AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut

Aller en bas 
Aller à la page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Suivant
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:42

Dernière édition par Perparimi le Lun 7 Sep - 5:47, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:43

Betimi i Ushtarit te UCK-se


<<Une, ushtari i Ushtrise Clirimtare te Kosoves, betohem se do te luftoj per clirimin e tokave shqiptare dhe bashkimin e tyre. Do te jem perhere ushtar besnik, luftetar i denje i lirse,vigjilent,guximtar dhe i disiplinuar, i gatshem qe ne cdo koh pa kursyer as jeten time te luftoj per ti mbrojtur interesat e shenjta te atdheut. Nese shkel betim,le te ndeshkohem me ligjet me te ashpera te luftes dhe nese tradhtoj, qofte i humbur gjaku im.Betohem,be
tohem,betohem
.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:45

Driniii
Deshmori Milaim KrasniqiKushtrimi i tri shkronjave te arta te UCK-se.
Zeri i pushkes ne Drenic e Dukagjin ngjallen shpresat e humbura.
Vetume pake kohe pase epopes se lavdishme te Drenices e Dukagjinit.
Lufta u zgjeruar edhe ne Anadrin.
Populli i ksai ane i kapen armet, dhe u mobilizuar.
Ashtu si shume djeme e vajza te Kosoves e me gjer.
Bijete me te mire, te popullit.
Qe sakrifikuan per liri, ku ne mesin e tyre ishte edhe sypatrembri, ushtari i orve te para te uck-se te anadrinit.
Pishtari i pashuar i lirise, i cili ishte edukuar si shume breza , ne odat tona.
Edhe pse kishte marr boten ne sy, (Austri) ku edhe atje ishte hyre ne vallen per ti mbroit, vlerat e popullit tone, e per ta luftuar pushtusin serb, qe bente krime dhe gjenocid.
Ai kthehet ne atdhe, dhe ne betejen historike te 12 maj 1998 ne vi te frontit ra per te mose rene luftetari, trimi Milaim Krasniqi.
Nga kio betej u krijua edhe nje zone e lire qe kontrullohej nga tri shkronjat e arta UCK.
Me qendrese heroike ai nuk arriti ta shioi lirin.
Por ai u be simbol, u be gur themel i vazhdimit te luftes deri ne fitore.
Lavdi Deshmoret.
Fjala e UCK-se Ne varrimin e mesuesit Halit Geci ne Llaushe

Nentor 1997


Vellezer dhe motra
Nena dhe baballare, te aferm te vellait tone Halit Gecaj
Ne emer te Ushtrise per Clirimin e Kosoves, u shprehim ngushllime te sinqerta dhe ju njoftojme se e ndajme dhimbjen me ju.
Populli shqiptar ne trojet e veta, ketu ne Kosoven e roberuar, ne vite dhe dekada ka provuar mbi supet e veta shtypjen dhe dhunen me cnjerezore nga pushtuesit serbe.
Na u vrane na u burgosen e na u masakruan bijte dhe bijat me te mira te popullit tone te pambrojtur...................... Po nje dite nga gjiri i ketij populli lindi Ushtria Clirimtare e Kosoves si e vetmja force serioze per realizimin e idealeve dhe aspiratave te popullit tone per Bashkimin tone Kombetar...............Lufta jone e shenjte do te zhvillohet deri ne clirim, deri ne bashkimin tone kombetar. ............
Lavdi te ren
eve per liri.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:47zeriatdheut
Te lumte dora Driniiiiiiii per kujtimin qe ju ben Deshmoreve respektet
e mia
Lavdi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:49

Drinii
Pershendetje Zeri.

Une mendoi Zeri, se iu kem borgje Deshmorve te Lirise se Kombiti te cilet u flijuan.
Ata nuk kane nevoje per lavdata, ne duhet ti rikujtoim amanetin e tyre.
Ne cofte se i harroim deshmoret do te jemi te mallkuar nga g
jaku i tyre.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:50


haxhiu
Anëtar i Besueshëm

Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak

Titulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Mon May 18, 2009 12:35 pm
Deshmoret u perbuzen,dhe po perbuzen ne çdo kohe dhe tani!
Une punova shume per çeshtjen shqiptare ,por nuk rash so martir kurr,sepse nuk deshta te me mekembin tradhetaret siq po o nerkembin martiret!Dhe sa interesant,tradhetaret mbajn ditet perkujtimore se kinse sa shume i nderoin martiret e ne anen tjeter femit e martireve i çnjerezoin ne masa te papara duke ua shkatrrue jeten!
Une e kam nje te fresket ne trurin tim:Kur ne kohen e luftes e kerkoja nje vertetim ne financa aty ishte edhe nje shqiptar koloboracionist i shkive,dhe me thane shkijet se pa e pague tatimin nuk ta leshojna vertetimin se keshtu na ka rekomandue Milloshi !Une nga meria thash ***** Milloshit ,serbet mbeten duke u shikue nderveti dhe ky shqiptar e kapi telefonin dhe thote tashti e sheh ti kujna ja shan ***** ?Po sa e ka kap telefonin i kam thash pa provoje e qen i poshter se me tel te telefonita kepusi koken.
Serbet me than a e sheh ne ty nuk deshtem me te lajmrue e shqiptari eshte ma besnik i serbeve te Milloshit ?Sot ky qen eshte minister!!!Me pas luftue Lima e Ali Ahmeti moti ishte harrue pavaresia e shqiptareve!Ata qe luftuan lavdi,por nana iu ka kajtur atyr e ata qe vdiqen,kjo qe"veri po ua shkerdhen grat dhe vajzat e tyre dhe ma keq pa buke duke bredhur si te dalur mendesh!Nese kam gabue shok ne drejtesi qe po na ngulfat te gjitha sygjerimet
do i pranoi .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:51

Driniiiii
Anëtar aktiv
Age: 28
Vendi: Belfast


Titulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Tue May 19, 2009 12:21 am
Njeriu nuk mund te behet cdo here Hero, por mund te behet Njeri?
Haxhiu nuk e kuptova se cka desht te thoni me kete shkrim.
Nuk e di pse nuk e thoni emrin e ati qeni, edhe qeni ka emer.
Haxhiu Kombi qe humb vetedijen per te kaluren e tij gradualisht humb edhe
veten e tij.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:52

Drinii
]Marrveshja ne Anadrin me 10 maj 1998 mes UCK-se dhe LKCK-se.

Shum here eshte shkruar per shume marrveshje.
Mes shqiptarve, si pershembu marrveshja e Mukjes marrveshja e Prizrenit, etj etj.
Kto ngjarje ishin te rendesishme dhe historike.
E nje nder to eshte edhe nje marrveshje lokale e cila u respektuar nga te dy palet.
Marrveshja ne Anadrin me 10 maj 1998 mes UCK-se dhe LKCK-se.
Ne fshatin Drenoc te anadrint njesit i LKCK-se ben marrveshje me njesitin e UCK-se dhe bashkun grykat e pushkve.
Bashkimi sjell forcen, e me 12 maj 1998 pas nje beteje tete oreshe armiku u largua njeher e pergjithmon nga keto ane.
Ne keto ane 10 maj ishte simbol i bashkimit.
Ky bashkim u be nen Betimin.
Betohem se do te luftoje per Clirimin e Tokave Shqiptare dhe Bashkimin e tyre.
Nuk e di pse harrohen keto ngjarje te rendesishme, ndoshta qellimishte po injorohen.
Ku sote me shum se kurr duhet te kerkoim te gjithe shqipetaret e ndershem e patriot Bashkimin Kombetar.
Nencmim i ketyre marrveshjve me vlera kombetare behet nga te verberit, te cilet nuk respektoin as vullnetin e popullit, e as betimin e deshmorve te cilet u flijuan per ribashkimin e Shqiperis.
Armiku kupton vetum gjuhen e grykes se pushkes.
Le ti bashkoim edhe nje her ato.
Dhe ta beim Shqipe[/col
or]rin Shqipe
r.[/color]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:53

detektivi


Titulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Sun May 31, 2009 5:15 pm
Haxhi krejt me ven e ke.Se lun topi.
Po kushe e do njeriun qe tregon te verteten te ne.Askush!
hajni rrenci dilingjija tradhtari pushtetari e ka fjalen.
Veshtire e kemi dhe e kemi pas e me shekuj.
Vetem nje qeveri e paster patriotike kombetare dhe nje president kombetare patriot atdhetare mund ti rregullon keto qeshtje.
E kesi njerez vella te shqiptaret kurre nuk dote vjen se nuk lejojn tradhtaret pisat hajnat te poshterit te korruptuarit!
QE benen luften dhe sote jane ne pushtet pa shtet.
Dhe prap kane forcen fuqin te manipulojne me jetimet me at familje te deshmoreve.
Te miret vdiqen na mbeten berllogat e pushtetit.
keta deshmoret i permendin vetem sa per sy e faqe per vota!
A femijet e tyre skan buk me ngrane!
Allahu i denofte k
eta sa me keq
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:54

.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:55

detektivi

Jo more
te Allamanit!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:56


Driniiiii
Ne shkrimet e tua z Detektivi me jep te kuptoi se e doni ate qe nuke e kuptoni, dhe e urreni ate pse nuk e kuptoni, ti japish dikuit te dreit i cili flet pa argumente eshte e njeta gje sikur
te beni krim.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:56

agim__barja

Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE

Titulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Mon Jun 01, 2009 8:35 pm
Z:DRINI te pershendes dhe ju falenderohemi per keto shkrime shume me vler dhe qe jane ne interes te kombit tone shqiptare
te lumt dora
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:57

lexova diqka dhe mesova shume diqka cka me pare se kame dijte flm Drini
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:57

Drinii
Agim nuk shkohet ne mal pa sopate, si disa mendoin.
Per ta varrosur te verteten, duhen shum lopata, e koha e lop
ates ka ikur.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:58

agim barja

tani eshte koha e penes por disa jane qe nuk hahen me asgje gjithqka qka eshte ne te mir te kombit i du
ket mbrapshte
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:58

detektivi

Ti nuk po dishe magarit mi dhane uje.Pena e udbasheve si ti nuk i vyne shqiptarise.
penat si ti kena pas edhe hesata pashe toptanin zogun Ali shukriun Rugoven Rrahman Morinen remzi Kolgecin sali berishoviqin Thaqin etj.
PO ju jeni dhe dote mbeteni sahan lepeires te te huajve dhe sherbetore te tyre.PO kurrsesi ne t
okat shqiptar
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:59

Ramizi

kecen
defektiv muti
po ik ore plere po ça do ti ketu ne forumin shqipetar se ti je S
ezrb i qelbur
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 5:59

detektivi
Serbe jeni ju qe perbehi ne saloviqa Rugoviqa fazliqa Millosheviqa.
A e shiqoni veten ne pasqyre ju disa se qka perkrahni.Ne perkrahim vetem shqiptarine jo bashkim vllaznimin si ju .
Servile grek e serbe.
perne nuk vlen flamuri i pshurrte serbe multietnik.As kosovarizmi as AHrtisari.JU m..e shqiptarise thirri ne to.Sa ata aq edhe ju keni vlere.
Rrnofte Bashkimi shqiptare pa plehera pa servile pa fazliqa pa salioviqa pa
Rugoviqa pa .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 6:00

agim barja
PO RAMOZ DETEKTIVI I NJEJTI ME PSEO XHITIN JANE SERBOFIL ME GJAKE SHKAU SJA VLEN TE
MIRREMI ME TA
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 6:01


vazhdone me tutje agimi
PERSHENDETJE VELLA RAMIZ KETA JANE UDBASHE GJAK I SHKAUT SJA VLEN TE MIRREMI ME TA KETA PLASEN NGA INATI PSE SHQIPERIA U BE ME RRUGE ME ME STANDARDET ME TE LARTA EUROPJANE FATI I SHQIPTAREVE ESHTE KY URIME E GEZOFSHIM KETE AUTOSTRADE VELLA I
NDERUM RAMIZ
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 6:01agim barja
RROFT SALI BERISHA , HASHIM THAQI QE SOT JA NE NE RRUGEN DREJT BASHKIMIT KOMBETARE SE SKA NJERI QE NHUK GABONE POR TANI PER TANI E TREGUAN VEHTEN SE J
ANE SHQIPTARE
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 6:02

Driniiii
detektivi shkruajti:
Ti nuk po dishe magarit mi dhane uje.Pena e udbasheve si ti nuk i vyne shqiptarise.
penat si ti kena pas edhe hesata pashe toptanin zogun Ali shukriun Rugoven Rrahman Morinen remzi Kolgecin sali berishoviqin Thaqin etj.
PO ju jeni dhe dote mbeteni sahan lepeires te te huajve dhe sherbetore te tyre.PO kurrsesi ne tokat shqiptare.

z.Detektivi po te ishim me nje teme argetuse do ta tregoja nje ndodhi te Gomarit, detektivi munde te them se me shum se 100 her keni shkruar e mrin e Esate P Toptanit, per cudi si ju ashtu edhe xhiti gjithmon e keni shkruar gabimishte, (hesata pashe toptanin) kjo me shtyne te dyshoi se ju i takoni nje minoritetit nga kosova, sepse nuk arrin shpesh ti shqiptoni
fjalet shqip!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 6:02

agim barja
UNE ISHA EDHE JAME KETU NE TOKEN E SHEJT TE SHQIPERIS ETNIKE E JU DETEKTIV ISHIT POR ME KURR NUK DO TE JENI SE PER MYSAFIR KENI ARDHUR NGA KARPATET ME STRAJCA ERDHET DHE ME STRAJCA DOLET . HARROJE HARROJE SE KETU I THOJN SHQYPNI E SHQY
PNI DO MBETET
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 6:03

detektivi
nga karpatet ke ardhe ti o qen shkau!
Se ti lavderon udben Rugoviqet saloviqet Thaqoiqet etj.vetem tradhtaret si ti lehin ne keta njerez q e shajten uck dhe shkuan ne beopgrad ta pshtojne bethen te Milloshi.
Se ju dridhen uck te vertet .
E sa per ju qe vetem keni veshe ate uniforme me tahir M...Ahmet m....qe ta shkaterroni uck.
Po tashe ju berllogat e hijeve te udbes hapni gojen.
O xhiti keta jane berllogu i shqipta
reve plehrat.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   

Revenir en haut Aller en bas
 
Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut
Revenir en haut 
Page 1 sur 8Aller à la page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Suivant

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: kulture-
Sauter vers: