AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ata qe flasin keq per uēk jane spiuna,genjeshtra e udbasheve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ata qe flasin keq per uēk jane spiuna,genjeshtra e udbasheve   Mer 17 Fév - 15:42

haxhiu
Anėtar i BesueshėmNumri i postimeve: 1152
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Mon Aug 10, 2009 7:49 am
Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komunistave qe bashkpunuan me shkaun,per mos me kundershtue qe na moren ne qafe!

Xili
Hero anėtarNumri i postimeve: 4025
Registration date: 06/04/2008


Titulli: Re: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Mon Aug 10, 2009 9:38 am
Ata qe janė Kundėr UĒK-sė pėr mendimin tim sjan Shqipėtarė
se vetem Armiqt tanė janė kunder USHTRISĖ ĒLIRIMTARE TĖ KOSOVES

haxhiu
Anėtar i BesueshėmNumri i postimeve: 1152
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Mon Aug 10, 2009 10:12 am
xili
nese uēk ka qen kundra popullit te vete ne duhet ta perkrahim a ?

agim__barja
Anėtar i Besueshėm
Numri i postimeve: 1410
Age: 47
Vendi: shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi: EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date: 24/10/2008


Titulli: Re: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Mon Aug 10, 2009 10:49 am
pse kur ka qen UCKja kunder popullit te vete
UCKja ishte e popullit dhe e tille do mbetet derin per sa te ka shqiptare edhe per ate ishte e perkrahure 100%
perveq disa shpijuneve rrogetareve te serbise

haxhiu
Anėtar i BesueshėmNumri i postimeve: 1152
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Mon Aug 10, 2009 11:11 am
agim barja
pse pi hane fjalet e tua bre burr ?A po thua se ne kosove po na qeverisin spiunet,e po spiunet e paskan udhehequr uēk ?!!!!!!!!


A e njef komandant 'Mrrizin'

haxhiu
Anėtar i BesueshėmNumri i postimeve: 1152
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Mon Aug 10, 2009 11:23 am
Haradin Balajn, me nofkėn "Shala", nga fshati Korreticė e Epėrme tė komunės sė Drenasit, Isak Musliu, me nofkėn "Ēerēizi"komuna e sh,,,,, dhe Agim Murtezi nga fshati ,,,i lj,,,, me nofkėn "Murrizi"
qete a e njef ?

xhema
Anėtar aktiv
Numri i postimeve: 767
Age: 44
Vendi: Ferizaj -gjermani
Registration date: 30/03/2009


Titulli: Re: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Mon Aug 10, 2009 2:32 pm
nuk po e kuptoj pse po e personalifikoni faktorin uck me disa individ te cillet kan dal nga uck-ja dhe jan neper poste te larta tash jan ba servila numer nji.kta persona kan emra thaqi ramushi lima lushtaku e plot te tjer ,e kan tradhtue idealin e vet dhe te tonin, krejt e dim se si asht betimi uck-s. faktori uck asht guerilja ma e sukseshme ne rruzullin toksor e cila arrit ta kthej faktorin NATO nga veti dhe forcat demokratike btrore ,kjo s“asht thanje e imja por e kan tha njerz te famshem te botes demokratike.disa ktu ne forum po i perzien gjerat po e unifikoj disa indivit me ket faktor dhe anasjelltas,kta indivit kan dal nga ky faktor por nuk mund thirren ma ne emer te uck-s smundin se kan subjekte te reja dhe platforma tjera te tyre politike. ktu asht dallimi.

haxhiu
Anėtar i BesueshėmNumri i postimeve: 1152
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Mon Aug 10, 2009 3:10 pm
xhemo vertete fjala uē apo guerile apo teroriste,apo frupe te revoltuara luftoin me ēlirue vendin ne te miren e popullit te tyre ,e tek ne me shekujjjjjj e njejta lufte po zhvillohet (histori e perseritur)dhe po behen se na ēliruan!
O xhemo
Ata qe kan luftue kerkund emrat nuk ja permendin,dhe ne vend te tyre tradhetaret povete shpallen heronje e deshmora!

xhema
Anėtar aktiv
Numri i postimeve: 767
Age: 44
Vendi: Ferizaj -gjermani
Registration date: 30/03/2009


Titulli: Re: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Tue Aug 11, 2009 9:05 pm
MU POM VJE SI ITERESANT PSE POJU AKUZOJN TY DETEKTIVIN XHITIN MU NJIHER HALA JO ;UN PO JU LEXOJ GJTHVE HAXHI POR TI DETEKTIVI XHITI JU HALA SKUM HAS NE SHKRIME TE JUJA SE PO SHANI FAKTORIN UCK POR DISA INDIVID TE CILLE JAN DAL NGA KY FAKTOR TE CILLET DIHEN; TE CILLET METE VERTET NUK JAN PER LAVDAT.EDHE UN JAM KUNDER DISAVE INDIVIDVE TE CILLET JAN NE POLITik TASH DHE JAN BA SERVILA, MA ZI RUGOV SHALLI.UN VETUM KTA INDIVID NUK I PERKRAHI EDHE PSE KAM QEN PJES PERBERSE ME TA MENJI SUBJEK-UCK-BESA KAM QEN EDHE ANTAR I PDK-S POR SAPO E VREJTA MASHTRIMIN MA NUKJAM.isha pre se qlirimtaret vazhdojn rrugen e shalles. por njeri po u mashtrojke tash po pres; mundin me mashtry ata te cillet kan platform te BK-tar,dhe dot jet mashtrimi i fundit.

detektivi
Anėtar i Besueshėm
Numri i postimeve: 1343
Age: 30
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


Titulli: Re: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Tue Aug 11, 2009 9:33 pm
uck nuk ka ma.
Po ka parti Politike.
Ata qe luftuan me te vertet dhane jeten per kosoven shtet etnik dhe bashkim kombetare.Atyre lavdi ju qofte.
Kurse tradhtareve ata te cilet m,anipulojne me emrin e uck haram ju kofte gjaku.
keta servile hajna skan te bejne fare me uck.
Se ata te uck /se se vertet sote jane kunder kesaj politike dhe rez 1244.
Ata ju kan bashkue levizjeve e hajnat partive.

haxhiu
Anėtar i BesueshėmNumri i postimeve: 1152
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Tue Aug 11, 2009 9:54 pm
ata qe kan luftue me zemer per qeshtjen madhore shqiptare,e pranoin te verteten a ata qe jan tradhetar ne emer te deshmoreve e morren bajrakun e ju dhefsha ne ta!

Xili
Hero anėtarNumri i postimeve: 4025
Registration date: 06/04/2008


Titulli: Re: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Wed Aug 12, 2009 4:41 pm
eshte realitet
pra ata tė cilėt janė kundėr UĒK-sė jan Tradhėtar

xhiti
Anėtar i Besueshėm
Numri i postimeve: 1123
Age: 49
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Wed Aug 12, 2009 4:54 pm
tradhtare jan ata qe rrejne se jane uck.
Uck ka krye punen e vet.
Tashe ska uck po parti politike,qe punojne per interesa te veta personale.
Individ qe perdhosin emrin e uck a skan te bejne fare me ta.
ata te cilet shkelen amanetin betimin e vet.
Ata jane tradhtare.

detektivi
Anėtar i Besueshėm
Numri i postimeve: 1343
Age: 30
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009


Titulli: Re: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Wed Aug 12, 2009 8:17 pm
ku ka uck oj zonje ,apo...
Uck ka mbarue moti me 2000 ten.
ka hajna kriminel dhe sahanlepires.
Budfallek eshte qe disa po mundohen veten me identifikue me uck.
Ku dihet se keto struktura jane shue nga vet lideret e tyre.Te cilet sote bejne politik antishqiptare.

haxhiu
Anėtar i BesueshėmNumri i postimeve: 1152
Profesioni/Hobi: bashkimi me dajak
Registration date: 29/06/2008


Titulli: Re: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Sun Aug 16, 2009 7:11 pm
Sot eshte e dile 15 gushti ku ne shkup lujten dy skuadro maqedonase dhe mbas perfundimit te lojes tifozet e dy skuarave rrahen masovikisht shqiptaret neper oborret e shtepive te tyre dhe neper spitale u derguan shume shqiptar!Ku eshte zeriatedheut qe na llomotite ketu ne kete forum e na qan drrasa per bashkim kobetar ?Qe pop shifet lufta ēlirimtare e zerit te atedheut ?!!!!!!!!!!!!Eh kuku per shqiptar o zeri shko more ne maqedoni e regulloja hallet e popullit qe i roberuat ne forma ma te zymta a ke ndjenja shqiptare o burr ?Ti ne vend qe ta merr nje faculete e ta vajton tradhetin tende ti bene kercnime qe tjau pranojna luften ēlirimtare !!!Ani bre veq shaje se ne do te durojna sa ka thene zoti dhe ti mbas e kryen tenden sipas qefit na thuash se kinse ne ty te kemi shajt hate bre burr se ēdo kujt i vjen vera ka dera mos e harro kete thenje !
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ata qe flasin keq per uēk jane spiuna,genjeshtra e udbasheve   Mer 17 Fév - 15:46

xhiti

haaa more Haxhi ky zeri e Agim bajra ndoshta kan vesh uniformen e Policise e kan rre bashk me ta shqiptare.Ti a po mendon se keta perme jane dikushi a..
Fjala patriota te internetit.
10 vjet ka qe shkau maqedoni malazezi greku ja lujne shqiptareve keta vetem thirren se kinse paskan largue shkaun a te dera e kane .
kafiq um kafiq me ta rrijne pijne tregti hajni.

xhiti
Anėtar i Besueshėm

Deshmoret qe rane per liri nuk rane per nje Kosove multi etnike ku nje shqiptare toleron nje shka. Deshmoret rane per nje Kosove te bashkuar me trojet shqiptare e jo ksi Kosove te ndare e te shkaterruar nga lloj lloj procesesh qwe shkojne ne dem te Kosoves...

Kriminelet serb ne Kosove bene masakra e tash ata sillen verdalle ne Kosove dhe askush nuk i prek kishe ne emer te multietnicitetit..

Si mundet nje shqiptare te bashkjetoje me nje shka i cili ia ka masakruar familjen dhe tani ta toleroj megjithese edhe tani sherin po jau shohim atyre kriminelave..

Adem Jashari nuk ra per kesi Kosove nuk ra per kete flamur, ai ra per nje Kosove te bashkuar me Shqiperine, ra per flamurin Kuq e zi e nuk ra per "sofrabezat" te cilat po na sevohen ne kuzhinat serbe..

Xili

vetem serrbet dhe hafijt jane kunder UĒK-sė

xhiti

serbet dhe hajnat jan me qeverin dh udbashet.
patriotet jan kunder.
uniformen ka veshe qeshyt hajni.
uck se perkrah kete qeveri kuislinge.
po ata qe sishin perme ne uck sote rrejne se kinse jan uck-ja.>po i njofin njerezit ska budall ma.

Xili

ata te cilet jane kunder UĒK-sė i kisha djeg me benzin

Ramizi

vetem serbet jane kunder uēk-sé se kush ka gjak shqipetari ushtaret e'uēk-sé duhet dhe do rrespektohet gjithmon nga ēdo shqipetar ,se jan ata qe luftuan dhe dhan jeten per ate tok dhe ate komb , dhe se nuk do harrohen kurren - kurres .

haxhiu

UēK edhe sot mundet shkau me ta krijue mos u bane matuf allahile dhe serbia ka shqiptar me 400 mi servila qe te djegin ma zi se shkau!
ēka don me thene se ai qe eshte kundra uēk eshte serbia ?Nese luften e udheheqin qenat dhe te zgerdhihen qe mos ta kundershton roberin ti qifti yt duhet me ulurue rrofte uēk tradhetaret a ?Uēk ka edhe serbija,uēk ka secili shtet ne bote ehu po hala paske neper buze tambel!

xhiti

pe sheh kushe perbehet ne uck ,kelyshet e udbasheve keta qe perkrahin Sali sllobodanka berishen qe ky sala ishte kunder uck.
Ky sala me Rugoven Ilaz Ramajli Bujar Bukoshi formun Farkun me shkaterrue uck.
Mos e vet budallen se te tregon vet.keta kinse ,,patriota2.
A behen shpijunat patriota ku ende perbehen ne parti servile tradhtare.

agim__barja

UCKja eshte dicka e shejt qe lindi nga gjiri i popullit dhe kjo eshte qe kurr per sa te ka shqiptar ne kete tok nuk do mbetet e harruar.
UCKja eshte drita,rrezja e tokes sone te shejt
ata te cilet mundohen ta njollosin UCKne ata jane njerez te humber te gjalle e te harruar.
ata jan armiqet tan te perbetuar po shihe cart se kush dhe cka eshte ketu mundohen ti lendojn ne shpirt familjet e deshmoreve,mundohen luftetaret ti njollosin,invalidet tu hapin plaget,nenat e te pagjeturve tuj sjellin lot si rriga shiu ,por nje eshte e vertet se UCKja eshte perkrahe me 98% te popullit edhe sot e kesaj dite perkrahet po me 98% perveq disa servileve te serbis qe jan duke llomotit kunder familjes se Adem Jasharit e gjakut te deshmoreve tane.
RROFT UCKja DHE TE GJITHA ATA QE E NDIHMUAN DHE ATA TE CILET LUFTUAN ME EMBLEMEN E SHEJT TE UCKse
LAVDI T'GJITHEVE DESHMOREVE TE KOMBIT LAVDI LAVIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

xhiti

uck ishte e shenjet po ju qe perdhosni emrin e tyre jeni berllogu i tyre.
Lexo shkrimet o i mjere se qka thojm ne e qka ju.
Ju injoroni trimat ishe luftetaret dhe familjet e deshmoreve qe nuk kan buk me ngrene.
kushe gjuajti qevrine me mollotov.
A jane ata te tmk.
Ti qe shan patriot atdhetare.
Ti qe lavderon tradhtare politikan miq te fazliqit millosheviqit.
Politikane qe pran vetes kan afrue udbashet a kan largue patriotet e ishe uck.Pyet Nait hasanin pyet te tjere komandant te uck.
Ti ke qen nje ushtare i thjeshte i Tahir Zemes. Asgje me shum.
Ju jeni te njollosur dhe skeni fare rrespekt.
Adem Jashari me shok po te ishte gjalle do tju vjerr ne midis prishtines .
Ju qe tradhtuat gjakun e deshmoreve dhe perbehi ne kosoven multietnike.
Apo sje normal e sdi te lexojshe.
Rrnofte UCK rrnofshin Deshmoret qe ran per kosoven bashkimin kombetare.
Poshte servilet tradhtaret qe luftuan per kete status dhe perkrahin coptimin e tokave shqiptare.
perkrahin flamurin antishqiptare multietnik etj.

agim__barja

TI SJE ASKUSHI HIQ PERVEQ NJE HAJDUTI
NJE RRUGETAR I HUMBUR SHPIJUN I TE HUAJVE
PER TY TE GJITH TANI JAN TE NJOFTUAR SE CFARE JENI DUKE SHKRUAJTUR DHE SE CFAR OFENDIMESH JENI DUKE I BERE O TRADHETAR.

xhiti

haaaaaa hhaaa po psikopat qe je vetem pallesh ketu.
Sja vlen te mirremi me ty.
Tradhtare si thuhet patrioteve qe nuk perkrahin tradhtaret si ti.
Ata qe nuk perkrahin multietnicitetin rez 1244 nuk jane tradhtare po ata qe perkrahin keto simbole antishqiptare jan tradhtare e jeni ju.

zeriatdheut

te te them Tradhetare ty eshte ndere sepse tradhtari ben nje pune po ti je nje halabak njeri koti se di se site mbane toka o mjerak ike ne ivaje e puno token baje dru o lahper ske vend te meresh me yjet apo me dragoj se je nje njeri i kalbur ne tru ase tradhtare nuk te them por nje B..... rugesh qe per lek e shte edhe shpine tende rugac pijanec i qelbur turp te keshe

xhiti

shiqoni qfare gjeste femijesh keni.Vetem lexoni shkrimet e juaja.
Se si perzieni njerez qe fare sjan ne kete forum.
Po do ju zbulojme dhe kukuuuuu per ju....

zeriatdheut

ike mbylle mjerak se duket se ke ike per L... skemi kohe me u mare me ty idijt se skeni pune tjeter nuk hyne njerzit ne forum nga idijotsite e tuaja ike shko ne Shtimje shiko mose eshte liru ndonje vend e te mabjne aty hane nje goje buku pise se ske vend tjeter
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ata qe flasin keq per uēk jane spiuna,genjeshtra e udbasheve   Mer 17 Fév - 15:55

xhiti

Ne kemi rrespekt dhe i kemi dyert qel kudo ne trojet shqiptare.
Perveq servileve dhe tradhtareve qe na bijne ne gjunje po nuk pranojme ne mesin tone.
Ne Kosoven heroike kemi pritje rrespekt ka po shkojme me shok.
Kurse ju nuk keni rrespekt as ne familjet e juaja.Se se pari femijet kure ju pyesin baba pse luftove per flamurin multietnik ju ju pergjigji po baba ky flamure eshte i joni.
Ata thojne po si more ne kishim flamurin me dy shqiponja ,ju i thuani po po ne kemi ,,shtet multietnik",
Po si more baba shtet multietnik.
Po Adem jashari ka luftue per bashim.
Dmth edhe ata ju perbuzin.

rrimtaf

kur persianet ju afruan spartes me 250.000 ushtare ,leonida mbreti i spartes i mori ,300,ushtaret mete mire dhe i zuri priten ne gryken e termopileve.duke u konsoliduar per lufte,leonidas i afrohet nje sakat me shtize dhe mburoje .dhe e lut leonidan qe ta pranoje ne ushtrine e tij .leonida ne hall i thote mbaje shtizen drejt , ai nuk mundet ngrite mburojen lart prape ai nuk mundet,dhe keshtu ,ai e refuzon.persianet fillojne sulmet por spartanet qendrojne stoikisht duke vrare me mijera persiane . perandori persian nuk shihte ndonje zgjidhje me spartanet ,sepse per te pushtuar sparten duhej kaluar neper gryken e termopileve .nje dite sakati shkon te perandori dhe ushtria persiane .i hidheruar ne leoniden qe nuk e pranoi ne ushtri ,ai i tregoi persianeve rrugen neper male ecila dilte pas shpines se spartaneve.dhe ata vepruan shpejt dhe i munden spartanet duke i vrare e gjithe ,dhe e pushtuan sparten.kurgja s,asht kurveria dhe gjaksia cka asht tradhetia.

Medalim

Po zaten trathetia i permbeledh tana te zezat, basheke me qata qe i ceket me ne funed.

haxhiu

Une Haxhiu edhe pse iu luta shume komandanteve te uēk qe te me pranoin ne lufte kundra shkaut nuk me pranuan edhe pse isha i pergaditur fizikisht e moralisht per nje lufte kundra shkaut.Por ēka te beje une mbeta i papershtatshem si per shkije ashtu dhe per shqiptar!E kujt ti bashkangjitem pra ju lutem mu pergjegjeni dhe ketu ky forum nuk eshte per BK por per mi nxene patriotet shqiptar se kush eshte per BK(shteteror) te shqiptareve!

Xili

ata qe jane kunder UĒK-sė
sipas mendimit tim ata jane pjell e serbise

xhiti

pjell e serbise jane ata qe ne emer te uck perkrahin partit politike servile dhe lideret e uck ,qe tradhtuan shoket e lufte.
Uck nuk jan partit politike, po te ishe tmk-se qe e shkaterruan keta politikan qe thirren ne emer te uck-se mashtrim-.

Delia

Ata qė nė emer tė Uqk ban qka deshtėn po duket edhe sod , e ata qė vėrtet luftuan pėr Liri tė Popullin kan mbet nė mshirėn e Allahut ,

xhiti

Po ashtu eshte trandofile.
Ne nuk jemi kunder uck te vertet po kunder atyre qe manipulojne ne emer te uck.
Keta ne emer te uck vjedhin pasunohen plaqkitin.Ata te uck te vertet nuk kan vjedh popullin ata skan buk dhe femijet e tyre.
ata jane pa pune.
Po ata qe zaptuan vende ne politik ne emer te uck ata rrejne se kan qen per kosoven shtet.
Ne gishta i njef te pasurit ne emer te uck dhe ata qe luftuan per bashkim dhe shtet jane rrugeve.

haxhiu

xhiti
dhe
Trandafile
E meritoni per ēdo lavdat,por duhet qe sa me pare populli tju bashkohet mendimeve te juaja sa nuk eshte bere vone!

detektivi

ashtu duhet haxhi mendjet e shendosha te bashkohen..

haxhiu

Patjeter

Xili

ata te cilet jane kunder UĒK-sė i kisha pjek ne Furra ne shkritoren Trepēa

xhiti

Nuk ka uck ma o xili.
Tashe ka parti politike servile uck eshte shkaterrue qe 10 vjet nga vet shoket e tyre.

xhiti

Xhavit Dalloshi: Bac, ende nuk u kry...!
Thursday, 12-03-2009, 07:24pm (GMT)

BAC, ENDE NUK U KRY…!


Nga Prof, Xhavit Dalloshi
Anėtar i CDU-sė dhe anėtar i kryesisė CDA –Gjermani

Pas pyetjes s’ime qė ja bėra njė komandanti tė lartė tė ish UĒK-sė, se pse ne shqiptaret luftojmė mirė, por qe nė fund e tradhtojmė njėri- tjetrin dhe humbim nė politik?!

Njė komandant i lartė i ish UĒK-sė, njėherė gjatė njė bisedė nė shtėpinė e tij, mė tha:

“Nė luftė janė hyrė 4 grupe tė ndryshme”

- Njė grup shqiptaresh, qė uniformen e kishte veshur sa pėr sy e faqe, vetėm qė tua shohin uniformen veshur, dhe ata nuk kishin qėllimin qė tė luftojnė fare!

- Grupi tjetėr kishte veshur uniformen dhe rrokur armetė qė te ēliron mė tė vėrtetė Atdheun, ata hynė nė luftė dhe japin jetėn e tyre pėr ēlirimin e Atdheut!
- Njė grup tjetėr, vesh uniformen qė tė shfrytėzon rastin, qė tė pasurohen nė luftė, ata vjedhin e bėjnė ēka munden nė emėr tė luftės, qėllimi i tyre nuk ishte pra ēlirimi nga okupatori dhe robėria!

- Kurse grupi tjetėr, hynė nė luftė me laps nė dorė, (si nė studime), ky grup ka llogaritur me kohė pushtetin, ata pra shfrytėzuan luftėn pėr qėllimet e tyre politike qė tė vijnė nė pushtet. Qėllimi i tyre nuk ishte ēlirimi i atdheut, por ishte vetėm pushteti!

Kur dėgjova kėtė shpjegim u befasova, thashė mė veten time, valle, mos jemi ne shqiptaret njerėz tė ēmendur,por, mjerisht kėto fjalė tė tija po dalin realitet!

Pas shpalljes se pavarėsisė, mė 17 shkurt 2008, ku u shpall Kosova ,,shtet i pavarur dhe demokratik“ sipas planit tė Artisaarit dhe rezolutės 1244,nga liderėt politik u skenua dhe organizuan manifestime, tubime tė ndryshme, kinse pėr manifestimin e ,,Pavarėsisė sė Kosovės“, disa tė rinj tė organizuar nga kėta politikan dolėn dhe defiluan me sloganin ,,Bac,u kry”, ky ishte ofendimi me i rėnd qė iu bė ,Adem Jasharit, dhe tė gjithė dėshmoreve tė kombit qė dhanė jetėn nė luftėn ēlirimtare, pėr ēlirim dhe bashkim kombėtar.

Kėta lider tė UĒK-sė dhe tė partive politike, si pozitė dhe opozitė, vazhdojnė prapė tė manipulojnė nė emėr tė UCK-sė, se kinse : Adem Jashari dhe dėshmoret e dhanė jetėn,,pėr Kosovėn multietnike, pėr Kosovėn pa flamur, pėr Kosovėn pa ushtri, pėr Kosovėn pa identitet kombėtarė, dhe pėr ,,kombin kosovar“.

Ēdo vit e mė shumė po zbehet manifestimi i Epopesė sė UCK-sė. Organizimi dhe manifestimi i Epopesė sė UĒK-sė nė Prekaz, kėtė vit ishte shumė i zbehtė, pjesėmarrės nė manifestim ishte njė numėr shumė i vogėl i qytetareve, por edhe nuk kishte pjesėmarrės nga qeveria dhe presidenca e Kosovės.

Po do te ndodhe qe vitet e ardhshme Baca Adem e Hamez Jashari dhe deshmoret e luftes s,do te permenden fare.

Ata do te permemnden vetem gjat fushatave te zgjedhjeve politike,sa per te fituar ndonje vote!

Kjo dėshmon deklaratat tona tė mėhershme, se shpallja ,,e pavarėsisė“ nga ky parlament dhe kuvend kosovar janė vetėm edhe njė mashtrim i radhės, qė po iu behet popullit shqiptar tė Kosovės.

Po mė vjen mirė, tani kohėve tė fundit, por mė kohė, e vėrejti edhe Bekim Jashari, njėri prej familjes se Jashareve legjendarė (por, kėtė ende nuk po verėn Murat Jashari, me te cilin ende po manipulojnė dhe po e shfrytėzojnė ketė politikanet pėr interesa e tyre personale dhe partiake).

Bekim Jashari tha:“Unė mendova se me te vėrtet ,,Bac ,u kry, por tani po e shoh se, Bac, nuk qenka kry ende..!

Nė Prekaz nuk ka qenė i pranishėm kryeministri Hashim Thaēi, nėn pėrkujdesjen e tė cilit ėshtė mbajtur “Epopeja”,poashtu kanė munguar edhe i pari i vendit, Fatmir Sejdiu, ministri i FSK-sė, Fehmi Mujota, si dhe komandanti i FSK-sė, Sylejman Selimi.

Bekim Jashari ishte i mprekur se pėrse nuk ka patur parakalim tė ushtareve tė UĒK-TMK- sė.?

Kjo forcė u shkatėrrua nga vet shqiptaret karrieristė dhe servil!

Nuk kishte parakalim, sepse FSK-ja dihet fare mirė, se nuk ėshtė ushtri e Kosovės, por njė forcė sigurie multietnike, qė pėr detyrė ka intervenimin gjatė vėrshimeve natyrore si dhe detyrėn e zjarrfikėsve.

Kjo pra dėshmon qartė, se Kosova nuk ėshtė shtet ende, por ėshtė koloni e UNMIK-ut dhe e EULEX-it.

Nė Kosovė punohet sipas planit tė Artisaarit dhe rezolutės 1244, njėherit edhe sipas planit tė gjashtė pikėshit tė sekretarit tė OKB-sė, z. Ban Ki Munit!

Pra, ėshtė mirė, qė populli tė kuptoi se Kosova nuk ėshtė shtet, por kjo ėshtė edhe njė mashtrim i radhės nga politikanet tanė “shqiptar”.

Nuk ka shtet nė botė pa vetėvendosjen e popullit shumicė, dhe pa demokraci tė mirėfilltė!

Populli duhet te vetėdijesohet, dhe t’i thotė jo kėsaj politike antishqiptare dhe antikombėtare!

Lirinė nuk na sjellin tė huajt, ajo fitohet nga vet populli, dhe mė tė drejtėn pėr njė Referendum gjithė popullor.

Gjermani, mė 08.03.2009.

haxhiu

tani ka matrapaza qe kan mbete pa leke ne gjepa dhe kikirizin qe dojn me na shpetue nga kataklizma dhe ererat qe po i andrroin!Ne kosove e diaspordhe ka vetem azganizma e me luftue per qeshtjen shqiptare vetem interesin dhe qysh mu pasurue bre!Ne kosove ska pas uēk as tani ska vetem fsk si nje force per mi myte shqiptaret nese permbyten me ua dhene nje te shtyme qe mos te dalin nga rrembimi i detit,apo kurr kallen me ua mbylle dyer e dritare hahaaaa!Luften e patem e dhijtem dhe tani koppalla e pallem si gomara!Vone eshte se e kemi lodhe edhe boten edhe zotin!Me genjeshtra ehu sa shqiptar mu betojshin se kurr haxhi nuk te tradhetoi vdesi mbas teje,dhe kur e nxijsha tue u tregue shkive zi e keq e terr per mua!Dhe me detyronte ta nxej ne mes te tregut e ta shtri me dajak!Ma mire me fole serbishte se vetem ketyre ja kan frigen shqiptaret edhe qe e di qe thone kush tutet nga shkijet jav beje e jav kethej me keni mesue shume dhe kam pervoje shume!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ata qe flasin keq per uēk jane spiuna,genjeshtra e udbasheve   Mer 17 Fév - 15:58

xhiti

Ajo fjala jone haxhi qe ka njerez te udbes qe veshen uniformen sa per sy e faqe.
Tashe ata prap ne politik dhe thirren ne uck-keta jane ata njerez qe shkaterruan uck-ne...

agim__barja

UCK ka lindur nga gjiri i popullit dhe ajo kurr nuk do vdes. kush kete se beson nuk sheh me sy, e nuk ndegjon me vesh .UCKja nuk ka lindur te vdes ajo ka lindur tmos vdes kurr edhe sot ka kurdo qe te ka nevoje ne UCK nuk ka patur shpijun por shpijun jan ata sot qe llomotitin ne internet edhe mundohen te bejn percqarje e UCKja eshte kurdo qe ka nevoje dhe kjo kurr nuk do vdes vetem ata te cilet sja dojn te miren kombit tone mundohen te qesin dezinformata
ata tradhetaret te cilet kan qen te padeshirushem per UCK sot lehin neper faqe te ndryshme te internetit sja vlen te mirremi me ta se jan pak dhe se kan fuqin te gjithe dihen me emer e mbiemer

rrimtaf

ne jemi nje shtet iri dhe me nje ushtri te re ecila eshte ne formim e siper .nder popuj te tjere ushtria eshte dicka e shenjte e pa mohueshme dhe absolute . pse ,m sepse kur ne fleme naten ata jane zgjuar dhe i mbrojne kufijte tane nga agresore t. ne rast lufte ata jane ne vijen e pare te frontit te paret mos me zgjet me shume ushtria garanton lirine e nje populli dhe zhvillohet bashke me popullin .ne kemi pasur fatin qe pas 600vjet roberie te dalin njerez me vizion te qarte dhe te formojne ushtrine e pare te kosoves UCK. kjo ushtri nuk beri masakra ne civil nuk dhunoi por iu permbajt te gjitha ligjeve te luftes dhe fitoi autoritetin e nje ushtrie moderne ,dhe sot po perkrahet dhe po ndihmohet nga organizata me e fuqishne ne bote NATO. ajo eshte ushtria e se ardhmes tone .

xhiti

Fsk nuk eshte ushtri o i mjere po eshte per intervenime gjat veshimeve mbrojtje civile dhe kan rolin e zjarrfikesve.
Shumica ne te jane ish bashkpunetore te serbise.
Se nuk jan ushtri e thote vet Gjenerali i Natos dhe eulex.
keta rrejne.
per kete dha doreheqje patrioti themeluesi i uck Nuredin Lushtaku e shume shok tjere..
Ata qe tradhtuan amanetin e deshmoreve betimin u futen ne fsk.
Sulejman selimi dhe Faik Fazlija keta dy tradhtuan betimin tmk dhe shoket per kolltuq...

Xili

ata qe jane kunder UĒK-sė janė tradhetar

detektivi

Nuk ka uck ma eshte shkaterrue nga servilet ata qe luftuan per pushtet e jo per shtet.
Tradhtare jane ata qe perkrahin keta.
perkrahin kosoven multietnike dhe flamurin me gjashte yje flamurin pro serb.
Tradhtare jane ata qe shkaterruan uck tmk.
Dhe ata qe shpallen kosoven multietnike pa sovranitet pa ushtri.
etj..

haxhiu

Ju qe shitni beleg ne emer te uēk kinse aq jeni te flaket po shifet sa ja keni rras popullit te juaj ?Dhe ma keq ata qe luftuan me zemer ua rraset pluma mbas shpines kete e din populli hiq mos u merzitni !!!!!!!!ł!ł

UēK qe thoni ka dal nga populli jo po genjeni,a ka me dal besen po ua iapi dhe me nderkombetar si ju kena edhe na mu lidh e juve ne nje grope tradhetareeeeee!Na po qajna me lot me dekada nga ju jo nga shkau siq menduam,sepse ju perhere me shka ne kohen e Rankoviqit fadil hoxha e mbas ketij ja la amanet rugoves e rugova taqit!

Hajte se ka me ju dal hendek begoviqa!!!

detektivi

Uck nuk egziston prej viti 2000.
ka invalid te luftes dhe shoqata te ishe uck te cilet kan mbet pa pune pa buk dhe pa mbykqyrje nga qeveria .
Ata kane mbeshtetjen e plot tonen.
Po jo servilet ata qe edhe ne lufte tradhtuan amanetin betimin.
Dhe tashe pranuan qe te heqin qka ka shqiptare dhe bejne politiken e Rugoves bile ja shkojne atije.

haxhiu

Te gjithe ata qe kan luftue e kan mbete rrugeve jan ne zemrat tona dhe ate dite qe do fitojm dot u japim detyra dhe puen sipas kontributeve!
Lavdi dhe perkrahje te pa rezreve kan patriotet e jo tradhetaret qe shiten hajnat patriota si dhelperat neper zgavra! Ne zgavra sikurse Mao ce tungu!

detektivi

Ata qe lavderojn veten sjan askushi po njerez te semure psikik.
Kan probleme me vetveten.
Ushtari i vertet qe kam plot te familjesdhe vet kam qen nuk lavderohet se e lavderojn te tjeret.

haxhiu

Detektivi

Le te lavdrohet,por le te na tregon o burr ēka ka ba ,kan e ka vrare,a ka rreh spiuna shqiptar a ka vrare shkije,a i ka mbrojte grat shqiptare mos mi dhunue shkau e tradhetar shqiptari?A e ka shpetue ndonje shqiptar kur shkau i masakronte?A ka shpetue ndonje shqiptar mos me lejue shkaun me debue shqiptarin nga kosova,medevegjeja e nga maqedonia ?Hadeni trimat e Gja Jahes flisni e mos llomotitni si qurana e qurat kur ja ben dikushi gurrrlllluuuuulluuu

haxhiu

xili

ne cilin njesit keni qen ne uēk?

Xili
Hero anėtarNumri i postimeve: 4025
Registration date: 06/04/2008


Titulli: Re: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Sat Aug 22, 2009 1:51 pm
ata te cilet jane pjell e srebise jane kunder UĒK-sė
se per ndryshe sma merr mendja se ka Shqipėtar qe jane kunder UĒK-sė

xhiti

ata qe jan pjell e serbise perkrahin keta politikan tradhtare servile qe naj hiqen qka ka shqiptar!
Dhe jane ish lkj lkk....

Xili

mos je ti pjell e srebise
sepse asnjehere ska ndodh ketu te poston dikush nga anetaret te mos e provokosh ti
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ata qe flasin keq per uēk jane spiuna,genjeshtra e udbasheve   Mer 17 Fév - 16:01

Xili

edhe kur filloj lufta ne Drenice Rugoviqi edhe ju njerezit e tij thojshit keta jane njerez te serbise

xhiti

Me Rugoviqat po bashkpunojn bile te varri per qdo dite po ju perkulen.
Edhe po thojne me ja que amanetin ne vend..
keta per me dore e serbise ishin kane..
Rrnoft Adem jashari Nuredin Lushtaku e deshmoret fehmi Lladrovci etj..
poshte tradhtaret servilet qe shiten qka ka shqiptare bashk me rugoviqet..

haxhiu

xili

edhe kur filloj lufta ne Drenice Rugoviqi edhe ju njerezit e tij thojshit keta jane njerez te serbise
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Neve nuk na keni mashtru e keni mashtrue popullin fukarenjet!Nese Ruf=goviqi pat then se uēk a pjella e shkaut,?Pse po i hini ne bithen e tije bile edhe tek varri i mirrni temena!Ne vend qe tja peshurrni!Po ju jeni pisat e rugoves a e shani me frigue masen shqiptare kinse na nuk jena me rugov tradhetarin a po bashkpunoni si qen e thi(derra)

xhiti

Po valla Haxhi po mundohen ne vorr me i hi per se gjalli a tut he tut..
Te huajt i kan detyrue se skan ka shkojne me drog hajni korrupsion veshin nuk guxojn me lujt.
Po me mire burg se tradhti kombetare.
Qka kishte dallim hesat Pash Toptani!
Ai bile i ruajti simbolet shqiptare kombin.
Keta hiqen krejt..

xhiti

http://www.owaks.com/videofrm.php?ID=dillhnbkk

agim__barja

XHITI A KE PA TE SHTENA ARMESH NDONJEHER LIVE JO O BYLBYLI I KAQANIKUT JO SE SKE B..... TI HAHAHAHAHAH
PO PUNO DICKA E MOS U MIRR ME PUNE CKA NUK JAN PER TY

xhiti

Haaaa kure kam kap pushken une ti ke qen tuj pi qumsht me cucell.
Dhe tuj thirtre Rugova Rugova,Milloshi Milloshi...hej more Agim na knaqe shume qesharak je..

agim__barja

o xhiti sa i ke vrare more trim
po pse more nuk eshte bere publike asnje akcion i juaji vall a mos keni vrare shqiptare mbase shpine
po ne cilen pik ishe ti tuj luftue hahaha
xhiti a ne tv e ka pa luften e trimave te UCKse a
sa lek i keni vjedhur ne emer te UCKse ne perendim
e tash po i kendon kenget e papagallave
nuk clirohet atdheu neper lulishjte te europes o xhit mafija o e zeza e trupit tend

detektivi

o zoteri une jam ne mijdis prishtines dhe nuk te kuptoi qe perzin njerezit here atij e here ketij i thua se je ti je ai.
Shum i menqun ishe..
Une ja kam dhene tel zerit hajvanit..
Po nje dite do te me njofesh e mos perzi njerez ne diaspore se edhe ata do ti njofesh..
Kena informata per ty bolle dhe kam deshire te takohemi se shpejti ne te kerkojme ne mitrovice e dijme me ka rri dhe ku..
Po mos ngaterro njerez se marre..
Mundemi te pijme kafe bashke nuk hajm njerez..

agim__barja

cfare po do e thuash se po me kerkon ti detektiv cdo gje ndodhe cfare te ndodhe xhiti dihet e sa per takim urno kur duash takohemi pse jo pse jo ka adresa ku7sh duhet te pergjigjet dhe kan emra ku duhet kerkuar edhe ata informatoret e tu ne mitrovice shume shpejt do me pergjigjen

Driniiiii
Anėtar i Besueshėm
Numri i postimeve: 1744
Age: 28
Vendi: Belfast
Registration date: 16/02/2009


Titulli: Re: Ata qe jan kundra uēk jan tradhetar,kjo a genjeshter e komun Sun Aug 23, 2009 6:46 pm
Detektivi mos ja fute kote se nuk jen ne mes Prishtine, ne mes Allamani po cececececececec

detektivi

Mu nuk um nje askushe ,se skam emer.
Une thashe Prof.E njef bajrami Rexhepi e shume shok ka ne Mitrovice drenice Prizren kaqanik Gjilan Podujev peje etj.
Me ate takov e bisedon se kushe eshte qka ka bere.
Po mos u mirre me propaganda te tradhtareve se ke zan e pe akuzon ketu ne forum tuj mendue se eshte ai xhiti detektivi xhema haxhija mergimtari etj-
Qe fare ska lidhje ketu ai.
Sepse nuk hy ne kete forum se thot vetem perqarje.
Kure te takosh Prof.meson se kushe jemi ne...
Ne veprojme ketu dhe jetojme .
Po kena vllazerit ne diaspore qe Rrijn me Prof...
Agim marre te perfolesh ate Intelektual qe ka emer ne kosove dhe e njohin te gjithe aksh-ja dhe fbksh-ja e shaibk-ja qe eshte nje...

detektivi

Jo perbes Drinii jemi ne mijdis te kosoves une dhe xhiti..
Per ate mendoi xhiti qe te takohemi me te forumit po zeri e prishi se keta ja kishin zanat ka maqedonija vetem me sha si gafurri si keta nje m***..
Ne veprojme dhe punojme ne kosove dhe per qdo dite takohemi me anetare te rinje..
Detyra jone anetaresimi i anetareve te rinje ne shaibk dhe marrje shenimesh per ata qe jane duke punuar kunder interesave kombetare...

Xili

ata qe jane kunder UĒK-sė haram ju qoft gjini i Nenes

haxhiu

Ata qe jan kundra tradhetareve hallall gjiu i nanes shqiptare ,e ata qe behen kinse kam luftue e mshehur neper podrumet e hullave haram uji i tokes se kosoves kush eshte kundra meje tani ma rrofshit lugin !
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ata qe flasin keq per uēk jane spiuna,genjeshtra e udbasheve   Mer 17 Fév - 16:03

detektivi

At qe thirren ne emer te uck e kan tradhtue uck zoti i kallte..
Ata skan lidhje me uck,ata qe i perbuzin gjakun e tyre dhe perkrahin kosoven multietnike nuk kan lidhje me uck.
ata jane tradhtare..

Xili

vetem shkiet jane kunder UĒK-sė

haxhiu

Ju e keni mizen mbas veshit dhe nuk dini tjeter fjale pos kush eshte kundra uēk eshte tradhetar !
Po kush eshte kundra uēk ?Ju vete jeni qe tradhetuat betimin e dhene dhe prape populli ne roberi a nuk doni me kuptue te verteten apo jeni mesue me sllogen vetem ne dijna edhe kur tradhetoni dhe tradhttise ti thuani patriotizem ne huje te gardhit !
Ju e tradhetuat Adem Jasharin dhe ne emer te tijna doni me na shite pordha aaaa!Ne nuk jena kundra uēk por kundra atyre qe e keqperdorin uēk,a je ka kupton apo po ta kana keshtu dhe pik enverist titista!

rrimtaf

hagji ende su prononcove rreth okupimit te serbise apo spo guxon prej serbeve

haxhiu

Ma rrofshin lugin e leshit shkijet bashk me ata servilat shqiptar qe i sherbyen dhe po i sherbejn shkaut a kupton tani truri yt o insan ?ēka ka punue babi yt ne kohen e titos a bane me na tregue ?A ka pas shkolle apo jo ?

detektivi

Kunder uck jane ata qe dhan betimin dhe i tradhtuan deshmoret .
E ata jane ne politik antishqiptare dhe perkrahesit e ketyre.
Qe ne lufte kan veshe uniformen sa me u pa para dikuj.Se qellimi n se kishin luften po pushtetin dhe interesin.
kjo po tregon per qdo dite .
Se Kosova nuk eshte shtet po pershesh qe e beren keta servile dhe argat te huaj.naj lan kopilin shka apet te dera...

agim__barja

TY PO TE DOKET QE KOSOVA ESHTE PERSHESH MORI QELBESIR KA KOSOVA TBIJT E VET QE I DALIN ZOT HIQ MOS U MERAKOS TI XHOKERI I SERBIS

haxhiu

Moj e mira neper talla ketu ne forum po dalin hajvanat !
Kur tradhetari behet patriot e ēlirimtar zot rropoje toke e bjeshke se nuk e meritojn ma me jetue ne mesin e njerezise!
Ah zot kush a pis tradhetar q,i ,ja ato na,na,qi,jau edhe te vdekurit ne varre!!!

bledselimi

ather pi bie se edhe rugova ishte tradhtar sepse kurr nuk e njohu uqk krijoi shuminstitucione por kurr se njohi UQK

detektivi

pershesh e benen keta qena qe thirren ne emer te uck.
a kane tradhtue interesat e deshmoreve dhe gjakun e tyre.
keta luajne ne emer te tyre i vrafte gjaku i deshmoreve keta qena tradhtare.
Po po vjen dita qe po del ne sheshe se kushe qka eshte .
Rrnovshin deshmoret qe dhane jeten per bashkim kombetare.
Poshte tradhtaret qente servilet qe luftuan per pushtet pa shtet.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ata qe flasin keq per uēk jane spiuna,genjeshtra e udbasheve   Mer 17 Fév - 16:04

O Detektivi
Keta shqiptar qe po e udheheqin kete mute forum kinse per bashkim shqiptar e kan me dallavere e nanen qeni ua qifte,sepse jan spiuna bre piqken e sames
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Ata qe flasin keq per uēk jane spiuna,genjeshtra e udbasheve   

Revenir en haut Aller en bas
 
Ata qe flasin keq per uēk jane spiuna,genjeshtra e udbasheve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: