AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fundi i Tokes

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fundi i Tokes   Dim 14 Fév - 3:14

Fubdi i botes dhe fillimi i ri

Ndryshime te medha

Njerzimi dhe planeti jone momentalisht po kaloin ne ndryshime te medha ne precepcionin relaiste.
Civilizimi i Majave ne amrike ka qen nje civilizim tejet i hovshem ne teknike dhe ne dije.
Kalendari i tyre gjere me tani nuk ka gabue per as dhe nje imtesire.
Kan posedue 22 llojet e kalendareve,dhe ne kete kohe do te hyne ne perdorim njeri nga ata.
Per Majanet bota e peste ka perfundue ne vitin 1987,ndersa bota e gjashte do fillon me 2012.
Dm th.ne gjindemi ndermjet botrave ne ringjallje individuale apo kolektive,ku e verteta do te zbulohet,
apo Apokalipsi,siq e quain Majat.
Bota e gjashte per Majanet eshte e zbrazet,çka dmth.ne neve mbetet si ne kreatoret,
si detyre qe ta filloim jeten e re nese do ja arrijna qellimit per te mbijetue kete!
Majat gjithashtu kan thene se kete teknologji gjere ne vitin paraprak do ta hudhim,
,e hudhur kohen bashk me paran.
Dhe hure ne dimenzionin e peste,permjet hyrjes se katerte;.
Toka dhe sistemi diellor,do hyne ne galeksin dhe bashk ne univerzum
DNK do te persoset,riprogramohet,do te vjen gjere tek mutacioni i lloit tone.

Viti 2012 do te jete rrafshire rreshire leshi me galektiken Milkie Way,
ky ciklus do zgjate 26000vjet,qe nga fillimi e gjere ne mbarimm.
Virgil Armstrongu thote se edhe dy galektika tjera do te rrafshohen me tonen ne te njejten kohe.
Koha do te pershpejtohet ne mase te madhe,si te themi pulsi i tokes ka qen 7,83 ne sekunde.Ne vitin 1980,
keto rezunanca ngadale po shpejtohen mbi 12 rrahje ne sekonde,ne vend te 24 oreve ne 16 ore dite.
Ne kohen e Apokalipsit shume njerez do e ndiejn ndryshimin,qe behet kalim i gjendjes ne tjeteren,
apo dhe nuk do jemi ne gjendje ta ndjeim fare kerkush nuk mundet te jete i sigurt qindperqind.
Dhe ne çdo momente ne do vendosim shume pakes,çdo vendim e bazuar ne dashuri,si reakcion kimik
ne trupin tonepor e verteta e thenjes.
Dashuria eshte =Drite,die,apo friga qe permban terrin,dhe mos dijen.
Pra paramendoni se çka keni mbrapa?
Ta keni parasysh menjen e juaj ne formen pozitive mendoni pozitivisht ,largohunu nga mendja negative.
Ne ne mendimet tona gjindet e verteta,nese mendoim negative dikujt na terheqin neve,pra mos paragjykoni pa fakte!
Mendoni se sa media kontrollohen nga pakicat dhe shumicen e shfrytezoin si shtaze!?
Nje ta dini.Se asgje nuk ka perfundue pa ndonje organizim nga dikush ?
Asgje nuk ndryshon rastesisht per kete e pata fjalen e pare.Te gjitha ndodhit ndodhin te programuara,
si kurse nje popull e coptoin,e pavaresoin dhe çdo e keqe apo e mire behet ne formen e organizume.
Edhe me pakes se tri vjet na kan mbetur gjere tek Apokalipsi,,se çka do ndodhi e si,do e shohim,dimrin diellor,
do jet e fundit 2012?
Te njejten dite edhe rendi fenomik astronomik,qe ndodhe nnje here ne 230 milion vjete.
Edhe magnetizmi i poleve do te dobesohet ne toke,kjo dmth nje kolaps me pasoja te medha.
Apo ndoshta do te kercet nje lufte boterore ,me nje fjale data 21.12.2012 do jete fundi i njeriut.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fundi i Tokes   Dim 14 Fév - 3:36

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fundi i Tokes   Dim 14 Fév - 8:53

Libri i diturise mund ta kerkoni ne kosove ne tel.044194765
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Fundi i Tokes   

Revenir en haut Aller en bas
 
Fundi i Tokes
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: