AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 e marru nga nje forum

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: e marru nga nje forum   Mer 17 Mai - 15:37

lisi

marrun nga:
Liria Kombėtare
Anėtar


Anėtarėsuar: 29 Janar 2005
Mesazhe: 83

Postuar: E premte Prill 07, 2006 0:03 Titulli i mesazhit: Thaēi dhe Xhaferi kanė bashkėpunuar me Shėrbimin e Sigurimit

--------------------------------------------------------------------------------

Thaēi dhe Xhaferi kanė bashkėpunuar me Shėrbimin e Sigurimit Shtetėror dhe Kundėrzbulimit

Liderėt e PDSh’sė Arbėr Xhaferi dhe Menduh Thaēi kanė bashkėpunuar me Ministrinė pėr Punė tė Brendshme dhe Shėrbimin e Sigurimit Shtetėror dhe Kundėrzbulimit. Kėtė e deklaroi Pavle Trajanov, ministėr i mėparshėm nė qeverinė Georgievski. Nė emisionin “Nė Qendėr” tė televizionit nacional tė Maqedonisė Kanal 5, Trajanov deklaroi se kėto dy politikanė kanė pasė kontakte me shėrbimet maqedonase nė periudhėn kur PPD’ja formoi formacione paraushtarake nė vend. Xhaferi dhe Thaēi nga ana e shėrbimeve janė inkurajuar qė ta dobėsojnė partinė, tė largohen nga PPD dhe tė formojnė subjekt tė ri politik shqiptar.

“Kontakte kishte, shėrbimi ka pasė kontakte me Xhaferin dhe Thaēin por jo nė nivel tė bashkėpunimit si bashkėpunėtorė por nė nivel tė partnerėve strategjik. Partnerė strategjik nė kuptim tė inkurajimit tė tyre tė hyjnė nė idenė pėr formimin e partisė sė re politike dhe mendoj se ato kontakte me MPB mė shpesh u zhvilluan me Menduh Thaēin se sa me Xhaferin” deklaroi Trajanov.

Nėnkryetari i PDSh’sė Menduh Thaēi nuk e komenton deklaratėn e Trajanovit. Thotė se ai gjithmonė ka qenė nėn mbikėqyrje tė policisė dhe se pėr atė ka dosje 6.000 faqesh. Thaēi drejtoi ofendime deri tek ishministri Fėrēkovski nė kohėn e tė cilit, siē theksoi, ka qenė nėn mbikėqyrje tė policisė. Nuk e harroi as Pavle Trajanovin.

“Ekzistojnė dokumente se ata mė pėrgjonin, mė mbikėqyrnin, parafet e tyre prej Fėrēkovskit e deri te kėta burreca tė vegjėl janė shumė joserioze dhe nuk dua ti komentoj kėto gjėra” thotė Thaēi.

Prapseprap, Thaēi deklaroi se nė kėtė moment ka proces tė kundėrt. Strukturat a PPD’sė janė duke kaluar nė PDSh. Paralajmėroi edhe se dega e BDI’sė nga Haraēina dhe strukturat e saja tė larta do tė kalojnė nė PDSh. Nė zgjidhjet e ardhshme partia do tė luajė nė momentin nacionalist, pėrsėri do ta bindin elektoratin se shqiptarėt nė Maqedoni kanė problem kombėtar. Pėr kėtė e kanė edhe mbėshtetjen e lėvizjes nacionaliste Balli Kombėtar./ 06 04 2006/V.H.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
e marru nga nje forum
Revenir en haut 
Page 1 sur 1
 Sujets similaires
-
» [Opsioni tė Re] Hashtag # nė forumėt tuaj

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: