AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ibrahim Rugova duke qeshur lute NATON qe ta ndaloi bombrardi

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14820
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ibrahim Rugova duke qeshur lute NATON qe ta ndaloi bombrardi   Jeu 14 Jan - 12:15

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14820
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ibrahim Rugova duke qeshur lute NATON qe ta ndaloi bombrardi   Jeu 14 Jan - 13:55

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14820
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ibrahim Rugova duke qeshur lute NATON qe ta ndaloi bombrardi   Dim 5 Jan - 19:18

E njifni Adelina Ismailin ?


13Kush ne lufte ua perpilonte listat e njerezve kinse per shpiuna ,per ti likvidue ?

15)Kush i masakroi qindra shqiptar ne teqen e Sheh Mehudinit?

16)A e keni ndegjue per kasapin  e Rahovecit Millan Shipken?

17)Me kete kasap kane bashkpunue shqipfolesat ,ky duhet  te zihet dhe ti tregon emrat e te gjithe shqiptareve kush ka gishte  ne krime....

18)Pse u vrane vetem atedhetaret?

19)Me çfare qellimi veriun e kosoves e coptuan?

20)Me eksteritorializmin e shume komunave serbe neper Kosove si e paramendoni?

21)Pse shume luftetar te vertete jane lene pase dores?

22)Cilet shqiptar i burgoste me se shumti udba e serbise?

23)Pse udba e serbise i liroje para afatit ish te burgosurit politike?

24)Pse udba e serbise nuk i ka burgosur ata shqiptar qe nuk kan qen te luhatshem?

25)Pasi u lirojshin te burgosurit politike shqiptar,a u pasurojshin dhe a merrnin nam ne popull?

26)A jeni optimiste ne bashkimin e trojeve shqiptare dhe si e parashikoni kete bashkim?

27)çka tha Karla De Ponte ne RDW me daten20.10.200,para agjendave nderkombetar per Kosoven?

28)çka tha Kof Anan ne RDW me daten 27.9.2001 per krijimin e nje mini jugosllavies

29)A besoni ne krijimin e jugosllavise se re,ku eshe shqiperia do ti bashkanigjet,e Kosova si pjese autonome e serbise?

30)Arkani me ndihmen e kujt hyri ne shqiperi qe ti vizitoje refugjatet nga Kosova?

30)Kush eshte Xhavit Haliti sipas jush?

31)Kush dhe pse u vra Isuf Gervalla ?

32)Si dhe kush ja pergaditi masakren e familjes se heroit Adem Jasharit ?

33)Pse kjo qeveri ne emer te pervjetorit te ketij heroit manipuloin me popullin ?Kinse aq forte e nderojne!

34)Kush ishte Ibrahim Rugova?

35)Pse luti NATON qe ti nderpresi sulmet mbi caqet serbe ?

36)Per çfare qellimesh disa popuj ne toke lihen ne roberi?

37)Pse nje popull  sunone mbi nje popull  ?

38)Pse lufta deshton ?


39)Kurr moralin e nje popullit ja ngrite ushtria?

40)Kush eshte kryetradhetari i shqiptareve ne kosove,iliride,ne luginen e presheves,dhe gjetiu?

41)A eshte ma i rrezikshme tradhetari me shkolle,apo i pashkolluar

Ja Rugova duke qeshur  para ekraneve franqeze e lute NATON qe ta ndali bombardimin mbi forcat serbe.


http://www.ina.fr/histoire-et-conflits/autres-conflits/video/CAB99014562/ibrahim-rugova.fr.html
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Ibrahim Rugova duke qeshur lute NATON qe ta ndaloi bombrardi   

Revenir en haut Aller en bas
 
Ibrahim Rugova duke qeshur lute NATON qe ta ndaloi bombrardi
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: