AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Avdi Ibrahimi behet edhe femer(Lenora Shehu)

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Avdi Ibrahimi behet edhe femer(Lenora Shehu)   Ven 5 Mar - 0:20

Ahtisari: Kosova ėshtė dhe do mbetet e pavarur
27/09/2009 08:01:00
Madhesia e shkronjave:


Keshilli kombetar shqiptaro-amerikan nderoi mbreme ne Nju Jork ish-kryenegociatorin Marti Ahtisari me cmimin “Duart e Shpreses”.

Ky cmim iu dha ish-presidentit finlandez per kontributin e dhene ne shpalljen e pavaresise se Kosoves.

Vete fituesi i cmimit Nobel per Paqen deklaroi se Kosova sot eshte nje shtet i pavarur dhe se pavaresia eshte e pakthyeshme.

“Me shpalljen e pavaresise se Kosoves u permiresua nje gabim historik. Sot Kosova eshte nje shtet i pavarur dhe do te mbetet i tille”, u shpreh Ahtisari.

Te pranishem ne ceremoni ishin edhe kryeministri shqiptar Sali Berisha, i cili vleresoi rolin e luajtur nga ish-presidenti finlandez ne ate qe ai e quajti “fitorja me e madhe qe nga koha e Skenderbeut”.

Edhe presidenti kosovar Fatmir Sejdiu falenderoi zotin Ahtisari per kontributin e tij ne ceshtjen me te rendesishme te Ballkanit.

Shto tek: Facebook | Furl | Digg | Myspace | Windows Live | Yahoo MyWeb |
Komente (3 publikuar):
Lenora Shehu nė 22/10/2009 08:22:07

Edhe pse vonė e kam vėrejtur shkrimin e gazetes "Lajm"Athisari:"Kosova ėshtė dhe do tė mbetet e pavarur",ėshtė lajm qė mė gėzon se vėrtet Kosova tashmė ėshtė e pavarur falė luftės sė UĒK-sė.Por lexova edhe dy komente tė kėsaj teme.Pajtohem plotėsisht me komentin e Pashtrik Hasit se tė tillė e njohė edhe nė vepra edhe nė fjalė edhe une patriotin e atdhetarin e dėshmuar tė kauzės shqiptare Avdi Ibrahimin. Por mė habit fakti me komentin e palaēos Haxhi Kuēi ku ai nuk i p♪7rmbahet temės por nė koment fyen pa asnjė argument atdhetarin,shkrimtarin e mirėnjohur Avdi Ibrahimin.Kėtu mbase ai nuk ka tė drejtė. Por mė ka rastisur ta lexoh Haxhiun nė disa forume interneti ku ai ulurin,fuen shan e pėrdhos mbarė kombin shqiptar,bile edhe mbarė botėn njerėzore.Ai shan legjenden Adem Jashari,Qeverit shqiptare nė Shqipėri Kosovė e gjetiu,shan e fyen Skėnderbeun,UĒK-nė,TMK-nė,intelktualet shqiptarė,Akademit e shkencave shqiptare,ai bile kėrkon tė bie njė astroid nga qielli dhe ta shfarosė mbarė botėn,ai kėrkon ti varrosė gjithė shqiptaret pėr sė gjalli nė njė gropė,gjuha shqiptare thotė ėshtė gjuhė artificiale e ēka s'thotė ky budalla,po ky Haxhiu shkruan se e kam vozitur me taxi Arkanin dhe s'ka guxu me livrit prej tij, ai nė kohė lufte ka vozitur edhe paramilitar serb nėpėr Kosovė.Ky Haxhiu ka ndėrruar identitetin nga shqiptar nė ashkali dhe na shet mend se tė gjith shqiptaret janė servila tė korruptuar e tradhėtar.E Haxhiu me det na ēenka i vetmi i paster si "shqiptar",tani ashkali ku gjatė luftės ėshtė arratisur nė France dhe nga atje na lėshon lloj lloj rrenash e shpifjesh pėr ne shqiptarėt nė veēanti qė po punojmė e jetojmė nė tokat shqiptare.Kjo qė shkruaj pėr Haxhiun ėshtė njė e vėrtet e madhe,pėr kėtė egzistojnė dėshmi tė pakontestueshme.Do ti sugjeroja Haxhiut tė kontrollohet tė Psikiatri se ai ka pun me me trurin e tij prej tė ēmenduri.Prandaj Shėrojeni kėtė tė ēmendur. Tung nga Leonora.


Pashtrik Hasi nė 20/10/2009 09:06:39

Lexova komentin e larteshenuar tė Haxhi Kuēit dhe ai njeri fare nuk i pėrmbahet temes ka vite qe ky person shkruan idiotizma nėpėr forume interneti dhe jep komente te gazetave.Ai foli diēka edhe pėr Avdi Ibrahimin, person ky qe unė personalisht e njoh qė nga viti 1979. Me te kam patur fatin tėjem edhe bashkėveprimtar nė jetėn ilegale kundėr okupatorit serbojugosllav dhe tė jem edhe bashkluftėtar qė nė orėt e para nė Ushtrin Ēlirimtare tė Kosovės,por ate e kam edhe sot shok tė idealit kombėtar shqiptar.Avdiu ėshtė njė person shum i paster dhe i pathyeshem nė idealet kombėtare shqiptare. I tillė ai ėshtė edhe sot,edhe nesere edhe gjithmon pėr jetė tė jetėrve. Ai edhe kur ka punuar nė Sekrteariatin e Mbrojtjes Popullore nė Suharekė ka patur idealin e njejtė dhe aty ka luftuar si njė hero i vėrtettė kundėr armikut serbopushtues,pėr kėtė e din tė gjithė ata qė kanė punuar me te,qė tė gjith qė kanė punuar nė atė Sekretariat kane qenė shqiptar nė pėrjashtime te njė shkine e cila vazhdimisht me disea pėrkrahės tė shkieve tė asj kohe janė anėkuar nė Komitetin Komunal tė Suharekės se ju po e luftoni irredentizmin shqiptar,ndėrsa irredentisti shqiptar Avdi Ibrahimi ju ka futur nė qerdhe tuaj dhe nga aty po ju lufton pa pardon dhe haptazi.Avdiu ka vepruar si nė ilegale,si nė luftėn ēlirimtare si njė burrė i vėrtet dhe asnjėherė s'jemi ankuar nė veprimet e tij t♪7 arsyeshme dhe intelektuale. Ai ėshtė njė shkrimtar shum i mir nė letėrsin shqiptare dhe ashtu siē ėshtė me shpirt e zemėr shqiptar ashtu edhe shprehet e vepron. Haxhiut le t'i jet pėr turp qė mundohet me e njollos me thash e theme kėtė atdhetar tė mirėfillt.Avdiun ashtu siē e njoh i tillė ėshtė edhe sot. Tung Pashtriku.


haxhi kuēi nė 27/09/2009 14:33:06

Ahtisare ta kan gjetur nje sllogan te mire si Rugoves ti thua ndryshe nga ai,e une po te them se Kosova ka qen e roberuar,eshte tani ne roberi e ata qe bashkpunuan me shkijet n kohen e Rankoviqit,e te titos e te Milloshit,prape i ke duke na qeverisur neve shqiptaret e shkret!Pra Fadil Hodja i cili bashk me Rrahman Morinen e nxiten Rrugiaset qe amanetin tja qojn ne vend e tani Thaqjanet si ma azgana te Rugoves po ja qojn amanetin ne vend diku thelll ne humner pa kethimHajt se shqiptaret e hajn sepse me mijera vite keshtu dhe nuk po di si me thene ma mir!Zot shpetom nga shqiptaret se nga shkijet dita dhe do te di te mbrohem,siq sot poeti dhe zevendes komandanti i zones se Pashtrikut Avdi Ibrahimi i cili ka punue ne MPP ne suhareke ,me shpifet se une paskam qen dore e zgjatur e serboqetnikeve!Kjo thenje e Avdi Ibrahimit i cili del neper jou tube me disa pjestar te AKSH pa maske me kete ky behet se eshte aq atdhetar a sherri i Avdi Ibrahimit nuk me kan marr ne uēk dhe nuk e pranon qe gjate luftes kemi bere shoqeri por o popull ky me ndiqte dhe me qonte si magar sepse ishte me detyra qe te me pergjonte!
Buken ma paska ngrere me hile ,me TRADHETI ky komandant i policis se UēK!
Dhe ja tradhetari te shpall tradhetar dhe thote se as nje shqiptarit nuk i kam borgj,edhe pse ka punue me shkije ne sekretarjatin e mbrojtjes popullore te shkive gjate viteve 1984 gjere ne vitin 1987 dhe kinse si iredentist thote e kan hekur nga ky vend i punes sepse ne vitin 1981 ne armaten e jugosllavis e paskan denuar si iredentist!O popull shqiptar si eshte e mundur qe njeriun e denuar per iredentist sebet tja besoin punen ne sekretarjatin e mbrojtjes popullore!?

I lutem kesaj redaksies a kan mundesi qe kete shkrim timin ta botoin edhe neper gazeta qe masa shqiptare ta kupton se njerezit e shkive na udhehoqen luften e uēk dhe sot ky njeri eshte drejtor i elektrokosoves ne prizren!
Buka ime e vrafte o perendi!O Avdi Ibrahimi o mbaje ne mend qe ka me te ardh pa e prit se nga kushi!Ju lutna gezetes Lajm qe ta hapni nje artikull me qellim qe ky pis Avdi Ibrahimi te paraqitet me emer e mbiemer te tij dhe haptas te shkembejna biseda le te me etiketon si te don por une keti Avdi Ibrahimit do ja leshoi bisedat e mija se a po genjeje une apo ky dhelperak i ndyre!


http://209.85.229.132/search?q=cache:EfdGucokJbcJ:lajmpress.com/lajme/kosove/1414.html+gazeta+lajm+avdi+ibrahimi&cd=1&hl=fr&ct=clnk&gl=fr

Pashtrik Hasi vete Avdi Ibrahimi

Ti o Has dhendrri je a pis,dhe genjen kur thua se qysh ne oret e para je kyq ne uēk,skam ma teper per ty se ēka me shtue o dhelperak mos shkruaj ne emer te tjereve?Po po ti o udbash ke ideale te pathyera dhe vertete sllogani yt patriot a ne mbremje me shkije.
A te kujtohet ne stacionin e autobusave kur me thojshe me Osman Gegen ;Qe per Osmanin po kendon Dervish Shaqa qe ky e ka valvite flamurin ne vitin 1968,e per ty kush po te kendon ?ēka ke ba ti ? Kurgja ske ba ti hiq!Hajt tregona Haxhi ēka ke ba per shqiptar ?A po te kujtohet edhe cilet shoket e tu ishin aty me ty dhe per telat e INES policet serb na pergjojshin !A patriot a patriot Avdiu .A te kujtohet o pis kur u prishem per shkak se kur u afrove afer taxistave na the se ma te mire jan magjupet se tan shqiptaret?A te thash shko ne kar more pis se magjupet po na qijn nanen ti the se shqiptaret lypin qie nanen e dijn tan taxistat e Suharekes kete te shame o patriot i poshter je ti .A te thash ma me mua ske nevoje me ba shoqeri ? A eshte keshtu ?
A e ke que mbas disa diteve Haziz Morinen ne stacionin e taksistave qe po me peret ne Qebaptore,dhe me dhune me ka marr Haziz Morina dhe ne shoqeri ne tavolin ishe edhe me Kuēin ish puntorin e sekretarjatit te PM te kosoves.A eshte e vertete o Avdi provokatori ku menjeherit mbasi u pershendetem;Hazizi a me provokoi me keso fjale;Haxhi me ta dhene nje bombe atomike a ja kishe leshue Serbise ?A ishin nje meter larg policet serb ne tavolinen tjeter ?O Avdi Ibra Taklagjyni,mos po genjeje ?A ja bera Haziz Morines po ku hamamin ke mundesi me posedue ate bombe more i poshter?Dhe nese e ke ma jep se pa ja qie nanen serbise nuk e la .A eshte vertete kjo ?Besen ta paqa dhene se me pas ba me ba policet serb aty,edhe ju e kishit hanger bashk me ata shkije.


Lenora Shehu(vete dora e Avdis je )


O Avdi ke nis me shkrue edhe si femer tani nderro ftyren nderro o Avdi se nuk te ka mbetur tjeter pune ne fund se te ka ardhur fundi
Mos genje o ftyre megameloni ?
Po ēfare patrioti je ti?
Ku te gjithe shoket e tu me kan thene se je udbash .Se pari Riza Vata me ka thene pse po shoqerohesh me Avdiun?
Pastaj Bajram Kurti pa dallim nga Riza .
Pastaj ne Deberdelan Fatmir Lima,Bajram Bekteshi e tjere e tjere.
Mos e keqperdor figuren e Adem Jasharit ore udbash me slloganin komunist ne jemi dhe pike ska permbi juve ma patriota ?

Qiftat e juaj e late Ademin ne meshiren e zotit dhe soldateskes serbe ju nuk shkuat ti dilni ne ndihme dhe u vra me famije ,ju shikuat nga malet filmin se si po masakrohet i gjori,marre ju qofte permote tradhetia qe ja beret Ademit dhe popullit te juaj dhe e keqperdoruat fjelen e uēkes se kerkush nuk guzon me fole keq per uēk !

Ju u betuat per bashkimin e trojeve e jo kesi kosove ku na hume identitetin,flamurin ,hymnin,e ēdo gje shqiptare .Ju e niset luften ne maqedoni e ne luginen e presheves dhe kete popull e late prape nen serbi zoti ju marroft o pisi pisave.
Cilet akademika Haxhiu i shane ?Ata qe dje ishin ne partin Komuniste te serbise o qenef se edhe ty te djege kjo sepse ke punue ne mbrojtjen civile te serbit dhe tani na behesh melaqe(derr i knaqur)Me manipunlue me shqiptar .
Ti e keqperdor fjalen e uēkes e di une o matufan i zi o megameleon me shume ftyra nderron sipas situates qe ty te konvenon.
TMK,ēfare TMK ku ke pare ne bote qe nje ushtri ēlirimtare konvertohet ne forca per shuarjen e zjarreve por kjo e merr pushtetin e jo siq jeni ju o udbash duke e shtyp kete popull te mjeruar.
Asteroidi raft mbi ju ore udbasha qe jeni me vagona dhe ndegjoi luftetaret e uēk ku jan te zhgenjyer me qiftat si ti qe si komandnta jeni me udben e serbise.Sa her urdheruat ushtaret ti hudhin armet e te ikin ka tju shofin syt ?A nuk eshte e vertete kjo o udbash?
Arkani po del sipas shkrimeve te tua qe ti ēenke njeri nga ata qe ma paske que me hyp ne taxin tim more udbash i poshter.
Jo pis Avdiu jo une me shkije kurr nuk jam perqite e dine i madhe e i vogel nga Suhareka se kush jam une Haxhi lata,e ti je dhelper e poshter qe tradhetone shoket e din se ēka te tha ai i semetishtit ne agjencionin e tij?
Nga qiftat si ti u detyrova qe ta leshoi Kosoven ore faqe zi i poshter se ti ke aftesi tradhetin tende dhe te shokeve te tu ta shendrron ne patriotizem dhe tu kercnohesh shqiptareve me slloganin tend.Une vertete jam shizofren po Avdi po mire e ke dhe me ke shpetue si qimja nga qumshti e tani fole se shlir je .

Advi une do shkoi mu kontrollue tek mjeku e ti ku e ke vendin na trego ?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Avdi Ibrahimi behet edhe femer(Lenora Shehu)
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: