AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fatmir Sheholli;FSK sa ushtri,FSK e krijoi NATO per vete!

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fatmir Sheholli;FSK sa ushtri,FSK e krijoi NATO per vete!   Mer 9 Sep - 2:07

A e bėn FSK-ja shtet Kosovėn”, Sheholli ka deklaruar se FSK-ja ėshtė larg tė qenit ushtri, dhe se ajo ėshtė krijesė e NATO-s, duke u pajtuar nė konkludimin e prezantueses sė emisionit se Kosova mund tė jetė e pavarur nga Serbia, por jo edhe nga NATO-ja e Amerika. Tutje Sheholli ka folur me nostalgji pėr kohėn e Jugosllavisė, pėr atė se sa mirė e kanė pasur shqiptarėt shtetin e pėrbashkėt. Ai ka shprehur keqardhje pėr gabimin e suprimimit tė autonomisė, qė ka ēuar nė zhvillimet deri te pavarėsia. Se sa ėshtė e pavarur Kosova nga Serbia, Sheholli ka pėrmendur shifrėn prej 30.000 shqiptarėsh qė, sipas tij, kanė marrė pasaporta tė Serbisė, dhe kėtė jo pėr arsye praktike udhėtimi. Pėrfundimisht Sheholli e ka quajtur Kosovėn vend ku s’jetohet dhe pėr kėtė ka marrė shembull planet e aktorit Enver Petrovci qė tė shkojė nė Shqipėri pėr tė jetuar.
e pergaditi
Haxhi L Kuēi [/color]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fatmir Sheholli;FSK sa ushtri,FSK e krijoi NATO per vete!
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: