AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Nga forumi diskotime com per Bazen

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Nga forumi diskotime com per Bazen   Sam 1 Juil - 1:46

Baza
Iran
Artexpo
Ti zotri e thuash te verteten,por nuk po na kena e verteta,po kana deshire te madhe me na dhurue nje pavaresi!
E dim qe UēK-ja qe na ka roberue,por edhe OKB ishalla leshon peje sepse OKB i ka shtie me tradhtue UēKen!
E vallahi ma nuk e kam ndermend me que krye e me lype me luftue kundra shkive,kete le ta dine mire shipovecat ,veq qat dit qe na shtijne ndere serbi,vullnetar ka me lype mu vesh ne anen e serbeve, kurr nuk leshuan pej ndaj liridashesve!E pra tradhetar se tradhetar po na quajn tradhetaret,po pose nuk bahemi edhe ne tradhetar e qetyre tradhtareve mi ba masakra!
sepse ēdo tanke e serbeve ne kohen e kohen e luftes kane qen tre shqiptar e nje serb!Pse serbet mos me na sundue?Edhe une mu kane ne vend te tyre tane boten e kisha sundue!

Pershendetje,dhe shum mire ja ke qelluar,por tjeret nuk ta besoin gjere sa tu hin brenda e pastaj protestoin por gerbaqi i policis dhe TMK ka mi zbut vllazerit shqiptar!RRofte muti i UēK!Ushtria ēetnike kombetare kundra shqiptareve,ose tradhetare!Ta them te vetrteten mos te majna ymyt qe mundemi me u ba gje ketyre tradhtareve sepse shume jane teper,dhe nese krijohet pavaresi ,ka mu quajt shteti i pare ne bote shteti i tradhetareve.
2006-01-27
Baza
Iran
sipas gecit.
sigurimi i fshehtė serb ishte nė dijeni pėr veprimtarinė ushtarake tė Adem e Hamėz Jasharit dhe njėsive tė tyre guerile qė vepronin nė Kosovė, sepse nė njėsitė e tyre, ishte futur me kohė, me detyra tė posaēme, Rexhep Selimi, njė argat i shkathėt i LPK-sė i cili merrte urdhėra dhe detyra nga Xhavit Haliti, Hashim Thaēi dhe tė tjerė.
Rexhep Selimi, kjo dhelpėr e shkathėt e pararojės staliniste tė LPK-sė ishte i ngarkuar tė kryente shumė detyra, por njėra ndėr mė kryesoret, ishte tė bėnte pėrēarjen nė mes Adem Jasharit qė ishte komandant i njėsive guerile qė vepronin nė Drenicė dhe udhėheqėsve ushtarakė tė njėsive guerile, qė ishin nėn komandėn e tij. Sigurimi i Shqipėrisė dhe UDB-ja jugosllave i kishin pėrfaqėsuesit e tyre nė udhėheqjen e ngushtė tė LPK-sė, prandaj edhe Nanosi, qė ishte vėnė nė krye tė Qeverisė sė Shqipėrisė nga bandat greke, stalinistėt, rrugaēėt e hajnat shqiptarė, e kishte tė qartė se kush ėshtė mė i pėrshtatshėmi pėr t'i kryer urdhėrat e tij.
Dhe ne kemi shkuar deri nė Prellovc, ku i kishim lėnė mė parė shokėt tanė. Aty nuk gjetėm askėnd, as Ademin e as tė tjerėt, ata i kishin marrė tė plagosurit me qėllim pėr t'i shpėtuar. Pėr ne kanė menduar se ishim vrarė. Ishte rreth orės njė tė natės. Vazduam rrugėn dhe u takuam me Adem Jasharin nė fshatin Polac. Ai ka dalė nga vetura, ishte me Nuradin Lushtakun, ma hodhi dorėn rreth krahut dhe m'u drejtua:

- Dajė, ēka u bė, a shpėtuat?

Tosy
Kosove
Baza leri perrallat edhe mos njellos njerez,nese i di te gjitha keto te "verteta"pse nuk i ke than ne publik po vjen ketu me nje nik pa identitet edhe njellos njerez,ku je kan ti gjat gjith kesaj periudhe qe e kalonim ne te gjithe,me siguri ke qene ne klubet patriotike shqiptare ne egzil edhe nga atje je informu dhe ke kriju kete aftesi shpifjesh.Mod u bon trim tash se triminia nuk manifestohet ne forum.
Jam shume i gatshem mu perballe me ty me fakte te verteta dhe jo me shpifje adoleshentash.
mos na kallxo me perralla me mbret.
2006-02-03
Guri

Albania
Tė lumt o tosi se po tė mos replikoje ti gaaatiii ke tuj ma mush menjen ky far BAZO .... me ato prrallat e hanko halles
O bazo argumentoje me koken tėnde situaten nėpėr tė cilen kaloi kosova para gjat dhe pas luftes deri me sot,
e mos mė thuaj se secili tanks i serbit ka pas nga tre shqiptar...tė mshifesh nė forum me pseudonim e tė flasėsh nė kėtė mėnyr shum ligėsi...
mos mendo se jam njė pėrkrahs i thaqit apo LPK-sė .
Lami

Kosove

Mendoj se kesi bisedash si antarit BAZA nuk duhet lejuar ne kete forum te postohen por si duket as pergjegjesit e ketije forumi nuk qenkan ne nivelin e detyres se tyre e kjo bene qe qdo kush ta keqe perdori dhe te flasi qka te don nese je kesi burri qe i dine te gjitha eja ne Kosove dhe hyne ne parlament dhe thuaje te verteten ashtu si ka qene sipas teje e jo me pesodonime te mshefura dhe nuk dihet ku jeni dhe kush jeni.
Njerezit e ligj dhe tradhtaret flasin mbrapa shpines
Dhe desha te jepe mendimin tim per Kosoven se Kosova e ka te siguruar pavarsin ,por nese ndodhe qe te jepen ndonje satatus me pake ateher lufta do te filloji perseri dhe kisha me i thene antarit i cili tha se do te kaloji ne anen e Serbeve nuk ke nevoji me kalua se sigurisht paske qene ne anen etyre edhe ateher ne tenkat e Serbise pasi qe paske ditur se nga tre shqiptar kane qene ne tenke te serbeve.
2006-03-18

Crusader

Dardania

O njerez,
Nuk kuptoj pse u duken te veshtira per t'u besuar rrefimet e Bazes, kur te gjitha ato vrasje qe u bene pas lufte (ne Kosove), e edhe sot po behen...vertetojne ne menyre te perpikte, te gjitha ato qe i tha Baza.
(sa per informaten tuaj, ka edhe me shume se aq...).
2006-03-18
Lami

Kosove

O CRUSADER nese ju mendoni se rrefimet e Bazez jane te perpiketa atehere ato jane edhe tujat prandaj nese ju keni mundur qe te identifikoni ata njerez te cilet kane qene ne anen e serbis per te luftuar kunder shqiptareve pse nuk dilni me fakte dhe me emra e mbiemra dhe ju kishit me qene forca me e madhe qe do ti ndihmoni Kosoves se ju ndoshta e dini se njerezit te cilet kane qene ne ane e serbis e dini se si kane perfunduar apo se ku gjenden tani sbashku me familjet e veta per kete jemi tani duke dyshuar edhe ne ju se ndoshta e keni leshuar vendin dhe nuk keni ku te ktheheni dhe mund te flisni qka te doni prej atje ku jeni.
Sa u perket vrasjeve ato kane ekzistuar -ekzistojne dhe do te ekzistojn ato nuk ndalen kurr por ne duhet te luftojm sa me shume qe ato dukuri te kqija ti zhdukim e jo ti perkrahim .
Pershendetje
2006-03-19
Guri
Albania
Crusader ato rrėfime qe po i thot Baze ty tė duken si tė vėrteta edhe shum jam i bindur se serbia ja ka dhan njė tekst pėr ta pregaditur pėr njė film nė tė ardhmen e cila do ta gjiroi....

Crusader
Dardania
O Lami,
Nuk e kam te qarte se cila nga ajo qe thua ti ka me shume rendesi: emrat&mbiemrat apo faktet.
Pra a deshironi te dini se cilat jane Faktet, apo se Kush i ka faktet???
Ne Kosove shume kush ka 'shkuar' sepse nuk ka ditur se me qfare kriminaliteti ka pune.
Une vetem nje gje kisha thene: Asgje nuk me qudite, sepse nder shqiptaret e gjore eshte bere 'mode' qe gjithkush qe mendon ndryshe te quhet i pamoralshem, i pa vlere, i serbise, i greqise, i rugoves etj etj...ky tashme eshte bere realitet!
Per vrasjet kane ndodhur e po ndodhin perdite,...e ke mire aty ku thua se "ne duhet te luftojme qe ti zhdukim keto dukuri"...mirepo ky lloj krimi nuk zhduket duke i denuar ata qe denojne krimin. (keshtu vetem mafia funsionon).
Ndersa Guri tha se eshte i bindur se Serbia ia ka dhene nje 'text' bazes...ndersa une po te them se:
Derisa serbia te kete qiftin tend dhe te Gurit (qe merren me Bazen), ...ajo as qe ka nevoje te merret me neve...i kryeni ju punet e saj, me zell!
2006-03-20
Lami
Kosove

O CRUSADER nuk eshte e vertet se njerzit pse jane ndryshe apo mendojn nderyshe quhen i pavler ,i pamoralshem apo diq tjeter por te tille quhen njerezit qe e tradhtojne popullin e vete dhe e perkrahin armikun e popullit te vete qe deri dje ka pre e gri njerz ne Kosove ,ju lutemi nese keni mundesi ta shiqoni programin "NEPERKOSOVE"te dites sotme me 20.03.2006 ne internet dhe merrni e shiqone qka ka bere armiku qe shoket tu sbashku me ju e perkrahni ne nje farmenyre ,se ne nuk jemi ata qe ja kryejm punet serbise siq mendoni ju,e ju ndash perkrahne BAZEN sa te doni...
2006-03-20
Crusader
Dardania
O Lami,
Une nuk kam nevoje te shikoj as 'Televizion' e as 'Internet' per te ditur cfare eshte Kosova, dhe cilet jane miqte e cilet armiqte e saj...e cfare kane bere ata!!!
Te gjitha keto i kam pare, e i shoh LIVE!
C'koment ke ti, neqoftese une te them se pikerisht ti me dukesh "tradhetar" i kosoves...pasiqe nuk respekton fjalen e tjetrit...dhe cdo te dytin kosovar e qet nen "serbi"!!!
Edhe nuk eshte vetem ceshtja e bazes, por me dhjetra e qindra mosmarreveshje e vrasje jane bere ne Kosove (dhe po behen),...me te njejten logjike te cilen ti perpiqesh te na shesesh ne kete forum.
A eshte kjo "jeta" dhe "liria" per te cilen ka vuajtur ky popull???
JO, nuk eshte! (sepse jete kesi soji - kriminale, ...kemi pasur gjithmone)!!!
Cifat e tu, edhe


Derničre édition par le Sam 1 Juil - 2:28, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Nga forumi diskotime com per Bazen   Sam 1 Juil - 2:11

Altini

Uk

O baza pallavrat e komunistit dhe anti-shqiptarit te qelbur Abdi Baleta lexon ti ti? Ku i merrni keto informata se sherbimi sekret shqiptar paska ndeerhyre per te percare Kosovaret?
Vetem Abdi Baleta ne bota sot shkruan traplleqe te tilla.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Nga forumi diskotime com per Bazen   Sam 1 Juil - 2:13

Baza2


Dje e sot mu ata ishe komunista po e qeverisin popullin e kosoves dhe te shqiperise e maqedonise e gjetiu!
Dhe kujna i djege le ta djege e mos i mbete as nje grime e mishit,sepse ai qe reagon eshte perkrahes i tradhetareve ,dhe rruga e mbare per ne RTS!
Sot dhe dje jane punesue vetem ata shqiptar qe e kane perkrahur regjimin serb,dhe kush ja ka shkerdh..... tamlin e nanave shqiptare!
Kurse ai djal shqiptar qe nuk ka ditur dredhira dhe shpiunllaqe,por ka punue per qeshtjen e kombit keta ja kane shkatrrue jeten,dhe ka qene i papershtatshem moralopolitke jo per serb ,por per keta qena se nuk e meritoin ti quai si qenje njerezore e aq ma pakes shqiptar!
Por po me duket se fara e shqiptareve eshte perzie me gjak serbi!per keta qena e kam!
E deri sa do tu shkoi ky kungull mbi det,jetoni more shkie(udheheqesa shqiptar,dhe perkrahesit e ketyre)!Se sot vetem tradhetaret po jetoin e ata qe jane vertete te drejte ,shpallni edhe tradhetar e majmuna e ēka tu qohet ne saba!
Edhe RTK radio televizioni i kosoves eshte ma i felliqet se i shkive,jane bere nje grupe i qiqihaneve dhe mbrojtes te ish komunistave,dhe tane ishe komunistat i shpalli heroja?sa qudi !
Qenet, ne kur lypnim republike e bashkim me shqiperi ,keta qena te RTK qe po i shpallin heroje Fadilat e Bakallate eh RTK jeni SHKIJE E qena me gjake e fare te shkive gabel,neve na shpalleshit bandita,e kunder revolusionar,dhe njerezit e vete i shtinin kinse keta i nxuren ne demostrata e shkrue parolla,vetem qe ne te ardhmen ti pergadisnin per udheheqesa gjakpiresa te rinje te popullit shqiptar!
Tani serbin nuk e keni ore te roberua,por ata komunista kane pervoi te madhe dhe tane keta ēka jane ne parlament jane tradhetar te popullit shqiptar,qe i kane pergaditur vete qenat!
Te tane i njohi shume mire ,dhe qe tane qenat me njohin ,por sa tu shkoi le tu shkoi,sepse populli po shuan ,po tutet me luftue per pavaresin e tije,po i pelqen roberia!Si ke serbia si nuk ke ne kosove tani qenat me pervoi,kane qitur edhe kuadro te forta,meshoni shuplakave ore te roberuar,per sklaverin e juaje te re!Fukara se fukara hanjau mutin e ketyre udheheqesave ne vend te bukes!Se qenat keshtu kane deshire me ju pa!
KU e keni MITROVICEN
MUQIBABA fshat i kk te Gilanit a e ndau serbia
Ne kufirin me Maqedoni sa hektar iu dhane dhurate nga serbia
sa komuna te reja po marrin exterritorialitetin(shtetesin juridike) per serb?
Ku eshte UēK ja
A po thone se jemi ata prape,po po me ja ngul k... popullit!
Ore popull vritni keta qe kinse luftuan sikur mi vrare 1000shkie,se ma te rrezikshem jane tradhetaret,dhe mashtruesit qe vjedhin heroizmin e tjereve!
O te roberuar mos u frikoni nga vdekja,se keta nuk jane trima edhe nese kane arme atomike ,keta jane te mbushur me mekate!Dhe e ndiejn veten fajtore.
E di qe jeni te paket,por jeni ma me vlere me qindra here ma te forte se keta qena!
Dhe nuk qendron problemi qe serbia ka deshire qe te kethehet ne kosove ,por qenat po ju frikoin,qe vetem ti ruajne pozitat e tyre ne parajsen e sundimtareve,ku iluminati amerikan e gjerman i ka pergaditur per keto shtypje me ua ba shqiptareve ,sepse ketyre qenave su intereson aspakes problemi shqiptar a po u pavresoin ?

2006-04-28
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Nga forumi diskotime com per Bazen   Sam 1 Juil - 2:14

Krela

Albania

Fatlum
E vertete eshte qe jo vetem keto shtete qe i permende qe nuk na dojne,po cili shtet cilin shtet e done qe secili ja ka friken jani tjetrit,dhe qe e permende rezuluten e okb qe secili popull apo qe eshte krijue nje popull i ri ka te drejten e vetevendosjes ,po ,pore po te pyesi shokit nese nuk ka marveshje mese dy paleve per me ta dhene te drejten mos me vetevendos,ēka duhet me bere ai popull?Po me duket qenke jurist vetem fole drejte si shkruajne reulutat ēfare lufte duhet etj.....Dhe ne funde thuash se ne defakto kosova do te ndahet ne mes serbise e shqiperise,d.m.th.serbija po del fitimtare,po e merr perteje prishtines,Lugina e presheves po tretete,po neve nje thumbi sa i magarit

profili
mesazh
2006-06-28
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Nga forumi diskotime com per Bazen   

Revenir en haut Aller en bas
 
Nga forumi diskotime com per Bazen
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: