AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Bastisjet ne Suhareke nga serbet qe u shiti arme Nijazi(xij

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Bastisjet ne Suhareke nga serbet qe u shiti arme Nijazi(xij   Mar 4 Juil - 7:14

SUHAREKW: Pas aksionit pwr mbledhjen e armwve, bastisjeve,
arrestimeve dhe keqtrajtimeve tw shqiptarwve nw fshatrat Grejkoc,
Gelancw, Gjinoc, Lutogllavw, Lladorviq, Budakovw, Sopi, Ngucat
e Bllacw Gjykata Komunale serbe dwnoi 21 qytetarw tw kwtyre
fshatrave me nga njw deri 10 muaj burg. Ndwrkaq 62 nxwnws tw
kwtij fshati kanw shwnuar mungesa nga mwsimi pwr shkak tw
pamundwsisw sw ardhjes nw shkollw gjatw rrethimit dhe bastisjeve
nw kwto fshatra.
Policia bastisi pwr armw sot shtwpinw e Durak Qarrit nw
Grejqevc dhe arrestoi e rrahu pwr armw Jetullah Qarrin,
gjithashtu nga Grejqevci. Pwr lwndimet qw pwsoi Jetullahu kwrkoi
ndihmwn e mjekut. Nw Gjinoc u thirrwn pwr armw nw polici Aziz
Haxhiaj, Ahmet Asllanaj, kryetar i Nwndegws sw LDK-sw dhe Tahir
Berisa, drejtor i Shkollws fillore. Nw Grejkoc policia kwrkoi
Shemshit B. Kicajn e Florim J. Beqirajn dhe arrestoi e keqtrajtoi
fizikisht Ramadan B. Canajn.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Bastisjet ne Suhareke nga serbet qe u shiti arme Nijazi(xij
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: