AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves   Ven 4 Déc - 6:41

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves   Sam 5 Déc - 3:30
Prishtinė, 4 dhjetor - Kohavisioni ka siguruar vendimin pėr paraburgim tė ngritur nga prokurori ndėrkombėtar Francesco Flori, nė gjykimin e parė mė 1 dhjetor tė Nazim Bllacės nė Gjykatėn e Qarkut. Nazim Bllaca akuzohet pėr vrasje tė qėllimshme tė Ibush Kllokoqit dhe krim tė organizuar e pjesėmarrje nė raste tė tjera kriminale.
Sipas kėtij vendimi, i akuzuari hetohet pėr kryerjen e kėtyre krimeve:
“1. Vrasje e qėllimshme , e ndaluar dhe dėnuar me nenin 30, paragrafi 1 dhe 2, nėnparagrafi 1, tė Ligjit Penal i Kosovės, dhe neni 22 tė Kodit Penal tė Kosovės, sepse nė bashkėpunim me Faruk Gashin, Bekim Sylėn, Sadik Abazin dhe Shpresim Ukėn, i akuzuari Nazim Bllaca i ka marrė jetėn Ibush Kllokoqit, duke e thirr tė dalė jashtė shtėpisė dhe pastaj duke e qėlluar me armė zjarri” – thuhet nė vendim. Aty shtohet: “Krejt kjo ėshtė bėrė me ndihmėn e personave tė tjerė tė lartpėrmendur, ku Shpresim Uka ka qenė shofer, i cili ka ndihmuar tė largohen nga vendi i ngjarjes. Sadik Abazi ka biseduar fillimisht me viktimėn dhe tė tjerėt dhe me prezencėn e tyre kanė pėrkrahur aktin e vrasjes nė Prishtinė, nė muajin gusht tė vitit 1999”.
2. Krim tė organizuar, e ndaluar dhe dėnuar me nenin 274, paragrafi 2 dhe 4 i Kodit Penal tė Kosovės, sepse i akuzuari Nazim Bllaca nė mėnyrė aktive ka marrė pjesė nė aktivitete kriminale, veēanėrisht nė aktet kriminale tė cekura mė lart (siē ėshtė tentim vrasja dhe shantazhet, kryesisht kundėr atyre qė supozoheshin si bashkėpunėtor serb, kėto tė kryera nė strukturėn speciale tė ekzekutimit, e krijuar nė SHIK. Provat dhe bazė e hetimeve, sipas kėtij vendimi tė prokurorit Francesco Flori, janė vetė deklarimet e Bllacės pėr kėto krime tė kryera. Gjithashtu bazė do tė konsiderohen edhe detajet dhe provat e dhėna pėr rastet, tė cilat ka mundėsi tė jenė tė njohura vetėm pėr personat qė kanė asistuar nė kėto raste. Tė gjitha kėto, sipas vendimit, e bėjnė tė besueshme deklaratėn e Bllacės. Si rrjedhojė, akuzat me vetėdije pėr veten e tij nga i akuzuari japin edhe njė tjetėr element kredibiliteti Bllacės, ndėrsa dobėsojnė mundėsinė e shpifjes dhe akuzimit tė rrejshėm. Vendimi nga gjykimi i parė i Bllacės nuk pajtohet me mendimin e Prokurorit se ka ndonjė rrezik tė pėrsėritjes sė akteve kriminale nga i akuzuari. Pėr kėtė, Nazim Bllaca do tė qėndrojė nė arrest shtėpiak deri mė 1 janar tė vitit 2010, ndėrsa atij i janė konfiskuar pėrkohėsisht dokumentet e udhėtimit. Vendimi i marrė nė Gjykatėn e Qarkut, gjithashtu e vlerėson Nazim Bllacėn si person i vetėdijshėm pėr ato qė ka bėrė, dhe i cili ėshtė nė gjendje tė bashkėpunojė me organet e hetuesisė deri nė fund tė rastit.
Komentet(0)
Kyēuni pėr tė komentuar

koha ime

05.12.200911:29:47

Pėrdoruesi

Fjalėkalimi

Regjistrohu


Tė funditTė lexuaraTė rekomanduara
11:18Xhaferi: Kriza po e rrezikon Shqipėrinė

11:01Mundėsia e fundit pėr Bosnjė e Hercegovinėn

10:59 Pėrplasen dy anije nė lumin Nil

10:59Vriten 13 persona nė Meksikė

10:57Ēmimet e naftės “perfekte”

10:25Studentja amerikane dėnohet me 26 vjet burg nė Itali

10:19Vazhdon ofensiva amerikane nė Helmand

10:16Rusi: Nga zjarri i fishekzjarrėve mbi 100 tė vdekur

23:13“Fiati” tėrhoqi 500 mijė modele “Grande Punto”

22:53Fushata e balotazhit fillon tė shtunėn

ArkiviTė gjitha lajmet e ditės
Kuriozitete
Kalendari historik
Jeton Mikullovci
Galeria
DW-WORLD.DE Shqipėria rast i veēantė - aty ku perdja e hekurt u ngrit nė fund Nė komunikim tė drejtpėrdrejtė me popullin - Putini iu pėrgjigjet pyetjeve Dhuna ndaj gruas njė fenomen shqetėsues nė Shqipėri Daimler goes West
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves   Sam 5 Déc - 4:34

nė bashkėpunim me Faruk Gashin, Bekim Sylėn, Sadik Abazin dhe Shpresim Ukėn, i akuzuari Nazim Bllaca i ka marrė jetėn Ibush Kllokoqit
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves   Sam 5 Déc - 4:35

ku Shpresim Uka ka qenė shofer, i cili ka ndihmuar tė largohen nga vendi i ngjarjes
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves   Sam 5 Déc - 7:15

https://www.youtube.com/watch?v=EwnOxpX63eo


Mu dha urdheri qe te punoi ne tri drejtime,struktura e vrasjeve ka qen;
te punoje ne tri drejtimeve.E para nen nji vrasja e koloboracionisteve,
siq i quanin keta ;
Eshte fjala per Azem Sylen,Xhavit Halitin,Ferat Shalen ,Kadri Veselin dhe
Fatmir Xhelilin(psikiater ne shtime).
Te gjithe keta i njof,dhe kam shkembyer biseda ,
kam ndejte perveq Kadri Veselit qe nuk e njoh dhe nuk e kam pare .
Shifra ime me te cilen kam raportue gjithemonne linjen e Ferat Shales,
ka qen me shifren seiku.E kam pasur nje urdher nga zvicra dhe
nga ajo shifer kam raportue per terenin e lipjanit,shtimes ,
ferizait dhe nje pjes te vitise.Nate kohe na ka ardehe nje urdher qe kishte te beje
me antaret me kokat me te fuqishme te ldk;Ardhja e rugoves ne kosove e ka destabilizue shikun
dhe keshtu qe shiku ashte dashure te forcohet dhe ti filloi strukturaen e
organizimit dhe numrin e vrasjeve .Personalisht kam qen i kyqur ne pergaditjen e
e atentatit ndaje zitit Adem Salijaj nga komuna e ferizajit .
I cili ne ate kohe ka qen me nje ndikim shume te madhe dhe e kemi dite qe
skemi qka te dalim ne zgjedhjet lokale ne ferizaj .
Adem Salijaj nuk e kam njohur kurr nuk i kam pasur borgj asgje as familjarisht,
Mirepo Adem S

alijaj si person me ndikim ka ardhe urdhe nga ;
Azem Syla dhe nga Ekrem Jashari
Qe Adem Salijaj te vritet.E kam percjell bashk me Sadik Abazin ,Faruk Gashin
nga shtimja Sadik Abazin nga Davidovci Shpresim Uka dhenderr i Azem Syles
;dhe ka qen drijton Hajdari nga komuna e prishtines ;
Drejtimi i dyte ;Fusha e dyte ka qen vrasja e deshmitareve te hages ;
Une mik te shpise e kam pase smajl Berbatovcin i egzekutuar gjate luftes i marrur
mu nga shpija jone dhe eshte egzekutue ne rethinen e kleqkes .

Bashkpuntoret e hages ne menyre direkte rrethe ketyre ka qen i kyqur ne cernaleve
ku Azem Syla na ka que te egzekutohet nje bashkpuntor kundra Fatmir Limes;
Dhe ne fshatin Dobraje,ku kemi pasur ne menyre direkte i kemi que kercnime
dhe eshte per Daut Gashin.Vrasja e trete me takonte mua,per arsye se
ashtu keta sipas sipas Azem Syles ishte zingjiri komandues
te gjithe te impeminkohen ne vrasje ;
Ne Varigovce e ka krye vrasjen Fahredin Gashi,ne kraishte vrasjen e ka krye
Sadik Abazi,ndersa ne prishtine Ibush Kllokoqin une personalisht me tre persona
ne pranin e gruas se tij .Naten kur kemi shkue ka qen veq eresire ka dal gruaja,

nje grua dhe i kam kerkue qe te dali baci Ibush qe me nevoitet nje pasaporte
per me dale perjashta.Me te dale perjashta baca Ibush eshte egzekutue menjehere.
Vrasja e ibushit pati jehon dhe i kam shkrue ne mesazh
Azem Syles nje esimes ne nr e telefonit o44108034 qe e ka perdor kete telefon dhet vjet .
Dhe ja kam permendur keto vrasjet .Ibush Kllokoqin,Selim Broshin,Adem Lahin,
Sali Gashin,ejup Disoken ,Adem Salijan ,Agim Veliun,Ajet Istokun,
dhe Ismetin nga nente jugoviqin,pastaj dhe rrahjet brutale;
Dhe kam shkue ne stacionin e pare ter policise dhe e kam praqite rastin e
pare te shikut ne stacionin e policies ne ate kohe ka qen Emin Beqiri nga Babushi
antar i shikut i cili sot eshte dyshi ne policin e kosoves pas Sheremet Ahmetit.
I cili ne ate kohe 1999 une e kam angazhue ne shik dhe ka marr page nga une .
Nazim Bllaca e ka angazhue Emin Beqirin .Sepse ky nuk ka qen as ne uēk as ne shik,
Mbi Emin Beqirin ka qen Destan Thaqi dhe keta e ka mbylle landen ,
rasti ka qen vrasja e Kraishtes!E Adem Lahajt!
Me te dalur nga stacioni i policise me ka thirre Sabit Geci dhe me ka thene se
ti nuk eshte kan dashte ti si Nazmi Bllaca te hysh ne keto sende se keto i takojn luftes!
Kam thene Sabit Gacit se keto vrasje nuk kan te bejne me luften ,por vrasjet kan te bejne mbase
12 qershorit 1999 !


Derničre édition par Perparimi le Sam 5 Déc - 7:35, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves   Sam 5 Déc - 7:16

Mu dha urdheri qe te punoi ne tri drejtime,struktura e vrasjeve ka qen;
te punoje ne tri drejtimeve.E para nen nji vrasja e koloboracionisteve,
siq i quanin keta ;
Eshte fjala per Azem Sylen,Xhavit Halitin,Ferat Shalen ,Kadri Veselin dhe
Fatmir Xhelilin.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves   Sam 5 Déc - 8:23

Ibush Kllokoqi(udbash),Selim Broshin,Adem Lahin,
Sali Gashin,ejup Disoken ,Adem Salijan ,Agim Veliun,Ajet Istokun,
dhe Ismetin nga nente jugoviqin,pastaj dhe rrahjet brutale;


I lindur mė 01.04.1972 nė Ribar tė Madh, komuna e Lipjanit,
Nazim Bllaca, me profesion arsimtari gjeografise, thotė se ėshtė
kyēur nė UĒK nga qershori i vitit 1998 deri mė 12 qershor 1999,
nė Zonėn e Pashtrikut.
“Shefi mbi mua ka qenė Shpresim Uka, dhėndėr i Azem Sylės
dhe kemi punuar nė njė strukturė vijė vertikale ashtu siē duhet.

Ai, ka pohuar se urdhėrdhėnėsit pėr vrasje janė ministra dhe zv.ministra,
por nuk ka precizuar asnjė nga ata emra,
duke thėnė se emrat janė tė njohur pėr EULEX-in.
Barra ime sa mė bien jam i interesuar ta paguaj.
Kam tre fėmijė dhe gruan, jetojmė tė gjithė nė Kosovė.
Edhe po tė vritem nga ky vend njerėzit do tė kapen,
dhe pėr kėtė do tė marr vesh edhe Brukseli sepse janė ēėshtje madhore.
Unė ua njoh strukturėn e vrasjeve dhe mua nuk e kanė lehtė tė mė qesin nė kurth”,
Jam takuar me Azem Sylėn qė ata tė mi japin disa tė holla dhe unė tė tėrhiqem nga tė gjitha
ndaj tij ėshtė pėrgatitur atentati i dytė.
Nuk ėshtė patriotizėm me dhanė urdhėr dhe me vra axhėn e vet qė ka punuar nė arsim.
janė lėshuar mjetet nga Azem Syla, Shaban Syla e Faruk Gashi. 100 mijė euro i janė
dhėnė Hysri Ramės ish-polic i SHPK-sė, nga fshati Sankofc, komuna e Drenasit.
Me tė marrė paratė Hysri Rama mė ka thėnė:” Nazim Bllaca, duhet tė largohesh nga
Kosova, sepse Azem Syla nuk do tė tė lejojė tė veprosh nė Kosovė.
Nė tetor tė vitit 2007 jam larguar nga Kosova nė drejtim tė Kroacisė,
me nėntė anėtarė tė familjes, si rezultat i kėrcėnimit qė kam pasur direkt nga
Azem Syla dhe Faruk Gashi nga Shtimja, i cili ėshtė donator kryesor i SHIK-ut dhe
Azem Sylės.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves   Sam 5 Déc - 8:27

Te gjitha partit politike te dala si nga LDK apo nga lufta ēlirimtare jan te involvuar nga udba serbe!As zoti nuk mundet mi ri ne fije shqiptareve !
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves   Sam 2 Jan - 14:30

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves   Dim 24 Jan - 1:49

Nazmi Bllaca: Si punonjes i SHIK-ut mora urdhra per vrasje nga Azem Syla
lexuar {views} herė.
Prezantohet publikisht nė qendėr tė Prishtinės dėshmitari i CD-sė sė shumėpėrfolur pėr vrasjet e pasluftės nė Kosovė. Nazim Bllaca, nga fshati Ribar i Madh, para gazetarėve ka pranuar se ėshtė autor i njė vrasjeje dhe se ka marrė pjesė edhe nė 17 raste tė tjera qė nga vrasjet, rrahjet dhe shantazhet.
Ai nuk ka dashur ta publikojė emrin e tė vrarit, duke thėnė se kjo ėshtė e ditur pėr prokurorinė e EULEX-it.

“Kam punuar pėr strukturat e SHIK-ut prej vitit 1999 deri mė 2003 dhe eprorė tė mi kanė qenė Azem Syla dhe dhėndri i tij Shpresim Uka. Nga ky i fundit, i kam marrė emrat se kush duhet tė ekzekutohet”, ka thėnė Bllaca. Ai, gjithashtu, ka bėrė tė ditur se i janė ofruar edhe shuma tė mėdha parash, prej 400 mijė deri nė 600 mijė euro, vetėm e vetėm qė tė mos i bėjė publike kėto informata.

Ndėrsa deputetėt e LDD-sė, Adem Salihaj dhe Gani Geci, nė njė konferencė pėr media ua kanė shpėrndarė gazetarėve CD-nė me dėshmitė pėr vrasjet e pasluftės nė Kosovė nė mėnyrė qė populli ta marrė vesh se ēfarė ka ndodhur dhe kush janė vrasėsit.

Adem Salihaj ka thėnė se CD-ja me dėshmitė i ėshtė dorėzuar EULEX-it para 1 muaji e 20 ditėve, por misioni evropian nuk e ka marrė seriozisht punėn. “Tani e tutje ne ndihemi tė rrezikuar pasi qė ka njerėz tė krimit tė organizuar nė institucionet mė ta larta shtetėrore”, ka thėnė Salihaj. Ndėrsa, Gani Geci ka shpjeguar mėnyrėn se si dėshmitari iu ėshtė ofruar pėr tė biseduar. Geci ka thėnė se nuk e kanė publikuar materialin mė herėt, duke mos dashur tė pengojnė procese tė rėndėsishme nė Kosovė. (koha)
< -- kthehu | dėrgo shokut | printo | shko lart
printo
by drenicaki @ 17:51, 01.12.2009
o ti i drejti nga america mos fol pa lidhje se ti nuk e din as ku eshte drenica se tradhtar duhet me nje her te likfidohet se kta na kan pru gjith her deri ktu e ti mos kurse nuk din sen mi ket tok rri se mir koke ne americ .
by 011 @ 17:50, 01.12.2009
RRNOFT UQK ja JEMI TE GJITH ME NJERZ TE MIR E JO ME KET QEVERI EDHE MOSE PERLYNI UQK ME PARTI E ME THAN TASH UQK ja KESHTU UQK JA ASHT E KREJT KOSOVES EDHE KAQEN POR DISA KUR SPOJU PELQEN TE KQIJAT QAKAN BA THOJN PO SHKELNI NE GJAKUN E DESHMORVE JO MORE UQK MOSE SHTINI NE POLITIK AS ARSHITEKTIN E PAVARSIS IBRAHIM RUGOVEN KTO DY SHTYLLA JAN QE NUK DUHET MEI SHTI NE KETO QA NDODHIN TASH E KUR SPOJU PELQEJN PROBLEMET QAKINI BA THUNI PO FOLNI KEQ PER UQK JEP PERGJIGJE QAKINI BA LENE UQK EDHE IBRAHIM RUGOVEN MOS MSHIFI MBAS KTYNE
by kacanimu @ 17:36, 01.12.2009
,,daja,,do te dalin ne shesh te gjitha po do te vanohen pak sepse jan te montura shum mir nga tradhtare e popullit. ah e degjove fjalen e tradhtis ,, jam i gatshem ta paguaj me ggjdo cmim.. e paguan ky psikopat sepse isht i mbusher perpllot me para te serbit e ldd e tjerve, nuk mboshtet kurr ,,uck,, ne i mbrojm gjithmon heronjet e uck sepse i dijm kush jan dhe qka kan ber,, respekt
by 011 @ 15:15, 01.12.2009
krejt kta tash qe jan ne pushtet jan vrasesit ekan ber perte jet ne pushtet po kungulli mbi uj nuk shkon gjith dul ni njeri dhe tash ishalla fillojn edhe tjert deshmitar edhe dalin sendet ne shesh
by Bujari @ 14:54, 01.12.2009
Oh qe me knaqen tu kesh keta qe po bojn komente per nje te krisur siq eshte ky BIR SERBI Nazmi Bllaca i paguar nga serbija e nga qeta qe po bejn komente kundera UCK-se e Kundra te madhit AZEM SYLES ME SHOK.u munuat me unmikun me injollos UCK-ne nuk mujt u munut me gjygjin e hages drejtesija doli ne shesh. tani keni paguar njerz te serbis siq jeni edhe ju vet po nuk do te mundeni se prap drejtesija do te del ne drit.nuk keni faj se kesi njerz qe folin kundra UCK.se nuk jan tjeter por se bjell e serbis. na vjen keq po serbija kah mbaru ma kriminelet nuk do te jav lan familjen shtatezne siq keni deshir ju.e keni edhe nje mundesi mundeni ti qoni familjen ne serbi qe kriminelet tu ja lan shtatezane familjen se ne kosov ajo kah mbaru munohuni sa te doni paguani sa te doni se nuk keni per te mundur ta ktheni serbin ma ne Kosov.

Roofte Azem Syla me shok
Posht shqipfolsat
by Bujari @ 14:52, 01.12.2009
Oh qe me knaqen tu kesh keta qe po bojn komente per nje te krisur siq eshte ky BIR SERBI Nazmi Bllaca i paguar nga serbija e nga qeta qe po bejn komente kundera UCK-se e Kundra te madhit AZEM SYLES ME SHOK.u munuat me unmikun me injollos UCK-ne nuk mujt u munut me gjygjin e hages drejtesija doli ne shesh. tani keni paguar njerz te serbis siq jeni edhe ju vet po nuk do te mundeni se prap drejtesija do te del ne drit.nuk keni faj se kesi njerz qe folin kundra UCK.se nuk jan tjeter por se bjell e serbis. na vjen keq po serbija kah mbaru ma kriminelet nuk do te jav lan familjen shtatezne siq keni deshir ju.e keni edhe nje mundesi mundeni ti qoni familjen ne serbi qe kriminelet tu ja lan shtatezane familjen se ne kosov ajo kah mbaru munohuni sa te doni paguani sa te doni se nuk keni per te mundur ta ktheni serbin ma ne Kosov.

Roofte Azem Syla me shok
Posht shqipfolsat
by avni @ 10:51, 01.12.2009
o fatmir lima ti je aj qe i ke ba kto kret kto vrasje edi une shum mir se shum jam ne rrjedhe per kto sene po u ba shum mir se dul aj djali edhe tregoj se kush jeni ju ama u ba shum mir se edhe une ni dit dua te tregoj dyrekt me ni telivjzon rreth ni bisedese fatmir limese edhe gjavit halitit edhe ma kryesorja do te tregoj per nje vrasjeqe e keni organizuar ti je kryesori ama shyqyr erdh koha edhe zbardhen kto senete e juja te zeza nese funksonon shteti ti je aj qe duhet deni me burg te perjetshum se vetem une qka di per ty edhe shpejt do te vjen ni dit qe kena mu taku me naj seanc edhe do ti tregoj popllit se kush je
by avni @ 10:30, 01.12.2009
o kryemnistere o minster fatmir lima o tj je kryesori i te gjithav vrasjeve ne kosov prej pas luftese po qysh po keni ftyr me dal ne telivizjon a po mendoni qe poplli nuk po i kupton e nuk poj she seneta ju duhete te jepni dorheqje menerena se ju jeni kryesor per kto vrasje ama ne krye asht fatmir lima aj dhelpna dinakeun di shum sne per ta se qfar krime ka ba ama nese funksjonon shteti te erdhe fundi o fatmir lima o haptas po ta permen emrin nazmi bllaca edhe ata jan shok te tu
xhavit haliti azem sylaj ama ti je aj kryesori ik ma mir prej kosovese se kjo asht ftyr mos dil bilum ne medja o kret poplli e din qe ju i keni vra apa po me vjen qud prej dove qe po shkrujn qe po thojn serbia i ka ba kto organizime a i ishohin senete ata ma mir apo nuk kan aftsi ma shum edhe vetem folin apo i mbeshtesin kta gjin kriminela qe jan ne qeveri o adini qfar gjin keni vra te shkullun o ishalla ne familje te juja hakmirren kto sene o fatmir lima ty po te drejtohna se ti je kryesor po te drejtona se i di shum mir kto sene edhe te njoh shum mir edhe historin tane e di shyqr qe erdhe dita e po shfaqen kto sne
by evi londer @ 07:02, 01.12.2009
Apel per kosovaret;
I lexova disa nga komentet e juja por ju apeloj si njeri i thjesht mos paragjykoni mos e ndani kosoven ne baze te partive mos e ndani kosoven ne rajone drenic dukagjin, llap ,shal se na mallkon edhe zoti se mjaft jemi te ndar ju kisha lut mos te shani permbahuni me rendesi eshte qe edhe ne si publik i thjesht po kuptojm se kush i ka bere ato vrasje le te denohen ata njerz para gjygjit te popullit dhe para zotit por tregoni permbajtje dhe kultur si njerz evropian
by daja @ 06:31, 01.12.2009
dy fjal per shokun nga kaēaniku
shoki mos u ban shum patrijot ne internet se edhe ju atje ne kaēanik e keni kryetarin e juaj ashtu sikur ky vrases
a eshte e vertet s e kryetarit te juaj ju ka gjetuar armatim ne shtepi POOOOO
a eshte e vertet se kryetari i juaj ka kindapu njerz mbas lufte POOOOOOOO
a eshte e vertet se ju ne kaēaqin nuk guconi te bani za prej tij
poooooooooooo
pse shtrohet pytja sepse eshte PDK
e keshtu qe tu kisha lut mos u ban patrijot me batarija ok
flm per mirkuptim
by kacaniku @ 05:28, 01.12.2009
kto vrasje jan shum mir te pregaditura nga rugova e vazhdojn fatkeqsisht ende,
by astrit gashi @ 05:03, 01.12.2009
xhavit haliti dhe azem syla si dhe hashim thaqi perveq vrasjeve te pasluftes jane pergjegjes edhe per vrasjet e njezeve me
eminent te Uēk-es dhe politikes ne lufte.keta te dy per qellime te errta karrieriste kan eleminuar:
zahir pajazitin
hakif zejnullahun
edmond hoxhen
ilir konushefcin

ata duke e pare veten te rrezikuar nga njerzit qe nisen luften,i eleminuan ata gjate luftes,dhe duke shpallur veten prijs
te luftes dhe duke shpallur komandant legjendar adem jasharin i cili me te vertet nuk ishte komandant askund,pas figures
te te cilit ende tentojn te fshihen,duke minimizuar figurat me te medha te qindvjeqarit te fundit,duke qitur njerzit ne
prit dhe duke vrar pas shpine.
shtyrja e nait hasanit te flet perkunder te vertetes nga ta,edhepse ishte bashkpuntori me i afert i zahirit dhe hakifit ,
qet ne pah tendencen per te ngritur pseudofiguren e adem jasharit dhe per tu fshehur pas tij.dhe per ti minimizuar figurat
me te medha te kohes qe nisen luften ēlirimtare .
nese ky psudoshtet nuk i burgos dhe nuk ju jep denimin e merituar krimineleve qe gjate tere luftes vran njerzit ma trima
vetem per te mbetur vet me te medhenj,denumi do tu vjen nga dora e populli
by astrit gashi @ 05:01, 01.12.2009
xhavit haliti dhe azem syla si dhe hashim thaqi perveq vrasjeve te pasluftes jane pergjegjes edhe per vrasjet e njezeve
me eminent te Uēk-es dhe politikes ne lufte.keta te dy per qellime te errta karrieriste kan eleminuar:
zahir pajazitin
hakif zejnullahun
edmond hoxhen
ilir konushefcin

ata duke e pare veten te rrezikuar nga njerzit qe nisen luften,i eleminuan ata gjate luftes,dhe duke shpallur veten prijs
te luftes dhe duke shpallur komandant legjendar adem jasharin i cili me te vertet nuk ishte komandant askund,pas figures
te te cilit ende tentojn te fshihen,duke minimizuar figurat me te medha te qindvjeqarit te fundit,duke qitur njerzit ne
prit dhe duke vrar pas shpine.
shtyrja e nait hasanit te flet perkunder te vertetes nga ta,edhepse ishte bashkpuntori me i afert i zahirit dhe hakifit ,
qet ne pah tendencen per te ngritur pseudofiguren e adem jasharit dhe per tu fshehur pas tij.dhe per ti minimizuar figurat
me te medha te kohes qe nisen luften ēlirimtare .
nese ky psudoshtet nuk i burgos dhe nuk ju jep denimin e merituar krimineleve qe gjate tere luftes vran njerzit ma trima
vetem per te mbetur vet me te medhenj,denumi do tu vjen nga dora e populli
by kacnikasi @ 02:09, 01.12.2009
bravo perseri udbbashat po e sjellin kosoven qysh po dojne.pse tash ne kete momente?ati jaranit i bien ndermend keto gjera.
Ia arriti qellimit me ba poullin rrotull.E tashti vetem shikoni se si shkijet i hecin punet etyre(pa viza ne evrope) neser
ne Hage etj. bravo trathtare bravo eke fitu JEKpotin
by kadri @ 00:29, 01.12.2009
turp per ty ilir se ti e kta adhurust e tu sjeni gjak shqiptari sdi ku i kini vesht pse e mbroni hashimin a shini ndojher
tv ju a po e shihni qa po na bon me kurrupcion kta qe jon te vrar nuk jon qe kan qen shpijuna apo ndnj gjo tjeter po kta i
kan vra per interesa partiake veq ka ni zot qe akuzon shum shpejt me hashim e me ujqit e terbum te tij qe zdin mu ndal
do ti vij fundi
by kadri @ 00:29, 01.12.2009
turp per ty ilir se ti e kta adhurust e tu sjeni gjak shqiptari sdi ku i kini vesht pse e mbroni hashimin a shini ndojher
tv ju a po e shihni qa po na bon me kurrupcion kta qe jon te vrar nuk jon qe kan qen shpijuna apo ndnj gjo tjeter po kta i
kan vra per interesa partiake veq ka ni zot qe akuzon shum shpejt me hashim e me ujqit e terbum te tij qe zdin mu ndal do
ti vij fundi
by rinori @ 23:51, 30.11.2009
Adem saliu eshte kryesor i ktyre vrasjeve pershkak se kure ka qen kryetar komunes ferizajt i k a pak 15 trup roje dhe dyshimi
i par vjen nga ai se ai qe ben edhe fol
by drini @ 23:48, 30.11.2009
PO kush do qe i ka vra kto njerez mir ja ka ba se shpiunat edhe pas 500 vjetve duhet mi hek qafe e leje mas lufte se kerkush
peqef ste vret i lumt pushka kush do qe i ka vra
by i drejti nga amerika @ 23:29, 30.11.2009
o zoti i madh i qit ne drit famijlet e te vdekurve qe jav vra nga dora barbare e shiptareve shpiuna se pdkja ka vra njerez te
pa fajshum mbas lufte per arsye te shumta te pafajshme ev zoti vraft se drenica ka ma shum shpiuna se njerez me drjetesi e
ishalla tash po dalin ne shesh te gjith se shpejti lavdi te vdekureve qe kan vdek pa kurfare faji.
by 011 @ 23:25, 30.11.2009
MIR ASHT SE ASHT EDHE PJESMARRES EDHE DESHMITAR KESHTU BAHET SHTETI duhet me dal keshtu kush asht trim pra ju lumt more njeri
pom dhimesh se kume hjek po hallall te qoft kta qe shkrujn ktu e i mrojn partit ktyne sjuka djeg zemren e kujna jakan myt
familjaret ata presin drejtesin mos fyni me fjal mos bahi majmuna tash
by skėnderi @ 22:55, 30.11.2009
Ky njeri qe ka dal keshty rrefen per gjoja krimet qe ka ber thuajse tregon per ndonje film , sikur te jet veper e Vuk
jeremiqit qe tani i duhet per GJND, por megjithate te shohim kohen se qka po na qet me shesh. Ne nje gje nuk dyshoj se
Hashim Thaqi eshte ai i cili me filozofin e tij arriti qe ta hjek shkaun nga kosova,por siq po shihet dikujt i kam mbet
motrat keq e po kerkon prap shkaun ne ks. Nese skemi moral te mir nuk nau duuhet as buka e as uji e as shteti..
Mallkuar qoft tradhetari dhe tyradhetia.
by Iliri @ 22:38, 30.11.2009
Duhet te ken kujdes disa "patriot te Bllaces" qe po shprehen banalisht dhe po e tregojne fizionomin e tyre te vertet,
se mos te ishin Azem Syla ,Hashim Thaqi e shum e shum heronj te tjer ,Ju idiot te tipt "kolovica,Bashkim thaqi etj...."
nuk do te shkruanit sot ship ato fyerje ,po si duket ju ka mbet ne zemer cirilica e Milosheviqit dhe pacifistve kosovar
qe e dashten pa kufi staus quo per mbijetes te tyre.Do ket pune ende pastrimi i pacifistve ,bashkpuntoreve te UDB dhe
rrenuesve te shtetit te Kosoves.
by labinoti @ 22:38, 30.11.2009
ky hsi piss be vlla ky pe tradhtojke dtaheun .po edh ekta kan faj akn mar tulifar l epoen sene sekrete po kta duhet me
virr dsims qyteti as ni fjakl e tij nuk e thsoverete kta e ka ba krejt LDD me AAK krejt qita e kan ba per fushat se nesnka
kildhje ky me to sene marre per ta ncncnc
by Iliri @ 22:38, 30.11.2009
Duhet te ken kujdes disa "patriot te Bllaces" qe po shprehen banalisht dhe po e tregojne fizionomin e tyre te vertet,
se mos te ishin Azem Syla ,Hashim Thaqi e shum e shum heronj te tjer ,Ju idiot te tipt "kolovica,Bashkim thaqi etj...."
nuk do te shkruanit sot ship ato fyerje ,po si duket ju ka mbet ne zemer cirilica e Milosheviqit dhe pacifistve kosovar
qe e dashten pa kufi staus quo per mbijetes te tyre.Do ket pune ende pastrimi i pacifistve ,bashkpuntoreve te UDB dhe
rrenuesve te shtetit te Kosoves.
by afrimi @ 22:05, 30.11.2009
vdiq dr. Rugova , vdiq kosova e tash radhen e kan tradhtart e rankoviqit, Pdk,se i ka shku shum larg t,mos them si Rankoviqit n,
vendlindjen e tij n,drenicen e taqit tung
by ARBEN GASHI @ 21:49, 30.11.2009
eshte nje hap shume irendesishem per kosoven te cilin ka marr eulexi per korrupsion bravo deshmitarit vetem keshtu ndertohet
shteti shperesojm se me kete rast gjitheqka do del ne shesh dhe do rrezohet partia e bishave te egra
by ARBEN GASHI @ 21:49, 30.11.2009
eshte nje hap shume irendesishem per kosoven te cilin ka marr eulexi per korrupsion bravo deshmitarit vetem keshtu ndertohet
shteti shperesojm se me kete rast gjitheqka do del ne shesh dhe do rrezohet partia e bishave te egra
by daja @ 21:42, 30.11.2009
fuck
loja filloj por kur te perfundon athye?????!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!
by jack @ 21:20, 30.11.2009
Mua me shume me vjen keq per lexuesit se sa per kete lajm.
Se si grinden e shahen ne mes veti per parti politike.
Injoranca na kalli.
by izy @ 20:59, 30.11.2009
...gjaku i shqiptarit nuk humbet ,fundi fundit edhe kaquba flet,qė gjaku tė del nė dritė...!
<< Older (1 2 3 4 ) Newest >>

www.albeu.com/lajme/lexo.php%3Fcomm_start_from%3D30%26archive%3D%26subaction%3Dshowcomments%26id%3D1259525802%26ucat%3D1%26+fatmir+lima+bashkpuntor+serb&cd=2&hl=fr&ct=clnk&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://209.85.229.132/search?q=cache:kVJA_WWF4OQJ:www.albeu.com/lajme/lexo.php%3Fcomm_start_from%3D30%26archive%3D%26subaction%3Dshowcomments%26id%3D1259525802%26ucat%3D1%26+fatmir+lima+bashkpuntor+serb&cd=2&hl=fr&ct=clnk&gl=fr
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves   Dim 24 Jan - 1:52

www.albeu.com/lajme/lexo.php%3Fcomm_start_from%3D30%26archive%3D%26subaction%3Dshowcomments%26id%3D1259525802%26ucat%3D1%26+fatmir+lima+bashkpuntor+serb&cd=2&hl=fr&ct=clnk&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://209.85.229.132/search?q=cache:kVJA_WWF4OQJ:www.albeu.com/lajme/lexo.php%3Fcomm_start_from%3D30%26archive%3D%26subaction%3Dshowcomments%26id%3D1259525802%26ucat%3D1%26+fatmir+lima+bashkpuntor+serb&cd=2&hl=fr&ct=clnk&gl=fr
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves   Dim 24 Jan - 2:17

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves   

Revenir en haut Aller en bas
 
Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: