AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Haxhiu ne forumin BK

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Haxhiu ne forumin BK   Dim 3 Jan - 3:57

haxhiu

Numri i postimeve: 1155
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak


Titulli: Re: Feja apo Kombi.? Fri Aug 21, 2009 6:41 pm
Kur nuk je i zoti me krijue shtet vete ai qe ta jep dhe te cullakon!Qysh e kur ti qohet duhet tja kethene!
Ne kosove nuk a vetem amerika ,por afrikan arab e qifut,njeqind shtete dhe grat shqiptare ishalla kan buke se nese u kerthet kerthiza per buke e dini poezin e Migjenit" a don qymyr zotri"keshtu a ka bahet ne trojet shqiptare

Rrofte uēk se na ka ēlirue shqiptaret e mpaqedoniise,na ka ēlirue shqiptaret e lugines se presheves dhe kosoven multietnike!urraaaaa fitoreeeee !

Best


pasuria e njeriut ėshtė tė ket kombin e respektuar si komb dhe ate fejėn e respektuar si fe.
personalisht ndihem krenar se jam me kombesi Shqiptare dhe me fejėn Muslimane
.........................................................................................................

Eva0506


Shqiptaret per vecantite e tyre gjithmone kane pasur prioritar dhe me te rendesishem Kombin, per ate nuk e kane kursyer gjakun ne shekuj, brez pas brezi. Feja eshte e rendesishme se edukon dhe afron me miresine, por ajo qe i ben shqiptaret te adhurueshem ne syte e gjithe botes, ndryshe nga shume popuj te tjere te lashte dhe i ben te tregojne vertet fisnikerine e gjakut te tyre dhe madheshtine eshte pikerisht ekzistenca e feve e ndryshme ne nje bashkejetese te perkryer dhe ne uniformitet, dashuri dhe respekt te te gjitheve per njeri - tjetrin, si dhe fakti se perpara altarit te Kombit nuk e kane kursyer kurre jeten e tyre dhe ashtu do jete pergjithmone.

_________________
Nje udhetim prej njemije miljesh fillon me nje hap te vetem...!!
....................................................................................

xhavo_
Anėtar aktiv


Kudo ne te gjitha forum vėren njė frym te theksuar antimuslimane, antiislame nga persona qe identifikohen si te krishter apo ateistė. Unė nuk e kuptoj kėtė "yrysh" qe kanė marrė kėta njerez kundėr shumicės se popullit shqiptar, pra muslimanėve.

Kjo edhe njėher me tepėr tregon se Islami e ka ruajtur respektin dhe tolerancėn pėr fetė tjera edhe tek populli shqiptar. Respekti Islam ndaj feve tjera, veēanarisht ithtareve te librit, krishtereve ėshtė burimor, nuk ėshtė as politik as individual.

_________________
Sikur Azem Bejta me kaqak te vet!
................................................................................................

feride


Se pari kombi e pastaj vjen feja!Kur ske komb nuk te vyne feja!

Feja muslimane e mbrone dhjaten e vjeter,po mos te egzistonte feja muslimane moti ish zhdukur feja e krishter!Te dyjat jan si moter e vella,njera pa tjetren nuk kan jete te gjate !
................................................................................................


fionaaCfare thua moj ti? nese nuk ke fe nuk te hyn ne pune kombi , kombi eshte diq kolektive e feja eshte personale .ku do nisesh ti se pari te ajo kolektive apo personale !!!

Ani cfare barazim ben. mese fes krishter dhe asja musliman? Si nuk ben feja musliman kur te gjith e dim se nje fe pranohet te Allahu. e ajo eshte feja islam,qe duhet tjem te lumture se i takojm nje religjioni till.lere ti dhiatren e re e te vjetren se ato e kan ndru si kan deshiru. ne nuk ben ta perqeshim e jo ti ndjekim rregullat apo ligjet si jan ne ate dhiater se ekan ndryshu. se ajo permban fjal te Allahut dhe duhet te pasur kujdes ,sepse mund te gabojm nese flasim diq pa dite ne esence cfar flite apo cfar domethenje ka ajo.
................................................................................................

zeriatdheut


Mose degjo kishe e xhami fene e kemi nenen Shqiperi asgje tjeter gjith ne djall shkofshin tjerat
..............................................................................................

xhema

Dot lidhim dur e gishta e ti lam xhamia kisha,
vetum shqiptarizma esht perspektiva e vetme.
....................................................................................................

fionaa


ky eshte opinion juaj , tjert ka nje mendim shum me ndryshe se ti .Nuk jemi edhe te mendimit qe mos te vlersohet kombi pore si musliman nuk mud te bejm dallim till pemse fes dhe kombit . jan dy gjera shum shume te peraferta per mos te then se jan te njejti rende. se njera ka pak -pak dallim nga tjetra.
........................................................................................................

Kastrioti

Kombin te parin pastaj fejen si shqiptare, mos u beju profesora me shkoll fillore.
...........................................................................................................

fionaa

Mos u beje profesora me shkolle fillore !!!!!!


Nese per ty eshte kombi par fes mbaje e mos na shit ketu mendje e te na mesosh apo te ne urdherosh se vetem keshtu dhe ska.

Nga e mer ti ket te drejte te shprehesh ne kete menyre!! mos nje diken personalisht?? shkolla eshte model per stimulime te metutjeshem e mendja( mequrija ) eshte ajo qe te orjenton te mesoshe .
......................................................................................................

Kastrioti

fionaa "bukuroshe" Rri si grue mos u bej burre me zort. Kombi dhe pastaj feja jane te dy te respektushem

Permbaju temes kujdes.
...............................................................................

zeriatdheut

Hazbulla e taleban j theni qafen ne avganistan mos shitni mend ketu
................................................................................................

fionaa

“Jo ase nuk pretendoj te jem te ati niveli . ndihem krenar se jam femer. dhe aspak nuk me ben pershtypje tjem cune. se per burra spo flasim hiq me mire ???

Ti ose nuk e ke lexu repliken time ose nuk kupton asgje.
ku e ceka un se nuk duhete te respektohet njera apo tjetra ? per mua si shqiptare besimtare eshte ne redn te pare ( feja ) dhe shum shum afer kombi .e ti lexo mir nje here repliken e me pase komento.

...................................................................................................

Kastrioti

Ku lexohesh ti?!!!!!!!!!
.................................................................................................
fionaa

E kjo do thot se ngele pa tekse apo. askush nuk te ndalon as te urdheron ti lexosh replikat e mija ase te beshe debat me mua . je i lire .
.................................................................................................
xhema

Fiona mos kundershto vetum per arsye te timen se mir e kan, mos u flakro pa arsye.
....................................................................................

zeriatdheut

Ti Fiona nese te dhimset feja dhe e ke para kombit ik o goce ne Avganistan e mbroje fene pse po flet ketu gjepura
.................................................................................................

xhema

Zeri mir i paske then FIONES se un spo guxoj se na kalli me kunder zbulime....!
.............................................................................................

xhavo_

Mos me shiteni patriota kėtu ju. Ju jeni ata qe nuk njihni as baba pėr interesa tuaja, e lėrė mė kombin. Kujt i duheni ju?

_________________
Sikur Azem Bejta me kaqak te vet!
..............................................................................................


zeriatdheut

O gjak turku gjakove nese je mesu me u vra mbrapa mire e ke gjete vendin se baba ta ka mesu e sa per patriot kame qene jame e do te mbetem o halabak turqije mos shite mend te kame thene ike e mbroje ne Avganistan dhe mosme trego mua per baba kerkojeti baben ku e ke se ate qe mendon se e kene gjakove ndoshta eshte vra mbrapa se e keni zakon ju gjakova
....................................................................................................

xhavo_

Ti kerkoje baben tend, ne mos e paqe vra vet prapa shpine, se unė babes ia puth dorėn dhe ballin dhe i perulem!

cfar m*** patriot je ti, te psh*** patriotizmin ty njeri i pafytyre, qe nuk e ke piken e njerezisė. Kujt i duhesh ti more berllog?

_________________
Sikur Azem Bejta me kaqak te vet!
........................................................................................................

zeriatdheut

Te paska djeg mire o palaco dhe akoma se kuptove puthja krejt babes tend se jeni mesu mei puthe njeri tjetrin se e keni zakon nga gjakova hahaha e sa per berllog po shihet se kush jeni mjeker palare taleban ik e prezento atje, cfare kerkoni ketu nen urdhera te kujt punoni tani se shalipuli iku po tani me allahuekber merni, qe nje dit nuk i dinit edhe varet ku i kishit me tregon per islam ti mua ik or halabak se ju njofem se cdo gje qe e beni dihet se ja u kane mbush xhepat dollar po mos trego gjepura ketu
.......................................................................................................

xhavo_

Kot sorollatesh ti o pis njeri... se aq me ben mua se ēfarė pėrrallos ti.

Po mos na fėlliq kombin ti me pafytyrėsinė tėnde personale!

_________________
Sikur Azem Bejta me kaqak te vet!
.........................................................................................................

zeriatdheut

Xhavo mbroje ate kombin tend po jo ketu k atje ku eshte ne arabi apo ku behet lufte me taleban se ketu eshte shqiperi andaj une e ame dhene cdo gje per kete toke dhe e jape kure te jete nevoja nuk sorollatem sikur ti rugeve zvires shoki duke bere prapagande anti shqiptare ik tani xhavo pjerdhu se i ke shit drute nuk te shkone loja apo genjeshtra ketu
.................................................................................................

xhavo_

Je duke dhene kontribut shume te madhe ketu, bravo te qofte...


Unė jam shqiptar i bindur dhe musliman i bindur. Kjo bindje nuk me lekundet as nga entuziazmi per diēka e as nga urrejtja ndaj dikujt. Te thash se kot sorollatesh ti!


Shporru qeketej, se na e fėlliqe forumin me nje emer kaq te madh. Nuk na duhet neve kontributi i njerezve te pafytyrė e te panjerezishėm. Serbet nuk i kemi luftuar sepse ishin serb, por sepse ishin te panjerezishėm. Njerezit nuk urrehen pėrse janė te nje kombi, por sepse janė te kėqinjė. Prandaj kot arsyetohesh ti me kombin, kur nuk ke fare njerezi.

_________________
Sikur Azem Bejta me kaqak te vet!

............................................................................................................
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Haxhiu ne forumin BK   Dim 3 Jan - 4:43

zeriatdheut


Titulli: Re: Feja apo Kombi.? Today at 11:50 am
Po mor po xhavo keni te drejt sot pallni si gomarez se nuk ju dolem ne qafe morine kure ikshit e na late edhe pa buke edhe pa ndime po ja futet me ike ka syte kembet kushe nga bjeshka e strellcit e kushe ka ja mbrinte vetem me ik se te ishit ata qe e donit kombin nuk u mshefeshi nen fustana te grave apo skutave Zurichit duke thene jo une me qeveri e une me uck nuk paguhet vatani me lek xhavo po mbrohet me jete, jo vetem me i ike obligimit kombetare sot shume kthejllet flisni dhe ju pengon se pse flasen ushtaret apo ata qe bene luften ju duken te keqi po skemi fare bejm nuk hime dote ne lekuren tuaj me vjen keq ju jeni ata qe benit dasem bashke me shkije e sote po qani per to me vjen keq nese te dogji mbaje me shendet


xhavo_
Anėtar aktiv


Titulli: Re: Feja apo Kombi.? Today at 12:03 pm
Cfar shqiptari e patrioti i mullarit je ti, kur bėn shpifje e paragjykime rajonale. Mendon ti se tash une duhet te ndihem mirė kur njė shqiptar (ne qoftė i tillė) nga Tetova fyen gjithė rrafshin e Dukagjinit, zemren e Kosovės e te shqiptarisė?


Ti ke humbur ēdo sens te realitetit. Lufta ėshtė pėr burra, e jo pėr burreca. Kujt nuk ia ka mbajt, ai i ka ikur obligimit, ėshtė perpiqur t'i ikė vdekjes si hero dhe ėshtė mbytur ujrave te Adriatikut si qen. Ėshtė e kotė t'i iket vdekjes, sepse vetėm Allahu ėshtė ai qe jep jetė dhe vdekje.

Po te luftuarit nuk arsyeton pafytyrėsinė, jo njerezinė, sjelljet e ulėta, urretjen, negativitetin.

_________________
Sikur Azem Bejta me kaqak te vet!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Haxhiu ne forumin BK
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: