AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj)

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj)   Lun 8 Mar - 3:08


FW: shkrimi i gazetarit‏
De : lirikra lirikra (ni_ta_14@hotmail.com)
Envoyé : lun. 08/03/10 09:43
Ą : perparimi@hotmail.fr


Pėr herė tė parė po e dėgjoj kėtė emer tė Avdiut prej teje o qen bir qeni, o pjella e zezė e Serbisė, si duket ky Avdiu ti paska shti ethet nė bark,po mė duket se Avdiu po tu paraqitka edhe nė ėndėrr. Pse po merresh kot me Avdiun unė jam ni mik i Limes dhe kam lexuar gjithēka qė ti ke shkruar kundėr kombit shqiptar, por edhe pėr mikun e komandantin tim tė UĒK, Fatmir Limen. Unė jam me emėr e mbiemer Liri Krasniqi dhe po tė tregaj se jam gazetar i pavarur pėr gazetari hulumtuese. Avdiu ska pas lidhje kur ti ke shkruar kundėr tij nė gazetėn START, personi qe ke komuniku me atė gazetė kam qenė vetė Unė. Emrin e Avdiut po e mbaj mend nga shkrimet tua fyese e shpifėse qė shkruan ti pėr Avdiun e dhjetra tė tjerė,do tė pėrpiqem tė gjej lidhjet qė tė bisedoj me kėtė njeri, se ma merr mendja se ky Avdiu duhet me qenė shum burr i mir dhe trim pasi qė ti po e fyen dhe shpif pėr tė.Unė kam hulumtuar materialet nė Gjykatėn e Prishtinės, Suharekės dhe Prizrenit,ku je i paditur pėr vepėr penale nga ata njerėz qė po i shpif ti,andaj pėrgaditu se shpejt ke mu ballafaqu me aktakuza shum tė rėnda me ata njerėz qė ti je duke shpifur pa asnjė argument, e sidomos pėr atė vjershėn raciste qė e ke shkruar kundėr tėrė popullit shqiptar. Avdiu ndoshta ka punuar nė Mbrojtjen Civile nė SUharekė por kjo nuk don me thėnė se ai ka punuar kundėr interesave kombėtare, po ti shikojm dhe tė shpifim ashtu pėr njerėzit sipas badallakut tend, atėherė me mijėra shqiptar kanė punuar nė punė tė rėndėsishme nė pushtetin jugosllav, por shum prej tyre janė rreshtuar me kohė nė levizjet ilegale kombėtare dhe kanė dhėnė kontribut tė madh mėpastaj pėr ēėshtjen shqiptare.Por i vetmi ti ke mbetur me njė grup tė vogėl spiunėsh tė Serbisė qė po shan e fyen ēdo gjė shqiptare siē po shihen nga mesazhet e shkrimet e tua.Jam interesuar shum pėr biografin tėnde dhe kėdo qė e kam pyetur mė kanė thėnė shum fjalė tė kėqija pėr ty o Haxhi e bashkėpunėtor i Arkanit. Mė kanė thėnė taxistėt ku ke punuar ti si taxi se me Haxhiun asnjeri prej nesh skemi folur me te dhe e kemi urrejtur se ka qenė shum njeri i poshtėr sa njė racė tė tillė smund ta gjesh as nė tokė e as nė qiell.Fqinjet e tu nė Suharekė mė kanė thėnė se kurr skemi hyr as nuk kemi dalur me Haxhi pisin, se ka qenė shum njeri i keq dhe idiot i papėrmirėsuar.Pėr kėtė kam fituar bindjen se ti kurr nė jetėn tėnde ske pasur as shok as edhe miq, por pajtohem me thėnjet e tua kur ke shkruar se gjithnji ke vepruar vetėm se kinėse si ke besuar askujt. jo se ti si ke besuar askujt, por ty Haxhi Rrenci stė ka besuar ashkush.Mė kanė thėnė pastaj njerėzit qė tė kanė parė dukei vozitur milicin dhe paramilitarėt serb nė kohė tė luftės sė UĒK qė luftonte kundar pushtuesve serb,kurse ti i ke bartur dhe shetitur me makinėn tėnde kėta pushtues barbar qė kanė varrė masakruar e djegur shqiptar.Po ti o fekalje pse shitesh kinse je trim kur ti kurr nė jetėn tėnde sja ke rruar askujt prapanicėn.Po ti je nė qyqar e shkuar qyqarėve,pėr atė ti i pėrgojon tė gjith njerėzit qė kanė dhėnė kontribut kombėtar.Pėr atė ti asnjėherė nuk ke qenė kundėr Serbisė fashiste por pėrkundrazi ti ke bashkėpunuar me Arkanin dhe milicin serbe kundėr popullit shqiptar.Pėr atė Haxhi ti ke mbetur dhe pėrjetė ke pėr tė mbetur si qyqe duke i bėrė vezėt nė qerdhet e huaja.Pėr kėtė ti po vazhdon tė jesh njė misionar i Serbisė dhe spo ndalesh duke sharė e fyer ēdo gjė shqiptare,kjo gjuhė e jote prej gabeli po fėlliqet pėr ēdo ditė e mė shumė.
Pėr kėtė po tė pyes a je gabel,serb,grek,rus,malazez,maqedonac,apo tė gjitha sėbashku i ke.Se aspak nuk je duke mu dukur se je ndonji njeri tjetėr. Po tė them nė cilėsin e gazetarit qė jam ti kurr njeri ske pėr tu bėrė ti je njė shtazė e pa pėrmirėsuar.Njė i ēmendur sphirtėrisht qe kurrė ske pėr tu pėrmirėsuar. Pėr ate ti e ki vendin nė ēmendin.

Liriu.O Avdi kari

Ma ngrensh leshin o pisi pisave.
Kush karin tani e gjete emrin Lirik gazetari i lire na rrofsh leshin e bythes o Avdi qeni se ty po te njohi ne shkrimet e tua.Ti mijera emra ndrrysho ta njoh gjenin tend te poshter.
Ti ēfare miku e ke Avdiun merre karin e shtine ne bythe o peder,qe e keqperdoron emrin e heronjeve kinse aq shume i respekton,kur vellazerit e tu i ke bere si sllave,dhe nanen e ke tranue me fjalet e tua shizofrenike !
Fatmir Limen ti nuk e ke as mik as kar,por tani ka mundesi qe ta mashtron Limen sepse ke derzan shkaun dhe te tutet Lima qe ja rrasish ne biruce.Nuk jam kundra tere popullit shqiptar o qen,por jam kundra tradhetareve qe jeni shume dhe nga secila shtepi shqiptare gadi po po.Po si e argumentoi kete?;Sa shqiptar ka ne trevat shqiptare dhe ne diaspor ?Ka mbi trudhjet milion shqiptar gjithesaj dhe peticionin e kan nenshkrue qe ta liroin Albin Kurtin vetem 15O mi shqiptar,sa perqind e shqiptareve po e rroke kjo shifer o qen?DMTH se tjeret jan antishqiptar pra 29 milion e 85O ooo kundra vetevetes ne mullirin e shkive!!!!!!!!
A mos eshte genjeshter o qen o qafir udbashi,dhe cili nga ne jemi me udben e shkive ?Ti po mundohesh mi mbrojte tradhetaret,por zoti ka me ua qie nanen dhe kete gjen tradhetar.

Vete o qen Fatmir Limen a me ka thene bashk me Bajram Bekteshin qe shkaku yt nuk te marrim me luftue kundra shkive .Se ti e ke pas nje telefon ekstra ne zyren tende ne mbrojtjen popullore te jugosllavis dhe nuk ka guzue as nje shok me kap telefonin tend kur ka cingerrue.Dhe me kan thene se ti e din se ku i ka meshef do armatim Besim Nderca dhe nuk don mi ttregue?A me ke thene o qen po edhe ti di nuk ua tregoi ketyre banditave ?A mos po genjeje o qen?A kur te luta qe te shkojna me dhune tu bashkangjitemi uēk ne Deberdelan ,a me the se une nuk duhem ti perzihem shokut,dhe a me the se nese dua ti bashkohem uēkes shko dhe qoiju me ta e mua me le rahat a ka qen vendi i kesaj bisede tek dardhat e Ramesapo qe keto dardha i ka pas shartue babegjyshi im per popullin shqiptar,dhe ishim tue shkue te Haziz Morina ,a mos po genjeje o Avdi ?
O qen per mua ska njeri qe ka nje argument qe kam qen argat i shkive o qen biri kurves .
Ti mire ma njeh biografin time o qen o pisi pisave,e din mire sa here me ke marr ne demostrata e me shtyjshe drejte policeve serb me qellim qe te me kapin o qen bir qeni .

Pse mua nuk me morren serbet te punoi ne Mbrojtjen Popullore te Jugosllavise ??????????A qen !!!!!!Ti don me na mashtrue se kinse je skenderbe qe jau paska prish qerdhen e turqis dhe mbas vdekjes se skenderbeut edhe sa qindra vjet ishin nen thundrat e tyrqise shqiptaret dhe ndere kohe ore qen ishim edhe nen thundrat e shkive,nisoj si ne kohen e Fadilit,Rugoves dhe tani Limes me Thaqin a mi rrofshit hordhet ju tradhetar pisa.
Taxistat skan fole me mue se tan kan lyp qi nanen dhe kur u nis lufta ne drenice ate dite kur ndegjova se e vran Adem Jasharin i thirra te gjithe taxistat dhe u thash o vellazni a i thejna firmat e taxistave e shkojna ne drenice ti dalim ne ndihme patriotit .Tan ma beren nisja ti i pari me thye e pastaj edhe ne .E kam thye dhe kam shajte nanen shkive mos mbetsha pa ua qie .Dhe pasi e theve tan ja nisen me qesh o Avdi Kari dhe me thane se nese ty te intereson me shkue mi ndihmue shko e neve nuk po na nguc shkau as ne nuk dojna me luftue kundra shkaut ;Qe o qen pse nuk me kan fole tan taxistat !Dhe a je ti o qen qe the se magjupi nga Leshani(Rexhepin) ka vlere sa tan shqiptaret,e kan karin tani je ka na mbrone ?

O Avdi hajvani

Ti thua se shumica e shqiptareve kan punue neper pune ne sisitemin jugosllave dhe ne fund jan rreshtue ne uēk !!Kuku bre udbash a pe sheh qe pe pranone vete qe je udbash .


PO mire pasket luftue per ēka ?Per ēka u betuat ?

Per qesi pavaresie pa ushtri,pa hyminin kombetar shqiptar?
Pa identitet shqiptar ?
Pa numer te postes fix nderkometare ?
Per ēka e niset luften ne Luginen e Presheves dhe ne maqedoni ?Per mis riroberue shqiptare ?

Fqinjet e mire mire se kan ardhur e ata qe i kam nxene tue u qie me serb,nanen ua kam qie a morre vesh e dine ti kete mire o qen.
Dhe kur moti kam kerkue lufte me shkaun shumica e fqinjeve me kan then ta zefte frymen lufta ,nese ti done lufte vete bane e neve na leni ne qetesi,qe se ēfare fqinjesh kam pasur ?Por kur u nis lufta ne bythe me hyshin kur ma shiheshin kallashin dhe armet e tjera me rrethore ,dhe me thojshin se ti je Zoti jon je trim dhe nuk u frigohesh shkive zoti te ruft ma bejshin qe o Avdi .
O Avdi banditi mos ha kar e ta qift qeni ate rober te shtepise;Mos ha kar me goje o bandit se une Haxhiu si ka fillue lufta se fundi e kam que nje nuse pa krushq nga Samadrazha ne Savrove nese nuk gaboi dhe kete kur e qova me shtatqind dridhme ku djali i Haki Gashit Vullkanizeri me mashtroi se nuk ka polic rruges,pasi e kam que ne vend nusen,kerkush nuk me pagoi,pos dhendrri mu kercnue pse ja kam que nusen sepse ka mundesi qe serbet ti hyne ne shtepi.

O qen une Haxhi Kuēi kam bartur shqiptar antaret e uēk duke i largue nga shtepit e tyre ne vende ma te sigurta ku kan kerkue.

Te kam bartur vetem ty me Haziz Morinen e tjere ti e din a kam bartur o qen o biri kurves .Mos shpif,por shpif o qen shpif se tu kan sose kokerrat e jetes .

Se fundi une Haxhi Latif Kuēi(Krasniqi)Jam i vetmi shqiptar i vertete qe kurr nuk kam tradhetua token e te pareve arberor dhe kurr nuk kam punue kundra arberoreve pos u kam ndihmue dhe kam rrezikue jeten time dhe te femive qe te shpetoi shqiptar e kurresesi jo shkije e shkijet ta qifshin tamblin e nanen !
Ty ti dhefsha shkrimet e tue idioteske qe ne brendi rrjedhin me tradheti kombetare shqiptare ne mullirin e shkive .
Edhe nje;Tradhetin tende dhe te shoqerise sate jepjau si dhurate djalit tend dhe vellaznive te tu,e mos u mashtro me ma shite mua siq thone grat kurvat;Mbama djalin sa nuk me ka thene tradhetar.A ka nevoj ma shume me ty me shkembyer mendime ?Jo.E din se si tu kan pergjigjur shoket e mi e din kur je mundue mi manipulue e me ua mbushur mendjen se une paskam qen udbash i shkive !!!Shume i lig je si ne pikpamje te moralit dhe ne menyren fizike.


Derničre édition par Perparimi le Mar 16 Mar - 3:55, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj)   Lun 8 Mar - 3:32

Avdi Ibra

Te kam shok prape se nuk e paskna dite qe duhet me qen tradhetar e tradhetin me ja lan patriotave,po e pije edhe une ujin tend e po ja nisim rishtas veq faje ke ti qe nuk me ke tregue ne fillim Haxhi banu tradhetar ndaq me jetue me neve parajsen e vertete.A te kujtohet kur me the;Haxhi nje hoxhe e kish pas pare nje enderr qe ka me ra nje shi dhe uji ne toke ka mu prish dhe njerezit si ta pine ate uje kan mu prish ne moral e kan me bere zi e terr dhe mire ka me iu duke e keqja?

Dhe Hoxha kish mbushur uje per disa vjet rezerva dhe kur ra shiu te nesermen gjithe njerezit ja nisen me dal cullak e tue pi e tue bere orgji.
Dhe hoxha ua kberi femive qe me ndegjuat mua dhe tani ne jemi veqant nga shqiptaret e tjere !

Por nga fqinjet,hoxhes dhe femive te hoxhes kerjkush nuk u folke dhe mbeten te izoluar dhe femit u permalluan qe te shkembejn biseda me shoket dhe i thane hoxhes;O babe jemi izolue nga fqinjet,kerkush nuk na fole as dhe nje fjale na kan leqitur jemi merzitur ne vetmi ?.Pasi disa diteve u lodhe hoxha nga vetmija dhe u tha femive shkoni merrni ne pus uje se edhe ne po bejna si tjeret!
A te kujtohet o Avdi kjo fjale e jotja ?Kur ma bere Haxhi i vetmi ti je qe je kundra shkive,por a ma bere pije edhe ti kete uje e hyne ne shoqerin tone ?!!!!!!!

Nese ke deshire tju bashkohem,me ndihmo qe ta shejoi jeten qe e kam humbur duke mendue ndryshe per te miren e shqiptareve. o Avdi shoku,e ke dhe si morale ndaj meje.Sepse ti e ke ngrere kete jete e une nuk e paskna dite e kuku per mua e kuku per femit e mi . Me vonese ma ka rrok truri se ēka duhet mu kone e me te nderue populli shqiptar?!


Avdi shoku pershendetje ,e sheh qe jam i kethyeshem,besen po ta japi do behem servil i yti gjere ne amshim,dhe mendo mire ta japi konto numrin e bankes si te mi qesish do....une Haxhi Kuēi shoku yte do i shlyeje te gjitha shkrimet e do i hudhi ne WC,se nuk ka kurgje nga e verteta e mallkume .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj)   Mar 9 Mar - 14:56

shkrim i gazetarit‏
De : lirikra lirikra (ni_ta_14@hotmail.com)
Vous ne connaissez peut-źtre pas l'expéditeur.Autoriser|Marquer comme courrier indésirable
Envoyé : mar. 09/03/10 18:31
Ą : perparimi@hotmail.fr

Pse o idiot nuk je ka bindesh se vėrtet nuk jam Avdi Ibrahim, po jam dora vetė Liri Krasniqi. Po sot nė punėn e tij ku punonte nė KEK e takova pėrmes njė shoku.bisedėn e fillova me tė kinsa kam problem me faturat e rrymės.Ai pa mė njohur mirė u qua dhe nė sherbimet e KEK-ut ma kreu si ė ėshtė mė sė miri punėn.Kur i ofruam pėr tė pirė kafe pėr sherbimin e bėrė nuk pranoi, mė tha se punėn nuk ta kreva pėr mem qeras me kafe.Atherė thash dua tė bisedoj me ju rreth ca shkrimeve qė po i bėn Haxhiu kundėr jush.Mė pyeti mė parė de kush jam! Dhe pasi ja dhashė kartelėn e veteranėve tė luftės sė UĒK-sė.u bindė pėr tė biseduar me mua,.Po ta them tė vėrtetėn, Ai ishte njeri shum i qetė dhe tepėr stabil e i ekuilibruar nė bisedėn e tij me tha: “ Haxhin mė jam njohur njė kohė tė shkurtėr dhe me tė filluar lufta ēlirimtare mė as nuk jam parė e dėgjuar me tė.I kam lexuar ato shkrime ku Haxhiu ka shpifur pa asnjė argument ndaj meje.Bajram Bekteshin edhe sot e kėsaj dite e kam shok tė mirė dhe kemi edhe bashkėpunim shoqėror e tejet miqėsor. Ndėrsa atė tė Doberdelanit e kam Nip dhe ai ka dashur ta heqė qafe se e pėrmendke gjithkund, se jam shok i Avdiut,duke e ditur ata mendimin tim pėr Haxhin qė e kisha se ėshtė jo stabil dhe gojėfėlliqur dhe nuk e donte askush nga tė afėrmit e tij, as dajallarėt nuk e donin, as motrat nuk e donin, as kusherinjtė tezakat nuk e donin,Haxhiun,se e njihnin si pėr njeri tė ēmendur, dhe nuk kanė dashur tė komunikojnė e tė takohen mė me kėtė njeri paranoik.Kjo ėshtė e tėra pse Haxhiun se kemi pranuar nė rrethin tonė,por e kemi lėnė tė lirė qė ai tė veproj si pas dėshirės sė tij.Por kurr s'ja ka ndaluar askush qė ai tė rreshtohet nė UĒK-ė. Se ky formacion ushtarak ka qen vullnetar pėr tė gjithė ata djem e vajza qė kanė dashur ta luftojnė okupatorin serb.Nė Luftė ka patur njerėz nga tė gjitha trojet shqiptare dhe diaspora, dhe nuk ka qenė e thėnun qė tė luftoj secili nė fshatin qytetin apo zonėn e vet. Kemi rastin e Naim Berishės ku ai ėshtė regrutuar nė UĒK-ė nė Zonėn e Drenicės dhe krejt vonė i ėshtė bashkanxhitur Zonės sė Pashtrikut.Por Haxhiu shpifte e villte vrerė edhe gjatė luftės kundėr trimave tė lirisė.Pastaj njė taxist ka ardhė dhe na ka informuar se Haxhiu pėr inatin e taxistėve tjerė nė taxin e tij barte forcat paramilitare dhe milicisė serbe, dhe na kishte informuar sakte se e ka vozitur disa herė Arkanin kryekriminelin e Serbisė.Pastaj kanė ardhė edhe tė afėrm tė tij dhe flisnin zi e terr, pėr Haxhiun.Unė personalisht kurrė s'jam marė me kėto gjera dhe kam qenė fare i pa interesuar pėr kėtė njeri paranojik.E keqja e Haxhiut ėshtė se shpif e shkruan nė forume interneti gjėra tė pathėna kurrė prej meje.Kėto pislleqe qė ai shkruan pėr mua dhe dhjetra tė tjerė le tė mbesin nė ndėrgjegjen e Haxhiut nėse i ka mbetur ndopak ndėrgjegje.Gjitēka qė kam mėsuar pėr tė, e kam mėsuar pas pesė viteve mbas luftės kur mė vjen njė mesazh pėr mes email adresės time.ku unė se kam parė tė arsyeshme tė ja kthej.Pėr,Haxhiun vitin e kaluar kam shkruar njė Reagim dhe atė reagim ja kam shpėrndarė tė gjitha mediave elektronike shqiptare.Mė pastaj ai pėrmes njė emri tė trilluar si Shaban Shala, i Istogut ka komunikuar me mua ku unė I kam shkruar edhe Reagimin edhe debatin me te e kam bėrė me emėr e mbiemėr se kurrė nė jetėn time s’kam patur nevoj tė fshihem me pseudonime siē ėshtė fshehur Haxhiu, kemi bėrė ca debate krejt tė kundėrta me njėri tjetrin.Po tė lexohen ato shkrime janė plot fyerje,sharje,dhe tejet dinegruese pėr njė njeri normal.Andaj edhe nuk dua tė mirrem me kėtė shizofren. Le tė shkruaj, le tė shpif, le tė rren, ai ēfarė tė dojė pėr mua unė kam identitetin tim tė pastėr prej shqiptari, dhe i tillė do tė jem pėr jetė, me Haxhiun po tė takohem ndonjėherė fizikisht kam pėr ti ndarė dhentė nga dhitė se kurrė s’pranoj nga larg ta fyej e shaj siē shan e fyen tepėr rend Haxhi shizofreni.”

Nė fund u ndava me kėtė bashkėluftėtar tė respektuar,transparent dhe mbi tė gjitha i sinqert ashtu siė ma kishin pėrshkruar shokėt e idealeve kombėtare.

Por me ty, Haxhi Kuēi posa tė takohem kemi me u nda shum keq, pėr kėtė tė jesh mė sė i bindur. Ti ke me i paguar shum shtrenjtė tė gjitha sharjet dhe fyerjet qė po u bėn komandantave tė UĒK-sė dhe mbarė kombit shqiptar.Fund: Liri Krasniqi.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj)   Mar 9 Mar - 14:57

Hec more qen udbashi se kurgja Haxhiu nuk po te shpifet,nuk te kam faj qe te djeg e verteta dhe qe e ke tradhetue tere popullin shqiptar .

U kpute duke ba monolog me veten o Avdi qeni !!!!Veq ndrysho emrat here kurve here gazetare
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj)   

Revenir en haut Aller en bas
 
Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj)
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: