AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Vėllezėrit(femit) e dėshmorėve si hamallxhi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Vėllezėrit(femit) e dėshmorėve si hamallxhi   Lun 1 Mar - 15:26

http://lajmpress.com/lajme/maqedoni/3452.htmlVėllezėrit e dėshmorėve si hamallxhi


I paturpshmi ta bene kete nė 19/02/2010 09:49:37

O ju shqiptare te mjere nuk dij cka po kerkoni? ju jeni antare te familjeve te deshmoreve dhe cka presni ju qe tju duan SHKIJET. Po ju a nuk jeni tu e pa se ska mbeten shqiptare ne qeveri. krejt jane bere shkije. BDI para zgjedhjeve njejte si PDSH do te kerkojne qe te ju manipulojne dhe te ju qerrojne qe te shkelni edhe ju mbi gjakun dhe varrin edeshmoreve se amaneti eshte harru krejt. O ju familje te ndritura problemi eshte se na jane shitur politikanet ose kishin qene te klonuar apo edhe kopila te shkive e tash e kane kuptu dhe kane fillu ta dojne baben dhe te rrine me vllezerit e tyre nga baba. Karadaku po shperngulet sepse strategjine e beri PDSH dhe BDI po e realizon. Pra del se jane shume afer njera me tjetren dhe bashkepunojne ngusht kur behet fjale shitja e tokave shqiptare.
Pershendetje ju redaksi dhe ju lus botone shkrimin

Partit politike shqiptare kan bashkpunue para luftes me sllavet dhe gjate luftes po e edhe mbas saje qe po shihen ashiqare.Vetem matufet nuk marrin vesh.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ILIRIDA I nė 13/02/2010 17:41:43Ilirida e tu shkertheft avradi

NASRADIN .!
SHQIPETARET EDHE ME KENGE, EDHE ME POEZI ,
EDHE ME PUSHKE TOKAT I KAN CCLIRUE ..!
KENGA -DHE POEZIA E KA MBAJTE TE GJALLE
KRENARINE E SHQIPETARIT , EDHE NE LUFTE,EDHE NE LIRI... ESHTE KENDUAR DHE SHKRUAR PER ATDHEUN
POR TRURI YT ESHTE SHUME I CEKET E NUK TA RROKE ME LARGE ....!

NGA :ILIRIDA 007


nasradin nė 01/02/2010 02:47:39

Shyptaret me poezi e kenge kan mi ēlirue trojet e okupume nga sllavet e jugut !


ILIRIDA I nė 29/01/2010 16:01:42

MOS RRENKO PRESHEVE ....! ====================
KUR I DEGJOVA KETO FJALE
SI ME ME RA ME PLUMB NE BALLE .! NJE PIKE LOTI NGA SYRI ME RA
PER PRESHEVE, BUJANOC, MEDVEGJE
OOR VELLA ....!
DHEMBJA E MADHE MU KA SHTUE
PER KETO TROJE
TE PA CCLIRRUE
KUR I NDEGJOVA KETO RENKIME
SI ME ME RA , PLUMB SHPINE
E DI MIRE , OR VELLA SHQIPETARE
NUK E LAM KUR HAK PA MARE
PO TE BETOHEM NEN FLAMUR
NUK E LAM ATE TOKE KURE
NUK E LAM ATE TOKE
PA MARE
SA TE KETE N'"YLYRY" SHQIPETARE


NGA :ILIRIDA 00ILIRIDA I nė 25/02/2010 16:33:56

KAM THENE UNE ILIRIDA ...!
----------------------------
U HOQEN VIZAT PER MAQEDONI, U HOQEN SHQIPETARTET NGA MAQEDONIA ...!
SHKURT: MAQEDONIA DO PASTROHET NGA SHQIPETARET ....!!!
KUR POLITIKANET SHQIPETARE THONIN : MUK KA QENE E LEHTE TE HIQEN VIZAT ..?! UNE ILIRIDA KAM THENE, O ZOT , MAQEDONIA DO PASTROHET NGA SHQIPETARET ....! MU DUKESHTE QE CCDO GJE ESHTE ME PRAPAVI POLITIKE TE ERET ..!!!
JO JO NUK JAN FAJTORE POPLITIKANET ..?!
FAJTORE JEMI NA VETE POPULLI I PA KURIZOR ...!
ME TREGONI SHQIPETARE .!
A KA VDEKE DIKUSH NEPER TROJET E SHQIPETARISE PER BUKE ..?!
BESOI QE JO ...!
PASI JO...?! ATEHERE ..
MOS VALLE TOKA E HUAJ NA QENKA ME E EMBEL SE TOKA YTE SREGJYSHORE ...!
JO VLLAZERI BUKA E TOKES SATE ESHTE ME EMBEL SE MJALTI ...!
PAPUNESIA .!
PO , POR PSE EDHE FEMIJET ME I LARGUAR , GRATE ...?!
JOJOJO
KONTROLLONE PAKES VEHTEN KAH PO IU CCOJN RRUGET E EUROPES ...!
MBESE ME SHPRESE QE DO KETHEHENI
NE VATRAT JUAJA SHQIPETARE ...!!!


NGA :iLIRIDA 007

O mut Ilirida ti sa here po thua se uēk e ka ēlirue treven e juaj dhe te lugines se Presheves e tani ēka hane mute me gojen tende ?
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!łłł

nje fare ALI AHMETI nė 25/02/2010 14:07:46

o njerez te mire gjuha maqedone eshte gjuhe zyrtare. keshtu duhet te flitet, te kendohet e te mesohet. keshtu me kane thene te paret. keshtu jemi duke vazhduar edhe ne dhe po mundohemi qe edhe ne te ardhmen te jete keshtu. nuk e di kur do ta kuptoni. kjo me habit teper. pse nuk beheni te mencur o ju "SHIFTARI" me te vertet jeni "PLLANINCI".
Pershendetje redaksi, jeni me te miret
http://lajmpress.com/lajme/maqedoni/3553.html

MPB do tė shqyrtojė kush ka gisht te shpėrnguljet
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Vėllezėrit(femit) e dėshmorėve si hamallxhi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: