AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut

Aller en bas 
Aller à la page : Précédent  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Suivant
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:33

Haxhiu

Une nuk kaùm qen ne as njeren ane as me shka as me uçk!

Serbet me thojshin ku e ke ushtrin e ju me thojshit se te ka que shkau e rugova te ne!A ne anen tjeter me thojshit pse po ik ?Qe dikur une kam kerkue lufte me serb!A kur u kam thene ejani e i turremi shkaut,veq nese ikni pa ju vrare se la,a nese iku me vrisni si qen!A ma beren ne per kete nuk te marrim me luftue kundra shkaut se me ba ti me u vesh mos me te ngue ti çfare budalle je na vret!Dhe me thane te uçk neve serbet nuk po na ngucin edhe ne ata pse mi nguc,me shpi le ti djegin ska dert!Keto fjale jan fole ne oden e Afrim Morines!!!!
A per Rahovec me kan thene shoket ne prani te disa komandanteve qe jan vrare nga hakmarrja e din
mire ti kete!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:34

Drinii

Ai nuk ishte i shkret, ai do jeton gjithmon me ne. Zbashkur me A.Jasharin.
Ti nip e sternip i H.Prishtines nuk e kam te kiart se per cilin ke fjalne, per te shkretin, apo ate tradhtarin.
E din ku ka
lind B.Curri
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:35

Haxhiu

drinii

Truri yt me qellim kape mbrapeshte,qudi por te kuptoi,nuk lodh
en dot me ju!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:36

zeriatdheut
Ah more Driniii nga kushe kerkon te jete i qarte a nuk e shef se ase Shtimja nuk e mban me leje pashe zotin se a nuk e shef se i ka shit drute fare tape pijanec pa raki eshte ber.
a eshte
ashtu Haxhi?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:37

Haxhiu

zeri,o xhuroviqo
kur e shihni se nuk dorzohet drejtesia ja nisni me etiketue
te smur aaa!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:38

driniii
Pers
hendetje Zeri
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:41

Haxhiu
drini
ti per mua me bene pyetje se ku kam lindur ?Ne Fier apo bajram curre me fis krasniqe e lagja e palushajve!

zeri o gjuro o tatoooo

Une nuk kam qen ne rahovec por je provokator i keq,sepse ata qe i keni marr ne qafe e disa qe kan
depertue tju ikin plumave te juaj qanin çka u keni bere e vrare mbas
shpines ma zi se shkau!
Keta kan emra e mbiemra!
Ne shtabin e reshtanit ishit te veshur 1850 dhe 17 ushtar i keni tradhetue e lene shkive mi masakrue!Kan emra e mbiemra te 17 tit,sepse po ate nate kan qen ne oborrin tim dhe kerkojshin se çka me ba ?Une ne çdo fashat e qytet te trojeve shqiptare i kam ka 17 patriota por nese i urdheroi qe ta marrin ndonje aksion ta ha havllen ,nese paska vete agim barja per mua; bani pyetje a ashte keshtu ?Une kurr nuk e shaje e as e etiketoi dike pa argumente,vetem te me shpifesh pa me njohur nuk e du
roi as zotin!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:42

Detektiviii
Jo nuk ju pyta juve, se ku ke lindur nuk eshte duke me interesu, por per Plakin e Malve te pyta, Mir e ka Zeri po me duket jeni i dehur.
Tek ne ne anadrin thoin kur te thoin dy vet se jeni i dehur m
bahi per Muri
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:44

Haxhiu

Une tu kam pergjigjur mire per plakun se tek e fundit jam fare e tije!!!!!!Jo ti por as nje shqiptar nuk ma dine rrenjen e vertete ata qe ma din j
an te paket !
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:45

zeriatdheut
Haxhi ti the se ke qen ne Rahovc tani e ndrishove thua jo a mose ke qen i pite me raki kure ke thane se ke qen e tani te doli rakia je Trezen dhe thua skame qen ok po nje petje Haxhi nga e dije ti se ai postieri gjuante Uck me minahedhes apo ishe ndimes i ati ti i tregoje ku jane UCK benu i sinqert Haxhi ne ta falim po vetem trego drejt apo ke hall se te dali
n te pa larat
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:47

Haxhiu
zeri o gjurra jakshiqi
Mos u shpif gjeje ku jam kan qe kam shkrue, qe jam kan ne rahovec? ty po t'enxen rakija fjalet e mija qe po ju prekin ne ndjenjat e juaja per mekatet e bera!!
Une raki kurr nuk kam pire neper dafrangat e shkaut!Une kur Uken me shok e kam nxene ne nje kafe duke pire e ngren me shkije ia kam shajte ne nan e gjetie bashk me shkijet bile ndaq me dite polic kan qen!Une kur te genjeje ma nuk shkruai as ketu as ne fletoren time!

Histori e popullit shqiptar eshte i vetmi njeri qe e ka emrin Haxhi

Edhe nje tyrk i kishte thene nje marksistit Bajraktar nga suhareka e keni ju njeriun qe ka aftesi tju nxjerri nga kjo roberi dhe ai as qe me kishte pas ditur se kush jam!Dhe i kishte pas thene ky prof dr ESAT Haskukaj;Eshte Haxhi Kuçi,Bajraktari po çka punon ,Taxi ja pret!Pasha zotin nuk po e njohi !Eshte poet i shqiptareve!Ka punue ne loto!Ka ardhe ne suhareke dhe ma ka gjete shtepin dhe me thote pash zoten bre bac a je ti Haxhia,a je keshtu çka ma kan thene ne mbledhje ?O Bajraktar i mjeri baba Late ka qen truproje e babes tend Bajraktarit te suharekes vetem e ka kape koken e ma kerk
oi nje veper!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:47

Drini
Cdo dite e jetes sate eshte nje faqe e biografise sate,
kujdesu ta shkruash mire, sepse nje faqe ndyn gjithe librin
.

S.Frasheri
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:50

Haxhiu
Titulli: Re: "EPOPEJA-e UCK-se ne ZOP" Sun Aug 16, 2009 1:24 pm
Kaluan shekuj te tere e ne shqiptaret jetuam nen roberin e papare gjere ne ditet e sotme qe erdhen ne pushtet nepermjet qarqeve serbe!Dhe keta Zogist ,Dhimitra e Envera,Fadila ,Rugova e Thaqa e xhavita filluan te rroposin çdo gje çka ishte shqiptare!
Dhe prape na udheheqin po keto klika apo pasardhesit e tyre duke na sundue ne nderkohe me po ata armiq serbo sllavo karpatesh!
Shqiperia dhe shqiptaret ne pergjithesi, u shkatrrue pothuajse mu nga keta qe edhe vete!Dhe ne jemi apo nuk jemi fajtor qe na vijn ne udheheqeje sikur mollat kur bijne nga qielli dhe perplote te krymbosur dhe nuk i pastroim kurr keta fundrrinat ?Edhe sot e kesaj dite jan ka na qeverisin keta ,kjo vije e pasardhesave te krimineleve duke punue me derektivat e zymta qe si qellim kan zhdukjen e fares se shqipareve!

Keta ne vend te roberise na kercnohen se na çliruan nga thundrat e huaja !E si eshte e mundur kur keta bashkpunuan me armiqet tan ,dhe beje pyetje a e meritojn ti quajm shqiptar ? Jo keta nuk jan fare e jona por te ardhur me qellime per te na zhduke nga siperfaqja e kesaje toke!

Keta kriminela asnjehere nuk u denuan pos u veteshpallen heronje dha patriot e ata qe luftuan per qeshtjen atedhetare i shpallen tradhetar !Dhe çka eshte ma e keqja e kesaj se i mashtruan edhe atedhetaret e shumte qe tu bashkangjiten ketyre krimineleve !
Keta kriminela ne çdo kohe i zhduken dosjet e krimi me qellim qe te zhdukin traget e tyre dhe te manipuloin me masen shqiptare!Per te mbetur ne qeveri!
Dhe vendin e trojeve shqiptare e beren trageti per interes te tyre !Keta kriminela ne vend te lirise na dhuruan roberin,dhe ne nje gjendje te veshtire ekonomike si ne kohen e Migjenit !Dhe shqiptari i vertete detyroin te emigroi jashte vendit me ndihemen e troturave dhe etiketimeve sidomos distancimeve dhe leqitjeve nga shqoeria!Dhe ketyre emigranteve sa here qe i bie malli per atedhe ai ne kufirin ame duhet te denohet se ka para te fituara si zalli(rera)!
Ne diaspor keta kriminela derguan edhe individet(njerezit)e tyre qe ti pergjoin atedhetaret e flaket dhe ndaj tyre te hedhin helem me qellim qe atedhetaret mos tu besoin ketyre patrioteve !
Ne amerike qeveria e Rugoves ja arriti qellimit qe lobin shqiptaro amerikan te zhbijn dhe mos te kete aftesi veprimi kundra tradhetareve!Ndera ne gjermani ne kohen e luftes personat qe u niseshin per ne luften çlirimtare me pare testoheshin se a do te ndegjoin urdherat e eproreve te ish jugosllavise dhe ja ku erdhi perfundimi i saj qe ne vend te betimit per bashkim shqiptar ne nje shtet ,mbetem prape mbrapa te roberuar !Disa troje mbeten prape nen sllavet e maqedonise e te tjeret nen serbi !Ne kosove prape ata kriminel qe ne denojshin neve vetem pse shqiptari shkruante ne rruge germat KR,denoheshin !Pastaj pse kerkonim flamurin dy krenar,denoheshim pse ishim shqiptar Pastaj denuan rinin shqiptare vetem pse ne koken e tij vunte plisin e bardhe!!Dhe beje pyetje kush na çenkan pra keta qeveritar qe edhe pa pelqimin e serbeve !Na shtypin e genjejn duke na shtie frigen qe ai shqiptar qe thote keq ndaj uçk jan tradhetar !Dhe duhet ne emer te gjakut te martireve te denohen kundershtaret qe ja donin te miren e sdhqiptareve !Keta i keqperdorin dhe martiret dhe i pervetsoin per vete per qellime te trye qe te na qeverisin dhe te na shtypin njesoje sikurse kur ishin servila te serbeve !
Dhe mu ata shqipfoles qe ne zemer e kishin Milloshin ; tani tani kan poste te larta ne kosove shqiperi ,maqedoni e ku jo!Ata kriminela e udhehoqen luften e fundit kinse te uçk dhe ne shqiperi revolucionin demokratik !Dhe nga po te njejtit njerez nderroheshin klikat vetem e vetem ta nxisin popullin ne vetvrasje siq dhe ja arriten qellimeve ogurezinjesh!

Por sidoqoft shumica e shqiptareve po bien preh ne sofizmat e ketyre krimineleve pa shperblim falas duke menduar se keta jan njerez tone!!!

Haxhi L Kuçi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:51

Drini

Mund te priten te gjitha lulet, por kurr nuk mund te ndalo
het pranvera.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:51

Xhiti

fjal fantazie.
Vetempo ja fut vjersha
te femijeve.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:52

Haxhiu
Gjere me tani pranvere ke vetem per tradhetaret e per shqiptar dimer i eger!
Lulet e rinise i dermuan keta dhe nuk
di ma teper!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:52

Drini
Po te mos kishte budallenj, me k
e do qeshnim.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:54

Haxhiu

Budallenje keni gjetur shqiptar si magar te ngarkuar me samare qe ta siguroin kafshaten per vete dhe per juve!
Dhe qeshni qeshni se po dini ti ndrysho
ni vallet!!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:54

Xhiti

Amaneti i deshmoreve nuk ishte kosova e minoriteteve nuk ishte ndrrimi i flamurit ,i hymnit , i historise , nuk ishte qe te zbatohen plane ne dem te popullit shqiptar si marrveshja e Rambujes Pako e Ahtisarit marrveshja e Kumanoves , amaneti i deshmorve nuk ishte qe brenda te teritorit shqiptar te arrestoj xhandarmeria serbe civil shqiptar , nuk ishte me ju dhan kompetenca sebeve me ju kriju enklava , me na sundu misionet e huaja KY NUK ISHTE AMANETI I DESHMOREVE , AMANETI I DESHMOREVE ISHTE BASHKIMI ME SHQIPERINE dhe CLIRIMI I te gjitha trojeve te Shqiperise Natyrale ishte qe te kemi vetem nje HIstori vetem nje Abetare nje Flamur qe e patem me shekuj nje hymn ku kendohet shqip ne te dhe jo muzik bugarqe apo greke

BAC ATA QE THIRREN SE LUFTUAN ME TY NJE PJES E TYRE TE TRADHTUAN BAC E SHKELEN GJAKUN E JUAJ PRA GJAKUN E BIJVE DHE BIJAVE ME TE MIRA TE KETIJ KOMBI
BAC TE TRADHETUAN ME PROCESE TE DEMSHME ME KOMPROMISE E BISEDA M
E SERBIN BAC
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:56

Driniii
Kur del dielli, te gjithe e din ng
a bie lindja.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:57

Haxhiu

Besa kur lind dielli tan e dijn ka eshte vri e jugu,por ka edhe qe nuk e din as ka lind e k
a perendone! drini
Kur del dielli, te gjithe e din nga bie lindja.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
drini
ka njerez qe kur u del gjumi ka mbremja mendojn se dielli po lind mbrapeshte!


Dernière édition par Perparimi le Lun 7 Sep - 7:58, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:57

xhiti

folni tashe folni Driniii ,shiqo qfare statusi dhe lufta e juve d
ove servileve
.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:59

xhiti
shume nuk e dijne se kure lind e ka per
endon dielli.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 7:59

Driniii

Me mir eshte te shpenzosh nje qiri te vogel se sa tere jeten ta ka
losh ne terr.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   Lun 7 Sep - 8:02

Haxhiu

drini ti thua;me mire ta shpenzon nje qiri te vogel se sa te mbesish tere jeten ne terr
Gabim trashanik e ke!
Eshte nje thenje e profetit Isait kur disa kishin kerkue qe te shkojn ne nje dasme qe te shtin dhenderrin!Dhe disa shoqe naten ishin nis me shkue ne dasme dhe ato qe ua kishte rroke truri me vete kishin marr shume qirera e disa nga nje te vogel,dhe rruges atyre qe e kishin marr nga nje qiri te vogel mbeten ne terr dhe ato qe kishin marr me teper vazhduan rrugen e tjerat u kethyen mbrapa:Dhe Isai thote disa nuk e din kur eshte nate e disa as diten se dijn kur eshte dite!Dhe nje tjeter thenje te profetit thote;Po i zoti i shtepis ta dine se hajnat do i vijn ne shtepi me vjedh i zoti i shtepise tere naten do rri zgjuar dhe do ti
ncen hajnat!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut   

Revenir en haut Aller en bas
 
Romani dialog;Haxhiu,Drini agim barja,Detektivi,zeriatdheut
Revenir en haut 
Page 5 sur 8Aller à la page : Précédent  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Suivant

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: kulture-
Sauter vers: