AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ban Ki Mun:Toka po shkatërrohet,duhet me zvoglu njerezin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ban Ki Mun:Toka po shkatërrohet,duhet me zvoglu njerezin   Ven 4 Sep - 4:27

Ban Ki Mun: Toka po shkatërrohet
03/09/2009 10:29:00
Madhesia e shkronjave:


Sekretari i pergjithshem i OKB-se, Ban Ki Mun ka dhene serish alarmin per shkaterrimin qe po i ben Tokes dora e njeriut.

“Kemi shkelur gazin deri ne fund dhe po e drejtojme drejt humneres”, theksoi sekretari i pergjithshem i OKB-se duke iu referuar ndryshimeve te medha klimaterike. Gjate fjales se tij ne Konferencen Nderkombetare te Klimes, Mun i beri thirrje komunitetit nderkombetar te veproje menjehere per te marre masa parandaluese.

“Po veprojme me nje fuqi qe tashme eshte bere e pakontrollueshme dhe pasojat jane te dukshme. Kete e pashe vete me syte e mi”, theksoi Mun qe para pak ditesh zhvilloi nje vizite ne
Arktik. /tch/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ban Ki Mun:Toka po shkatërrohet,duhet me zvoglu njerezin   Ven 4 Sep - 4:33

I nderuari Sekretar i pergjithshem i OKB-se, Ban Ki Mun
Per ta ndalue shkatrrimin total te tokes qe d t th.edhe zhdukjen e qenjes se njeriut, pergaditi shtetet !!!Nisne nje lufte me permasa boterore , shtini njerezit e roberuar ti vran qeveritaret dhe zagaret dhe nje e treta e njerezise le te vritet!Kjo eshte rregulle kujt nuk i pelqen e dini me te çka te veproni!Kjo eshte formula e shpetimit te qenjes njeri dhe tokes!Zoti dhe KS e shpeton token dhe qenjen njeri!Zoti
koft me ju !I nderuar sekretar i pergjithshem mos u brengos qe faktori njeri po e shkatrron token,Tani ky grip COUCHO do e zgjidhi kete problem!!!Flini rahat e ju me shok pergaditunu per veten dhe famijen !E sa per shqiptar ishalla tan tradhetaret i rrok ky grip derrash e ua humbet faren dhe gjenin e tradhetareve !E dini ju kete se edhe KS si don spiunet qe punoin kundra atedheut
e koombit!
[[/color]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ban Ki Mun:Toka po shkatërrohet,duhet me zvoglu njerezin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: