AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Vitamina D zvoglon rizikun nga kanceri ne zorren e trashe

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Vitamina D zvoglon rizikun nga kanceri ne zorren e trashe   Mer 10 Fév - 2:13
Vitamina D zvoglon rizikun nga kanceri ne zorren e trashe


Dernière édition par Perparimi le Jeu 11 Fév - 3:26, édité 3 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vitamina D zvoglon rizikun nga kanceri ne zorren e trashe   Mer 10 Fév - 2:20Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vitamina D zvoglon rizikun nga kanceri ne zorren e trashe   Mer 10 Fév - 2:33

[color=red]Vitamina D rregullon edhe te rrahurit e zemres.
Vitamina B komplexe rrite tolerancen dhe kenaqesin e njeriut e cila gjindet ne peshq,,mish dhe qumesht.
Vitamina C rrite imunitetin kundra virusave,dhe forcon muskujt,gjindet ne limuna,kivi molla e tjera peme.
Vitamina E e cila quhet edhe vitamina e lekures,rregullone thartesiren ne organizem.Vitamina E gjindet ne yndyrenat e grurit,arra e tjera gjesende .Zvoglon rrezikun e smundjes se zemres./color]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Vitamina D zvoglon rizikun nga kanceri ne zorren e trashe   

Revenir en haut Aller en bas
 
Vitamina D zvoglon rizikun nga kanceri ne zorren e trashe
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: