AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Albini

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Albini   Ven 26 Mar - 6:57

albaninr1
Fillestar/e
Numri i postimeve: 38
Age: 24
Vendi: Londer
Profesioni/Hobi: Sport
Registration date: 22/03/2010


Titulli: Re: TI PASTROJM TROJET SHQIPTARE NGA UDB DHE TRADHTARËT Today at 10:20 am
Me keqardhje e shiqova qe tema ime esht nderru ne nje tem e cila esht shum teorike.

edhe dua tju informoj se ne shum vende ne ket forum e shiqoj fjaline ''UDB''. UDB-ja nuk ekziston ne shiqimin prezenc, por esht BID (Bezbednosno-informativna agencija) (Sherbimi Informativ i Sigurimit) http://www.bia.sr.gov.yu/.

Sidocoft Albin Kurti ka ''vetem'' indirekt me ket subjekt Hasmor te bej.


Albin Kurti esht dora e zgjat e ''Securitate''. Ky Subjekt i cili ka detyren e destabilizimit te Shtetit te panvarur te Republikes se Kosoves, ishte Sherbimi i Rumonise Komuniste dhe indirekt dora e djathet e KGB-se sot FSB. Ky subjekt Rumon ne Kushtetuten e rumonise nuk ekziston me por esht Aktive indirekt ne ter Evropen.

Demostratat e 10 Shkurtit ishin ne plan te behen me 6 Shkurt, por problemi ishte se me 6 shkurt antaret e Ushtrise Rumane nuk ishin dakord te perdorin dhune kunder Rinise shqipetare per te krijuaj nje zjarr, Securitate vendosi te fut Agjentat e vet per te kryr ket plan saqe ju duht 4 dite te pregaditet. Albin Kurti ishte shtylla ma e madhe ne ket plan, prandaj shtyri demostratat per keto 4 dit.

Mbasi populli shqipetar tregoj Dinitet dhe nuk funkcjonoj plani Albino-Rumon, i nxjorr Apartmenti i securitate agjentat e vet qe perdoren zjarr kunder rinise shqipetare nga Kosova me destinacjon ne Rumoni dhe metutje dergoj keta 6 Persona ne Ambasaden Rumone ne Syri. Ndihmen e duhur merr ky subjekt nga FSB-ja (Russi) dhe BIA-ja (Serbi)

Me ndihmen e CIA, BND, dhe SHISH nje ekip nga kosova (ministrise se mbrojtjes) ka udhetua me 3 Mars ne Istambull dhe mandej ne Syri.

Deri sot nuk ka informata te sakta se cfar esht ndodh ne ket rast. Shtetet qe jan ne lidhje me ket Operacjon nuk japin asnje informat.


Nga informata te sigurta te Anglise, Albin Kurti esht nga viti 1997 Nenshtetas i Republikes se Rumonise dhe nga viti 1999 Antar aktiv i Securitate.

info metutje: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/

info metutje: http://www.mi6.gov.uk/output/sis-home-welcome.html

info metutje: http://www.bnd.de/cln_110/DE/__Home/Startseite/startseite__node.html?__nnn=true

info metutje: http://www.shish.gov.al/

@Drini
''Tek ne kemi nje thenje kur te thon dy vet mbaju se je i dehur duhesh te mbahesh dhe ta vertetosh se a je i dehur''

Edhe tek ne thojne se Kur te thojne dy veta mbaju se je i ndehur , mos u mbaj as mus ta ndin se kur te esht e DREJTA tek ti jo dy por 6 miljard det flasin cfar te dojne.

por ti ne nje Koment tendin the se edhe Familja jote ka te bej me Albin Kurtin dhe ka qend ne Burg me te................

thuaj familjes tende se jo vetem Albini por gjdonjeri qe ka te bej me struktura anti shqipetare anti kosovare do trajtohet si albini. shum njerz mendojne se nese paguhen nga nje organizate mire edhe nese e shesin kombin e vet nuk ka gajle por atu jan shum keq, se ti sot e shet kombin por neser do e pagush 2 fish nga kombi...

RRNOFT KOMBI SHQIPETAR
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Albini
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: