AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Mendimet pozitive

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14819
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Mendimet pozitive   Lun 18 Jan - 16:29http://i

http://www.explorerunivers.com/magji-f24/shpjegimi-pa-d

Zoti ka krijue gjithesi dhe gjitheçka dhe ka vendosur ligje mbi to.
Keto ligje bejne te mundur qe te mbreteroi rendi,rregulla e qendrushmerise te se krijuares.
Keto ligje do te perseriten gjithenje pa fundesi.
Si forma te sekretes!Njerezit qe e zbuloin ligjin sekret sundoin mbi shumicen(me forcen e ligjit(policise)

Sekreti eshte ligji i terheqjes
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mendja e aktivizume eshte dhurata ma e qmushme e njeriut;
Dhe per ta tregue te verteten eshte pune e kryme dhe me kohe zgjatje te shkurtume,
ndersa me ndertue nje genjeshter duhet pune me e gjate sepse duhet bere si te vertete;
Nga mendja lind burimi i gjindjes se sekretit te ligjeve dhe barerave per sherim!
çdo gje qe e deshiroim duhet ta terheqim ka vetja,dhe imazhi qe qendron ne mendjen tone;.
Pra duhet ta mendoni ne shpirtin tuaj qe e terheqni diçka.
Pra mendimet behen gjera te verteta.
Kur imagjinon diçka,ajo imagjinate(mendim)transmeton sinjale magnetike ne hapsire dhe ne vija paralele qe kethehen
perseri tek ne,si per mendim pozitiv apo negativ,pra mendoni pozitivisht!
Kurr mos u ankoheni qe lengoni nga ndonje smundje,se do e keqesoni gjendjen edhe ma keq!


Duhet te jeni optimist per ti arritur ato qe i deshironi,dhe ti terhiqni njerezit
.Vetem kur marrim informacione nepermejet pese shqisave tona per diçka,atehere ajo fillon te egziston per ne,
ky eshte sekreti i materjes.Duhet pasur parasysh se gjerat pozitive jan ma te fuqishme!
E dyta mendimet nuk behen te verteta menihere,me rendesi eshte ti kontrolloni mendimet tuaja.qe nje dite tu realizohen deshirat!
Mendimet tona shkaktoin ndjenja
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Emocionet jane dhurata per te na tregue se çka po dojna per veten.çdo njeri ka dy ndjenja ;te mira dhe te keqija.

Te mira jane si;entuzjasi,gezimi,mirnjohja,dashuria,e keqja si fji,pikllimi,inati,zemrimi keti duhet largue.
Mendone(metaforen) llampen e Aledinit ku e ferkon dhe del xhindi dhe i urdheron tja plotseon deshiren,!
E para çka kerkoni?e dyta besimi qe keni ne deshiren tuaje,e treta ta marrish ate çka e ke dashure ta gjenerosh.
Kur endrroni diçka mbyllni syt per disa minuta,dhe paramendoni ate send qe e keni ne duart e juaja.
Dhe falenderohene zotin qe ua dhuroi.Transmetone ket imazhe ne univers qe tjua plotesoi deshirat.
Hiqne shtresin fiziologjik,sepse zoti ta ka krijue imunitetin dhe sheron te gjitha smundjet
Genjeshtaret i kaplon friga,zili,kopraceria
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Mendimet pozitive
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: