AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Gazetari serb akuzon Kuchnerin per trafikim org,ne uēk

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Gazetari serb akuzon Kuchnerin per trafikim org,ne uēk   Mer 3 Mar - 6:51

Trajkovic: Gazetari e provokoi Kouchnerin

Drejtoresha a Shtėpisė sė Shėndetit nė Graēanicė, Rada Trajkoviq ka deklaruar se ėshtė i arsyeshėm reagimi i ministrit tė jashtėm francez Bernard Kouchner nė lidhje me pyetjen e njė gazetari serb pėr "Shtėpinė e verdhė".
Trajkoviq, e cila e shoqėronte Kouchnerin nė atė moment, tha se para kėtij incidenti, zhvillohej njė bisedė pėr tema serioze politike dhe pėr mėnyrė sesi tė avancohet komunikimi midis serbėve dhe shqiptarėve nė Kosovė.

"Pėrnjėherė si rrufeja pikė sė kthjellėti vjen pyetja nė tė cilėn gazetari i thotė Kouchnerit se familjet e serbėve tė rrėmbyer e akuzojnė se ka marrė pjesė nė trafikim me organe. Reagimin e tij e kam kuptuar nga ana profesionale, por mė duhet tė them edhe nga ana politike", ka thėnė Trajkovic pėr media serbe.

"Pėr mjekun me tė vėrtetė ėshtė vėshtirė tė pranoj pyetjen e cila nė vete pėrmban ēfarėdo akuze apo dyshimi se ka marrė pjesė nė trafikim me organe", tha Trajkovic. /koha/


http://www.telegrafi.com/?id=2&a=7618
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Gazetari serb akuzon Kuchnerin per trafikim org,ne uēk
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: