AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shqiptari me dy ftyra,keta i kemi qeveritar(lobistat)

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shqiptari me dy ftyra,keta i kemi qeveritar(lobistat)   Dim 21 Mar - 2:24

Kush jam unė e kush je ti?

Adem Karaga, si duket paske harruar se kur u njohėm ne tė dy, ti kishe mbiemrin ndryshe nga ai qė ke sot, dhe nė shtėpinė tėnde flitej edhe njė gjuhė tjetėr. Harron se ēastet kur dehej, ishte muzika serbe qė tė kėnaqte, ndėrsa kur ishe i kthjellėt shiteshe si "ekspert i perėndimit dhe i dėrguar i lobit shqiptar", pėr tė cilėn gjė jo rrallė herė edhe tė tallja, por jo si bėn ti, prapa shpine, por nė sy. Ndėrsa unė edhe sot e kėsaj dite jam Valon Ademi, nip e stėrnip i Shaban Likovės nga Kumanova dhe Durak Durakut nga Likova nga ana e babait tim ndėrsa nga ana e nėnės jam nip e stėrnip i Begzad Ali Vulit, Azem Ali Vulit, Destan Ali Vulit nga Kėrēova e Shaban Ali Vulit nga Manastiri, tė gjithė kėta ballistė e nacionalistė shqiptarė. Qė do tė thotė me vepra e jo me fjalė, jam edhe mė shqiptarė se ti edhe mė Uskanas se ti!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Shqiptari me dy ftyra,keta i kemi qeveritar(lobistat)   Dim 21 Mar - 2:30

Ne secilen shtepi shqiptare gadi eshte keshtu qe ndegjoin kenge serbe e greke ,nga friga kete e bejne duke mendue se ēdo shqiptar eshte tradhtar.Dhe per ta mos lajmrue si shqiptar te vertete e leshone kengen serbe,dhe keta lobojn ne diaspore mi manipulue shqiptaret e gjore .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Shqiptari me dy ftyra,keta i kemi qeveritar(lobistat)
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: