakt, e ėma e tij, Jovanka, ka qenė kushėrirė e dytė me zotin Stanisiē dhe ka punuar si sekretare e tij deri nga fundi i viteve ‘80, kur familja u shpėrngul dhe emigroi nė Londėr. Pikėrisht nė Londėr ka marrė shkas dhe anglishtja e tij e pėrkryer. Nė vitin 2003, ai u ndalua nga policia boshnjake dhe u mor nė pyetje lidhur me relatat e tij me Milorad Ulemek (Legija). Ulemek ishte shpallur nė kėrkim pėr vrasjen e ish-kryeministrit serb, Zoran Xhinxhiē dhe autoritetet serbe kishin tė dhėna se Fazlliē e fshihte atė nė Bosnjė. Nė telefonin e Fazlliē u gjend si numri i Ulemek-ut, ashtu dhe ai i kryeministrit tė vrarė. Fazlliē kishte njė miqėsi tė fortė me Ulemek-un, pasi ky i fundit i kishte shpėtuar lėkurėn disa vite mė parė, kur bosi i kontrabandės sė cigareve nė Ballkan, Stanko Subotiē, donte ta eliminonte atė gjatė garės pėr privatizimin e njė fabrike tė rėndėsishme duhani nė Serbi. Por zoti Fazlliē ėshtė ndjekur penalisht nė Bosnjė dhe Kroaci pėr pastrim parash dhe evazion fiskal, ndėrsa investigimet e medieve boshnjake e sjellin atė nė vėmendje edhe pėr trafikun e armėve, si pasojė e disa bashkėpunimeve tė tij nė Rusi dhe Serbi. Fazlliē ka njė miqėsi tė fortė dhe me Hasan Ēengiē, ish-ministėr i Mbrojtjes nė Bosnjė, i cili ėshtė i njohur pėr rrjetin e gjerė tė trafikantėve tė armėve, me tė cilėt ka konsoliduar bashkėpunimin nė vite. Gazetarėt boshnjakė qė e kanė investiguar dhe kanė shkruar pėr zotin Fazlliē, e pėrshkruajnė atė si njė mjeshtėr tė marrėveshjeve miliardere. Sipas tyre, Fazlliē nuk bėhet kurrė pjesė integrale e marrėveshjes, atij i pėlqen tė pajtojė palėt dhe tė mbajė pėrqindjen e fitimit. Ai e ka zgjedhur lojėn e tij, i pėlqen tė bėjė komisionerin. Madje, Fazlliē nuk ka shumė qejf as asetet dhe pasuritė e patundshme, lekėt i pėlqejnė tė thata dhe shpejt e shpejt.

istogalia
sa i perket ibrahim rugoves kete deshmuar ne gjyqin e hages ku ja tha droq milloshoviqit menyren sesi dhunshem ai e ka derguar ne beograd gjoja per te biseduar me te
ai haptas ka mbrojtur uqk ne tribunal a po jo
mosni bre burra mos folni palidhje ju lutem

Ago Muji
kur 5 vjet mas lufte aaa, edhe shpihuni ma i madh e ka mbrojt luften masi u kry ajoUn se pari si them vetit ushtarak, po ky forum e ka pare te udhes te me thote ashtu per shkak te kontributut qe kam dhene ne ate fushe ne kete forum.
http://fr.youtube.com/watch?v=eUw__iKwqVY&eurl=http://www.bashkimikombetar.com/politike-f1/analize-politike-historike-realpolitika-e-ibrahim-rugoves-t964-360.htm

zeriatdheut
IBrahim rugova ishte vetem nje tradhetare qe u printe nebale te titisteve dhe vazhdimsija e sinanhasanit asgj e tjeter vetem tradhetare i kombint ptuuuuuuuuuuuu

Pytjen te cilen e kam bere me pare se ku i ka dajt Rugova (nga cili vend eshte Nena e tij) nuk mu pergjigj askush, perveq Ademit i cili foli per jeten e tij, por jo edhe per dajt e tij.
Mirpo meq askush nuk u pergjigj, atehere jam i detyruar te pergjigjem une dhe tu tregoj atyre qe e perkrahin se perveq gjerave te tmerrshme qe i ka bere ky fare presidenti (qe dihen boterisht), edhe gjaku i ketij njeriu eshte i perzier me gjak serbi, pse them keshtu do ta shpjegoj ne vijim.
Nena e I.Rugoves quhej Savka Radulloviq nga Prie Polje e Malit te zi e cila ishte serbe, ndersa e therrisnin Nana Sof.
Ndersa sa i perket Babait te tij Ukes ai eshte vrare ne shtepin e tij dhe ate duke ju bajtur kasht kafshve, pra ai nuk eshte vrare duke luftuar sepse e shoqja e tij ka qen serbe ashtu siq e kam theksuar me larte, gje qe nenkupton se ai fare presidenti i ka pasur dajt serb.
Tash mundemi me kuptu se pse ky njeri i kapasur punt mire me Serbine, gjithashtu duhet te them se ky fare njeri nuk ishte tradhtar (ashtu siq e kam cek ne disa postime paraprake), por ishte Spiun i Serbise.

Me respekt
Kushtrimi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ja ēka thone per Rugoven   Mar 27 Jan - 16:24

Luki
Cilat vota i fitoje o stabil djali me cetnik si puna e juaj turp te permendish votat e 1998 turp te kesh po ti nuk ke turp se je cetnik hup- ja qka ka thene ZERI edhe askush prej ADMIN ju e perjashton dhe nuk ja terhek vertejen. Shih a ka ketu rregulla, doni kaloni me injorime dhe me forc ketu, doni ti largoheni krejt anetaret.
Kjo vlen per ADMIN

Gjura
heeeee kjo eshte ajo demokracija juaj a???
kush eshte ky qe i zgjedh shkrimet apo ky seleksionues???
po si mor mi fshini shkrimet e mija dhe ktu lejohet qe te shkruhet per kryetradhetaret me te medhej ne histori po une nuk i thura vargje aty kancerogjeni qe perdhosi ēdo gje qe eshte shqiptare .
Nese ky Forum eshte i bashkimit kombetar ateher ju bej thyrje qe bashkimi nuk behet me tradhetar kte mos e haroni. Me respekte nga .

Ademi,Istog
Se pari nuk ishte President i veteshpallura ,ishte lider i popullit shqiptar dhe ne zgjedhje u shpall President
Mendo i nderuari zeriatdheut po tja fillojnte luftes i madhi IBRAHIM RUGOVA dhe keto masakra qe u bene kujt ja kishit vene fajn .Me vjen keq ta them miirpo luftes ja filluat ju dhe nuk ishit te zote per ta mbrojtur popullaten nga masakrat ,nje popullat te pambrojtur nga askush ishin viktime .Eshte lehte te fshihesh neper male te larta ku ashkush sdo te gjej ,dhe ti lejosh masakrat mbi popullaten tende .Kete me se miri e dinte Rugova sepse ishte i vetedijshme se cmund te bente nje armik mbi femijet tane per kete nuk ka dashur te hynte ne lufte ka dashur qe problemet ti zgjidhte me paqe me nje lidhje te fort me SHBA..
Me falni per keto fjal qe i thash per UCK mirpo jane te verteta ne disa pjes te Kosoves nuk them ne pergjithesi.
me respekt Ademi,Istog


Ademi85
stabili nuk mundem ta fajesojm I.Rugoven per keto masakra
Fajsimi i shkon direkt UCK
shkurt dhe qarte si thote populli latine

Ademi85 shkruajti:stabili nuk mundem ta fajesojm I.Rugoven per keto masakra
Fajsimi i shkon direkt UCKshkurt dhe qarte si thote populli latine

beton
Shoku !
C'fare kurajo merre te shkruajshe nje gje te tille i nderuar ,ē'faje ka UCK -ja i nderuar qe e fajsone UCK-nė, a je ne vete ti a jo pse nuk e fajsone nje parti nje ''diēkaje'' ,qe nuk eshte kujdes per per UCK-nė ,pse duhet fajsoher nje ushtar i cili ka mare pushken ne dore vullnetarishte t'i dal ne ndime Atdheut ,pse duhet te fajsohet nje ushtare ku shume mire e dime ka lene familje rrugeve te Evropes dhe disapor te vij ne ndime per ēlirimin e Kosoves ,ē'faj ka nje ushtar qe ka mare ate venedim qe vetem nje shpirt si ti e ka patur por guximi ka qene maksimum dhe vullneti qe te ja fal jeten Atdheut ,ē'faja ka nje ushtar i cili lamtumiren e fundit ka bere me Nene e Babe ,Vella e Moter qe ka marre vendim te ja fale jeten Atdheut etj !
I nderuar po qe edhe njeher lexoi nje gje te tille nga ju eshte vrejtje dhe paralajmrim i fundit te jete ne kete faqe ,se me te vertet nuk logjikoni para se postoni nje shkrim e beni ata dhe pikrishte mbetet Stafi ai qe na Sulmoni pse ju fshihen shkrimet .
Mirkutime !

Pergjigje
Nese e ka marr nje pushk ne dore ushtari dhe e ka lene gruan e femit ne gyrbet ai ka qen i porositur se si me luftue dhe ne fund mu ba ja polic ja qeveritar siq jan ata qe vdiqen vdiqen dhe ju tani ne emer te tyre krenoheni kinse ju dhimsen shume,per ēka e keni gjithe kete rremuje ?Per ti mbrojtur qeveritaret qe na shkelin,per bashkim,apo per .?

zeri
O adem mos more se prek gjakun e deshmoreve mos po te them mos se dikushe buke nuk ka me ngrene mos se te mallkone kafshata e femijeve te tyre qe derhen gjakun
mos se vertet preke ne plage diken
mos se ka femije deshmoresh ketu qe shkruaj
mos se ka grue deshmori ketu
mos se ka vellzer deshmoresh ketu
mos se ka shoke deshmoresh ketu
mos vertt e teprone mos prek ne plaget e yre
skane faj ata mos
nuk kane fjae per bese jo skane faje se kane derdh gjakun ne lule te rinise
edhe ato e deshen jeten ta jetojn edhe ato e deshen te jene prane vellaut motres gruas femijut ne nes babes e me radhe por jo ata u vrane dhe u vrane po ne ato male te larta qe ti deri atje e zgjate kemben mbi gjakun e tyre
mos po te them se nuk mundemi te rime dar kryqe edhe ne pa mare masa ne y spese na mallkojne ato na thojne pse lejoni te shkelet mbi gjakun tone
ANDAJ TE THEM PER TE FUNDIT HER MOS I NDERUAR NESE DONE TE JETOSHE ME NENE E BABE VLLAE MOTE E DASHAMIRE JETO MOS FYEJ GJAKUN SE NUK DOTE LEJOJME MERI FJALET PRAPE DHE KTHEHU KERKO FALJE KETYRE KETU PER KETE GABIM

pergjigje.....................................................................
ku e ke dhembjen ?Pse nuk i pushkatuat tradhetaret sa ishte lufte,dhe ta vazhdoni luften kundra shkive por popullaten e lejuat qe shkau ta deboi,te na djegi, te na dhunoi motrat tona!Mos e felliqni uēk sepse ju ne emer te kesai sllogane mbroheni qe ta figoni kundershtarin.

Ademi85 shkruajti:stabili nuk mundem ta fajesojm I.Rugoven per keto masakra
Fajsimi i shkon direkt UCK
shkurt dhe qarte si thote populli latine

BiBiKiM.........................sllogani leninist
Ademi85, a jeni ne dijeni se cfare po shkruani, apo thjeshte ia fute kote vetem per te thene dicka ( palidhje ). Po si mundesh me thene se UĒK-ja eshte fajtore per masakrat qe kan ndoshur ne Kosove ??, me beso me dhimsen njerez sikur ti, qe kane keto mendime per UĒK-ne.

UĒK-ja eshte fajtore qe luftoje me gjithe ato forca serbe, u perballe me nje ushtri te tere, eshte fajtore qe i doli perballe armikut, eshte fajtore qe mbrojti pragun e shtepise, eshte fajtore qe nuk mundi te ia tembi syrin gjithe ajo ushtri e armikut qe ishte ne Ks.??!!

Jo jo i nderuar fajtori i vetem per ato masakra ishte Rugova, te cilin eshte dashur ta masakrojme qysh moti, por nuk ndodhi ajo gje. Fajtor ishte sepse kishte rrenjet dhe mendjen ne serbi, ndersa vetem fizikisht ishte ne Ks.!! Te them me mire mendo dicka me te mire para se te shkruash per UĒK-ne sepse i ri je te flasesh dicka te mire e le me dicka sikur kjo qe ke thene me larte.

Pirro i Epiri
RESPEKT per te gjithe luftetaret e denje te UQK e ne ket mes nuk futen kta cubat qe kan vesh teshat e USHTRIS QLIRIMATRE mas lufte dhe kan thene se edhe ne kemi qene UQK e kan vjedh e kan vra menjeher mas lufte shqiptar e ashkali e qka kan gjet veq per mos mi pengu ne pune tyre nuk duhet njollosur e tere ushtria qlirimtare por ne mesin e kesaj ushtrije ka pasur individ qe shume shpejt kan hup ne pushtet dhe kan harruar gjakun e "bashkluftetarve te vet"
duke i len femijet e tyre me nje ndihme sociale
nese doni ka edhe fakte per ket grup te flliqte qe jan munduar ta zhytin ushtrine qlirimtare

Gjura
RRac dhe soj i pa riparueshem jane mos u lodhni kot me kete lloj fundrinash shum kjart jua kam shkruar por ju mendoni se une thjesht bej shaka. Kete lloj fare te keqe duhej zhdukur nga atdheu se pari duhej pastruar oborin e shtepis sone e pastaj te meremiu me armikun se armiku i ka lene lavrat qe me koh ne peje apo ne istog dhe ne shum vise tjera kete lloj llumi dihej perjashtuar. me respekt nga Gjura. Per ti eshte fjala oooo Adamooo .

Kushtrimi86
Adem me vjen keq qe po te them por t'i e ki vendin ne Serbi e jo ne Kosove sepse as t'i (sikur Rugova) nuk ke gjak shqiptari.

luki
Ju zt. Aga Muji I thoni vetit ushtarak, nese jeni me vjen mire shume, por turp eshte nje ushtarak te perdor kesi fjale fyese, asgje nuk te bera dhe nuk te thash.I nderuar, kisha pas qef te takohemi une e ti te pim kafe e ta njohim me mire njerin tjetrin se kush eshte dhe qka eshte, dhe ta dim se cili eshte me ushtarak dhe kush ka dhene me shume per kete toke te pergjakur, qe ti te gjithe i fyen.
Per ty as Thaqi nuk qenka i duhur, vall mos eshte Tadiqi.
Keshtu do te dalim te pim kafe.

Ago Muji
Nxjerr konkludime te shpejta ti ore shok, edhe un kisha pas qef m u taku edhe me fol shtruar, e se besoj qe eshte e mundur te njihemi me nje te pire kafe, por megjithate nje takim do ishte kenaqesi

Luki
Ku jetoni ju dhe si mundemi te takohemi tregom

Ago Muji
Jetoj ne Prishtine, te kontaktoj une me mesazh privat kur mund te dal e te takohem me ty, shpresoj te ndodhe javen e ardhshme. Si mendon?

luki
Ok, bene edhe ashtu, veq mos harro.

Ago Muji
Asesi sepse do jete kenaqesi takimi me ty Very Happy, do i bisedojm ne sy qeshtjet e atdheut

Po munde bjer ne kontakt edhe me ademin e Istogalin se kisha pas qef me u taku edhe me ta.


Gjura
Puuuu Kushtrim je i pa arytshem i ke vene para nje akti qe ska burr nene qe e kundershton, Djali i Savkes i zoti a??? ja ka akoma nga kta qe i thojn vetit Shqiptar dhe qe akoma nuk jan ne gjendje te kuptojne qe ai dreq ishte vet me i zi se Rahman Morina dhe shoket e tija. Ky far Presidenti ja kaloj Aty te ndjerrit Kryeminister qe e la Prapanicen ne mes te rugve te Parisit nga plumbat e trimit Avni Rrustemi. Kto nostalgjiket e Titos dhe te ndjerit President Kancerogjen Rugova nuk mjaftojn faktet, kta e kan amanetit e kancerogjenit ne tru qe kur ishte ai sharlatan e zbatojke ne veper perēaj e sundo, kjo eshte motoja e serbve dhe e nipit te tyre mender me thene I,R.
Me respete nga Gjura.

Sofra
A thua me tė vėrtetė ėshtė kjo qė thua ? Nėna e Ibrahim Rugovės e ka emrin Sofija. Vetėm nėse ja kanė pėrkthyer nga Savka nė Sofija.
Kushtrimi86
Pershendetje Sofra, per kete qe e kam then me pare per Nenen e I.R eshte e vertet, sepse kam burime te besueshme.

Zeri i atdheut me vjen shum keq per nje bashkkombas timin qe mundohet te kuptoj politiken dhe nuk din asgje per politiken!
Politike nuk quhet ajo qe publikohet ne media.
Milaim Zeka e thote se qdo gje qe publikohet per politiken,eshte genjeshter.
Me t'mira

zeriatd foto
http://www.bashkimikombetar.com/users/73/80/67/avatars/316-86.jpg

Orfe@
Trandafile moj trandafile e paske sjelle nga nje forum komplet postimin, mos haro se ai qe ka shkruar mundet te jete edhe ketu antar,

Mergimtari Historija dhe biografija

Sa i pėrket kėtij "idollit" tėnd , presidentit tėnd tė dashur , mund tė shtoj edhe njė fakt tjetėr tė gjallė qė ka qenė njė spiun goxha i zoti kuptohet bashkė me kopen e tij LDK-nė. Pasi qė paralufte Prof.Hajredin Kuqi-n e kam pas komshi , i kemi pasur banesat ngjitur , ai banonte me qira tek njė profesor tjetėr qė fatkeqėsisht ja kam harru emrin. Por vinte shumė rrallė pasi qė ka qenė i pėrndjekur nga shokėt(serbomėdhenjt) e I.R & LDK-sė , nuk e di se cilėt kanė qenė spiunėt e vėrtetė nė atė ndėrtes por mendoj qė ishin ata sipėr meje (pasi qė vėlla & motėr kanė punu pėr I.R). Gati ēdo javė vinin nga 2 ushtarė serbė nė banesėn time ku gjatė kohės sė luftės isha vetėm me nėnėn dhe vėllaun , hynin brenda me kallasha nė dorė , bėnin pyetje , se ku ėshtė H.Kuqi , a e keni parė , etj etj... Ishte tmerr sidomos pėr vėllaun i cili ishte vetėm 4-5 vjeēar dhe unė paksa mė i rritur por isha mėsuar paksa me atė skenė.
[/color]
http://www.bashkimikombetar.com/politike-f1/analize-politike-historike-realpolitika-e-ibrahim-rugoves-t964-480.htm
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ja ēka thone per Rugoven
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: kulture-
Sauter vers: