AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 liderėt e shqiptarėve se njohin Gafurr Adilin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: liderėt e shqiptarėve se njohin Gafurr Adilin   Jeu 7 Jan - 5:16

Shkup, liderėt e shqiptarėve se njohin Gafurr Adilin
07/01/2010 09:14:00
Madhesia e shkronjave:


Liderėt e partive shqiptare nė Shkup kanė injoruar ftesėn e Gafur Adilit, i cili me 23 janar ka caktuar njė takim nė Tiranė, ku do tė shqyrtohej gjendja e shqiparėve nė Maqedoni. Adili ka ftuar Arbėr Xhaferin, Ali Ahmetin, kryetar i BDI-sė, Menduh Thaēin, kryetar i PDSH-sė, Imer Selmanin, kryetar i DR-sė, Hysni Shaqirin, kryetar i BDK-sė, Sefedin Harunin, kryetar i PPD-sė dhe Bardhyl Mahmutin, kryetar i BDSH-sė. BDI e ka refuzuar ftesėn duke thėnė se Adili nuk ėshtė faktori qė duhet tė merret me kėto punė, ndėrsa pėrfaėsuesit e Demokracisė sė Re nuk e njohin Adilin. Kush ėshtė Gafur Adili? - pyetėn nga DR-ja. Gafurr Adili kėrkon nga krerėt shqiptar tė Maqedonisė tė arrijnė njė marrėveshje tė pėrbashkėt pėr tė krijuar njė forum politik shqiptar, i cili do tė avanconte gjendjen e shqiptarėve kėtu.

Shto tek: Facebook | Furl | Digg | Myspace | Windows Live | Yahoo MyWeb |
Komente (2 publikuar):
arbi nė 07/01/2010 10:00:49

Ik or bal se edhe ti si ALI Ahmetoski je. Une te njoh mire ti, ashtu si edhe Aliun; ju jeni pinjoll te kuq, nuskomunista do me thene, qe e keni trurin te shperlare nga librat e enver hoxhes,te cilin e keni pase per ideal, dhe si te tille ju as qe keni moral njerezor e jo e jo me kombetar. Qe, po e shohim cka po ben shoku yt i idealit Aliu, PO E SHPETON mAQEDONINE , si Enveri ne kohe te tij qe i dergonte Titos ne Jugoslavi me mijera ushtar shqiptar per te cliruar Jugoslavine. Edhe ky tani, po i ben kurban shqiptaret per t,i be qejfin Gruekit.
Prandaj, ik or bac se nuk te besojme, se edhe Aliu keshtu me fjale te medha te stilit komunist, na mashtroi e na sakatoi, ik se edhe ti si ai je.IK,mos mashtro popullin se jane lodhur me ju pseudopatriotet. IK !!!


Gimoni nė 07/01/2010 09:53:04

Po edhe ti je kercovare. Te paguajtiAli Ahmeti tre vite rrogen nga Maqedonia (BDI )qe te rijsh urte e te bajsh AKSH virtuale, tre vitet tjera Menduhi e tash ke mbet pa lek dhe don te pajtojsh ata qe na shkatruan qe se bashku te na sosin krejt.Kot e ke se edhe ti i njejti Je. Ik .


total: 2 | Treguar: 1 - 2
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: liderėt e shqiptarėve se njohin Gafurr Adilin   Jeu 7 Jan - 5:33

Gafurr Adili i mbledh liderėt shqiptarė nė Tiranė
06/01/2010 09:43:00
Madhesia e shkronjave:


Fronti demokratik pėr bashkim kombėtar (FDBK), mė 4 dhjetor bėri ftesė publikeke ku caktoi datėn 23 janar, pėr tė mbajtur takim nė hotel “Tirana International” nė Tiranė. Gafurr Adili zėdhėnėsi politik i FDBK-sė, tha se vetėm armiqėve tė kombit shqiptar, jo vetėm qė nuk u ka pėlqyer uniteti i shqiptarėve dhe unifikimi i potencialit politik e kombėtar tė shqiptarėve ne IRJM, por pėrkundrazi, ata rregullisht dhe sistematikisht kundėr ne shqiptarėve e kanė zbatuar devizėn e tyre tė vjetėr “pėrēaje e sundo”. Nė kėtė takim u futan Arbėr Xhaferri, Ali Ahmeti, kryetar i Bashkimit Demokratik pėr Integrim (BDI), Menduh Thaēi, kryetar i Patrisė Demokratike Shqiptare (PDSH), Imer Selmani, kryetar i Demokracia e Re (DR), Sefedin Harunit, kryetar i Partisė pėr Prosperitet Demokratik (PPD), Bardhyl Mahmutit, kryetar i Bashkimit Demokratik Shqiptar (BDSH), Hysni Shaqiri, kryetar i Bashkimit Demokratik Kombėtar (BDK). “Bashkimi bėnė fuqinė!”, thotė populli ynė, prandaj si njė domosdoshmėri e kohės vjen edhe takimi ynė i pėrbashkėt kėtu nė Tiranė, tha Adili.Deri tani skush nuk ka pohuar pjesėmarrjen nė kėtė takim.

Shto tek: Facebook | Furl | Digg | Myspace | Windows Live | Yahoo MyWeb |
Komente (9 publikuar):
kercova nė 07/01/2010 01:05:36

Nuk desha te shkruaj,por nga kenaqesia qe ndjeje ne kete moment,vetem se njeher ariat te keme rastin qe nje Lider qe i ak hije te jete ne ball te Kombit siq eshte Gafurr Adili,lere qe bene pune te shejt,u bene neer edhe keyre qe veten e quajne LIDER...MEHALLASH....Me falni as per lider mehallash nuk u ka hije po ani....une vetem do ti theme GAFURR ADILIT....TY TE LUMTE OR GAFURR pore kote e ke or vella se4 keta kane bere nje bashkim....LIDERET E MEHALLAVE.... me HASMINE TONE SLLLAVO-GREK dhe nuke kane guxim te behen bashke per interesa madhore....SE I SHAJNE BURRAT E TYRE ...BRANKO CERVENKOSKI E NIKOLLA GRUEVSKI....PO TE SYGJEROJ OR GAFURR ADILI ....O KUSHTRIM PER LIRI....O KOTE MUNDOHESH SE POLITIKISHTE KETA N UK TE KUPTOJNE SE PA SHKOLL JANE SE VA KA HANGER MAGARI QANTAT TE KLASA E TRETE NE FILLORE.......TE LUMTE O DJALI KERQOVES.


bejto_gv nė 06/01/2010 22:36:51

po rri more gafurr atje ku je se nuk te han pela kasht me ato fore.......


ILIRIDA I nė 06/01/2010 21:22:28

ZOTI ADIL GAFURI RESPEKT
---------------------
IDE MJAFTE E QELLUAR ,
KA ARDHE MOMENTI VENDIMTAR
OOO TANI O KURE ..........! CCKA ESHTE MJAFTE
MJAFTE " PERCCAJE E SUNDO"
VETEM KUR I NUMEROVA SA PARTI JAN VETEM NE : 1000.000 SHQIPETARE TE MAQEDONISE VERTETE ESHTE MJAFTE ,
EDHE POPULLI ESHTE LODHE ME ME LLOJ LLOJ
INTRIGASH TE SHKAUT , OSE BASHKE
OSE VDIS , E MOS JETO
OSE LUFTE , OSE PAQE
OO LIRI PER TE GJITHE
OSE FER PER TE GJITHE
OSE BASHKIM KOMBETAR PER TE GJITHE , OSE SHQIPETARI MOS EGZISTO !!!


NGA :ILIRIDA 007


agron nė 06/01/2010 21:17:48

Ide e mire, edhe nese nuk arrihet asnje marreveshje, eshte nje hap i pare.


Nasradini nė 06/01/2010 18:33:34

Agime

A ke fakte qe eshte spiun ?Kone e ka marr ne qafe ?
A e ke ndonje njeri qe e ka spiunue Gafurri ?Apo mos e kan spiunue kete dhe hajte tja ngjesim nje etiketim si spiun siq e kishin zanat servilet e serbit .

Fakte fakte qitni e jo po ja fusi spiun e populli le ta merr si te vertete .


tetova nė 06/01/2010 17:17:49

te lumte gafurr adili


Agimi nė 06/01/2010 13:20:50

Rri atje ku je bre o spiun.Shume here eshte deshmuar se ty je nje spiun ne sherbim te sllaveve.Ata qe do marin guximin she te vijne te te vizitojne edhe ata so jene njejte sikur ti.


Nasradini nė 06/01/2010 12:36:39

Shpend shene Gafurri;
Ne nje ane te syrit Shene Gafurri parasheh shqiperine qe lengone skamje dhe vuajtje nga qeveritaret e mjere,ndersa ne syrin tjeter sheh roberin e shqiptareve neper trojet e veta.
Nga goja e Shene Gafurrit del dhembje dhe deshprimi se si ti bashkoi shqiptaret ?

Bashkohunu shoqata ne nje prizem te perbashket qe qeshtja e shqiptareve te perfundoi sa me pare sa nuk eshte bere vone per te gjithe !


Patrioti nė 06/01/2010 11:14:30

Mire e ka menduar zotriu po ne qofte se bashkohen kush do ti mare tenderat o zotri per at shkak nuk bashkohen lideret tane jane m
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
liderėt e shqiptarėve se njohin Gafurr Adilin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: