AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Avdi Ibrahimi me njofken tjeter Liri Krasniq

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Avdi Ibrahimi me njofken tjeter Liri Krasniq   Dim 7 Mar - 15:07

O Avdi Qen IbrahimiTi o bushter e serbise me shoket e tu vjell sa te done mbi mua,se kurrren e kurres nuk ke me mundur me arritur ate poshtersi qe e ke ne shpirtin e shitur.Une nuk kam punue ne mbrojtjen e serbise ne vitet e tetedhjeta?Ti tinzak e dhelperak genjeshtrat e tua shitjau shkive e ti ēenke ndere te paret qe ma paske shti Arkanin me hyp ne kerrin tim.Tani e shoh se kush qeni na qenke !
Une kam thene se e lusi zotin qe meteoret te bine ne shqiptar sepse shume ma teper jeni ba tradhetar,dhe pse e kam thene kete?;Sepse populli i Lutit kur e pa qe perendia po hudhe meteor mbi popullin e tij dhe po vriste edhe njerezit qe ishin kan ne rrugen e Perendise iu drejtue Perendise .O Perendi pse po i vret njerezit qe hecen ne rrugen tende?Pse nuk i shpeton ?Perndia iu pergjigje;O profet i dashur pasi e shoh qe shumica e popullit tend eshte prish per shkak te shumices nuk bera dallime edhe te miret nuk i ndave dhe thash qe edhe keta do ti mbysi shkaku pisave siq je ti me shoket e tu.

A e din o pis,se spiuni si ti eshte ne gjendje me vra femiun e vet djalin e vetem dhe mbas nates me nxerr nga varri e me ja ngrere mishin djalit.Ti je kesi lloj gjeni.E une kurr ne jeten time nuk kam tradhetue shqiptar,pos kam ndihmue pertej mundesive qe kam pasur.Pra veten e kam len keq e ne ndihme u kam dal popullates shqiptare e jo asaj serbe .

Une nuk jam kurr kundra atdhetareve qe e kan pasur ne zemer qeshtjen e popullit shqiptar dhe ata qe kan punue per te miren e shqiptareve sidomos me ua hek mjerimin .


Une po te beje pyetje?;Per ēka qe betue ne fillim uēk ?Per kesi pavaresie te kosoves ?Per nje kosove pa identitet ?
Per nje pavaresi pa hymnin kombetar .Per nje kosove pa numer te telefonise nderkombetare ,?Ku me pare duhet me thirre serbin e pastaj me fole me nje shqiptar te kosoves.
A luftoi uēk per kete flamur,apo per bashkim kombetar ?

Ne maqedoni o pis a luftoi uēk per me hyre shqiptaria nen sllavomaqedoni ?

Ne Luginen e Presheves a e nisen luften per bashkim shqiptar apo per mi shtie shqiptaret nen serbi ?Fole o qen se ketu dihet se cili nga ne dy kemi qen dhe jemi me udben e shkive.Ti per mua vetem per qimet e bythes nese ke mundesi te me kapesh e sa per tradheti as baba as une nuk ja kemi rras shkaut as qiftave si ty tradhetareve .

Kush ma ^paska pergadit flete arrestin o udbash qeni ?Kush jan keta prokuror ?A jan ata gjygjetar qe na denojshin kur kerkova Republiken e Kosoves ne vitin 1971 ne shkollen normale ?Pastaje keta polic qe me rrahshin pse une kerkoje republiken e kosoves ?A qen shumica e ketyre policeve si komandanta te uēk ?Si eshte e mundur qe mua keta polic me kan rrah e ma kan shajte nanen kur kerkoja republiken e kosoves ,apo kur e mbrojta flamurin kuq e zi nga serbet keta polic me malltretojshin bashk me komitetin krahinor .

Ti kon po mundohesh me mbrojte o qen i zi ?A je shqipfoles,apo shka sepse edhe shkijet nga serbija me qojne keso kercnime si ti ,sepse po me thone pse po na sulmon njerezit tan ne kosove sepse keta kan me qen gjithemon si perpara duke i shtype shqiptaret?
A je ne mend o kokelaker ore idiot o shkumafq.

Nuk ka pasur shqiptar qe nuk me ka thene pse po bene shoqeri me Avdi shpiunin !

Avdi zeza vetem je ka e shtyne veten thell e ma thell,nuk ke ma kethetra besen po ta japi.Une ēka kam shkrue jam ne gjendje edhe para hages me iu pergjigje.Per secilen teme une qe kam shkrue kam argumente qe ta qoi tugen .
Pis paraqitu me emer e mbiemer e mos u bene here femer e here me tjera emra more dhelperka i ndyre .Dil hapatas dhe flasim siq kemi bisedue perpara ne shtepin tende dhe ne shtepin time gjere ne oret e mengjezit per qeshtjen e popullit shqiptar .Por ti me paske pergjue tani e shoh punen tende.
Pse genjen njerezit se je kyq qysh heret ne uēk ?Ti e din se me mua je shoqerue gjere ne janar te vitit 1999,dhe kerkund nuk je kon i kyqur ne uēk,.Pos me ke thene se ne Jezerc te kan lute mu ba komandant i policise se uēk dhe ti me the se ke refuzue dhe me the se i kam que ne pidh te sames,sepse tan shqiptaret lypin qi nanen ne pidh .E dine ti O Avdi kur me qoi tek ti uēk qe tua tregon ato armet qe i ka meshef Besim Ndreca ne Biraq ne kohen e grumbullimit te armeve dhe ai me ty te ka tregue se ku gjinden .Dhe kur te ftova ne shtepin time ne vitin 1998 bashk me Haziz Morinen a ja bere Hazizit ti paske ngrere mut dhe tani ti duhet te shkon ne Deberdelan ne shtabin e Fatmir Limes dhe tja sqaron se kam bere shaka me ty.
Mos jam ka genjeje ore Avdi Ibrahimi ?

A te kam lute qe te shkoim bashk ne shtab e te kyqemi ne uēk dhe te luftoim kundra shkaut ?A me ke thene se me keta tradhetar nuk dua te kam pune se lypin qie nanen ne pidh ?Si u ba e mundur o qen pasi qe ika nga kosova sherri yt ti u kyqe ne uēk ?Se ēfare e perzime mes teje dhe komandantave paska qen ti e din ma mire sepse paske qen ne dieni per ēdo gje ^per mua pse mos te kyqem ne uēk .
A na shajte tanve taxistave dhe a theve se magjupet kan vlere ma shume se tan shqiptaret?E ti tani kon po done me mbrojte ore qeni zi ?Sa here me ke marr me taxin tim me te que te motra jote ne krushe,se me qfare qellime tani po i marri vesh qe te gjithaKam shume me shkrue per ty por nuk po e lodhi veten me ty sepse nuk ja vlen fjala me hargjue kohe per ty,sepse nuk je me gjen shqiptar
Une ska mundesi te kam qen i lidhur me udben kur kurr profesionet e mia nuk munda ti ushtroi,sepse isha tradhetar i jugosllavise .


Derničre édition par Perparimi le Dim 7 Mar - 15:10, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi me njofken tjeter Liri Krasniq   Dim 7 Mar - 15:10

Ja kėto ishin disa nga shkrimet e tė ēmendurit Haxhi Kuēi.
as luftės ēlirimtare, u krijua njė klimė e ashpėrdhe nervoze nė mbarė trojet shqiptare prej antikombėtarėve,kjo fushatė ėshtė drejtuar dhe po drejtohet kundėr UĒK,sė,njėsulm kaq i gjerė tėdrejtuar nga kuzhinat e Beogradit,Athinės,Shkupit,Podgoricės e Moskės.

Po mirret nėpėr gojė tėrė historia dhe kultura shqiptare, e kaluara dhe e tanishmja. Por pėr fat tė keq nė shėrbim tė kėtyre armiqėve shqiptar,pra nė kurthet qė ngrehu dhe po ngrejnė kėta armiq,ka rėnė njė pakic e vogėl,kryesisht njerėz naiv, idiot tė papėrmrėsuar e destruktiv qė ishin gjatė gjith jetės sė tyre.Kėta njerėz kombi shqiptar I ka nxjerr dhe do ti nxjerrė jashtė radheve tė veta,ashtu sikurse uji I rrėmbyeshėm qė I gjuan anash sendet e pavlera,tė kalbura dhe fekaljet e coftinat e ndryshme tė tipit Haxhi Krasniqi,mėpastaj I ardhur nga Janqishta nė Suharekė ėshtė tjetėrsuar nė mbiemrin Kuēi, disa e njohin si Haxhi Lata, disa si Haxhi Llotoja, e Jugosllavisė, tani mė I arratisur nga Kosova nė Francė ėshtė tjetėrsuar nė gabel / ashkali se I tillė ka qenė gjatė gjithė kohės. Ky ēakall, hijenė, e Serbisė fashiste, ky krimb qė e shėtiti nėpėr Kosovė me makinėn e tij kryekriminelin serb Zhelko Razhnjateviē / ARKANIN, pėr ti frikėsuar patriotėt shqiptar qė ishin kundėr veprimeve tė errata tė Arkanit dhe Haxhi Kuēit, me moton qė Haxhiu ja ka caktuar vetės se atė nuk bėn ta prek askush nga kundėrshtarėt e tij se pastaj do tė shfaroset nga Arkani dhe Haxhiu. Por patriotėt shqiptar dhe luftėtarėt e lirisė as qė donin tja dinin se kush ishte Arkani dhe Satani Haxhi. Ata trimat e lirisė e luftuan me pushkė nė dorė pushtuesėn Serbi. Haxhiu ky serb e shkuar serbit,ky gabel e shkuar gabelit, ka marrė pėr detyrė nga sherbimet e fshehta serbe qė nė formė tė rafinuar tė shpif, tė pėrbaltė, tė fyej,tėndaj e pėrqajė aty ku mund ta gjej ndonji naiv si soji I tij. Ky kerber serb po vjell vetėm zi kundėr kombit shqiptar, siē mund tė shihet nga ajo poezi e tij raciste, dhe shkrimet tjera tė tij dinegruese dhe tepėr rrenacake, kjo mė kujton atė poezin e Haxhi Rrencit. Ky njeri shpirt katrani dhe shpirt shitur, e ka lėshuar Luciferri serb pėr ta turėpruar me damkė tė zezė vetėvetėn e tij dhe familjen qė I ka terrorizuar pėr ēdo ditė fizikisht dhe psiqikisht. Ky argat I djallit qė shpif, rren, intrigon,mashtron,nė radhė tė pare vetvetėn e4 tij pėr ēdo ditė duke vjellė vrerė tė zi nėpėr forume interneti dhe qė po I del punė me ēdo kėnd qė nuk ėshtė aspak me karakteret e pista tė Haxhi Rrencit.Dihet se planet ogurzeza ndaj shqiptarėve kanė dale nga serbomdhejtė,Ēubrilloviqėve,Qosiqėve,Bullatoviqėve,Millosheviqėve, njerės kėta me tendenca gjenocidi ndaj shqiptareve qė jetojnė den baba den nė trojet e veta shqiptare.Haxhiu po ja kalon kėtyre shovenistėve serbomdhenj me shkarravinat e tij antishqiptare nėpėr forume interneti tė instaluar nga Serbia, ky palaēo me egoizmin e tij, me destruksionin e tij,me marrėzin e tij, me ēmendurin e tij,me racizmin e tij siē shihet nė atė vjershėn e tij idiotike, me shpifjet e tij pa kurrėfarė argumenti ndaj shqiptarėve tė dėshmuar pėr atdhetarizėm. Shpifja qė po ubėn Haxhi Rrenci,histories, letėrsisė, dėshmorėve e atdhetashėsve shqiptar. I ka detyruar disa shqiptarė tė Kosovės dhe mbarė trojeve shqiptare, nė Gjykata tė ngrehin padi penale pėr rrencin Haxhi. Prokurorit e qyteteve tė ndryshme shqiptare tashmė kanė filluar tė nxjerrin flet arrest dhe do tė kėrkohet ekstradimi I tij nga Franca pėr tu pėrballur me akuzat nga tė akuzuar tė ndryshėm pėr kėtė bashkėpunėtor tė Arkanit.Liri Krasniqi, gazetar i pavrur.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi me njofken tjeter Liri Krasniq   Dim 7 Mar - 15:21

Avdi Ibrahimi
Ndegjo edhe kete pergjigje ;


E sa i, perket qe kam shkrue edhe per Sarkozin;Une edhe ne gjygjin franqez u kam thene ne prani te policeve qe me kan ruajtur mos po i sulmoi gjygjetaret keshtu;Mos u mashtroni qe do te behem servil i juaji qe te punoi kundra popullit franqez,nese mendoni te me perfitoni kote e keni se edhe serbet jan mundue tu behem servil bashk me spiunet shqiptar por une po u them se kur nuk kam pranue kurrefare qmimi apo vend te punes per tu ba spiun me likvidue patriota shqiptar as ju nuk keni mundesi qe te me pevetsoni qe tu behem vegel e juaja qe te punoi kundra popullit franqez .Nese deshironi spiuna per me ble per nje kafe e per nje cigare keni shqiptar gjeni dhe beni me ta ēka te doni a mua me leni te qet bashk me femit e mi,apo ma jepni vendimin qe ta leshoi vendin e juaj sepse bota eshte e gjere dhe ja therri ka te me shohin syt e mi.Qiju tani me udbashat e tu ore Avdi udbashi .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi me njofken tjeter Liri Krasniq   

Revenir en haut Aller en bas
 
Avdi Ibrahimi me njofken tjeter Liri Krasniq
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: