AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Biografia e komandanteve te uēk

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Biografia e komandanteve te uēk   Mar 7 Juil - 4:58

https://www.youtube.com/watch?v=MBEBarlFUDY&feature=related


komandant drini ekrem rexha
biografia
ha
07.09.2006, 13:06:00
Drini_Junik

Ti e din se Ekrem Rexha ju ka hy rreziqeve, besoj qė edhe ai e ka ditė se munden me i kushtue me kokė !!


Ekrem Rexha ishte Oficer aktiv i Armatės Jugosllave (armatės Serbe) deri me 1993. Nė fillim tė vitit 1998 niset pėr Sarajevė dhe po atė vit arrestohet nė Zvornik dhe nga Gjykata e Uzhicės dėnohet me dy vite burg !! Nuk burgoset dhe nuk mban burgun !!

Pse nuk e mban burgun nuk e di !!

Po atė vit vjen dhe angazhohet nė UēK !! nė vitin 1999 e lshon UēK-nė !!

e nė vitin 2000 vritet nė rrethana ende tė pa sqaruara !!

Kto sene janė tė pshtjellta !! por besoj se Ekrem Rexha i ka llogarit tė gjitha kur ju ka hyrė kėtyre rreziqeve !!

Tė gjith e dijnė se Gjeneral Sali Veseli ėshtė i burgosur i pafajshėm dhe ėshtė dėnuar pa faj !! edhe fėmijt e dijn se nuk ka mundėsi qė ata tė cilėt i paska "nxit" Sali Veseli tė shpallen tė pafajshėm ... ndėrkoh Sali Veseli tė dėnohet .... !!!

Pra du me qen i kjarte, se Ekrem Rexhen nuk e ka vra Sali Vesli, dhe po ju premtoi qe Sali Veseli nuk ka lidhje me vrasjen e tije, por ate e kan vra ata qe i kan humbe te dashurit e tyre gjat kohes se luftes, dhe kurr e kan ni ate duke folur shkinisht ne celulare, ia kan shpraz zhanzherin ne goje.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Biografia e komandanteve te uēk   Mar 7 Juil - 5:02

AGIM QEKU


Biografia e Agim Ēekut

Prishtinė, 1O mars - Gjeneral Agim Ēeku ėshtė i lindur mė 29 tetor 1960 nė Qyshk tė Pejės. Pasi mbaron shkollėn fillore nė vendlindje, ai regjistrohet nė shkollėn e mesme ushtarake nė Beograd, ku diplomon nė vitin 1975. Ndėrkaq nė vitin 1984 mbaron me sukses tė shkėlqyeshėm Akademinė Ushtarake, pėrkatėsisht Akademinė e Artilerisė nė Zarė tė Kroacisė. Gjatė viteve 1984 1991, Ēeku ka shėrbyer nė ish Armatėn Jugosllave nė Shkollėn e Artilerisė nė Zarė, si komandant togu nė Shkollėn pėr Oficerė Rezervė dhe nė Akademinė Ushtarake.Agim Qeku, i cili si po ashtu i martuar me serbe - lexo: vajzė e njė oficeri serbė dhe nip Bosnje nuk e plotėson kriteriumin e patriotizmit, bile ky i fundit ka edhe dekorata tė huaja qė i ka ngjitur nė krahėrorė

www.kosova.de/forum/showthread.php%3Ft%3D418+agim+qeku+i+martuar+me&cd=4&hl=fr&ct=clnk&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://209.85.229.132/search?q=cache:DqgGAJkuh3YJ:www.kosova.de/forum/showthread.php%3Ft%3D418+agim+qeku+i+martuar+me&cd=4&hl=fr&ct=clnk&gl=fr
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Biografia e komandanteve te uēk   Mar 7 Juil - 5:42

Fatmir Limaj
Se parti shtabin e pare te uēk e formoi ne fshatin Deberdelan ne komunen e Sufrekes e pastai ja therri ne Kleqke
lindi mė 4 shkurt tė vitit 1971 nė Kosovė(Banje te Malisheves, ėshtė politikan, jurist shqiptar dhe ish luftėtar i Ushtrisė Ēlirmtare tė Kosovės.
politikanin me i nderuar ne kosov qe pas vdekjes se skenderbeut si dhe luftetari me i merituar per qlirimin e kosoves nga serbi
kengetari Sabri Fejzullahu deklaroi se Lima ja kishte dhene disa qindra mijera marka me ja que diku,dhe ne LLapushnik ishte udheheqes i burgut dhe burgosur patriotet a thote se ka burgosur spiuna !!!
Dhe ne hage vete deklaroi se e ka marr gjumi dhe serbet a e kan pare nuk e kan kindapue apo pushkatue!!!


Derničre édition par Perparimi le Mar 7 Juil - 6:00, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Biografia e komandanteve te uēk   Mar 7 Juil - 5:44

Hashim Thaēi

Hashim Thaēi (né le 24 avril 1968 ą Skenderaj (en albanais) au Kosovo, est le Premier ministre du Kosovo depuis le 9 janvier 2008. SI DESHI TĖ ORGANIZOJĖ ‘GRUSHTET PARTIAK’ HASHIM THAQI NĖ KRYESINĖ E FORUMIT RINOR TĖ LDK-sė NĖ SKĖNDERAJ

Adem Dėrguti ishte kryetar i Forumit Rinor tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės nė Skėnderaj. Para se tė shkonin nė Shqipėri, kemi bėrė ushtrimet e para tė gjuajtjeve nė malin e fshatit tonė – Llaushė, tė organizuar nga Adem Dėrguti, ku kanė marrė pjesė Sahit Jashari, Ramush Thaqi dhe tė gjithė anėtarėt e Kėshillit Qėndror tė Forumit tė LDK-sė. Mirėpo, menjėherė pas shkuarjes sė tyre nė Shqipėri, kishin filluar shantazhet pėr ta larguar Adem Dėrgutin nga pozita e tij – kryetar i Forumit Rinor i LDK-sė nė Skėnderaj.

Gjatė asaj kohe kur Ademi (Dėrguti) ishte nė Shqipėri, nė njė mbledhje tė Forumit Rinor, nė tetor – nėntor tė vitit 1991, ku kishte marrė pjesė edhe Hashim Thaēi, me disa anėtarė tjerė tė forumit, si Gani Koci, anėtar i kooptuar nė Kryesinė e Lidhjes Demokratike tė Kosovės - Dega nė Skėnderaj, dhe Hilmi Zeka. Kėta tė tre e kishin «shkarkuar» Adem Dėrgutin, pa Kuvend, nga posti i Kryetarit tė Forumit Rinor dhe nė vend tė tij ishte «emruar» Hashim Thaēin, me pretekstin se Adem Dėrguti e kishte lėshuar Kosovėn dhe kishte ikur nė Perėndim.

Kjo tė jep tė kuptosh se tė pėrmendurit nuk e dinin fare se ku gjendeshin Adem Jashari dhe Adem Dėrguti. Nė mbledhjen tjetėr, nė lokalet e LDK-sė nė Skėnderaj, nė muajin tetor tė vitit 1991, ku merrte pjesė i tėrė Kėshilli Qėndror dhe Kryesia e Forumit, nė tė cilėn isha edhe unė, njėzėri kundėrshtuam Hashim Thaēin dhe dy tė tjerėt pėr veprimin e tyre duke theksuar se «Adem Dėrgutin ka tė drejtė ta shkarkojė vetėm Kuvendi i Forumit Rinor. Dhe ky Kuvend i mbajtur disa kohė mė parė – Dega e LDK-sė nė Skėnderaj Turiēevc, ku kishin marrė pjesė delegatėt e 52 fshatrave tė komunės sė Skėnderjat kishte vendosur ndėrkohė pėr kėtė pėrbėrje tė Kryesisė: Adem Dėrguti – kryetar, Afrim Kabashi, Hanife Kerolli, Sabit Rreci, Bahtir Kastrati, Ramė Rreci, Rafet Ismajli, Rifat Mėziu, Muharrem Zabeli, Pajazit Isufi, Avdyl Imeri, Ismet Veseli dhe unė (anėtarė kryesie).

E tregova kėtė ngjarje pėr tė thėnė se udhėheqėsi i ardhshėm i UĒK-sė, i emėruari apo i vetėemėruari, Hashim Thaēi, as nuk kishte lidhje se ekzistonin pėrpjekje pėr tė krijuar ushtrinė e ardhshme tė Kosovės.

Nė vazhdim po e botoj pjesėrisht letrėn e Adem Dėrgutit, tė dėrguar nė muajin shkrut tė vitit 2001
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Biografia e komandanteve te uēk   Mer 8 Juil - 9:05

Llapi
Perjashtuar

Brari njiher po ju presim ju tuj u vra ne mes veti e ne fund te shofim kush po mbetet a mos po vriteni krejt shpiunat ne mes veti e po na shpeton Zoti


Arb
ALBANIAN

Po te mos ishte Adem Jashari, ketu nuk do te behej lufte. Le te harrojne keta njerezit e Shtabit te Pergjithshem te UCK-se se do te mund te zhvillonin lufte, po te mos ishte flijimi i Adem Jasharit," ka thene Sylejman Selimi.
Sylejman Selimi duke folur ne ate interviste, po ashtu ka bere disa pyetje:
Pse nuk kane qene ne gjendje pas vitit 1993, Jakup Nura, Sami Lushtaku, Hashim Thaci, qe te takohen me Adem Jasharin? Ne besojme se Sylejman Selimi ka edhe shume gjera te tjera per t'i thene, por jo vetem ai, por edhe te gjithe Komandantet e tjere te cilet gjate kohes se luftes ne Kosove ishin te dalluar. Andaj, eshte koha dhe momenti i fundit qe t'i denoncojme te gjithe perdhunuesit dhe perfituesit e luftes ne Kosove.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
GjIlAnAsI_cSi
Perjashtuar
Te duket si muhabet cajtoresh???
Mos u anko tek une por te ish-Kryeministri i asaj kohe Gjeneral Kolonel Hashim Thaci:
Ky Gjenerali qe hante dhe pinte neper Hotelet me te mira te Tirones me Greket njeashtu , i thoshte Popullates Rrini neper Shtepi mos e leshoni shtepit , e vinte Shkau Grrrr me makin jau hiqte koken gjith familjes , u bente cmos grave pleqve femijeve e ju rrinit neper Shqiperi e neper Maqedoni.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Marinari
thot Nanosi .. Kosova e ka beligradin kryeqytet.. cohet kryetari ideologjik i kanibaleve enveriste te Kosoves..Qose m.utsi-hani e thote.. NO KOMENT..
ose i thot kanibalve te 97 tes.. bjerini shtetit shqiptar.. shkatrroheni se.. ska asnji rrezik sovraniteti ..
Postuar mė parė nga Brari


Brari i pazėvėndėsueshėmBrari i pazėvėndėsueshėmBrari i pazėvėndėsueshėmBrari i pazėvėndėsueshėmBrari i pazėvėndėsueshėmBrari i pazėvėndėsueshėmBrari i pazėvėndėsueshėmBrari i pazėvėndėsueshėmBrari i pazėvėndėsueshėmBrari i pazėvėndėsueshėmBrari i pazėvėndėsueshėm

Epopeja e UCk po u festojka ne Prekaz?

Interesant.
Aty vjen Policia Serbe... masakron 40 gra e fmij e i len trupat e tyre ne oborr e ban me to cka te don e ju po festoni Epope UCK-je atje...kur UCK nuk i doli ne mbrojtje aspak familjes qe u rrethua e u masakrua..
Jo aty mund te perkujtohet vec faqja e zeze e juaja..kurgja tjeter..

Dhe ne fakt sa her mblidheni e marshoni si triumfator ne Prekaz vec faqen e zeze demonstroni..

Interesant o Marinar edhe se "spaske" lidhje me vrasjen e Sabahetes ti ja dijshe biografine asaj..
Ju zakonisht biografin ja bani atyre qe i kini vra vet..VRASJA E VIRGJIL ELSHANIT

TENTIMVRASJA E PARĖ NDAJ FAMILJES ELSHANI

Mė 18 tetor 2000, nė orėt e mbrėmjes nė oborrin e shtėpisė sė vetė Isuf Elshani nga Ozdrimi (Pejė) e gjen tė vendosur njė minė teledirigjuese tė paaktivizuar, pėr ēka e njofton policinė nė Pejė, tė cilėt e bėjnė ēmontimin e saj. Akterėt, kur kishte dalė nga oborri i shtėpisė djali i Isufit, Demė Elshani, mbase pėr ndonjė gabim teknik nuk kishin mund ta aktivizojnė lėndėn plasėse, por as ta tėrheqin mė vonė, sepse ishte vėrejtur nga familjarėt dhe nė vendin e ngjarjes vie policia e SHPK-sė dhe UNMIK-ut.
Sipas deponimeve qė do tė bėhen mė vonė nė polici, por edhe nė gjykatėn e qarkut nė Pejė, nga disa pjesėmarrėsit nė kėtė akt. Nė kėtė tentimvrasje kanė marrė pjesė Vesel Muriqi nga Vitomirica, Rexhep Kelmendi – “Xheka” nga Peja, Mehmet Sadrijaj – Tushi (operues me teledirigjues), njė ekspert pėr mina (45-vjeē) nga Bosnja ose Mali i Zi, qė ka folur nė gjuhėn serbe, tė cilin e ka sjellė Vesel Muriqi, Ilir Selimi nga Vitomirica e Pejės bashkė me tezakun e tij Hysenin nga Isniqi me banim nė Vitomiricė.
TENTIMVRASJA E DYTĖ

Pas tentimit tė realizimit tė atentatit me lėndė eksplozive, nga grupi i lartpėrmendur pason atentati tjetėr, kėsaj radhe sulm me armė zjarri. Gjithēka ndodhi mė 24 tetor 2000, rreth orės 22.30 minuta nė qendėr tė Ozdrimit, me ē'rast nė dy veturat e vėllezėrve Elshani ėshtė qėlluar nga pusia njėkohėsisht nga 5-6 armė automatike. Si pasojė e kėsaj plagoset rėndė Visar Elshani, ndėrsa mė lehtė plagosen Demė Elshani dhe Ramadan Elshani (ushtar i Brigadės "Adrian Krasniqi" tė TMK-sė nė Istog).
Kėtė akt e kryen Sadik Musaj, Mehmet Sadrijaj – Tushi, Vesel Muriqi, Rexhep Kelmendi – Xheka, bashkė me vėllain dhe njė nip tė vetin nga Potėrēi, Ilir Selimi, Hyseni dhe njė person tjetėr.
Pasi familja Elshani i zbulon disa prej pjesėmarrėsve nė dy sulmet e lartcekura, e lajmėron rastin nė polici, me ē’rast arrestohen tre prej tyre (Mehmet Sadriaj, Ilir Selimi dhe Hyseni) tė cilėt nė policinė e UNMIK-ut e pranojnė pjesėmarrjen e vet nė kėto dy sulme, por dėshmojnė edhe pėr pjesėmarrėsit e tjerė, duke dhėnė edhe detajet, se gjatė tėrė kohės kanė komunikuar mesveti me radiolidhje, se e kanė formuar njė grup prej 30 vetash me qellim qė tė kryejnė atentate kundėr pjesėtarėve tė UĒK-sė, TMK-sė, por edhe tė LDK-sė pėr tė nxitur konflikte tė hapta mes tyre etj.

Lidhur me kėtė rast inicohet procedura penale nė Gjykatėn e Qarkut nė Pejė.ATENTATI I TRETĖ – VRASJA E VIRGJIL ELSHANIT

Mė 10 nėntor 2000 (e premte), gjykimi kundėr personave qė ua kishin vėnė minėn nė oborr dhe i kanė gjuajtur me armė zjarri mė 18 e 24 tetor 2000, ishte paraparė tė fillonte nė orėn 12.00, por qė pėr arsye tė panjohura ishte shtyer nga gjykatėsi pėr dy orė. Nė atė gjykim Demė Elshani me babain e tij Isufin kishin pėr tė dalė nė gjyq si dėshmitar.
Pas pėrfundimit tė seancės, rreth orės 16.20 min., duke u kthyer nga gjyqi, Elshani sėrish sulmohen me armė zjarri. Ata ishin duke udhėtuar me dy vetura: nė tė parėn ishin Isuf e Demė Elshani, ndėrsa nė tė dytėn Virgjil e Granit Elshani. Kur arrijnė nė Ozdrim, vetėm disa dhjetėra metra larg nga shtėpia e tyre, disa persona nga njė veturė „Alfa Romeo“ me ngjyrė tė bardhė (pronė e Musajve tė Strellcit), qė vinte nga drejtimi i Pejės, nė tejkalim e sipėr qėllojnė me armė automatike dhe bomba dore nė drejtim tė veturave tė Elshanėve.
Nga shpėrthimi i bombės dhe plumbat e automatikut plagosėn rėndė Virgjil Elshani (19), ish-ushtar i UĒK-sė, i cili vdes pas 12 orėsh nė spitalin ushtarak tė KFOR-it nė Pejė dhe Granit Elshani (15), tė cilėt gjendeshin nė veturėn e dytė. Ndėrsa Demė dhe Isuf Elshani qė ishin mė pėrpara shpėtojnė, sepse vetura “Alfa Romeo” qė ishte nė tejkalim ndeshet ballė pėr ballė me njė makinė kombi qė vinte nga drejtimi i Mitrovicės dhe veturėn e mbulon zjarri.
Shoferi i vetures “Alfa Romeo” nga tronditja qė merr nga ndeshja vetėm pas disa minutave qė e nxjerrin nga vetura vdes, ndėrsa tre tė tjerėt dėrgohen nė spitalin ushtarak italian.
Nė veturė policia dhe KFOR-i gjejnė tri pushkė automatike me tre karikatorė rezervė, njė tjetėr pushkė automatike tė djegur nė veturė, njė revole gjysmautomatike dhe njė bombė dore.
Kėsaj radhe kryesit e krimit ishin katėr persona nga Shqipėria: Fatbardh Gabraj (1979), nga fshati Geghysen me banim nė Tiranė, Gazmend Luma nga Bajram Curri, Shaqir Bajraj nga Tirana dhe njė person tjetėr.
Tė lartpėrmendurit gjatė marrjes nė pyetje nga KFOR-i dhe policia atė natė kanė pranuar se janė paguar nga Vesel Muriqi dhe Sadik Musaj pėr ta krye njė akt tė tillė. Tė hollat nė vlerė 350 mijė markash gjermane ua ka dhėnė Sadik Musaj. Nė vendin e krimit policia e UNMIK-ut ka zėnė veturėn “Alfa Romeo” tė Musajve me tė cilėn personat nga Shqipėria kanė kryer krimin.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mua me gezon ēdo dridhje qe i behet "kalase" se krimit,
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A din gja TMK-ja se kush e vrau Kolonelin Ahmet Krasniqi?
Po ti Llap a din gja?

Ndoshta marinari na thot dicka interesante..
Postuar mė parė nga Marinari
Le ta shohin rugovistet se ka kaluar koha e tyre...
te gezon kjo gje?Arbi i kethehet marinarit


Brari
hajt se kini me i nxjerre nji dit te gjitha.. o marinar..

thon se ne nji moment nervoze mafiozi milaim Zek, keshilltar e mantenut e hashimit.. i thot mero bazes ne rambuje..

meroo.. te vras si ahmet krasniqin..

LLapi
brari Llapi te ka tregue moti po qa po bahesh kinse se din e po provokon prap
vete vete bukoshin e ata te sigurimit te rugoves e disa oficer te KOS-it ops FARK-ut e ndoshta te tregoin drejt haaaaaa dhe sa miliona marka dollar e franka i mbuluat me vrasjen e ahmetit o brari e din ti mire qfar u raporoi juve bukoshi pasi qe e vrat ahmetin kinse ja ka dhan ministrit te nbrojtjes per armatim kaq e kaq miliona e ore dai let eshte te akuzosh pa fakte por ketyre sdo te mundeni tu ikni jo nji dit do ti lani te gjitha ne nji drras


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Conseil : Recherche pour résultats en franēais uniquement. Vous pouvez indiquer votre langue de

recherche dans Préférences
Résultats de recherche

1.
Xhavit Haliti - Wikipedia
- [ Traduire cette page ]
Xhavit Haliti lindi mė 8 mars tė vitit 1956 nė Novo Sellė(shq: fshati i ri) tė ... [redakto] Biografia. Ka qenė i burgosur politik, me ē'rast detyrohet tė ...
sq.wikipedia.org/wiki/Xhavit_Haliti - En cache - Pages similaires


ėdhėnėsi i TMK-sė, Shemsi Syla, ka deklaruar tė enjten se sot /e premte/ nė Shtabin e Pėrgjithshėm tė TMK-sė do tė bėhet pranim- dorėzimi i detyrės sė komandantit tė TMK-sė nga gjenerallejtėnant Agim Ēeku, tek gjeneralmajor Sylejman Selimi ish-gjeneral major Sylejman Selimi i graduar sot nga kryeadministratori Petersen nė gradėn gjenerallejtėnant.


Sylejman Selimi u lind mė 25 shtator 1970, nė fshatin
Aēarevė tė Drenicės. Arsimin fillor e mbaroi nė vendlindje,
tė mesmen nė Klinė ndėrsa studimet i vazhdoi nė Fakultetin
Metalurgjik nė Mitrovicė.

Z. Sylejman Selimi ėshtė njėri nga organizatorėt e UĒK-sė.
Gjatė veprimtarisė sė tij nė radhėt e UĒK-sė ka bartur detyra me pėrgjegjėsi nė strukturat komanduese tė UĒK-sė. Nė pranverė tė vitit 1998 me vendim tė Shtabit tė Pėrgjithshėm emėrohet Komandant i Zonės Operative tė Drenicės,
ndėrsa nga marsi i vitit 1999 deri me 2 Prill 1999, ishte Komandant i Pėrgjithshmėm i UĒK-sė.

Agim Qeku
Thėnė realisht ndaj figurės sė A.Ēekut flasim mė tepėr nė baza romantike se sa realiste
Me transformimin e UĒK-sė nė TMK,mendoi se Z.Agim Ēeku ka ēenė gjeneral i njė ushtrie tė vdekur.Ceku ishte nje nder themeluesit e UCK-se. (kete nuk e din brari sepse eshte larg nga realiteti kosovar)

Sabri Selmani
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Skofijari
Ky brari thuajse ne secilin postim te tije e merr ne goje komandant Drinin.
A thua e din ky veprimtarine e Drinit ?
A thua i din ky bisedat qe Drini i bente me policet dhe ushtaraket serb. Ato biseda jan te incizuara dhe jan dokument shume me rendesi te cilat se shpejti do te publikohen (jan pergjime qe i bere UCK ne radio-lidhje).

LDK dhe PDK o ka dal zani si hajna e tradhetar e zoti i marroft edhe te tjera parti te dala nga sistemi serb
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Biografia e komandanteve te uēk   Jeu 9 Juil - 11:18

Edhe pse Kosova ėshtė shtet mė shumė se njė vit, ajo nuk ėshtė njė gjendje ende qė qytetarėve tė saj, tė cilėt jetojnė jashtė vendit t’u ofrojė shėrbime konsullore, dhėnie certifikatash dhe pasaportash. Kėta qytetarė duhet tė udhėtojnė nė Kosovė pėr njė dokument, ose, disa prej tyre, tė dėshpėruar shkojnė e trokasin nė dyert e ambasadave tė Serbisė. Fajin pėr kėtė nuk e kanė Libia e Irani qė nuk e kanė njohur pavarėsinė, por dembelia e institucioneve tė Kosovės
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Biografia e komandanteve te uēk   

Revenir en haut Aller en bas
 
Biografia e komandanteve te uēk
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: