AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?   Mer 10 Mar - 0:45

Avdi Ibra

Une ty me mijera here te parashtrova pyetje e ti pse mua jo ?
Dhe kurrr nuk mu ke pergjegjur pyetjeve !Pos duke Ju shmangur.

Une per ty kam argumente e ti per mua gjije ndojkund ndonje rrene e me quaje udbash i shkaut !


Pyetja e pare per ty;

A me ke provokue ne stacionin e autobusave bashk me ;Osman Gegen nga Studenqani, Ti Avdi Ibrahimi,Veli Kuēi e Haziz Morina me keso provokime ;Qe O Haxhi, Osman Gegen po e kendon Dervish Shaqa qe e ka valvitur flamurin neper Suharek ne demostratat e vitit 1968,e ty kush po te kendon ?Se ti kurgja nuk ke bere per shqiptari !
A ma bejshit; hajte na trego Haxhi ēka ke ba ne jeten tende per shqiptar ?A eshte e vertete kjo o Avdi Ibrahimi ?Pergjigju me po ose jo .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?   Jeu 11 Mar - 4:27

Avdi Ibrahimi u ik pergjigjeve dhe merret prape me shpifje ,sipas parolles mos e prano te verteten.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?   Jeu 11 Mar - 4:28

Avdi Ibrahimi me emer tjeter
FW: Shkrim i gazetarit‏
De : lirikra lirikra (ni_ta_14@hotmail.com)
Envoyé : mer. 10/03/10 21:12
Ą : perparimi@hotmail.fr


From: perparimi@hotmail.fr
To: ni_ta_14@hotmail.com
ni_ta_14@hotmail.com
Subject: RE: Shkrim i gazetarit
Date: Wed, 10 Mar 2010 08:43:00 +0100

Avdi Ibra

Une ty me mijera here te parashtrova pyetje e ti pse mua jo ?

Une per ty kam argumente e ti per mua gjije ndojkund ndonje rrene e me quaje udbash i shkaut !


Pyetja e pare per ty;

A me ke provokue ne stacionin e autobusave bashk me ;Osman Gegen nga Studenqani, Ti Avdi Ibrahimi,Veli Kuēi e Haziz Morina me keso provokime ;Qe O Haxhi Osman Gegen poe kendon Dervish Shaqa qe e ka valvitur flamurin neper Suharek ne demostratat e vitit 1968,e ty kush po te kendon ?Se ti kurgja nuk ke bere per shqiptari !
A ma bejshit; hajte na trego Haxhi ēka ke ba ne jeten tende per shqiptar ?A eshte e vertete kjo o Avdi Ibrahimi ?Pergjigju me po ose jo .
Vėrtet bishe qenke dhe bisha s'ka se si bindet se nuk po komunikon me Avdiun,po me Liriun,fol e komuniko me mua o pjella e lugetėrve se ti qenke njė lugat qė tė kan ushqy me gjak vampirėt e Serbisė.Po Avdiu me tė gjitha e ka dėshmuar veten se ishte pika e burrit, ai dhe shokėt e ti dhanė mė tė mirėn qė mundėn pėr atdheun, dhe po vazhdojnė tė japin ēdo gjė tė mirė nga vetja pėr tė miėn e atdheut,po ti o vampir i sherbimeve tė errta sekrete serbe nuk dhe asgje tė mirė pėr atdheun pėrpos fyerje, sharje e bile edhe kerkon publikisht permes shkrimeve tua varrosjen pėr sė gjalli tė shqiptarėve. Kėto ti i ke mėsuar nga sherbimet sekrete serbe dhe ata po tė mėsojnė se ēka dhe si duhet ti fyesh shqiptarėt dhe patriotėt shqiptar.Po ti o pjell e udbes serbe as sa thoi i Avdiut nuk vlen,per ate ti nuk po ndalesh sė shpifuri pėr tė,ēka po mė tergon mua se kush ēka ka thėnė, ato janė pėrralla tė Nastradinit ēka po flet ti,pėr Avdiun dhe mbarė atdhetarėt shqiptar. Ti se je pjellė e serbeve dhe dora vetė e Arkanit,shifet nė shkrimet tua qė ti vetė i ke shkruar dhe je deklaruar nė forume interneti.Kėto janė argumente tė cilat ti ja ke bėrė gropėn vetės dhe sa mė parė qė tė mbytesh nė atė grop tė mbushur
me fekalje,ėshtė mė mirė pėr ty o kryeēetnik i Arkanit.Avdiut as qė po intereson puna jote, se ku je e ēka po bėn.Ai mė ka treguar se me Haxhiun kur tė takohem do ti ndaj dhent e dhit. Ai mė ka treguar se gabeli mbetet gabel shikoni fjalorin e Haxhi gabelit dhe nuk ja vlen tė mirrem me te.Nė natyrėn e Avdiut nuk ishte fyerja,sharja,shizofrenizmi. Ai nēdo kohė ėshtė shum i qetė dhe i ekulibruar se njerzit e tillė janė tė gjith ata qė e kanė tė pastėr ndėrgjegjen kombėtare.Kurse ti bisha e karpateve dhe gjaku i perzier serb,po ēirresh si i ēmendur,po flet si gabel,po shkruan si gabel,po shprehesh si gabel,dhe po kcen si zorra nė prush kur po tė dalin pėrpara figurat kombėtare tė historisė shqiptare. Pse o bisha serbe,se e ke ndėrgjegjen e vrare se po e fyen e shanė njė popull tė tėrė.pastaj po i fyen gjermanet,franqezėt,kur po tė duket se kta nuk po tė mjaftojnė po kėrkon rėnien e Asteroidit pėr ta shkatėrruar botėn e tėrė njerėzore.Ja kėto ti i ke shkruar dhe pohuar me mendjen tėnde tė ēmendur.Ato shkrime ekzistojnė nė dosjet e Gjykatave ku ti ke pėr tu pėrgjegjur dhe dėnuar shumė rėndė.Po tė gjitha kėto Unė, personalisht Liri Krasniqi i kam lexuar dhe pėrgaditur dosjet pė racizmin tim. E jo Avdiu, o pjellė vampiresh serb. Ti merru me mua dhe mė pyet mua pėr gjithēka qė tė duhet. Unė jam duke u marrė me gazetari hulumtuese dhe shkrime mė raciste e mė kriminale nuk kam patur rast ti lexoj as nga Gestapoja i Hitlerit,as nga shovenistėt serb qė janė soji i yt,por as nga grekėt qė kanė bėrė krime tė rėnda ndaj Ēamėve,ti po del mė racisti nga tė gjithė kėta soj gjakpirėsish. Pėr kėtė po tė them pėr tė fundit herė ēke qė mė shkruan mua pėr Avdiun.Ai njeri ėshtė i zgjuar dhe kombėtarisht i pastėr sa jo ti por as armata jote serbomadhe e sherbimet serbe ku ti bėn pjesė nuk mund ta njollosni kurrėn e kurrės Avdiun.Ju o pjellė gjaku vampiresh serb.Pėrkundrazi me shkrimet qė pata rastin qė ti po mi shkruan me plot urrejtje e fyerje ndaj Avdiut,po e bėn hero tė gjallė pėr kėtė Avdiut as qė po i ha palla pė kopallat tua.Kanalizo biseden tash etutje me mua e lere Avdiun rehat.eh truqelbur je ka komunikon e flet me Liriun.U tregove shum naiv dhe i lig,me fyerjet tua tė rėnda qė nuk po i mban toka. Po tė ishte i tillė Avdiu ai nuk do tė jetonte nė atdheun e shqiponjave.Me qė ai ėshtė njė njeri i fuqishem dhe i pastėr kombėtarisht po jeton si ėshtė mė sė miri ne tokėn mėmė SHQIPĖRI. Kurse ti ke ikur sė bashku me forcat serbe nga atdheui shqipeve dhe ke mbet si qyqe rrugėve tė botės,duke u tjketėrsuar nė gabel,se asj pune ja ke bėrė hyzmetin.Ke dashur shkije kėnaqu tani me ta por tė humbur je ti bashkė me ta ndėrsa Avdiu me shokė ka mbetur i fituar, se pėr fitoren kombėtare ka punuar dhe po punon. Avdiu ka kaluar nėpėr tė gjitha provimet kombėtare dhe ja ka dalur me sukses nė ēdo gjė qė ėshtė kombėtare shqiptare dhe ju rrit ymri kėti luftėtari tė Shqipėrisė.Ndėrsa ti vajto sikur kukuvajka ma bėri ky e ma bėri ai.Po ti je soji i bukpėrmbysur ti nuk din pėr vlerat e kombit shqiptar. Ti duke mos i ditur kėto vlera je tjetėrsuar nė gabel. Pėr ty edhe gjuha shqipe ėshtė artificiale. Pse?! Sepse ti je soji i vampirėve serbe dhe pėr kėtė ti e urren ēdo gjė shqiptare. Se po tė kishe pakėz mend nuk do tė mė shkruaje mua gjithēka kundėr Avdiut, por njėherė ėshtė dashur ta dish mir se mė kė po komunikon e ti pėrgjigjesh Liriut e jo Avdiut.Mė kė dhėnė argumente tė mjaftueshme kėto dy tri ditė pėr tė demaskuar publikisht para opinionit shqiptar se ja ēfarė soj vampiri serb ēenka Haxhi Kuēi.
LIRI KRASNIQI.(Avdi Ibrahimi)


Derničre édition par Perparimi le Jeu 11 Mar - 4:44, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?   Jeu 11 Mar - 4:28

Haxhi Kuēi

O Lirik Avdi muti

Ma rrofsh karin o qen

Pika karit je o Avdi muti.Ti me vellazni per qe ke ba diēka kundra shkive aq sa te vdekurit neper varre ?Se ti ke qen dhe merr urdhera nga Beogradi
U ta qifte ate rodin udba e shkive dhe dhempiret e shkaut.
O qen mos me etiketo njeri i sherbimeve serbe se vete je e ta qift shkau ate rod te poshter sepse edhe Rankoviqit nanen ja ke dhane baba yt dhe bane kontrollin e gjenit?
O ti qifsha patriotat e ta dhefsha rodin , edhe te vdekurit ti dhefsha.Une te bana pyetje a ishte e vertete qe me ke provokue ne stacionin e autobusave ti me thua se po shpifi he qeni serbise.
O nese do vije e din ti qysh ke me kalue !o ti qifsha patriotet e tu qe ja keni qie nenen tane shqiptarise , sepse han e dan me shikje ke bashkpunue ore spiun.Gabel je ti bashk me shoket e tu .
Ti o qen bir bushtre ja ke marue gropen popullit shqiptar a ne fund ke me hyre ti beshk me femit e tu mbaje ne mend o qen i biri bushtres .

Leji ti o qen racistet e gaspos e te serbise e te grekut se ti je antishqiptar me rrenje e fare .
O qen po ku mutin ke luftue ?Mbasi ka perfundue lufta ne kosove a bane vaki se gjere ne janar 1999 me mua ke bere shoqeri o qen i ndyre.
Mos e genje shqiptarin se ke luftue kundra shkaut !POr ti ke qen dore e shkaut e shkau ta dheft ate goje dhe tru te dresuar me u shite patriot me bateria .

P qen Avdi muti

Une kam ik nga soldateska servileve te serbise qe keni luftue siq u ka rekomandue Millan Shipka e shkojshe naten te Shipka ?
JU ti e keni keqperdorue fjalen e uēkes dhe te ramurit per liri e bashkim kombetar .
O qen

A te kujtohet kur e vran Adem Jasharin ;A te pata thene hajde vellau im shkojna dhe u bashkangjitemi te ndjerit .A me the hec budall po shkoj me ma qie nanen mem vra si qen !
Ne kosove jeni qeveritaret e serbis servilat e serbise dhe na debuat duke na etiketue si njerez te serbise o qen tradhetari me shoket e tu ju vraft dora e Avni Rrustemave.
Kush Avdiu po jetojka ne vendin e shqiponjave O ky qen jeton ne vendin e shpiunave;Ku shpiunat po behen patriota e patriotet po na i shpallni shpiuna e zoti paft e jav shkerdheft rodin e pisafte .
T'puf qen ta dhefsha fetyren dhe thua se nuk je Avdiu a qen a qen .
O Qen Avdiu

Shikjet i hoqi amerika a ju la juve ne vend te vetin, sepse punoni me urdherat e serbise .
PO Ti Avdi ja din vleren atedheut te serbise sepse ne favor te serbise ke punue po me tregon Bashkimi luftetari yt qe me tokivoki i ke lajmrue serbet per me likvidue ,por fati shpeton dhe sot jetone invalid .Avdi qeni edhe te shume komandanteve kam mesazhe se ēka ke ba kundra shqiptareve !!!!!!!!

Avdi qeni ti kurgje nuk me ke demaskue veq ma hangesh lugin e mutit kur me del nga bytha.
O qen makineroje ndonje shpifje dhe thuaj se qetu te kam nxene qe ke bashkpunue me shkije ?Por ti as sa qimja e karit nuk ke argument per mua veq qiju ne byth e qije vellaznin tende siq i ke qie .

Une nuk po kerceje si zorret ne prush por ty po te djege ēdo e vertete qe ta parashtroi pyetje,dhe ti o qen spiuni!Ti patriotit i thua dore e zgjatur e serbit a udbash a udbash

O qen Avdi Lirika

Per te paren pyetje nuk po ke guxim me mu pergjigje !

Pyetja e dyte

A je ti qe tan taxistave u ke thene se magjupet jan ma te mire se tan shqiptaret ,dhe tan shqiptaret lypin qi nanen ?
per interesin tend personal me te que falas tek motra jote ne Krushe !!!!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?   Ven 12 Mar - 13:29

Avdi Beqir Ibrahimi.I lindur nė fshatin Mushtisht, komuna e Suharekės, me profesion economist,aktualisht punon si Pėrfaqėsues Financiar nė KEK, Distrikti nė Prizren,prind i katėr fėmijeve tė shkolluar e tė kulturuar,dhe me gruan e tij jetojnė nga djersa e ballit duke mos gjetur asgjė tė korruptuar ne hulumtimin tim gazetaresk,shokėt e tij tė veprimtarisė ilegale mė thane se Avdiu kurrė gjatė veprimtarisė nuk e ka keqėpėrdorur as edhe njė cent,por gjithnji nga mundėsit qė ka pasur ka kontribuar nė ndihma tė nryshme financiare, e njeta gjė pėr tė thuhet edhe gjatė luftės nuk ka keqpėrdorur as edhe njė cent financiar dhe krrė s’ka keqpėrdorur as edhe poziten e tij ushtarake nė UĒK-ė, pėr tė gjitha kėto u bindem edhe Unė Liriu me ekipin tim hulumtues.Nė kohė mė tė vėshtir tė Kompanis sė Komandant Gurit,Avdiu ishte ai qė ju ka dėrguar nga mjetet e veta familjare,Kompanisė sė Komandant Gurit ndihma nė ushqim dhe veshė mbathje,kėtė ma ka konfirmuar edhe vetė K.Guri.Gjetem shenime se Avdi Ibrahimi ėshtė anėtar i Lidhjes sė Shkrimtarėve nė Kosovė qė nga viti 2003, ėshtė Sekretar i pėrgjithshėm nė Shoqatėn Atdhetare “Dėshmorėt e Kombit” prej vitit 2000,ndėrsa kryetar i kėsaj shoqate ishet i mirėnjohuri Shaban Braha, ėshtė anėtar i rregullt nė “Alb-Shkencė”, ka qenė Sekretar nė Shoqatėn ”Miqtė e TMK-sė” pėr Zonėn e Pashtrikut, ka qenė Sekretar pėr Suharekėn nė Shoqatėn “Kosovė Sanxhak”, ka qenė aktiv nė “Familja ndihmon Familjen”. Qė nga viti 1978 ka qnė simpatizant i flaktė i Levizjeve Ilegale nė Kosovė, levizje kėto qė luftonin kundėr jugosllavisė. Gjetėm fletėbetimin ku Avdiu sėbashku me Riza Vatėn dhe Ruzhdi Saramatin ishin betuar dhe kishin themeluar Komitetin Kombtar Shqiptar pėr Bashkimin e Trojeve, Mė von nga ky Komitet Kombėtar u themelua Levizja Guerile” Shqipet e Lirisė” ku Avdiu ishte zgjedhur Shef i Regrutimit – Informimit, Ndėrasa Ruzhdi Saramati ishet Kryetar i Kėsaj Levizje. Gjatė Luftės nė UĒK-ė ka qenė Zėvėndės Komandant nė Brigadėn 128 tė Zonės Operative tė Pashtrikut. Ku Komandant i kėsaj Brigade ishte Ruzhdi Saramati.Hulumtuam Regjistrin e Ushtarėve tė UĒK-sė nga Brigada 128 nė ZOP-it,pranė Shoqatės sė veteranėve tė Luftės nė Prizren gjetėm kėtė shenim edhe pėr Riza Vatėn,nėn numrin rendor 506 tė Regjistrit ishte kjo e dhėnė: Riza Vata I lindur me 02.11.1952.Sallagrazhė- Therandė i kyqur nė UĒK-ė me 30.12.deri mė 19.09.1999. Ku u binda se Riza Vata, Ruzhdi Saramati dhe Avdi Ibrahimi kishin qenė sėbashku nė UĒK-ė dhe nė tė njejtėn brigade. Nga shenime tė verifikuara mire e mė kujdes mė del se qė tė tre kishin qenė tė pandarė deri nė fund tė luftės ēlirimtare nga okupatori serb.

Gjatė hulumtimit tim qė hulumtova nė opinion, opinionist tė ndryshėm mė dhanė kėto komente pėr Avdi Ibrahimin: Ėshtė njeri i shkėlqyeshėm, i dashur, i buzėqeshur pėr miq e shokė, i rrept dhe i pakompromis ndaj armiqėve, Shokėt e idealit pėr Avdiun u shperhen: Ai ka qenė dhe ėshtė i drejt, intelegjent,ka qenė gjithnji shok i mire,besnik,ka ruajtur me fanatizėm konspiracionin,vyrtyt i tij ishte po edhe sot ėshtė sinqeriteti,detyrat qė ja kanė ngarkuar shokėt e ilegalės i ka kryer me sukses dhe kurrė asnjė nga shokėt nuk ėshtė dėmtuar nė asnjė kohė nga Avdiu,ėshtė tip serioz,ka stabilitet, ka qėndrueshmėri,Avdiu kurrė s’ka besuar nė njerzit jo serioz dhe jostabil, ai i ka kundėrshtuar fuqishėm kėta tipa njerėzish.

Gjatė hulumtimit tim qė gjurmova nė dosje tė ndryshme tė Sherbimeve Sekrete, arrita nė kėtė pėrfundim. Ai ka njė dosjė tė pastėr nuk ka denoncuar kurrė nė jetėn e tij qoftė edhe njė njeri tė rėndomtė.Gjatė punės sė tij nė Mbrojtjen Civile nė Suharekė, Ramadan Tafolli, Jemin Basha, Bashkim Krasniqi, Ukė Rexhaj, e disa tė tjerė qė kishin punuar sė bashku me Avdiun mė thane fjalėt mė tė mira.Avdi ka luftuar serbo-jugosllavin si njė hero i vėrtet dhe qėndrimet e tija kanė qenė tė pastara kombėtare dhe tejet tė sinēerta bile nga Avdiu na u happen sytė edhe neve,shprehen kėta koleg tė Avdiut.Nga qėndrimet e pastra kombėtare shqiptare qė ka patur Avdiu mė 1987 e kanė larguar nga puna serbo qetnikėt jugosllav.Por Ai edhe kur u largua nga puna ,doli si burrė, pa ju servilosur askujt,por i tha haptas ato qė duhej thėnė armiqėve tė kombirt shqiptar.

I uroj kėtij atdhetari tė dėshmuar njė jetė tė mire,kurse familja e tij dhe kombi shqiptar le tė mburrėn qė kanė nė mesin e vetė kėtė burrė tė mirėfilltė shqiptar.


Avdi Ibrahimi
Liri krasniqi, gazetar i pavarur, i gazetarisė hulumtuese.Mė, 12.03.2010.2. Haxhi Latif Kuēi nga Suhareka, Me profesion sipas mendjes se tij,here historian,here,poet i popullit, her kėshtu e here ashtu. Nuk munda t’ja marrė letėrnjoftimin me qė ky person ėshtė larguar me familje nga Kosova gjatė Kohės sė luftės sė UĒK-sė, qė po zhvillohej kundėr Okupatorit serb. Hulumtimin pėr tė filimisht, Unė Liri Krasniqi e kam bėrė pėr mes shkrimeve qė ai ka shkruar me dorėn e vetė nėpėr forume interneti, dhe nė Yu tube, ku ai ka folur me gojėn e vetė duke ju imponuar atyre qė ka folur, qė personat tė flasin sipas dėshirės sė tij duke i lutur ata se kur tė vjen nga Franca nė Kosovė do t’ju sjell dhurata tė ēmueshme tė baba dimrit, po ta shikoni se ēfarė flet gjatė komunikimit me Stubllen,M.Krasniqin e disa tė tjerė tė kapė krupa,Nga gjestet shifet se ėshtė njė rrenc i madh ndoshta pėr kėtė edhe e kanė quajtur me nofkėn Haxhi rrenci.Mua personalisht ato qfaqje idioteske nė yu tube mė kanė neveritur,por besoj se kushdo qė i ka pare e dėgjuar do tė neveritet nga ky psikopat. Me kėso fare sjelljesh tė tij mė ka bindur se ky njeri, ose ėshtė tėrėsisht i fshirė nga truri,ose ka luajtur mendėsh dhe vėrtet ai s’po mund ta kontollon as edhe veten e tij.Ose ka marrė mission tė rėndė nga Serbia pėr ti komprometuar atdhedashėsit dhe kombin shqiptar nė pėrgjithėsi.Ose janė tė dyja bashkė.Me Haxhiun qe disa ditė rresht pėr mes internetit komunikoj me te,por atij i duket se nuk ėshtė nė bisedė me Liriun,por e shan dhe e Fyen Avdiun.Unė pėr kėto fyerje tė rėnda ende asnjė fjalė tė shkruar tė Haxhiut nuk ja kam dėrguar nė email adresė Avdiut, se mu kan duk shum fyerje tė rėnda dhe tė pa baza dhe nuk dua qė kėto shkrime shizofrenike Avdiu ti marrė nga Unė,se profilin e Avdiut e kam paraqitur qysh nė fillim tė kėtij shkrimi dhe nuk luhatem nga ajo e vėrtet qė e kam gjetur tek Avdiu.

Gjatė bisedave qė pata unė dhe ekipi im nė Suherekė e rrethinė,nė Malishevė e rrethinė nė Prizren e rrethinė,nė Prishtinė e vende tjera ku njifej Haxhiu,nuk dėgjuam fjalė tė mira pėr Haxhi Kuēin e Suharekės.Me tė gjithė ata qė biseduam na thane. Haxhiu ėshtė me drrasa tė mangėta nė kokė, Haxhiu ėshtė tip tepėr i poshtėr,Haxhiu nuk ka fytyrė o njeri, Haxhiu paradite ėshtė nė konflikt me vetvetėn dhe e urren vetvetėn,Haxhiu mbas dite ėshtė nė konflikt dhe e urren gjith boten,Pėr Haxhin nuk ka njeri tė mire mbi kėtė dhe,Haxhiu e ka izoluar vetėn dhe asnjė shqiptar i gjall nuk dėshiron tė ketė punė me te nese e njef vetėm njėherė Haxhiun,me tė mė s’ke dėshirr tė rrish kurrė,Haxhiu punon me shkie dhe ata e mbajnė gjallė,por me siguri i kanė dhėnė edhe detyra thonė disa taxist nga Suhareka,Haxhiu vazhdimisht na ka provokuar dhe share nė babe e nėnė,pėr kėtė shpesh here edhe ėshtė grushtuar nga shqiptarėt,Haxhiu ėshtė i vetmi shqiptar qė e ka vozitur Arkanin dhe forcat paramilitare e milicin serbe nė kohėn e luftės ēlirimtare shprehen plot mllef taxistėt nė Suharekė. Nė Malishevė na thane ka ardhur disa here dhe ka provokuar rėndė pjestarėt e UĒK-sė,dhe nga friga se mos po e vrasin ata tėUĒK-sė ka ikur si zagari,po ai tezakut tė vet nga Sopia,kur i ka thėnė se tė regjistrova nė UĒK-ė, i ka thėnė tezak ma shkerdheve nėnėn,tash Serbia e gjen edhe emrin tim se jam nė UĒK-ė e mė vrasin,ja ky ėshtė “trimi” Haxhi. Pastaj atij i duket pak groposja pėr sė gjalli e shqiptarėve,shan e fyen edhe kombin gjerman e franqez,edhe kėto i duken pak kėrkon rėnien e njė asteroidi pėr ta shfarosė mbarė njerėzimin. E ēka nuk kėrkon ky shizofren i mallkuar nga vetvetja, Haxhi psikopati vet shkruan dhe tregon se e ka vozitur Arkanin,vetė ka shkruar dhe treguar se gjatė luftės i ka vozitur paramilitarėt dhe milicin serbe. Por kur ja rikujtojnė tė tjeret se ēfarė ka shkruar e thėnė kcen si zorra nė prush. Ēkeni more pse po mė thoni ato ēfarė kam thėnė e shkruar.Po nuk ka faj ky budalla se i ka humbur rruga nė oborr. Atij s’ban t’ja tregosh tė kaluarėn se e kap siklet i madh, se e din qė e kaluemja e tij ėshtė futė e zezė. Pėr kėtė ai e humb durimin.ēekuilibrohet,tmerrohet,trembet,natėn se zė gjumi,patriotėt i dalin para syve,ata ja zėnė rrugėn,ja zėnė frymen,sherbimet secrete serbe i kėrkojnė llogari Haxhiut se sa njerėz i ka marrė nėpėr gojė,ai u thot po a nuk shini qė tėrė botėn po e pėrgojoj,por ata tė Serbisė,ata tė Arkanit i kėrkojnė mė shumė,i kėrkojnė qė Haxhiu ta njollos edhe Diellin e Ilirėve, edhe Hėnėn, edhe yjet qė ndiqojnė natėn.Ata nuk duan as driten e diellit as shkėlqimin e hėnės,as ndriqimin e yjeve,ēdo dritė i pengon kėta janė njerėzit e ferrit dhe kėrkojnė vetėm terr.Pastaj Haxhiu i gjorė ju pėrgjėrohet njerėzve tė Arkanit,po a pak po ju duket se po njollosi shum emra tė shqiptarėve, po a pak po ju duket qė publikisht e keni pare dhe lexuar se shqiptarėt pėr sė gjalli nė njė grope i kasha varrosė.Po ju vetė o shkije nuk kishit ditur tė projektoni diēka tė tillė,po a nuk po e shihni se ēfarė anti shqiptari ėshtė bėrė Haxhi Kuēi,ēfarė racisti ėshtė bėrė Haxhi Kuēi,ēfarė shpirt ziu ėshtė bėrė Haxhi Kuēi,po ju o shkije me ēmendėt duke mė kėrkuar vazhdimisht tė shajė, tė fyej,ju mė bėtė qe bota njerėzore tė habitet me fjalorin tim tė ndyrė,ju mė bėtė qė tė ēregjistrohem nga kombi shqiptar dhe u shkrova nė ashkali dhe ende pak po ju duket.Eh! Haxhi Kuēi deri sa tė ngordhėsh ke me leh si klysh i Serbisė. Se na e dim se ti je i pa fuqishem me i gropos gjith shqiptarėt pėr sė gjalli me ni grop, ne dim se ty s’tė dėgjon Zoti (BOGI) pėr me ra asteroidi dhe me shkatėru tėrė botėn, ne dim se ti s’mund ta ndėrtosh njė gjuhė tjetėr tė shqiptarėve, se je edhe i paaftė edhe i vogėl, po ne e kishim mėsuar nga urtia popullore shqiptare, se njė budalla e hedhė gurin nė ujė dhe njė mijė tė menēur pastaj nuk mund e nxjerrin dhe kėtė budalla e gjetem tek mendja jote e shkretė.Ha, ha , ha, ty Haxhi Kuēi mė as ujrat e oqeaneve,detrave e lujmeve s’mund ta lajnė futėn tėnde tė zezė.

Ky ishte profili qė Unė Liri Krasniqi dhe ekipi im gjetėm nė Haxhi Kuēin. Nė fund tė kėtij shkrimi keni edhe disa shkrime tė tjera tė kėti truqelburi.Lexoni lexues tė nderuar dhe keni pėr tu shokuar me fjalorin e kėtij qelbaniku.

Avdi Ibrahimi

Liri Krasniqi, gazetar i pavarur i gazetarisė hulumtuese.Mė 12.03.2010.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?   Ven 12 Mar - 13:32


Lirik qen gazetarit; Avdi Ibrahimit

E te paska humbe rruga dhe po shkone drejte ne gugje,shume mire paske pergadite,por lexoi edhe nje here se e paske shti veten ne mute pasha Perendine .ende asnjė fjalė tė shkruar tė Haxhiut nuk ja kam dėrguar nė email adresė Avdiut

O taprak i ligesht;ti genjeshtar i rryer njehere thua se kam bisedue me Avdiun e pastaj nuk ja kam dergue me email Avdiut,na knaqe o Lirik duda hahaaa.
Ndersa per Haxhi trimin e patriotin e pathyer nuk paske vete Suharekasit ?

Ti paske pyetur shoket e Avdiut qe kan punue bashk ne mbrojtjen e serbise hahaaaa,kon e paske vete udbashet per udbashet o kokderri i knaqur.Ti ketu po tregon se je qetnik me trimeri serbofil .


Shiko Haxhiu kurr nuk ka qen i inkuadruar as ne legale as ne ilegale sepse qiftat si ti me kan marr ne qafe shume here dhe jam ik nga spiunat shpirtshitur .
Une Haxhi Latif Kuēi i ka nis demostratat e 11 marsit te vitit 1981
Une Haxhi Kuēi ne vitin 1971 e kam mbrojte flamurin kuq e zi nga serbet e sidomos nga gjenerali yt Nikolla Lubiqiqi dhe eprori yt oqen Reshit Bytyqi dhe me shpallen tradhetar te jugosllavise.

Ne vitin 1971 ne normale e kam shkrue poezin kushtuar Republikes se kosoves dhe udbashet ne sekretarjatin e puneve te mberndshme te Prizrenit me vite me kan malltretue qe disa ish polic ne uēk ishin komandanta te uēkes.Si u ba e mundur qe ju qena te beheni komandanta te uēk kur keni qen kundra Republikes se Kosoves dhe kundra bashkimit te trojeve shqiptare .
.........................................................
Lirik duda une nuk te kerkova biografi sepse ta njohi ma mire se ti veten ,dhe lavdoju sa ta deshiron shpirti ti ke me dhene llogari dhe ke mi marr ne qafe familjaret !!!!!!!!E tu .

....................

Une te bera pyetje;
A e provokove Haxhiun ne stacionin e autobusave me ;Haziz Morinen ,Osman Gegen,dhe Veli Kuēin me keso fjale;Osman Gegen po e kendon Dervish Shaqa se ky e ka valvitur flamurin ne vitin 1968 ne demostratat e Suharekes .E mu me thet ;Ti ēka ke ba?Kerkush nuk te ka qite ne kenge!Hajte na trego ēka ke ba per shqiptar ?.
Avdi

A erdhe ne stacionin e taxistave dhe i shajte tane shqiptaret ??????


Avdi
A me ke marr per ēdo dite me ke que neper shoqerin tende ?

Ne fund a kerkove qe edhe une te qoi tek shoket e mi .A me the;Une po te qoj tek te gjithe shoqeria ime,hajde edhe ti tani me qo tek shoket e tu .A te kam que o i ligu Se pari tek Seladini ne Prishtine,e tek tjeret .A kemi fjete bile tek ai a done me fole me te tani hajte se ta ndreq samarin ai .

Avdi
A me ke marr me shkue tek motra jote ne Sallagrazhde e ne Krushe te madhe ?
Bile neper lufte o i poshter e haram te kofte mundi im .


Avdio


A te kujtohet kur u dheze lufta ne drenice ,kur me the ;Haxhi a bene me prue nje kamion me arme ne shtepin e vellaut tend ?
A te thash jo nje kamion por me mijera kamione bjere vetem a je ky qe bjen se ja sot ja kurr nuk kemi ma shume nevoje me largue shkaun nga kosova .

A te kujtohet ēka me the ne zyren e e atij nga Semetishti;Haxhi shoku edhe me te lajmrue tek serbet nuk duhet me mu hidherue?A e din ēka te pata thene ?Pergjigje presi nga keto ,dhe mos u beni pyetje udbashave qe keni punue ne shtabet e serbise !!!!Kupto o krele !

Lirike e shkruar nga Haxhi Kuēi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?   Ven 12 Mar - 13:40

O ti Avdi Ibrahimi
ti Patrot po je paraqitur,dhe a e dine ne Podujeve sa jeni rrahur ne te shkuar ne vorrim dhe kush ua kishte bere me sy rrina ?Emrin nuk ja qesi se ky patriot nuk duhet me dite ti o qen !


Derničre édition par Perparimi le Sam 13 Mar - 15:06, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?   Sam 13 Mar - 15:06

Shkruan
Avdi Ibrahimi


heronjeve u kushtohet deri nė katėr here mė pak vend se partisė dhe udhėheheqies sė saj, qė e ka kundėrshtuar kėtė ushtri dhe luftė ēlirimtare.


se ēfarė flet gjatė komunikimit me Stubllen,M.Krasniqin e disa tė tjerė tė kapė krupa,Nga gjestet shifet se ėshtė njė rrenc i madh ndoshta pėr kėtė edhe e kanė quajtur me nofkėn Haxhi rrenci.Mua personalisht ato qfaqje idioteske nė yu tube mė kanė neveritur,
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?   Dim 14 Mar - 7:46

O Avdi Ibrahimi ndegjo;
Ti e mbrone Shefki Stubllen udbashin !He a pe sheh o udbash qe vete po e tregon se kush je ?
Ti e mbron Mark Krasniqin a ti je ai qe ma ke tregue dekumentin ne shtepin tende qe e ka nenshkrue ne prizren qe Kosova te jete pjese e serbise .
Qen mos harro ?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?   Lun 15 Mar - 11:21


Avdi Ibrahimi

From: perparimi@hotmail.fr
To: ni_ta_14@hotmail.com
Subject: RE: Shkrim i gazetarit
Date: Wed, 10 Mar 2010 08:43:00 +0100

Avdi Ibra

Une ty me mijera here te parashtrova pyetje e ti pse mua jo ?

Une per ty kam argumente e ti per mua gjije ndojkund ndonje rrene e me quaje udbash i shkaut !


Pyetja e pare per ty o Avdi Ibrahimi;

A me ke provokue ne stacionin e autobusave bashk me ;Osman Gegen nga Studenqani, Ti Avdi Ibrahimi,Veli Kuēi e Haziz Morina me keso provokime ;Qe O Haxhi Osman Gegen poe kendon Dervish Shaqa qe e ka valvitur flamurin neper Suharek ne demostratat e vitit 1968,e ty kush po te kendon ?Se ti kurgja nuk ke bere per shqiptari !
A ma bejshit; hajte na trego Haxhi ēka ke ba ne jeten tende per shqiptar ?A eshte e vertete kjo o Avdi Ibrahimi ?Pergjigju me po ose jo .
Vėrtet bishe qenke dhe bisha s'ka se si bindet se nuk po komunikon me Avdiun,po me Liriun,fol e komuniko me mua o pjella e lugetėrve se ti qenke njė lugat qė tė kan ushqy me gjak vampirėt e Serbisė.Po Avdiu me tė gjitha e ka dėshmuar veten se ishte pika e burrit, ai dhe shokėt e ti dhanė mė tė mirėn qė mundėn pėr atdheun, dhe po vazhdojnė tė japin ēdo gjė tė mirė nga vetja pėr tė miėn e atdheut,po ti o vampir i sherbimeve tė errta sekrete serbe nuk dhe asgje tė mirė pėr atdheun pėrpos fyerje, sharje e bile edhe kerkon publikisht permes shkrimeve tua varrosjen pėr sė gjalli tė shqiptarėve. Kėto ti i ke mėsuar nga sherbimet sekrete serbe dhe ata po tė mėsojnė se ēka dhe si duhet ti fyesh shqiptarėt dhe patriotėt shqiptar.Po ti o pjell e udbes serbe as sa thoi i Avdiut nuk vlen,per ate ti nuk po ndalesh sė shpifuri pėr tė,ēka po mė tergon mua se kush ēka ka thėnė, ato janė pėrralla tė Nastradinit ēka po flet ti,pėr Avdiun dhe mbarė atdhetarėt shqiptar. Ti se je pjellė e serbeve dhe dora vetė e Arkanit,shifet nė shkrimet tua qė ti vetė i ke shkruar dhe je deklaruar nė forume interneti.Kėto janė argumente tė cilat ti ja ke bėrė gropėn vetės dhe sa mė parė qė tė mbytesh nė atė grop tė mbushur
me fekalje,ėshtė mė mirė pėr ty o kryeēetnik i Arkanit.Avdiut as qė po intereson puna jote, se ku je e ēka po bėn.Ai mė ka treguar se me Haxhiun kur tė takohem do ti ndaj dhent e dhit. Ai mė ka treguar se gabeli mbetet gabel shikoni fjalorin e Haxhi gabelit dhe nuk ja vlen tė mirrem me te.Nė natyrėn e Avdiut nuk ishte fyerja,sharja,shizofrenizmi. Ai nēdo kohė ėshtė shum i qetė dhe i ekulibruar se njerzit e tillė janė tė gjith ata qė e kanė tė pastėr ndėrgjegjen kombėtare.Kurse ti bisha e karpateve dhe gjaku i perzier serb,po ēirresh si i ēmendur,po flet si gabel,po shkruan si gabel,po shprehesh si gabel,dhe po kcen si zorra nė prush kur po tė dalin pėrpara figurat kombėtare tė historisė shqiptare. Pse o bisha serbe,se e ke ndėrgjegjen e vrare se po e fyen e shanė njė popull tė tėrė.pastaj po i fyen gjermanet,franqezėt,kur po tė duket se kta nuk po tė mjaftojnė po kėrkon rėnien e Asteroidit pėr ta shkatėrruar botėn e tėrė njerėzore.Ja kėto ti i ke shkruar dhe pohuar me mendjen tėnde tė ēmendur.Ato shkrime ekzistojnė nė dosjet e Gjykatave ku ti ke pėr tu pėrgjegjur dhe dėnuar shumė rėndė.Po tė gjitha kėto Unė, personalisht Liri Krasniqi i kam lexuar dhe pėrgaditur dosjet pė racizmin tim. E jo Avdiu, o pjellė vampiresh serb. Ti merru me mua dhe mė pyet mua pėr gjithēka qė tė duhet. Unė jam duke u marrė me gazetari hulumtuese dhe shkrime mė raciste e mė kriminale nuk kam patur rast ti lexoj as nga Gestapoja i Hitlerit,as nga shovenistėt serb qė janė soji i yt,por as nga grekėt qė kanė bėrė krime tė rėnda ndaj Ēamėve,ti po del mė racisti nga tė gjithė kėta soj gjakpirėsish. Pėr kėtė po tė them pėr tė fundit herė ēke qė mė shkruan mua pėr Avdiun.Ai njeri ėshtė i zgjuar dhe kombėtarisht i pastėr sa jo ti por as armata jote serbomadhe e sherbimet serbe ku ti bėn pjesė nuk mund ta njollosni kurrėn e kurrės Avdiun.Ju o pjellė gjaku vampiresh serb.Pėrkundrazi me shkrimet qė pata rastin qė ti po mi shkruan me plot urrejtje e fyerje ndaj Avdiut,po e bėn hero tė gjallė pėr kėtė Avdiut as qė po i ha palla pė kopallat tua.Kanalizo biseden tash etutje me mua e lere Avdiun rehat.eh truqelbur je ka komunikon e flet me Liriun.U tregove shum naiv dhe i lig,me fyerjet tua tė rėnda qė nuk po i mban toka. Po tė ishte i tillė Avdiu ai nuk do tė jetonte nė atdheun e shqiponjave.Me qė ai ėshtė njė njeri i fuqishem dhe i pastėr kombėtarisht po jeton si ėshtė mė sė miri ne tokėn mėmė SHQIPĖRI. Kurse ti ke ikur sė bashku me forcat serbe nga atdheui shqipeve dhe ke mbet si qyqe rrugėve tė botės,duke u tjketėrsuar nė gabel,se asj pune ja ke bėrė hyzmetin.Ke dashur shkije kėnaqu tani me ta por tė humbur je ti bashkė me ta ndėrsa Avdiu me shokė ka mbetur i fituar, se pėr fitoren kombėtare ka punuar dhe po punon. Avdiu ka kaluar nėpėr tė gjitha provimet kombėtare dhe ja ka dalur me sukses nė ēdo gjė qė ėshtė kombėtare shqiptare dhe ju rrit ymri kėti luftėtari tė Shqipėrisė.Ndėrsa ti vajto sikur kukuvajka ma bėri ky e ma bėri ai.Po ti je soji i bukpėrmbysur ti nuk din pėr vlerat e kombit shqiptar. Ti duke mos i ditur kėto vlera je tjetėrsuar nė gabel. Pėr ty edhe gjuha shqipe ėshtė artificiale. Pse?! Sepse ti je soji i vampirėve serbe dhe pėr kėtė ti e urren ēdo gjė shqiptare. Se po tė kishe pakėz mend nuk do tė mė shkruaje mua gjithēka kundėr Avdiut, por njėherė ėshtė dashur ta dish mir se mė kė po komunikon e ti pėrgjigjesh Liriut e jo Avdiut.Mė kė dhėnė argumente tė mjaftueshme kėto dy tri ditė pėr tė demaskuar publikisht para opinionit shqiptar se ja ēfarė soj vampiri serb ēenka Haxhi Kuēi.
LIRI KRASNIQI.


Télécharger en toute sécurité sur Internet ? La solution avec Internet Explorer 8


Derničre édition par Perparimi le Mar 16 Mar - 3:22, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?   Lun 15 Mar - 11:22

Ma gabel se ti dhe ma udbash nuk e gjene njeriun ndere shqiptar!
I ndajm dhent e dhit me ty mos u gajlo hiq.

Me ty e di si ndahemi hajte se e shofim .
Ti ore lahper;Ke mundur me dy fjele me permbylle tekstin me mua.Keshtu;Po o Haxhi me ka thene Fatmir Lima se shkau im i Avdi Ibrahimit nuk te ka pranue ne lufte kundra shkaut dhe kishte perfundue ēdo gje .Por ti po kerkon kali pa samar per Rahovec .
Po ku i ke ata patriota ore Avdi genjeshtari ?Ku eshte kosova sot ?Ku eshte lugina e presheves?Ku eshte Ilirida sot na trego o genjeshtar i rryer ?
Po qe te gjithe jeni spiuna antikombetar(kundra shqiptareve,ju vetem folni shqip a ne zemer e keni shkaun .
Nje popull tradhetar duhet me denue sipas kuranit dhe normave nderkombetare sepse ju keni qen me udben e shkive dhe tani jeni me shkije ,pse te vjen rend e verteta ?
Avdi ti jeton ne mesin e tradhetareve shqiptar sepse patriotet i qitet neper prita mi vra shkau dhe tjeret i debuat nga trevat shqiptare.A po te vjen seklet ?

Sherri qiftave si ti luftetaret e uēk po bredhin rrugeve duke kerkue ndonje kafshate te bukes.Ti as ketu nuk pergjigjesh sepse je krymb kembe e koke.
Si i ke vellaznit shkije a po folni naten me ta me telefonata ?Se lezet ua ka lene shkau .
Ti ke fitue duke luftue patriotet shqiptar dhe asgje ma shume .Tradhetar je dhe nuk ka komente per tyTi je ka perzin kundra meje me fushaten qe e ke marr persiper qe te me distancon,por kote e ke sepse me njohin patriotet shqiptar mua dhe ty te njofin se ēfare katili kotille je dhe ēfare ke qen ?
Ti je ai kali i TROJES dhe brenda teje ke shoket udbasha qe ta shkatrroni ēdo gje qe eshte shqiptare e zoti te vrafte o Avdi qe paraqitesh me njofka e jo si Avdi sepse nuk ke byth o qafiri zi .Dhe kjo jete e jotja lluksoze nuk ka me ju zgjate shume,dhe sherrin kan me ta pare femit e tu .Skam se ēka te beje ,kush bene bene per vete dhe sherr u len femive tu .


Vampir i shkaut je ti dhe mbaje per jete !

Haxhi Patrioti qe u ka qi nanen spiunave shqiptar
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?   Lun 15 Mar - 11:40


From: ni_ta_14@hotmail.com
To: perparimi@hotmail.fr
Subject: shkrim i gazetarit
Date: Sun, 14 Mar 2010 19:25:46 +0100


O Haxhi Kuēi eh klysh i Serbisė! nuk je ka i shkruen Avdiut o budalla! Avdiu ėshtė i sėmurė, dhe gjithēka qė kam shkruar tė kam shkruar Unė Liri Krasniqi.Pėr ēka u binda se ti vėrtet ishe udbash e shkuar udbashėve,se ty vėrtet tė paska infektuar gjaku i Arkanit dhe gabelėve e spo u ndalshe kurrė duke fyer e sharė tė tjerėt o vampir i Serbisė gjakatare.Avdiu, disa herė tė kam thėnė se nuk a ka mirret me ty.Nėse ke diēka me Avdiun ja din atij adresėn dhe drejtoju atij pėr ēfarė tė duash. Ti njėherė ulu nė byth o vapmir shkau dhe mendo pak se me kėn po bisedon e shkruan.Liriu ty ka mė tė dalė pėr hundersh,se vėrtet nuk ishe ti njeri i zakonshėm por ty si duket Sebia tė ka infektuar me gjak vampiresh serb.Ty o vampir shkau ėshtė ka tė kall emri Avdi.Me siguri ti kėtij Avdiu i paske hak tė madh, dhe sa her po tė shkruan dikush tjetėr ty tė ka kap paranoja,shizofrenia dhe ēdo kush qė shkruan pė ty, po tė duket se po tė shkruan Avdiu. Kėtė po ta them troē se s'je ka komunikon me Avdiun po me Liriun. Edhe nė bised me Nexhmi Krasniqin nė gazeten"Start" ti ke shkruar se a mos je ti A.I.se po mė duket se sikur shkrimet janė tė Avdiut.Po Avdiu nuk merret me punė tė kota o idiot. Por Unė vetė Liriu i ndėgjova ato Yu Tube, lexova ato shkarravina dhe u neverita kur tė pashė atė facėn tėnde si tė shkavellit. Unė personalisht Liri Krasniqi po mirrem me ty dhe po tė shkruaj pėr fyrje tė mėdha qė i ke bėrė tėrė kombit shqiptar. Tė shkruajta pėr Avdiun,se ti mė bėrė tė tė shkruaj kur pashė e lexova se ēka po shkruajke ti fjalė shum tė rėnda ndaj Avdiut e tė tjerėve.Pėr kėtė edhe bėra njė pėrmbledhje nė gazetarin hulumtuese,ku vėrtet ėshtė ka mė vjen tepėr keq t'ja dėrgoj Avdiut kėto shkrime tua tepėr fyese e tė rėnda qė po pėrdor nė fjalorin tėnd tepėr tė vrazhdė e tejet tė rėndė,por kėto shkrime ti kasm dėrguar nė gjykatė pėr ta trashur dosjen edhe ashtu tė trashur pėr ty Haxhi Kuēi.
I kam lexuar edhe shkrimet e Avdiut, por shkrimet e tij janė plot kultuirė e edukat.Se ai i tillė ishte dhe kurrė s'pranon tė bjerė nė kėso nivelesh, ēfarė ke rėnė ti Haxhi vampiri e gjaku i shprishur i Serbisė e geni i gabelit.Shumė shpejt me ke nė Francė dhe do tė gjej ku je e ku s'je o Haxhi eh, Esat Pashė Toptani dhe ke pėr ta marrė denimin e merituar. Ti duhet ta dish ēfarė denimi i dha kombi shqiptar Toptanit, njė dėnim tė till ta ka dhėnė edhe ty kombi shqiptar dhe ke pėr ta paguar.Kėtė detyrė ma ka ngarkuar kombi shqiptar me ta dhėnė ty,pėr atė groposjen pėr sė gjalli qė ja ke deshiruar shqiptarėve,pėr gjithė ata patriota qė i ke sharė e fyer me fjalorin mė tė ndyrė qė ka bota,pėr sharjen e nėnave dhe motrat shqiptare,pėr argatin qė ja ke bėrė Serbisė duke u bėrė njė me Serbin,kundėr kombit shqiptar,pėr spiunazhin qė po i bėnė UĒK-sė nė forumin tėnd tė qelbur dhe hiqja atė emėr"diskutime shqiptare" po ngjitja emrin "diskutime tė serbo gabelėve",ky emėr mė sė miri i pėrshtatet asja Web faqeje tėnde personale. Haxhi Kuēi he, Esat pashė Toptani ditėt i ke tė numruara ti kėtė denim nga populli shqiptar e meriton.

Liri Krasniqi gazetar i pavarur i gazetarisė hulumtuese.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?   Lun 15 Mar - 11:40

Avdi nese je i smut ishalla ke sukses e sherohesh,ama mos me thuaj se nuk jam Avdiu ?Me ka ra malli me te pa e me shetit neper kosoven e pavarure .

Serbija ma ka ngrere lucin a per qe ma ke nxire jeten je ti Avdi Ibrahimi ti je shkau qe me ke helmue ne shpirt . Gazeta start
Ti ke qen qe me ke shkrue o Avdi,ti je Bajlozi,ti je Isa,ti je xili,ti je Lirika serpskaTi ja kalon tradhetarit Esat Pashe Toptanit .Ti ke me marr denimin e merituar nga dora e popullit ,sepse une jam vete popull ?Ti na humbe flamurin e Skenerbeut dhe te Adem Jasharit .Ti na humbe hymnin shqiptar,ti na humbe identitetin shqiptar dhe e shendrrove ne kosovarqe .

Vertet me ka ra malli me te puthe ne goje Avdi Ibrahimi !
Haxhi Kuēi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?   Mar 16 Mar - 3:22

Shkruan Avdiu
Avdiu, disa herė tė kam thėnė se nuk a ka mirret me ty.Nėse ke diēka me Avdiun ja din atij adresėn dhe drejtoju atij pėr ēfarė tė duash.
..............................................................

Pergjigjet Haxhiu
O qen a e sheh qe je ti Avdi megameleoni

Pergjigjmu A e ke provokue Haxhiun ne stacionin e autobusave me Osman G.Qe mua me kendon Dervish Shaqa qe e kam valvitur flamurin ne d.e vitit 1968 e ty kerkush nuk te ka qite ne kenge !Hajde na trego se ēka ke ba ti per shqiptar ?A eshte e vertete a jo pergjigju me po ose jo ?

Sa here me mirreshe ne demostrata kur perkraheshim Adem Jasharin dhe luften e tij ne demostrata a me shtyjshe ka policet me krah o megameleon?
Te kam que sa mesazhe po kurr nuk mu ke pergjigje mua,e kur jam paraqite me emer tjeter po ke shkrue zi e terr kundra meje o i pa ftyre qe e shet shokun e kombin per fotele,a paraqitesh patriote ne emer te serbit braqave .A te kujtohet shkive qe rrinin ne krahun e komunes se si ua bejshe me sy ?Ti mendon se nuk te kemi percjelle ?Ik sa ma shpejte nga kosova mos na prite e e di qe ke me thene o budalle kam bere shaka me te provue sa e durone shokun ?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?   

Revenir en haut Aller en bas
 
Avdi Ibrahimi,une po te parashtroi pyetje,e ti pse jo mua ?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: