AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Eshtrat e Hitlerit ne Rusi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Eshtrat e Hitlerit ne Rusi   Jeu 10 Déc - 1:10
Eshtrat e Hitlerit nė Rusi?
09/12/2009 14:05:00
Madhesia e shkronjave:


Kryesuesi i arkivues sė shėrbimit rus tė sigurisė, FSB, insistoi se ai posedon eshtrat e Adolf Hitlerit, duke vėnė kėshtu nė dyshim deklaratat e hulumtuesve amerikanė, tė cilėt e theksojnė tė kundėrtėn.

Nė intervistėn dhėnė tė pėrditshmes ruse, Izvestiya, drejtori i arkivit sė FSB-sė, Vasily Khristoforov, vuri nė dyshim rezultatin e studimit, tė bėrė nė shtator tė vitit 2009 nga hulumtuesit amerikanė, Nick Bellantoni dhe Linda Strausbaugh, nė tė cilin u theksua se ADN-ja e eshtrave pėr tė cilėt bėhet fjalė ka dėshmuar se janė kėta eshtra tė njė femre.

"Me ēka kanė mundur tė krahasojnė ata ADN-nė. Moska ėshtė vendi i vetėm, nė tė cilin gjenden eshtrat e Hitlerit”, insistoi Khristoforov.

Krahas eshtrave tė nofullės sė Hitlerit dhe njė pjese tė kafkės, me njė vrimė tė shkaktuar nga plumbi, tė cilat nė Moskė u dėrguan nė vitin 1948, arkivi i FSB-sė posedon edhe njė pjesė tė divanit tė njollosur me gjak nga bunkeri i Hitlerit, nė tė cilin ai ka bėrė vetėvrasje mė 30 prill tė vitit 1945, theksoi Khristoforov.

Ai mė tutje theksoi se kufomat e Hitlerit, bashkėshortes sė tij, Eva Braun, kufomat e ēiftit Goebbels dhe gjashtė fėmijėve tė tyre janė djegur nė vitin 1970 dhe se hiri ėshtė hedhur nė njė lumė.

“Kjo me gjasė ka qenė zgjidhja mė e mirė. Nė tė kundėrtėn, varrezat e tyre do tė ishin shndėrruar nė njė vend pėr pelegrinazhin e fashistėve, tė cilėt mund tė gjenden ēdo kund, pėr fat tė keq edhe nė Rusi”, nėnvizoi Khristoforov.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Eshtrat e Hitlerit ne Rusi   Jeu 10 Déc - 1:13

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Eshtrat e Hitlerit ne Rusi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: