AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shqiptaret: popull me llogjike skllavi!!! Nga i nxirrni ket

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shqiptaret: popull me llogjike skllavi!!! Nga i nxirrni ket   Jeu 3 Sep - 2:43

Shqiptaret: popull me llogjike skllavi!!!

Nga i nxirrni keto perfundime IDIOTE ju lutem?!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Postuar më parë nga Trimi81
Shqiptaret: popull me llogjike skllavi!!!

Nga i nxirrni keto perfundime IDIOTE ju lutem?!!!!
Nga mentaliteti dhe zakonet e popullit shqiptar....
__________________
Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru


Ketij debati nuk duhet ti jepet karakter politik,sepse nuk eshte i tille...

Shqiptaret ne pergjithesi si komb KA MENTALITET SKLLAVI...

Si mund ta dalloje dikush qe nuk e di c`do te thote mentalitet skllavi??????
Mentaliteti i skllavit eshte ai person qe merret se c`thone te tjeret dhe asnjehere
me veten e tij...sepse skllavi vete nuk ka mendim....ai mendimin e krijon ne gjendjen
e kopese....shqiptaret gjithmone akuzojne te tjeret per gjendjen e keqe (politikanet,
greket,europianet,etj) kjo ndodh sepse ata kujtojne se gjithmone ka nje pronare
te koka dhe e quan veten te pafajshem....shtiret si i tille per te lypur pak meshire
dhe pret gjithmone ti thone fjale te mira..(dhe kur nuk i marrin fjalet e mira ata
kalojne ne delir..shih AA.GILL)...

Kjo gjendje skllaveruese e shpirtit te shqiptarit na ben te papergjegjshem
per veprimet tona....skllavi nuk ka besim te vetja e tij,ai i kerkon
te gjitha nga te tjeret...paaftesia jone si komb per te pare veten tone te vertete
ne pasqyre ashtu sic jemi,po ia heq brezit te ri c`do shprese per nje te ardhme
te perparuar ne ndertimin e nje shoqerie dinamike,ku ne qender te saj te ngrihet
individi dhe vlerat e tij,(dhe jo turma apo kopeja)...sepse po ndertuam nje
individ te forte,te pavarur dhe me vlera,atehere do kemi edhe nje shoqeri te forte,
te pavarur dhe me vlera.....
__________________
Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

Akili A

Asgjeje nuk mund ti jepet karakter politik perveç se kur eshte puna per te
marre persiper pergjegjesi te pa sigurta.....
i nenshkruariwww.forumishqiptar.com/showthread.php%3Ft%3D57155%26page%3D6+shqiptaret+popull+pa+tru&cd=3&hl=fr&ct=clnk&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://74.125.77.132/search?q=cache:SETpAO1huh8J:www.forumishqiptar.com/showthread.php%3Ft%3D57155%26page%3D6+shqiptaret+popull+pa+tru&cd=3&hl=fr&ct=clnk&gl=fr
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Shqiptaret: popull me llogjike skllavi!!! Nga i nxirrni ket   Jeu 3 Sep - 2:58

Tek shqiptaret eshte nje gje shume interesante;Nje shqiptar me u que e me luftue kundra armikut,tane shkelmoin e thone edhe ne kemi qen me te ne lufte dhe me marr fotele tan!Rastin e keni tek trimi Adem Jasharin e kan lan vetem ne lufte dhe tani e qesin neper qiftelia kinse tan shqiptaret jan trima !!!!Me u thane shqiptareve hajdeni me luftue nese e shoin per njemend te thone lufta ti nxjerrt syt siq ma bajshin mua !!!!A me pare qe nuk e ke pernjemend,qu ta bejn a po me tutish!E me ba mos me dite qe e ke per njemend e hajn tungj!Keshtu duhet me shqiptar!

Slav si mentalitet;d,m ,th njeri qe pret te çlirohet nga tjeret e vete parazit!Shqiptaret kesi rodi jan!!Prite ameriken qe ti çliroi e prite gjermanin e prite turqin e tani rusin ,
serbin po de!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Shqiptaret: popull me llogjike skllavi!!! Nga i nxirrni ket
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: