AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Rreth 10 mije shqiptare jane larguar nga Lugina e Presheves

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rreth 10 mije shqiptare jane larguar nga Lugina e Presheves   Dim 28 Fév - 15:20

Rreth 10 mije shqiptare jane larguar nga Lugina e PreshevesGjatė 24 orėve, ju do tė pranoni vetem njė e-mail me 10 lajmet e fundit

01.03.2010
Rreth 10 mijė shqiptarė janė larguar nga Lugina e Preshevės qė nga liberalizimi i vizave pėr Serbinė. Lideri i Unionit Demokratik Shqiptar, Rami Zylfiu ėshtė shprehur i shqetėsuar me kėtė largim masiv tė familjeve shqiptare tė Luginės drejt Evropės Perėndimore.

“Largimet po marrin pėrmasa tė shndėrrimit nė dukuri tė shpėrnguljes sė familjeve shqiptare me pasoja tė rėnda pėr popullin shqiptar nė kėto treva”, ka thėnė Zylfiu. Analistė vendorė, ndėrkaq, kėtė largim tė shqiptarėve e vlerėsojnė tejet tė dėmshėm. Sipas tyre, kėtij largimi po i kontribuojnė edhe agjencitė e ndryshme pėr “turistike”.
Kjo trevė nė 10 vjetėt e fundit ėshtė pakėsuar pėr rreth 40 mijė banorė shqiptarė. Nė regjistrimin e fundit aty kishte rreth 70 mijė banorė shqiptarė, qė do tė thotė se ky rajon tashmė rrezikohet tė shpopullohet nga shqiptarėt. Largimi i tyre pėr nė shtetet e Evropės kryesisht bėhet pėr shkak tė “krizės’ qė ka ky rajon, pasigurisė individuale e kolektive, ndjekjes nga regjimi i Beogradit tė pjesėmarrėsve tė luftėrave tė fundit, frikės sė shpėrthimit tė ndonjė konflikti tė ri, papunėsisė sė madhe, varfėrisė, joperspektivės pėr tė rinjtė dhe pėr shkaqe tjera.http://albeu.com/lajme/lajmi.php?subaction=showfull&id=1267404821&archive=&start_from=&ucat=1Ju Gazetar pse genjeni ?Sepse nuk e leshon shqiptari atedheun keshtu kendon Mihrie Braha,e Shkurte Fejza.
Na shqipet me kenge e kallim universin e leje serbin e largojna me kenge nga Mitrovica e Shkurtes haha

Ska ma i bashkoi shqiptaret uēk-eja


Rrofte uēk qe e ēliroi luginen e Presheves dhe te maqedonise,dhe kosoven e pamvaruen ska si ma mire,pune sa te doni,buke sa te doni luksuz jeten tani e keni ,ēka po doni me ik e res?!Keshtu shqiptaret po dalin patriota dhe ēlirimtara !
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Rreth 10 mije shqiptare jane larguar nga Lugina e Presheves
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: