AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ka shkoi 3 perqindeshi i diaspores ne kosove

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ka shkoi 3 perqindeshi i diaspores ne kosove   Ven 19 Fév - 15:03

http://kosovare.forumotion.com/politike-f1/vjedhja-e-3-shit-t1917.htm#217319
forca1

Numri i postimeve: 88
Vendi: GJERMANI
Profesioni/Hobi: PILOT
Registration date: 12/01/2008

Ne te gjithe shqipetaret (sidomos te kosoves ) e dim se cfar dmth ka 3%-shi.

Adresati i keti fondi esht BUJAR BUKOSHI, i cili ka seline e vehte (NJE VILLE 787 m²) ne Gjermani.

Shum vite esht paguar kjo perqindje, dhe nuk dihet se ku esht.

1.) Ne periudhen e Luftes se Kosoves, ishte munduar te perdoret ky Fond per Mobilizimin e Ushtrise Legjendare te Kosoves (UCK).....
ps.: Po tishte kjo Ushtri ma mire e Armatosur nuk ishin duhur NATO te reagon.

2.) Tani shum Shqipetar ne Kosove nuk kan as Buk apo nje Strehore.
Dhe Prap ky fond nuk Aktivohet............


KU ESHT KY FOND---------PERSE NUK PERDORET TE PERMISOHET GJENDJA NE KOSOVE------------------

Vizitor
Vizitor

Ky fond eshte Ben-Af ne Kosove

Ago Muji
Ushtarak


Shoq te pershendes dhe te them se ke bere shume mire qe e ke hapur kete teme, ku do tregohet edhe njehere paftyresia e qenve rugovian te cilet i keqperdoronin parate e te varferve dhe popullit duke ju thene se jo jane per ndihma jo jane per ate jo per kete, dhe shkuan e i hargjuan duke bere prona te patundshme per vete neper evrope e duke blere vetura per LDKn e duke mos lene restorant e pis-ane te evropes pa vizituar. Ato pare i ka ngrene Bujar Bukoshi me shoket e vet.

_________________
Mbrohemi duke sulmuar

forca1

Numri i postimeve: 88
Vendi: GJERMANI
Profesioni/Hobi: PILOT
Registration date: 12/01/2008

Mbas Vdekjes se Trathetarit Legjendar (I.Rugova). Familja e tij vendosi te Shprengulet nga Kosova ne USA.

Arsyja (oficjele):Per Studime ne ''Harvard USA''Te Djalit te Rugoves.

info (per tu Regjistruar ne ket Univerzitet elit duhesh te kesh perveq te pageses Normale 90000 Dollar ne despozicjon per Semest)

Arsyja (inoficjele): Familja Rugova Ka Ne NY 3 Apertmenter ne Manheten dhe 1 Shtepi (Ville) Ne Hyrje te (Manheten-City)....... Kojshi jan Jenifer Lopez dhe shum Promonenta tjer Amerikan......

SI MUNDET TE FINANCOHET KJO JET???????????

ju pershendes te gjitheve

@Muji flm per pershendetje. GJITHEASHTU TE PERSHENDES

Ago Muji
Ushtarak

Numri i postimeve: 2974
Registration date: 07/03/2008

Titulli: Re: VJEDHJA E 3%-shit Wed Oct 29, 2008 2:09 pm
Plus e paten miratu kuvendi ni ligj familjes se presidentit( pas vdekjes se tij) me ja mundsu me shku dy her ne vjet ne pushim ku te dojne ata nga 2 jave dhe me i dhone meditje te vazhdushme.
Po familjet e deshmoreve ku jane?

_________________
Mbrohemi duke sulmuar

forca1

Vendi: GJERMANI

Familjat e deshmoreve!!!!!!!!!!
te tregoj se ku jan........
-jan ne rruga tu lyp per me mujt te blejn nje buk.
-jan ner Ura tu fjet sepse nuk kan shtepija
-femija dalin ne qytet dhe shesin cigare sepse nuk kan as Bab e as Nan per ti kqyr keta femi.....

SEPSE BABA DHE NANA KAN VDEKUR PER KET VEND.

DHE TANI VEPROHET KJO SIQ PO VEPROHET......

KATASTROF.........

NA SHQIPETARET KURR SJEMI KAN AS KURR SKEMI ME KAN real..

fatkeqesisht..........................


vazhdohet kjo situat dot ket revulocjon si ne Franc......
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MUHAMETII

Bukoshi duhet te jap pergjegjesi per ate fond, sa me shpejt aq me mire.

feratkoca

Vendi: Shqiperi/Mitrovicë


Titulli: Re: VJEDHJA E 3%-shit Thu Oct 30, 2008 12:49 am
eshte shume qesharake dhe nuk besoj se ja vlen me e diskutu punen e ketij fondi nuk e di se cili antar e permendi po te gjitha ato para te cilat jan ndar per 3% jan investu e ku ne BEN-AF ne Ferizaj Prishtine Skenderaj Drenas etj neper qendra te Kosoves kan ble villa vetura luksoze i kan shpenzu ne diskoteka me misa te bukura e keshtu me radh ne pushime verore nga 3 muaj pushime se nuk kan pas ku me i hargju .
po jav tregoj nje fakt kjo eshte e vertet nese doni te vertetoni urdheroni dhe bisedojme ne koci88_21@msn.com gjate luftes ne Kosove nje antar i familjes sime tregon per hjekat e tyre qe kan kaluar mbi 180 ore rruge kembe per te shkuar deri ne Shqiperi me sjell armatim dhe municion per ta mbrojtur atdheun , thot familjari i ime gjat qendrimit ne shqiperi ne ngranshum buk te 1 jave ndersa FARKU i LDK-se dhe Bujar Bukoshit e hudheshin mishin para syve te tan vetem e vetem per tju bashkuar Farkut te LDK-se ky eshte turpi me i madh aj jo qe duhet me dhan llogari po duhet denuar me vdekje per kete qe ka bere Bujar Bukoshi turpi me i madh i shqiptareve ndonjeher .

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bledselimi

Age: 16
Vendi: Greme\Ferizaj\Kosov
Profesioni/Hobi: Nëxëns
Registration date: 11/02/2010


Titulli: Re: VJEDHJA E 3%-shit Today at 10:36 pm
joojo 3% eshte naper ben-af neper qendrat e kosoves
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ka shkoi 3 perqindeshi i diaspores ne kosove
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: