AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 shėrimin e hemorroideve dhe diabetit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: shėrimin e hemorroideve dhe diabetit   Mer 3 Mar - 6:49

Ekstrakti i pishės franceze, piknogenol, ėshtė njė bar i shkėlqyeshėm pėr shėrimin e hemorroideve, bėjnė tė ditur shkencėtarėt gjerman.
Studiuesit e Universitetit nė Mustar thonė se aplikimi i ekstraktit tė lėvores sė kėtij druri nė dozė prej 300 mg pėr vetėm njė javė ditė, largon dy simptoma kryesore tė hemorroideve: ul katėrfish dhimbjen si dhe gjakderdhjen nė hapėsirėn anale.
Nė bashkėpunim me shkencėtarėt italian tė Universitetit G.D'Annunzio ėshtė zhvilluar hulumtim i 80-tė njerėzve tė cilėt vuajnė nga hemorroidet e jashtme, dhe tė cilėt nė fund tė studimit kanė pohuar uljen e intensitetit tė dhimbjeve, shkurtimin e kohėzgjatjes sė simptomave dhe reduktimin e gjakderdhjen.
Pėrveē largimit tė pėrkohshėm tė simptomave, ekstrakti ndihmon edhe nė pengimin e pėrsėritjes sė sėmundjes. Efekti iu vishet flavonoideve qė gjenden nė lėvoren e pishės./Telegrafi
sheron dhe lekuren

PISHA


SOJA antidiabetik

Karotenoidet nė tė vėrtetė mbrojnė nga kanceri i gjirit
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
shėrimin e hemorroideve dhe diabetit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: