AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Nenshk.portokolli mes eullexit e serbise pa e pyet qeverin e

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Nenshk.portokolli mes eullexit e serbise pa e pyet qeverin e   Sam 12 Sep - 0:09


Prishtina s’ėshtė palė nė marrėveshje


nga leshi
Nenshkruhet protokolli famekeq!:

12.09.2009
Megjithė kundėrshtimin e fortė tė institucioneve tė Kosovės, EULEX-i ka nėnshkruar sot protokollin pėr bashkėpunim policor me Ministrinė e Jashtme tė Serbisė. Pėr EULEX-in, nėnshkrimin e ka vėnė shefi i komponentės pėr polici tė EULEX-it, Rainer Kuehn.


Nė reagimin e menjėhershėm, Lideri i Lėvizjes “Vetėvendosje!”, Albin Kurti, thotė se EULEX-i po i trashė lidhjet e varėsisė sė Kosovės me Serbinė.

Nėnshkrimin e marrėveshjes qė e mban emrin “Protokoll pėr bashkėpunim policor” e konfirmoi pėr Express, Christophe Lamfalussy, shef i Zyrės pėr Informim nė EULEX.

Misioni i Bashkimit Evropian pėr Sundim tė Ligjit (EULEX) i ka njoftuar institucionet e Kosovės lidhur me marrėveshjen e sotme, e cila mė herėt ishte nėnshkruar edhe nga pala serbe.

EULEX-i ka bėrė tė ditur se Beogradi, mė saktė zėvendėsdrejtori i Policisė sė Serbisė, Branislav Mitroviq, e ka nėnshkruar marrėveshjen, qysh mė 3 gusht.

Marrėveshja do tė nisė tė implementohet pas 8 ditėsh. EULEX-i pėrsėrit se ajo ėshtė teknike dhe parasheh shkėmbimin e informatave ndėrmjet dy policive. Aty thuhet se palėt pajtohen tė punojnė nė pajtim me Rezolutėn 1244 tė Kėshillit tė Sigurimit tė OKB-sė dhe bazės sė Veprimit tė Pėrbashkėt tė Kėshillit tė BE-sė, me referencė nė raportin e 24 nėntorit tė sekretarit Ban, qė pėrmban edhe 6 pikat.

Ndryshe nga teksti i mėhershėm, kur kufiri ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė cilėsohej si “kufi administrativ”, nė marrėveshjen e re, kjo fjalė bėhet e ditur se ėshtė zėvendėsuar me fjalėn nė anglishte border/boundary (kufi).

EULEX-i dhe MUP-i serb do tė mbajnė takime javore lokale, takime mujore rajonale dhe takime qendrore, nė ēdo tre muaj. Pika 3 thotė se palėt pajtohen qė ēdo informacion, tė dhėnė apo dokument do tė pėrdoret vetėm pėr qėllimet dhe brenda kufizimeve tė parapara nė kėtė dokument.

Nėnshkrimi erdhi pikėrisht ditėn kur 22 organizata joqeveritare kosovare, paralajmėruan njė protestė masovike pėr tė mėrkurėn e ardhshme, pėr t'i thėnė jo nėnshkrimit tė kėtij protokolli dhe protokolleve tė tjera qė Eulex ka paralajmėruar t'i nėnshkruajė me Serbinė.

Lideri i Lėvizjes “Vetėvendosje!”, Albin Kurti, tha se nėnshkrimi i Protokollit ndėrmjet EULEX-it dhe Serbisė ėshtė shumė i padrejtė dhe shumė i dėmshėm pėr Kosovėn.

“EULEX-i ėshtė bėrė agjent i shtimit dhe i trashjes sė lidhjeve tė varėsisė sė Kosovės me Serbinė”, tha Kurti, pėr Express, pas lajmit se EULEX-i ka nėnshkruar protokollin.

Ai u bėri thirrje qytetarėve tė Kosovės tė organizohen e tė mobilizohen kundėr EULEX-it dhe protokolleve tė tij, tė cilat sipas tij, nuk do tė ndalen vetėm me kėtė bashkėpunimin policor. “Ėshtė e qartė se nuk mund tė llogarisim nė Qeverinė e cila duket qė mė tė rėndėsishme e konsideron vetveten sesa shtetin e Kosovės”, u shpreh ai.

Kurti shtoi se 22 organizata u bashkuan pėr kundėrshtimin e kėtyre protokolleve dhe hipokrizisė sė krerėve institucionalė. (express)
< -- kthehu | shko lart
K o m e n t e t
2. nga leshi
.. E kishin pas pytyr ujkun! Pse e ke qafen e trash.Ai ishte pergjegjur sepse e kryej punen vet!
Shtuar nė ora 07:29, 12.09.2009
1. nga Haxhi L K
Nenshkruhet protokolli famekeq!

Jo nuk quhet famkeq ky portokoll,sepse vetem po zbatohet rezulluta 1244,qe ne Rambuje te frances e nenshkruan komandoset e uēk,!Dhe e Tradhetuan Adem Jasharin dhe me teper betimin e luftes se uēk!Shqiptar e mendjemadh ,lexone rezuluten ne pergjithesi ,rezuluten 1244 e ateherit luftoni kundra kesaje qeverie te kosoves apo kundra eulexit!

Ju kam shkrue,ju kam tregue edhe ne prni te juain shqiptar e kurr nuk me keni besue,nuk me besuat se nuk dita tju shkerdheje,siq ju shkerdhyen keta tradhetar sepse i doni,pse as vete nuk u kuptoi se ēfar populli jeni ?


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
EULEX-i nėnshkruan protokollin me Serbinė
11/09/2009 20:51:00
Madhesia e shkronjave: Decrease font Enlarge font
image

Me gjithe kundershtimin e pales kosovare, nenshkruhet protokolli per bashkepunim policor ndermjet EULEX-it dhe Ministrise se Puneve te Brendshme te Serbise. (UPDATE)

Lajmin e beri te ditur zedhenesi i EULEX-it, Christopher Lamfalusi i cili tha se firmen e ka vene shefi i policise se misionit evropian, Rainer Kuehn, ndersa per Serbine, zevendesdrejtori i policise se shtetit serb.

EULEX-it po keshtu njoftoi se kjo marreveshje nga pala serbe eshte nenshkruar me 3 gusht, nderkohe qe ne Prishtine zhvilloheshin bisedime me autoritetet kosovare.

Lamfalusi tha se protokolli i nenshkruar eshte tenik dhe do te sherbeje qe EULEX-i dhe Beogradi te shkembejne informata per rastet me te cilat merret misioni evropian.

Ne protokollin qe tashme eshte nenshkruar thuhet se ne baze te ketij protokolli bashkepunimi, palet duhet te punojne ne baze te Rezolutes 1244 te Keshillit te Sigurimit te OKB-se dhe bazes se veprimit te perbashket te keshillit te BE-se, duke iu referuar raportit te parafundit te sekretarit te pergjithshem te OKB-se ne te cilin kane figuruar gjashte pikat.

Protokolli thote se palet bashkepunojne per cdo rast qe lidhet me aktivitete te jashteligjshme ne kufi, qe i referohet me kete emer si edhe me linje administrative.

Palet e mbajne njera-tjetren te informuara per ligjet, rregulloret dhe per masat per parandalimin e aktiviteteve te jashteligjshme.

Asnjera pale nuk duhet te beje publike informatat, te dhenat apo dokumentet per qellime te jashtme protokolli, ky dokument thote se EULEX-i dhe MPB-ja serbe duhet te mbajne takime javore lokale, takime mujore rajonale dhe takime qendrore kater here ne vit.

Drejtuesit e larte te pjesemarresve do te takohen dy here ne vit per te rishikuar progresin e ketij protokolli.

Gjithashtu, palet do te krijojne nje grup punues per te rishikuar aspektet operacionale te implementimit te protokollit.

Marreveshja do te pushoje se ekzistuari ne kohen qe merr fund mandati i EULEX-it, ose me kerkesen e njeanshme te seciles pale, brenda 30 ditesh pas kerkeses.
I menjehershem ishte reagimi i presidentit te Kosoves Fatmir Sejdiu dhe kryeministrit Hashim Thaci.
Nepermjet nje deklarate te perbashket drejtuesit e shtetit kosovare kane shprehur qendrimin tashme te njohur, kunder bashkepunimit nderpolicor EULEX – Serbi. /tch/
Shto tek: Add to Facebook Facebook | Furl this! Furl | Digg this story Digg | Post to Myspace Myspace | Add to Windows Live Windows Live | Add to Yahoo MyWeb Yahoo MyWeb |
Subscribe to comments feed Komente (2 publikuar):
nė 12/09/2009 01:03:05
avatar
NENSHKRIMI I PROTOKOLIT : EULEX-SERBI , CCON NE DESTABILIZIM TE VENDIT , ASKUSH NUK KA TE DREJTE LEGJITIME TE NENSHKRUAJ AS NJE LLOJ DOKUMENTI PER KOSOVEN , DERI SA NUK E JAPIN PELQIMIN ORGANET LEGJITIME TE KOSOVES .....! EULEX-STOP ....!
MUNDE TE THEM LIRSHEM QE : KY DOKUMENT ESHTE I PA VLEFSHEM PER KOSOVEN ......!

NGA : ILIRIDA 007

ken30 nė 11/09/2009 21:45:08

.NĖNSHKRIM I KAOSIT.

Nėnshkrimi i protokollit EULEX –SERBI do ta forcon krimin e organizuar edhe ma tepėr nė Kosovė do tė ngrite tensione dhe nacionalizmin ndėretnike sikurse pas luftės.
Nėnshkrimi do tė krijojė armiqėsi ndėrmjet shqiptarve dhe EULEX , nė njeren anė kemi 2 milion shqiptar nė anėn tjeter 2500 zyrtarė tė EULEX dhe gjdo konftontim tani na qon nė KAOS dhe EULEX do tė shkoi drejt dėshtimit.

Nese shqiptarėt nuk bashkėpunojnė me zyrtarėt e EULEX keta zyrtarė do tė mbesin tė vetėmuar dhe do tė marrin rolin e okupuesve dhe gjithėqka do tė shkoi nė KAOS.
Lirishtė mundemi ta quajmė ket marrėveshje EULEX-SERBI marrveshje e fundosjes sė EULEX dhe pėrkrahje e KAOSIT dhe destabilizimit tė Kosovės..
http://lajmpress.com/lajme/kosove/1158.html
11.09.2009.ken30
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
as njoftimit se ėshtė nėnshkruar Protokolli EULEX – Ministri e Brendshme e Republikės sė Serbisė pėr bashkėpunim nė fushėn e policisė, Presidenti Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Hashim Thaēi kanė lėshuar njė deklaratė, nėpėrmes tė cilės sqarojnė se Prishtina nuk ėshtė palė nė kėtė marrėveshje.

“Republika e Kosovės nuk ėshtė palė nė aranzhmanet teknike midis EULEX-it dhe Ministrisė sė Brendshme tė Republikės sė Serbisė pėr bashkėpunim nė fushėn e policisė”, thuhet nė deklaratėn shpėrndarė mediave.

Drejtuesit kosovarė thonė se aranzhmanet e tilla nuk kanė dhe nuk mund tė kenė asnjė ndikim nė pavarėsinė, sovranitetin dhe integritetin territorial tė Republikės sė Kosovės.

Ftesa e Republikės sė Kosovės pėr vendosjen e Misionit evropian pėr rend dhe ligj, EULEX nė Kosovė, pėr tė ndihmuar institucionet e Republikės sė Kosovės nė fushat e rendit dhe ligjit ėshtė akt sovran i udhėheqjes sė Republikės sė pavarur tė Kosovės, theksojnė krerėt e institucioneve tė vendit.

“Edhe me kėtė rast ritheksojmė pėrkushtimin e palėkundur tė institucioneve dhe popullit tė Republikės sė Kosovės pėr bashkėpunim tė ngushtė me praninė evropiane nė Kosovė dhe me institucionet e Bashkimit Evropian nė drejtim tė konsolidimit tė mėtejmė tė shtetėsisė dhe sovranitetit tė Republikės sė Kosovės, e ne veēanti pėr tė forcuar perspektivėn evropiane tė Republikės sė Kosovės”.

Institucionet e Kosovės ritheksojnė se kjo nė asnjė mėnyrė nuk do tė zbehė pėrkushtimin e Qeverisė sė Republikės sė Kosovės pėr tė luftuar krimin e organizuar dhe nė kėtė kuadėr tė gjitha format e krimit tejkufitar. /express/

ken30 nė 11/09/2009 23:00:24
avatar
Prishtiana nuk ėshtė pale nė marrėveshje thonė Presidenti dhe Kryeministri i Kosovės.
1.Prishtina nuk ishte palė e marrveshjes pėr gjashtė pikshin.
2.Prishtina nuk ishte palė pėr marrveshjen SERBI-BE- OKB..
3.Prishtina nuk ishte pale pėr hapjen e Posteve tė Serbies nė Kosovė.
4.Prishtina nuk ishte pale nė marrveshjen e Kumanovės
5.Prishtina nuk ishte pale nė OKB pėr ligjshmerin e pavarsis nė Hagė.
6.Prishtina nuk ishte pale pėr decentralizim.
7.Prishtina nuk ishte pale pėr ndėrrimin e flamurit himnit shuarjen e TMK-sė.
8.Prishtina nuk ishte pale pėr planin e Ahtisarit.
9.Prishtina nuk ishte pale pėr pasaporten nė Qirilic.
10.Prishtina nuk ishte pale nė nėnshkrimin EULEX-SERBI.
Si mundeni tė thoni Z, President dhe Kryeminister se jemi shtet i pavarur dhe Sovran kur gjithqka nėnshkruhet pėr shtetin tone dhe thoni se nuk jemi pale e marrveshjeve dhe cilin shtet ju e mbroni ?
Kush ėshtė President dhe Kryeminister i shtetit tė Kosovės qė duhet mbrojtur sovranitetin e Kosovės.?
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nė shtatorė, marrėveshja mes EULEX-it dhe Beogradit
Beogradi paralajmėron se marrėveshja mes EULEX-it dhe Serbisė do tė nėnshkruhet nga fundi i shtatorit dhe se me kėtė dokument duhet tė pėrkufizohet lufta kundėr tė gjitha formave tė kriminalitetit.

Sipas ministrit pėr Kosovėn nė Qeverinė e Serbisė, Goran Bogdanoviq, Prishtina gjoja nuk ėshtė e interesuar qė ēėshtjet e krimit tė zgjidhen, duke e akuzuar Kosovėn si "njė vrimė tė zezė nė tregtisė me armė, narkotikė dhe me njerėz".

Bogdanoviq thotė se marrėveshja me EULEX-n ėshtė nė frymėn e rezolutės 1244 dhe ka hedhur poshtė pohimet se nėnshkrimi i saj do tė thotė njohje direkte e shpalljes sė njėanshme tė pavarėsisė sė Kosovės.


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Kryetari i Aleancės Kosova e Re, Bexhet Pacolli ka bėrė njėrin ndėr hapat mė tė mėdhenj deri mė tani nė aktivitetin e tij lobues, duke u takuar tė martėn me Presidentin e Libisė, Muammar al-Gaddafi. Nė njė prononcim pėr Express pas kėtij takimi, Pacolli ka thėnė qė ai tė ketė kaluar “nė frymė tė mirė”, pėrderisa nuk ka pranuar tė flasė pėr detaje. Ai ėshtė shprehur se pėr 40 minuta sa ka zgjatur takimi, ka dhėnė argumentet e tij pse Libia duhet ta njohė pavarėsinė e Kosovės.

Deri mė tani Libia ka mbajtur qėndrim tė fortė nė favor tė Serbisė kundėr pavarėsisė sė Kosovės duke deponuar madje edhe deklaratė nė favor tė kėrkesės serbe nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė./express/


LIRIDA I nė 11/09/2009 15:06:51
avatar
PO HAXHI LATA !
BEXHET PACOLLI , FADIL HOXHA MA MAHMUT BAKALLI, SUROI , KRYEMINISRI THACCI, PRESIDENTI FATMIR SEJDIU , ENVER HOXHA ETJ, SIPAS TEJE KUSH DUHET TE JETE SHQIPETARE UDHEHEQES I MIRE I ...!
TE LUTEM NA E TREGO FORMULEN , DHE VERTETE TE SHOFIM SE CCKA DINE TI , ME SHUME SE KETA BURRA QE PO UA PERMEDE EMRIN PER TE KEQ ...! SIPAS TEJE , ME MIRE PASKA QENE ; SHKIET E SERBISE ME TA UDHEHEQE KOSOVEN , SE KETA BURRA SHQIPETARE ?! QE KAN UDHEHEQE , DHE PO UDHEHEQIN POPULLIN SHQIPETARE TE KOSOVES ....!

TE LUTEM NA TREGO FORMULEN , OSE MBYLLE GOJEN , SE NUK JE KURFARE ANALISTI - ME VLERESU PUNEN E : ISH UDHEHEQESVE , DHE TANI QE UDHEHEQIN
KOSOVEN ....!!!
DHE DILE ME EMRIN E VERTETE KOMENTO , DHE DO E SHOHESH , SA DO E KESHE PERRKRAHJEN E POPULLIT.. ..?!

NGA ;ILIRIDA 007

Beni

une klush komunisti nuk kan qen ore kokelaker ore peshk qelbur,Por klysh qen komunisti ka qen Pacolli qe ka mbajtur takime te meshefta me Milloshin!

E qe po u ndertojka shtepia shqiptareve,keto shtepia po ja nderton me paret e puntoreve shqiptar qe i paguan nga 4OO euro dhe ka shume shqiptar qe me vite nuk ua ka dhene rrogat!Dhe me ate emisionin e asaj kudres qe luan ne kafenen Saranda gashi studenqani,vetem thirrjet e gjirollogarise grumbulloin miliona e ajo shtepi e nje jjavshme kushton diku 12mij euro,!Ja sa u ndihmoin fukarenjeve sa jeni ne koke dhe u jep njerezia pavaresi!
Une nuk jam i njohur per shqiptar sepse kurr per aktivitetin tim nuk kan shkrue edhe ateherit kur jam malltretue per qeshtjen madhore te shqiptareve me qellim qe mos te ndegjoni!Behgjet Pacolli ka qen shok dhe puntor i TITOS,ka qen shok i Mahmut mut Bakallit e Fadil qen Hoxhes po pse jo edhe klyshi enverist dhe rugoviq!

Juve ore te mjeret jan ka ju mashtroin sikurse kelyshet e kudrave dhe ua jepni votat!Mos votoni as per Pacoll Milloshin as per Fatmir Limen,as per Taqin as per nje sepse ende nuk jeni ne dieni se ēka do ju gjene tan shqiptareve!
Raportoni banalitetet
avatar
Per biznis nuke linde mo nona kesi zotnie,dhe pirolla i kofte,mirepo per politike nji milion per qinde i mungon nji keshilltar,se sa per bashkepunetore te politikes qe ka afer jane zero,nuke kane dijuni ne politike gja qe qfaqet edhe ze zotni B .Pacolli,Zotnia duhet kerkue ta gjej nji dijetare te politikes ,dhe dijunis politike ne strategjin tone,pastaj do ta ket lehte te bahet edhe kryetar,pse jo,vetem nji ose dy dijetare SHQIPETARE,dhe u krye njohja ,dhe gjanat tjera,me te vertet dy dijetare i mungojne,dhe erdhi z.B Pacolli ne KULM te asaj qka deshirojme ne SHQIPETARET .
Raportoni banalitetet
Thumbs Up Thumbs Down
avatar
o mos ju dokt juve qe nuk po punon bexheti provone qone hashimin qe se njeh kerkush shkelma jasht ta qesine.per lobim te kosoves ma shum ka punu bexheti se ata qe jon te pagum per qat pun
Raportoni banalitetet

avatar
more late o i mjer,po pse nuk pranon nje gje te mire qe bon ky burr,po maron shpija ne kosove,lidhjet ku je i zoti gjinen se tu sha si ti nuk bohen punt,qka ki bo ti per shtet tonin dej sod bre burr se sta peskem ni zonin,o klysh i komunisti qe e kini zor me e pranu te vertet
Raportoni banalitetet
Thumbs Up Thumbs Down
Haxhi Lata nė 09/09/2009 07:18:45
avatar
Po kush ja gjeti kete linje?
E more shki im e di kush je qe ja ke bere te mundur kete takim Bexhes!Ama more zot ti ja kryen punet dhe puna jote ne gugj te sanes!Dhe mos kukat o Haxhi nuk kam buke!Ti vete vetes po ja bane ti po mbjelle molla e tjeret po ti hane e vete ke mbete si po te thirrin heheeej!Mire po ta bejne,Bexha kesi bdallenjesh i shrfytezon dhe vetes famen e ty stamen ne fry!Tradhetar edhe ti ne fund,sepse ja ke nis me titista me bashkūne,sepse pranimi i shteteve te tjera kosoven e pavarur ka skadue afati o ahmak e din ti mire kete por pse po mashtrohesh e po e mashtron popullin,sepse eulexi nenshkruan pa e pyetur fare qeverin e kosoves sidomos te Fatmir Sejdi kerit e te Thaq tadiqit!Pacolli eshte pruar ne kosove nga titisti Veton Surroi i biri i tititstit e ambasadorit jugosllave Rexhai dhe gazetari Halit Matoshi qe i ka bere pasanika!Pacolli keto dredhira le tja shet tjereve sepse me parat e Borisit ka vizitue Milloshin i ka dhurue miliona me blere armatim e barut me masakrue shqiptar,ja ky eshte Pacolli!
Poshte tradhetaret shqiptar!
Raportoni banalitetet
Thumbs Up Thumbs Down
Zejnulla Salihi nė 09/09/2009 05:59:48
avatar
Ėshtė njė vepėr mjaft fisnike dhe patriotike e z. Pacollit, por vėshtirė ėshtė t'i bind njerzit qė kanė qenė miq me intrigantėt dhe mashtruesit slav. E them kėte sepse mashtrimet e tyre gjithmon kanė qen joshėse dhe bindėse pėr tė huajt e vecanėrisht pėr disa shtete muslimane qė shumė u kanė besu politikės slave. Dhast Zoti e u vetėdijėsofshin dhe u bindshin nė ate se kanė qen tė manipuluar.
Raportoni banalitetet
Thumbs Up Thumbs Down
ILIRIDA I nė 08/09/2009 22:34:26
avatar
ATDHEU DUHET ME PUNE ,
LUME AI BURRE QE PUNON PER ATDHE .....!

DHE LENE PRAPA VETES, NJE HISTORI TE NDRITUR ........!
NGA : ILIRIDA 007
Thumbs Up Thumbs Down
Komenti juaj u ruajt dhe do publikohet mbasi moderatori ta aprovoj
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ilirida

Une tu kam pergjigjur mire por ti bre njeri i perkrah tradhetaret ata qe ishin ne qeverin e shkive ne kohen e titos,dhe tani po ata njerez i ke ne qeverin e kosoves apo klyshet e kletyre servilat e shkaut!E qe me bane pyetje se kush duhet te jete udheheqes i shqiptareve ?Une qe punova per shqiptarin me dekada,kjo qeveri me malltretonte ne kohen e titos,dhe me shpalli tradhetar te jugosllavise,dhe nuk me lejoi ti ushtroi profesionet e mija, vetem pse deshiroja qe kosova te lirohet nga serbija!Kjo qeveri qe e lavdron e ke edhe sot ,na udhehoqi luften me tradheti na i vrau patriotet dhe ne emer te tyre mban pezull shqiptaret!Ti e din mire kete por pse i mbrone more njeri ?Nese te paguain ani vazhdo duke i mbrojtur,vetem ta din mire se po na sosen kokerrat e jetes per tan shqiptarise dhe mos britmoni ne fund ? kan me na mbledhur si jahudit e que ne gjermani tek hitleri,e neve ne QAD ta dini mire ky eshte plani famkeq per tan shqiptaret sepse e meritojna kete denim nga KS!
Ju duken keto fjal te mija te poshterta por keni mu perballue secili shqiptar kudo qe jeton edhe ne skaj te botes do te perfundojm ne humneren e famkeqes,!sepse tan shqiptaret jena TRADHETAR ndaj njeri tjetrit!Edhe ateher kur secili shqiptar te betohet se pasha zotin nuk tradheoi te tradheton e ti nxjerr syt dhe trurin!Kete po ta them troq edhe pse kurr une nuk kam ngrere me shkije e as me tradhetar,por shqiptar jam e me rrok edhe mua ky denim famkeq!

Ilirida
ju pershendet
Haxhi Lata
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://lajmpress.com/lajme/kosove/1090.html
Protokolli, Thaēi anulon vizitėn nė Bruksel
http://lajmpress.com/thumbnail.php?file=1_hashim_thaci_404719461.jpg&size=article_medium

Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci ka anuluar viziten e tij ne Bruksel, ku me shefin e Politikes se Jashtme te BE Havier Solana do te diskutonte mbi ceshtjen e protokollit policor me Serbine.

Lajmin e bejne te ditur mediat kosovare, te cilat iu referohen burimeve prane kabinetit te Thacit.

Sipas ketyre te fundit, shkak i anulimit te vizites eshte bere axhenda e ngjeshur e Solanes, por edhe ajo e kryeministrit kosovar.

haxhi kuēi nė 11/09/2009 17:43:12
avatar
Zotni Taqi duhet te takohesh me solonen e tja shterngon dhembet bashk me Fatmir Limen qe mu kercnojke e deberdelan he trima e patriota!Nese ti ndalon vizitat a mendon se solaonen e frigon ?A kujt don ti tregon trimeri e zgjuaresi mos manipolo me shqiptar e zoti ju shperbleft per punen qe ja keni bere kombit!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Nenshk.portokolli mes eullexit e serbise pa e pyet qeverin e
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: