AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 anunaket nga planeti nibiru

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: anunaket nga planeti nibiru   Dim 21 Mai - 9:03http://www.fugimusnocte.com/anunaki2.jpg

]Zyrtarisht ne vitin 1982, NASA pranoi mundesine e ekzistences se nje planeti te tille qe u quajt planeti X.
Per disa studiues kjo nuk ishte aspak dicka e re apo e papritur. Njeri prej tyre, Zecharia Sitchin, profersori i njohur cifut prej kohesh kishte deklaruar pranine e ketij planeti dhe ne hartimin e kesaj teorie ai i referohej teksteve te sumereve te lashte. Nje vit me pas, ne 1983 sateliti i ri qe studionte hapesiren me rreze infra, konfirmoi perfundimisht ekzistencen e planetit X dhe shkenctaret dolen me deklaraten qe planeti ekziston, eshte aty ndonese shume me larg se planeti me i larget i sistemit tone. Drejtuesit e IRAS (Infrared Astronomical Satellite) dolenk perpara shtypit me keto fjale:
Nje trup planetar i permasave te madha, sa Jupiteri (permasa perputhet teresisht me ate ne tekstet e lashta) pjese e ketij sistemi diellor, eshte zbuluar ne drejtimit te Orionit. Teleskopi orbital e zbuloi planetin ne drejtimin qe ju dha, sepse kishte kohe qe mendohej qe prania e trupit qiellor mund te ishte ne ate pjese te qiellit.
Planeti X ka nje mase 4 here me te madhe se ajo e tokes dhe me nje dendesi pothuajse 20 here me te madhe. Ne momentin qe Planeti X do te kaloje midis tokes dhe diellit, forca e tiji terheqese do te zevendesoje perkohesisht ate te diellit. Pra per nje kohe te shkurter Planeti X do jete forca kryesore magnetike terheqese ndaj tokes qe do sjelli si rezultat ndalimin e rrotullimit te tokes ne aksin e saj per 2-3 dite. SHkenctaret e NASA-s jane te shqetesuar nga ky fakt sepse nuk mund te dihen pasojat qe kjo gje mund te sjelli ne toke.
Historia na jep shume emra per planetin X. Sumeret e quanin ate planeti i 12 ose Nibiru, qe do te thote "planeti qe kalon". Ne Babilonine dhe Mesapotamine e Lashte ate e quanin Marduk qe do te thote Mbreti i Qiejve dhe Trupi i Madh Qiellor. Cifutet e quanin Globi me Krahe per shkak te orbites se tij te gjate ndersa greket e quanin Nemesis. Ndersa emri me me kuptim i eshte dhene nga profetet duke u quajtur Ylli Blu, Ylli i Kuq, Mesazheri Pervelues, Kometa e Gjykimit etj. Por sidoqofte ska rendesi emri me te cilin eshte quajtur. Behet fjale per te njejtin objekt dhe te njejtin efekt qe shkakton perpara dhe gjate kalimit afer tokes. Sumeret kishin edhe nje emer per orbiten e tij 3600 vjecare qe e quanin A Shar ndersa astronomet e lashte Hindu e quajten orbiten e tij Treta Yuga ndersa efektet shkaterruese Kali Yuga.
Hera e fundit qe Nibiru i eshte afruar tokes ka qene ne vitin 1628 para eres sone dhe llogarite tregojne qe shume shpejt ai do jete perseri i pranishem. Ne fakt filmimiet e teleskopit Hubble tregojne per afrimin e tij. Ne vitin 1995 planeti X ka filluar ti afrohet tokes madje ka filluar te ndihet efekti i tij magnetik i cili rritet dite pas dite. Graviteti i diellit e shtyn ate drejt tokes me shpejtesi me te madhe por sidoqofte ai nuk do perplaset me token. Por shtyrja dhe terheqja qe i ben dielli krijon nje prishje te balances se vete gravitetin te tij qe ndikon ne toke dhe kjo ka qene nje nder arsyet e fenomeneve natyrore te koheve te fundit. Madje eshte ndryshimi i akseve te tokes eshte rezultati direkt i afrimit dhe ndikimit te planetit X.
Ne nje shkrim me poshte do flas per studiuesin rus Zechariah Sitchin me origjine cifute, pershkrimin qe ka bere per Nibirun dhe peshtjellimin qe ka krijuar ne ambientet shkencore me zbulimet e tij si dhe referimet qe i ka bere ezksitences se planetit me ate to teksteve te lashta te sumereve.

Ne librin e trete Luftra e Zotrave dhe e Njeriut kam trajtuar rrefenjat se cfare ndodhi mbas mbas mbreterimit, nje faze e re e civilizimit per njeriun. Duke trajtuar konfliktin dhe rivalitetin qe lindin midis dy gjysem vellezerve Enlil dhe Enki ( i famshem libri i Stitchin Libri i Humbur i Enkit Pepi), percoj tekstin sumer per konfliktin qe vazhdoi midis djemve dhe niperve te tyre gje qe coi ne luftra qe i kam quajtur Luftrat e Piramidave (kane qene 2) gjate te cilave u perfshine edhe njerezit e Tokes. Ja sesi njeriu i tokes mesoi se ca ishin luftrat. Dhe kjo gje shqyrton dhe subjektin e nje morali teologjik: A eshte natyra njerezore luftarake, apo u mesa te behej e tille?
Me pas sumeret flasin per Ameriken. Jo ajo qe ata quajne koha prekolumbiane, po 4-5 mije vjet para saj, qe i bie shume me pare se Inkasit dhe Maja apo Azteket. Kush ka qene me te vertete ne Amerike? Sa te vjetra jane disa nga antikitetet e saj dhe nga kush u ndertuan objekte kaq te mahnitshme si strukturat megalitike? Per cfare arsye, ne c'menyre dhe nga kush? Po keto rrefenja na tregojne qe kane qene Annunaki ata qe cuan qeniet njerezore ne Amerike. Gjate 15 vjeteve qe botova materiale nga shkrimet e sumereve studiues te shumte filluan te perdornin tekstet e mija si referenca dhe objekte te metejshme te studimeve te tyre dhe si rrjedhoje e them me krenari qe pati nje revolucion te vertete ne avancim shkencor sidomos ne astronomi, ne zbulimet e anijes Voyager, ne gjeologji, biologji, zbulimi i ADN, aftesine per te krijuar bebe ne epruvete, gjuhesi, dhe (shpalosja e sekreteve) origjines se gjuheve. Seicili zbulim perputhej me ate qe sumeret dinin dhe kishin shkruar ne tekstet e tyre dhe sidomos konfirmuan teresisht ate qe kisha thene.
Cdo here qe degjoja per nje zbulim te caktuar do hidhesha perpjete nga karrigia dhe do thosha: O Zot, eshte ekzaktesisht sic kane thene sumeret 6 mije vjet me pare.
Ne njerin nga tekstet kam gjetur saktesisht menyren sesi u krijua Adami, i pari homo-sapiens. Eshte i njejti proces qe ne sot e quajme in-vitro. Lexoja nje tekst qe pershkruan Uranin dhe Neptunin ne te njejten menyre si i pa sonda Voyager2 ne vitin 1986 dhe 1989. Eshte nje tekst qe e kam krahasuar me zbulimin dhe qe ka perkuar ne cdo detaj me diturine antike. Dhe me lindi pyetja nese: Shkenca e sotme po arrin Diturine Antike? Ate dituri qe po perputhet me cfare sumeret dinin 6 mije vjet me pare? Si eshte e mundur qe ata perdornin te njejtin simbol qe perdorim edhe ne sot (gjarpri i perdredhur) per te simbolizuar mjeksine apo biologjine qe 6 mije vjet me pare? Simboli i Enkit i cili ndermori inxhinjerine gjenetike per te krijuar Adamin? Ai ishte simboli i ADN, zinxhiri i dyfishte i ADN.
Si eshte e mundur qe sumeret kishin dijeni per faktin qe Neptuni eshte nje planet i qullet, pa patur teleskope apo anije komzike? Pergjigja e tyre eshte: Cdo gje qe ne dime, na e kane mesuar Annunaki. Pra ju tani thoni, dakort. Kane qene Annunaki.
Tani kush ishin Annunaki dhe nga erdhen ata? Sumeret thone qe ata erdhen nga Nibiru. Ju mund te pyesni, cfare eshte Nibiru? Dhe ata pergjigjen, eshte nje tjeter planet ne sistemin tone diellor. Ju mund te thoni, jam shume i impresionuar nga dituria e sumereve dhe mbase ata e dinin se cfare flisnin kur vjen puna per Annunakin. Po sma ha mendja qe te kete nje planet kaq afer tokes me qenie inteligjente.
Nese eshte keshtu, atehere kush eshte shpjegimi juaj per Annunakin?
Ka qene me te vertete nje rrace gjigandesh qe ka populluar token gjysem milioni vjet te shkuara? Besoni ju se ka ekzistuar nje civilizim ne Toke 500 mije vjet me pare i cili tejkalonte civilizimin tone dhe me pas u zhduk? Kur vemendja juaj perqendrohet te shpjegoje kete fakt, ju nuk gjeni dot shpjegim. Atehere nese ju nuk keni shpjegim pse nuk pranoni theniet e Sumereve?
Aspekti i dyte i pergjigjes eshte ky: Cdo tekst, fjale apo histori e shkruar ka qene perpara syve tuaj, ne asnje moment nuk kam thene, oh shikoni cfare kam gjetur, asnjehere. Kam thene vetem: " Ka nje tabele ne Muzeun Britanik, e kataloguar me kete numer etj etj, eshte zbuluar ne kete vend etj etj, publikuar nga ky autor dhe studiuar nga ky shkencetar. Pra cdo informacion dhe burim qe po ju paraqes eshte ne menyre akademike, shkencore dhe mendimtare e njohur dhe e pranuar. "Ne dukemi si Annunaki". Ata na kane krijuar gjenetikisht nepermjet inxhinjerise gjenetike. Ata kryen nje mrekulli dhe na krijuan ne qe te kemi paraqitjen e tyre fizikisht dhe gjendjen e tyre emocionalisht.
Ja cfare thote Bibla: Le te krijojme Adamin sipas perfytyrimit tone. Fizikisht, nga jashte dhe brenda. Pra per sa jane ata, aq jemi dhe ne. Ka vetem nje ndryshim shume te madh persa i perket jetgjatesise gje qe eshte shkaku i nocionit te perjetesise. Duke qene se orbita e planetit te tyre eshte 3600 vjet, viti qe per ne eshte 365 dite, per ta eshte 3600 vjet i gjate. Pra nje vit i tille i tyre, eshte i barabarte me nje vit tonin prej 365 ditesh. Ky eshte ndryshimi kyc midis nesh dhe tyre.
Pastaj eshte diferenca ne teknologjine e avancuar e cila i ben ata te afte jo vetem te udhetojne ne hapesire, madje ta kene bere kete gje prej miliona vjetesh por edhe te ringjallin te vdekurin gje e cila ne kohet biblike quhej si nje mrekulli. E ndjej qe ashtu sic ata erdhen ne toke dhe na krijuan ne nepermjet ingjinjerise gjenetike duke bashkuar genet e tyre me ate te nje majmuni femer, ashtu do vije dita dhe per ne te eksplorojme bote te reja dhe do bejme te njejten gje. Nen kete kendveshtrim mendoj se gjerat kane nje karakter ngjashmerie. Por a eshte e mundur qe nje ngjashmeri e tille te percaktohet nga individi?
Besoj se po !
Merrni pershembull historine e Permbytjes se Madhe dhe shkaterrimin e njerezimit dhe shpetimin e rraces njerezore nepermjet Arkes se Noas. Enlil vendosi te shfrytezonte dallgen madheshtore te ujit per te shkaterruar njerezimin ndersa Enki i thote Noas (qe sumeret e quajne Ziusudra) per ate qe po ndodhte. Ai i meson Noas sesi te ndertonte nje arke dhe ta puthiste ate ne menyre te tille qe mos permbytej. Me kete arke Noah beri te mundur shpetimin e tij, te familjes se tij dhe te tjeterve. Sipas sumereve ne arke ai mundi te ruaje faren njerezore. Ketu pra kemi dhe nje konflikt te dy lidereve te Annunaki. Njeri e ndjente ne nje menyre, tjetri ne menyre tjeter.
Pra pyetje per zgjedhje te lire cfare eshte e drejte dhe cfare eshte e gabuar, cfare duhet te behet dhe cfare nuk duhet shfaqet gjithe kohes ne tekstet sumere.
E quaj misionin tim shpalosjen perpara njerezimit te diturise sumere, ate qe njerezit antik dinin dhe qe une e besoj. Dhe kete e arrita duke vajtur direkt tek burimi i informacionit, tek shkrimet e tyre dhe figurat dhe e trajtova materialin jo si nje mit po si nje histori te vertete.
Jeni te hapur te me kundershtoni. Shkrimet jane aty, ka plot qe studiojne gjuhen sumere dhe simbolizmat e Mesapotamise, Babionise dhe Egjyptit te Lashte. Ju sfidoj zoterinj te nderuar. Jam i hapur per cdo lloj diskutimi dhe argumenti qe deshironi. E verteta eshte shpesh shume me e pabesueshme se fantastikja...


NGJARJET PERPARA PERMBYTJES

Vite perpara:

450,000 P.E.S. ne Nibiru nje planet i larget i sistemit tone diellor, jeta gradualisht po shkonte drejt zhdukjes si rezultat i rrallimit te atmosfers se planetit.
I perzene nga Anu (udheheqesi i madh i Nibirut) Alalu iken me nje anije kozmike dhe gjen strehim ne toke. Aty ai zbulon qe toka ka ar me shumice i cili mund te perdoret per te mbrojtur atmosferen e Nibirut.

445.000 P.E.S. Te udhehequr nga Enki, njeri nga djemte e Anu, Anunnaki zbresin ne Toke duke themeluar Eridu - Stacionin e Pare ne Toke, per te nxjerre flori nga ujrat e Gjirit Persik.

430.000 P.E.S. Klima e Tokes zbutet. Me shume Anunnaki mberrijne ne toke sebashku me Enlil. (Vellai i Enkit dhe djali tjeter i Anu). Midis tyre vjen dhe motra e Enkit, Ninhursag me cilesine e shefes si oficere mjeke.

416.000 P.E.S. Meqe prodhimi i arit bie, Anu vjen ne toke sebashku me Enlil. Vendoset qe minerali jetesor te nxirret duke krijuar miniera ne jugun e Afrikes. Enlil merr komanden e Misionit Te Tokes ndersa Enki dergohet ne Afrike. Gjate kohes qe Anu largohet nga Toka, sfidohet nga nipi i Alalus.

400.000 P.E.S. Shtate koloni ne Mesapotamine e Jugut qe perfshine dhe nje kozmodrom (Sippar), nje qender Kontrolli Misioni (Nippur), nje qender Metalurgjike (Shuruppak). Mineralin e merrnin nga Afrika me anije dhe me pas perpunohet dhe niset ne qendrat qe orbitonin token dhe qe menaxhoheshin nga Igigi dhe me pas transferohej ne anijet komzike qe vinin ne toke nga Nibiru ne menyre periodike.

380.000 P.E.S Duke fituar mbeshtetjen e Igigit, nipi i Alalut tenton te marri komanden ne Toke. Enlilites fitojne luften e ashtuquajtur Lufta e Zotave te Vjeter.

300.000 P.E.S. Anunnaki kane nevoje per krahe pune. Enki dhe e motra Ninhursag krijojne punetore primiti nepermjet manipulimit gjenetik te nje mamjmuni femer. Krijesat primitive behen forca kryesore e punes per Anunnaki. Enlil sulmon minierat dhe bie punetoret primitive ne Edin, Mesapotami. Mbasi ju kishin dhene mundesine per te krijuar, Homo Sapien fillon te shumezohet.

200.000 P.E.S. Jeta ne Toke peson nje regres si rezultat i nje periudhe akullnajash.

100.000 P.E.S. Klima ngrohet perseri. Anunnaki (Nefilim) per inat te Enlil martohen me Bijen e Njeriut.

75.000 P.E.S. Nje tjeter periudhe akullnajash fillon ne Toke. Nje specie regresive njerezore popullon toke. I vetmi qe mbijeton eshte Njeriu i Kromanjonit.

49.000 P.E.S. Enksi dhe Ninhursag mbeshtesin humanet e krijuar nga bashkimi me Anunnaki qe te drejtojne ne Shupparak. Enlil terbohet dhe fillon planet per shkaterrimin e njerezimit.

13.000 P.E.S. Duke konstatuar qe kalimi i Nibirut afer Tokes do te shkaktoje nje Vale Gjigande, Enlil detyron Anunnaki qe te betohen te mbajne te fshehte kete fakt nga gjthe njerezimi.

PO u beja pyetje e kush i krioi shtazet e tjera?

NGJARJET MBAS PERMBYTJES
NGJARJET MBAS PERMBYTJES


11.000 P.E.S. Enki shkel betimin dhe instrukton Ziusudra/Noah qe te ndertoje nje anije te nenujshme. Permbytja pushton token dhe Anunnaki qe nga anija e tyre qe orbitonte token jane deshmitare te
[/color]


Derničre édition par Perparimi le Jeu 11 Fév - 2:31, édité 3 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Jeu 10 Aoū - 9:10

ATLANTIDA
Te gjithe e njohin kontinentin legjendar qe eshte rrenjosur ne mendjen e njerezimit dhe gjithnje e me shume shton kurjozitetin e tij. Sipas legjendave, kur kontinenti i Lemurjas u permbyt dhe u zhyt ne oqean, atehere ne zona te tjera te oqeaneve ujrat u pakesuan dhe u ulen, keshtu ishujt e vegjel ne Atlantik dolen mbi siperfaqen e oqeanit. Ne kete menyre lindi nje kontinent i famshem i Atlantides. Por kohet e fundit ka pasur dhe disa mendime te tjera mbi vendodhjen e vertete te Atlantides. Pavaresisht nga vendodhja e sakte e kontinentit, studiusit me te shumte pranojne se banoret e tij dispononin nje teknologji te perparuar, shume me te zhvilluar se kjo e sotmja. Ndermjet te tjerash permenden objekte fluturuese, arme elektrike dhe elektronike, llampa te vecanta ndricimi, mjete transporti si trenat qe levizin mbi nje shine, gjeneratore uji qe e grumbullonin ate nga atmosfera si dhe kristalet e famshme te Atlantides qe thuhet se i perdorin per te grumbulluar dhe shfrytezuar forma te fuqishme energjie. Shume jane ata qe pretendojne se kokat misterioze prej kristali qe jane zbuluar, e kane origjinen nga Atlantida. Te gjitha jane ndertuar me kristal piriti te paster me nje perfeksion teknik te pagabueshem. Mendohet se kane aftesi cudiberese dhe reflektojne njohurite e pabesueshme qe dispononin konstruktoret e tyre. Thuhet se kokat prej kristali flasin dhe kendojne, se kane cilesi sheruese, se jane depozita informacionesh, se provojne vizione dhe imazhe dhe se ata qe i shohin mund te hyjne dhe ne dimensione te tjera. Legjendat thone se ky qytetrim dhe zhvillimi i tij u bazua ne njohurite magjike qe dispononin prifterinjte e Atlantides te cilet munden te shfrytezonin forcat e Gjithesise. Te entuziazmuar nga shfrytezimi i ketyre formave nje pjese e tyre plotesuan shume ambicje personale dhe si pasoje u zhvillua nje beteje e ashper ndermjet magjistareve te Bardhe dhe te Zinj. Keshtu u shkaterua teresisht kontinenti qe u perpi nga ujrat e oqeanit.
Dhe i vetemi njeri qe ka mundur te shpetoi nga kontinenti i atllantides eshte vete njeriu dhe gjiganti qe quhet Herkulezi,me moteren e vete Helenen dhe heraklitin,dhe arriten me anije duke marrur me vete libra,por a i kane marr te gjitha ,apo ato libra qe sot njeriu i bene te gjitha keto zbulime fantastike,dhe me anije arriten ne brigjet e Shqiperise,apo te spartes,dhe ne vendet e arberesheve lulezoi arti dhe teknika njerezore.
A eshte qindperqind e vertete egzistojne dorshkrimet por kur e verteta nuk del ne drite per ēka ,mendoni pse?[/color
]


Derničre édition par Perparimi le Jeu 11 Fév - 2:33, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 14:20

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 14:27

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 14:30

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 14:31

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 14:39

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 14:42

Planeti Nibiru si do ti afrohet tokes ne cilen kohe ?
Perifel(afer tokes),ne muain 5 janar 2012 ,e mars ne oren 20.05.14 sek,.Ne shtator ne oren 22 e 14 min. e 49sek.
Afelli;Juli ne oren 5.03 min. ne muain June ne oren 20 e 23 min e 09 sek,dhe ne dhjetor ne oren 21 e 11 min.e 11 sek.
[/color]


Derničre édition par Perparimi le Jeu 11 Fév - 2:32, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 14:57

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 15:06

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 15:08Derničre édition par Perparimi le Lun 1 Sep - 15:15, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 15:10Derničre édition par Perparimi le Lun 1 Sep - 15:15, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 15:15

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 15:16

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 15:25

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 15:26

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 15:30Thimus
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 15:36

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 15:40

[PDF] Revista 1-06 OK.pmdFormat de fichier: PDF/Adobe Acrobat
(Tumor of Thyroid Gland : Armed. Forces Institute of Pathology – last. edition). ..... sherben per prodhimin e celiqeve. speciale ne uzina te tjera . ...
www.ishp.gov.al/publikime/revista/2006/1-2006.pdf - Pages similaires
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Lun 1 Sep - 15:45

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Sam 7 Fév - 18:18

http://images.google.fr/imgres?
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
https://www.youtube.com/watch?v=gjOPrlV1R9Q&eurl=http://www.maya12-21-2012.com/nibiru.html
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=r63zTKzRUwE&feature=related
https://redcdn.net/ihimizer/img12/8981/nibiruzs0.png

https://redcdn.net/ihimizer/img26/1374/nibiriox5.png
gjirue me 2005


http://www.ufodigest.com/news/0707/images/nibiru1.jp2005
http://www.ufodigest.com/news/0707/images/nibiru2.jp" border="0" alt="" />

2006
http://www.ufodigest.com/news/0707/images/nibiru" border="0" alt="" />

2007


teknika perparahttps://redcdn.net/ihimizer/img141/2081/teknikasq0.png" border="0" alt="" />


Derničre édition par Perparimi le Sam 3 Mar - 3:04, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Jeu 11 Fév - 7:51

Nibiru ky planet eshte shkatrrue ne vitin 2003 dhe tani na genjejn se do i afrohet tokes ky planet,a genjeshtrat i krijuar Iluminati ku keta jan njerez interligjenta qe merren me mistiken dhe jan nga planeti Nibiru ku deshiroin ta marrin token ne pergjithesi por njeherit deshiroin qe njeriun ta zhdukin nga toka sepse na krijuan nga gjeni i tyre dhe balta qil!
Behet
pyetje nese eshte shkatrrue,ku jan copat e tij qe ka eksplodue,a nuk e verejten me teleskop nasa ?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Jeu 11 Fév - 7:52

Nibiru ky planet eshte shkatrrue ne vitin 2003 dhe tani na genjejn se do i afrohet tokes ky planet,a genjeshtrat i krijuar Iluminati ku keta jan njerez interligjenta qe merren me mistiken dhe jan nga planeti Nibiru ku deshiroin ta marrin token ne pergjithesi por njeherit deshiroin qe njeriun ta zhdukin nga toka sepse na krijuan nga gjeni i tyre dhe balta qil!
Behet
pyetje nese eshte shkatrrue,ku jan copat e tij qe ka eksplodue,a nuk e verejten me teleskop nasa ?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   Sam 3 Mar - 3:02

Google Translate pėrkthimit anglisht nė kroatisht Skena nga film "2012". Courtesy Columbia Pictures. Mos harroni tė trembė Y2K? Ai erdhi dhe shkoi pa ankohem shumė pėr planifikim adekuat dhe analizėn e situatės. Efekte mbresėlėnėse film speciale mėnjanė, 21 dhjetor 2012, do tė jetė fundi i botės siē e njohim ne. Ajo do tė, megjithatė, tė jetė njė tjetėr solstik dimrit. Ngjashėm me Y2K, 2012 ėshtė analizuar dhe shkenca qė nga fundi i Tokės studiuar plotėsisht. Nė kundėrshtim me disa nga besimit tė pėrbashkėt atje, shkenca prapa nė fund tė botės shpejt zbulon kur mbėshtetėn poshtė nė afat kohor, 2012th Pėrveē kėsaj, shkencėtarėt e NASA pėr t'iu pėrgjigjur disa pyetjeve qė unė shpesh kam menduar rreth 2012th fjalė (Q): A ka ndonjė kėrcėnimet ndaj Tokės nė vitin 2012? Shumė uebfaqe thonė se bota do tė pėrfundojė nė dhjetor 2012. Pergjigju (): Asgjė e keqe do tė ndodhė nė Tokė nė vitin 2012. Planeti ynė ka qenė duke marrė sė bashku vetėm gjobė pėr mė shumė se 4 miliardė vjet, dhe shkencėtarėt tė besueshme nė tė gjithė botėn e dinė qė nuk ka rrezik tė lidhur me 2012th Q: Cila ėshtė origjina e parashikim se bota do tė pėrfundojė nė vitin 2012? : Historia e filluar me thėnien se Nibiru, planeti duhet tė ketė zbuluar sumerėve, po shkon drejt Tokės. Kjo katastrofė ishte planifikuar fillimisht pėr nė maj tė vitit 2003, por kur asgjė nuk ka ndodhur ditėn e gjykimit ėshtė lėvizur pėrpara nė dhjetor 2012. Pastaj kėto dy histori u bėjnė deri nė fund tė njė cikli nė kalendarin e lashtė Mayan, solstiku dimrit nė vitin 2012 - kėshtu parashikon datėn e Fundit tė botės 21 . Dhjetor 2012 Pyetje: A ka fund Mayan kalendar nė dhjetor 2012? : Ashtu siē ju keni njė kalendar mbi murin e kuzhinės nuk pushon sė ekzistuari edhe pas 31 Dhjetor, Kalendari Mayan nuk pushon sė ekzistuari 21 Dhjetor 2012. Kjo datė ėshtė fundi i periudhės sė Mayan numėrimin e gjatė, por pastaj - ashtu si kalendari juaj fillon pėrsėri nė 1 . Janar - periudhė tė gjatė numėrimi fillon pėr tė kalendarit Mayan ? Q: Ju duket tė ndodhė kur planetet tė lidhur nė njė mėnyrė qė ndikon nė Tokėn : Nuk ka asnjė shtrirjes planetare nė dekadat e ardhshme, Toka do tė kalojnė aeroplan galaktike nė vitin 2012, dhe madje edhe nė qoftė se ju alignments ishin tė ndodhin, efektet e tyre nė Tokė do tė ishte i papėrfillshėm. Ēdo dhjetor Toka dhe Sun lidhur me qendrėn e pėrafėrt e galaktikė Milky Way, por qė ėshtė njė ngjarje vjetore, pa pasoja. "Ka njė interes tė qartė e madhe nė trupat qiellorė, dhe lokacionet e tyre dhe trajektoret nė fund tė vitit kalendarik 2012. Tani, unė pėr njė dashuri njė libėr tė mirė . ose film si djalė tjetėr Megjithatė, gjėrat po fluturojnė nė rreth, cyberspace TV dhe filma nuk bazohet nė shkencė Nuk ka as edhe njė vepėr e falsifikuar NASA Lajm atje ... ". - Don Yeomans, njė zyrtar i lartė NASA hulumtim P: A ka planet ose ngjyrė kafe xhuxh tė quajtur Nibiru Planet X ose ose Eris qė po i afrohet Tokės dhe kėrcėnon planetin tonė me shkatėrrimin e pėrhapur? : Nibiru dhe tregime tė tjera pėr mashtrim sė huaj planetet e internetit. Nuk ka asnjė bazė faktike pėr pretendime tė tilla. Nese Nibiru Planet X apo ishin reale dhe u drejtuan pėr njė takim me Tokės nė vitin 2012, astronomėt do tė duhet tė monitorojė atė pėr tė paktėn dhjetė vitet e fundit, dhe ajo do tė jetė i dukshėm pėr syrin deri tani. Natyrisht, ajo nuk ekziston. Eris ėshtė e vėrtetė, por kjo ėshtė njė planet xhuxh tė ngjashme me Plutoni qė do tė mbeten nė sistemin e jashtme diellore, mė tė afėrt qė ajo mund tė vijė nė Tokė rreth 4 miliardė kilometra. Pyetje: Ēfarė ėshtė teoria polare ndryshim? A ėshtė e vėrtetė se korja e tokės e bėn rrotullimin e 180-shkallė rreth bėrthamė brenda disa ditė nėse jo ore? : Ndryshimi radikal nė rrotullimin e Tokės ėshtė e pamundur. Nuk janė lėvizjet e ngadalta tė kontinenteve (p.sh., Antarktida ka qenė pranė qindra Ekuatorit miliona vjet), por kjo ėshtė e parėndėsishme pėr pretendimet e heqjes sė polet rrotulluese. Megjithatė, shumė nga faqet e internetit katastrofe tėrheqė njė karrem-and-Shift njerėzit mashtrojnė. Ata argumentojnė marrėdhėniet midis rrotullimit dhe polarizimit magnetike tė Tokės, e cila nuk ka ndryshuar nė mėnyrė tė parregullt, me ndryshim magnetike zhvillohet ēdo 400,000 vjet mesatarisht. Me aq sa dimė, tė tilla si ndryshim magnetik nuk shkakton ndonjė dėm pėr jetėn nė Tokė. Stornim magnetike ka shumė gjasa tė ndodhė nė mijėvjeēarė tė ardhshme, anyway. Toka, siē shihet nė mermer Blue: mbledhja Next Gjenerimi i imazheve, duke treguar ngjyrat e planetit sipėrfaqėsore nė rezolucion tė lartė. Ky imazh tregon Amerikėn e Jugut nga shtator 2004. Q: A ėshtė Toka nė rrezik pėr t'u goditur nga njė meteor nė vitin 2012? : Vendi ka qenė gjithmonė subjekt i ndikimeve nga kometat dhe asteroidet pse hitet e mėdha janė shumė tė rralla. Ndikimi i fundit i madh ishte 65 milion vjet mė parė, qė ēoi nė zhdukjen e dinosaurėve. Sot, astronomėt e NASA kanė kryer me titull kėrkimore Anketa Spaceguard pėr tė gjetur ndonjė tė mėdha afėr-Earth asteroids kohė para se tė goditur. Ne kemi krijuar tashmė se nuk ka asteroids rrezikshme si i madh si ai qė vrau edhe dinosaurėt. E gjithė kjo punė ėshtė bėrė haptazi me zbulimet postuar ēdo ditė nė Neo Office faqen e internetit tė Programit NASA, kėshtu qė ju mund tė shihni vetė se asgjė nuk ėshtė parashikuar pėr tė goditur nė vitin 2012. Pyetje: Si mund Shkencėtarėt e NASA ndjeheni pėr pretendimet nė pritje tė gjykimit ditė? : Pėr ēdo pretendim nė rast tė fatkeqėsive ose ndryshime dramatike nė vitin 2012, ku ėshtė shkenca? Ku eshte prova? Askush, pėr tė gjitha pohimet imagjinar, qoftė nė libra, filma, dokumentarė apo nė internet, ne nuk mund tė ndryshojė njė fakt tė thjeshtė. Nuk ka asnjė dėshmi bindėse pėr ndonjė kėrkesave nė favor tė ngjarjeve tė jashtėzakonshme qė ndodhin nė dhjetor 2012. Q: A ka rrezik nga stuhi gjigande diellore nė vitin 2012? : Aktiviteti diellore ėshtė njė cikėl tė rregullt, me majat rreth ēdo 11 vjet. Pranė majat e veprimtarisė, shpėrthimet diellore mund tė shkaktojė njė ndėrprerje e komunikimeve satelitore, edhe pse inxhinierėt po mėsojnė si tė ndėrtojnė elektronike qė janė tė mbrojtur nga stuhitė mė tė diellore. Megjithatė, nuk ka rrezik specifik lidhur me 2012th Maksimale tjetėr diellor do tė ndodhė nė kuadrin kohor 2012-2014 dhe ėshtė parashikuar tė jetė cikli mesatar diellor nuk ėshtė e ndryshme se ciklet e mėparshme pėrgjatė historisė. Shtim informacioni nė lidhje me vitin 2012 ėshtė nė dispozicion nė internet nė: NASA Astrobiology Instituti: "Nibiru dhe Doomsday 2012 " Bad Astronomi "Planet X Saga: Argumentet shkencore nė njė fjalė," Sky dhe Revista teleskopi, "2012: trembė Madh" Dėgjoni Lexuar phoneticallyDictionary - Shiko fjalor detajuar
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: anunaket nga planeti nibiru   

Revenir en haut Aller en bas
 
anunaket nga planeti nibiru
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: bota-
Sauter vers: