AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Konfederata Turko Shqiptare

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Konfederata Turko Shqiptare   Mar 30 Mar - 15:23

*https://www.youtube.com/watch?v=X5eFXWrMj_I
*e nalish te vertetimi i Limes dhe e lexon se si e mbron shkaun
*qe se çfare lufte ka ba ky me bosat e vete bre
*djali im e ka pergadite kete youtube
Xhemajl dit :
* MOS JAN MONTIME SHKA KE QAJ VERTETIM BRE
*
Xhemajl vous a envoyé un wizz.
*
           Hagi             dit :
*lexoje ngadale
*ndale filmin
Xhemajl dit :
* PO SERRBISHT EDHE TE VOGLA
           Hagi             dit :
*po vete ne hag qeni tha se nuk kam luftue,dhe baba im tha se ka qen kumar me shkije
Xhemajl dit :
* SE KUM KQYR KREJT HAGEN
           Hagi             dit :
*une do i kam ne kaseta te inqizume
*dhe te gjitha seancat i kam percjell e studjue
Xhemajl dit :
*PO A
           Hagi             dit :
*as nje komandant i uçk nuk ka deklarue se per pavaresin e kosoves kemi luftue
*apo per bashkim
Xhemajl dit :
* PO PERSHKA PRA
           Hagi             dit :
*per qeshtu siq e ke kosoven e mjerume
*qe mitrovicen e kan lene me qellim qe nese populli qohet kundra ketyre me intervenue shkau
*qetu eshte krejte o Xhemo
Xhemajl dit :
*QYSH ME INTERVENU SHKAU SI
           Hagi             dit :
*ata qe na shkerdhyn nanen kur une kerkojsha republikene kosoves qeta e udhehoqen lluften e uçk dhe sot qata komunista i ke ne krye te kosoves
*intervenon shkau
*nese kesaj qeveries i shkundet shkami
*o xhemo kerkund nuk koke
Xhemajl dit :
* MESHA ME USHTRIA
           Hagi             dit :
*keta me çdo kusht mundohen te jen qeveritar,sepse edhe ne kohen e Milloshit kan qen me Milloshin
*pse a nuk po i njeh o Xhemo keta qena e nanen qeni ua shkerdheft
Xhemajl dit :
*JO MIR NUK ESHT HIQ
           Hagi             dit :
*o
*Xhemo qta qe me kan rreh ne kohen e demostratave qe femrat shqiptare u kan ba ma zi se shkau e kan udhehequr uçk
*qata
*qe deri ne diten e fundit ishin me Milloshin sot i ke ne qeveri
*e kush ka luftue more xhemo
*ti a je kon ne kosove dhe a e din si u kon lufta e mozamakeq
Xhemajl dit :
* PO PSE SPOJ HJEKUM PRA PO RRIM NE DIASPOR
           Hagi             dit :
*me kon mi hek vete une
*kujna i kam thene hajde shkojna ne kosove e jav lujna piqken e sames
*jo duhet me demokraci me fitue ndaj ketyre
*me keta ska dialog se kan pervoje te madhe dhe ta mushin menden se ata kan luftue per te miren e shqiptareve e na kemi bashkpunue me shkije qeshtu jan keta
Xhemajl dit :
* PO SKI SHANC ME DEMOKRACI SE TA VJEDHIN VOTEN ME EVROP SAHER TE DOJN
           Hagi             dit :
*keta e kan edhe policin ore xhemo
*e sa per vota
*sna rrasin dot
*se ne mbremje kur perfundoin votimet
* keta vete me thas i mbushin kutijat dhe fitoin
*e vetmja fitore me keta eshte mi u qie nanen mi masakrue me femi e farefis
Xhemajl dit :
* AI DUHET MEJ MYT GJYSEN E E KOS
           Hagi             dit :
*ska dert kush te jete i paster le ta trashegoin token e Ilireve
*ma mire pakes e te pastert se shpiunat me na sundue gjithenje bre
Xhemajl dit :
*SKA PLUMA SHOKIT AQ SHUM
           Hagi             dit :
*si kem nen shka,si ne lufte si me nderkombetar keta ne rangjet e para
*po ku po jav qie ato majkat e shqipfolesave se me gjak beje te beje se nuk jan shqiptar
*mos past aq pluma me tehun e thikes mi pre si qingja
*se keta jan ma te rrezikshem se shkijet
Xhemajl dit :
* SKEM SHKA BAJM PO PRESIM ALBININ SHKA PO BAN POM DOKET KREJT MAS TINA VETVENDOSJE DHE SKA TJETER
           Hagi             dit :
*Albin
*ky nuk eshte per bashkimin e trojeve shqiptare,pos per nje shtet te kosoves si sovran
Xhemajl dit :
*PO A
           Hagi             dit :
*ndegjoja kasetat dhe deklaratat e tija
Xhemajl dit :
*PO KISH EDHE NE TIRAN FORMUE
           Hagi             dit :
*Albini
*çfare forumi ka ne tirane
Xhemajl dit :
* JO E KA FORMUE VETVENDOSJEN
           Hagi             dit :
*e ka edhe ne diaspore o xhemo
* edhe ne amerike
Xhemajl dit :
* PO AMO KEN ANATART E TIRANES NE PRISHTIN PARA TRI DITE
* ME BISEDU
           Hagi             dit :
*po
Xhemajl dit :
* PO DE
           Hagi             dit :
*ky po done me krijue parti o xhemo
*ska kurgja
*e kan pergaditur mire qenat
Xhemajl dit :
* AMA NE SHQIPRI QYSH PARTI ATJE
           Hagi             dit :
*au xhemo
*te shqiperise jepju buke ta lipin bythen
*nuk u intereson atdheu
*pos me jetue disi si qen e gjall si bishe e malit
Xhemajl dit :
*HAJ NANEN PO KEM RA NE HALL MORE
           Hagi             dit :
*po dhe keq i kemi punet o xhemo
Xhemajl dit :
*PO DE A E PAE GREKUN
           Hagi             dit :
*nese do mundemi me ba nje konfederate ballkanike me turqin e azerbegjanin
*se turqia eshte shtet i fort ne bote
Xhemajl dit :
* PO DE SI BALLKANIA E DEMAQIT
           Hagi             dit :
*jo kjo eshte per me jav kajt nanen serbit grekut e bugarit
Xhemajl dit :
* PO MIR PRA KUSH ME BA HASHIMI A
           Hagi             dit :
*Demaqi ka dashte me serbin me krijue konfederaten jugosllave
*ja ndegjone ma vone kush e krijaon kete
Xhemajl dit :
* KUSH MORE
           Hagi             dit :
*nuk dihet kush do jete inciator kryesor
Xhemajl dit :
* KALXO SE A E HAN PAZARI AJO SE PO E DITSHE PRA
           Hagi             dit :
*disa propozime kam ndegjue per me shkatrrue rrjetin ruso sllave
Xhemajl dit :
* INICIATORIN KUSH ESHT
           Hagi             dit :
*ma vone marrish vone
* vesh
Xhemajl dit :
* KUR EDHE SA
           Hagi             dit :
*nuk shkon gjate
* besoj kete
Xhemajl dit :
* EDHE SA MORE SE ME GXOVE
           Hagi             dit :
*kqyrim edhe ndoj dite
Xhemajl dit :
* JO JO PO KUSH ESHT A SHQIPTAR HE BAC
           Hagi             dit :
*ka me kan fortune e madhe
*sepse turqin e kan krijue shqiptaret kete e dine i madhe e i vogel turk
Xhemajl dit :
* PO TANI MENA NDIHMUA KISHE
           Hagi             dit :
*po skan qare se ketu eshte edhe puna
Xhemajl dit :
* PO BRE SA ESHT E VERTET SE
           Hagi             dit :
*qind per qind e vertete
*por na duhen kokat qe dojn bashkimin e trojeve shqiptare
*sepse edhe troja nese ke ndegjue ka qen ne stambollin e sotem
Xhemajl dit :
* PO DE MOS ESHT GAFURRI SE PO JA KNOJN MIR EDHE KTI SHUM PO SHKRUN NE KOHEN E FUNDIT
           Hagi             dit :
*per ket konfederate po shkruan Gafurri
Xhemajl dit :
* PO DE PO KYA PO THUA
           Hagi             dit :
*jo bre ky nuk eshte kerkund rrethe vetes ka komunista e komunistat jan me shkije
Xhemajl dit :
* QE PO A
           Hagi             dit :
*po i njeh edhe ti shoket e Gafurrit
*gjeneralet e enverit qe enveri erdhi ne pushtet me ndihmen e shkive
*a nuk eshte e vertete kjo
*skemi nevoje me mbrojte se enveri ka qen patriote
Xhemajl dit :
* JO DE
           Hagi             dit :
* dihet se ka vra nacionalista shqiptar e tradhetaret i ka rujte
*ata qe e mbron enverin jan serb
*pa komente
*sepse baba im me thonte se me ba e me fole keq per serb te pushkatojshin ushtaret e enverit
Xhemajl dit :
*SHOSH PO PRES PRA
           Hagi             dit :
*po duhet me shpresue ne realitetin
Xhemajl dit :
* SHNOSH
           Hagi             dit :
*ishalla
*Albin
*ne mote e krijon partin e vete dhe ma zanin ske me ja ndie
Xhemajl dit :
* JO HE NANEN
           Hagi             dit :
*une te thash se ky kerkund nuk e permend bashkimin,pos
* kosoven me pranue si shtet pa identitet shqiptar
*pa flamurin kuq e zi
*pa hymnin e flamurit
Xhemajl dit :
* JO VET VEVNDOSJE BAN SHKA TE DUSH ESHT
           Hagi             dit :
* e çka ka te mire ne kete pavaresi
Xhemajl dit :
* KURGJA
           Hagi             dit :
*ani çka me te fole ma teper
*ska bashkim ska kurgja as nga ky
*ky eshte piun i Dacit nese te kujtohet te kam thene moti
*O Xhemo
*cili shqiptar ne kohen e shkaut ka mundur mu kan kryetar i studenteve
*apo kryetar i komunes a shkolles e qe nuk ka qen i lidhur me shkije
Xhemajl dit :
* VALLA SHUM PROBLEM TANI E MAJTEN NE SERRBI NE BURG E SHKOLLUAN POM ME DOKET
           Hagi             dit :
*sa mire te ra ndermend
*kjo thenja jote
*po Ukshinin pse nuk e leshuan gjalle
Xhemajl dit :
* MOS BAN HAJGARE ME KA SHKU MENJA
           Hagi             dit :
*nese nuk ja ke dhene besen shkaut qe do te punone per ta ska pase shanca me jetue,pos nese ke pasur mundesi me u ik e me jetue ne egzil si qen me jetue
*me ti dergue disa mesazhe te disa vendeve te europes perfaqesuesi t e vetevendosjes se si me pergjigjen tuga te qohet
Xhemajl dit :
* JO BRE
           Hagi             dit :
*vetem jan ba me kete levizje sa mi nxene pozitat dhe po te jete Albini patriot mos me mujt me ju lujte
Xhemajl dit :
* DOT THOT NE DIASPORA JEM MA TE PAQT NKREJT ASPEKTET
* NE KOSOV KREJT JAN TE PERZIM ME SHKA A
           Hagi             dit :
*ne diaspor ka te paster
*ama ka dhe shume spiuna qe jan kyq ne kete levizje me qellime te zymta
Xhemajl dit :
* AJ SHPIUNA JAN NE TANA ANT
           Hagi             dit :
*po per bese
* mire e ke thene
* po e dine mire
Xhemajl dit :
* VEQ PO DUHET ME IZOLU MOS ME JU DHAN POSTE
           Hagi             dit :
*eh more xhemo
*keta jan burgia dhe e kan krahun e forte dhe hyne neper birra qe ti nxejne vendet kyqe me qellim qe ta komofloin levizjen
Xhemajl dit :
* PO PO SHUM SHTIR ESHT ME BA PER POPULL
           Hagi             dit :
*shume mire e ke thene
*nuk te lajne me punue per te miren e shqiptareve vete shqiptaro shkijet qe ka shume
Xhemajl dit :
* PO DE SE KREJT JAN BASHK EDHE SHPIUNAT E SHKIT ME NI AN KREJT
           Hagi             dit :
*sa mire po e din Xhemo
*Une njanit te ilirides ja pata ba
*sepse e lavdronte luften e Adem Jasharit
*Dhe i bera pyetje
Xhemajl dit :
*PO
           Hagi             dit :
*me trego cili ushtar i uçk i shkoi ne ndihme martirit sa ishte i rrethuar nga forcat serbe ?
Xhemajl dit :
*AS NJA
           Hagi             dit :
*e pse qenat e kendoin dhe krenohen me luften e te ndjerit pra
*si lejohet ne lufte qe ushtaret te ikin e ta lajn komandantin vetem ne lufte
Xhemajl dit :
* SE JAN PASUNU TE KNON TAN DITEN BILE
           Hagi             dit :
*krejte po krenohen mbi gjakun e Adem Jashartit,a kerkush nuk i ka shkue ne ndihme sa ishte duke u masakrue nga forcat serbe
*e tani per çfare qellimi e ngrisin ?
*Kinse ky na pruri pavaresin
*dhe ne emer te ndjerit e mbajne popullin te roberuar ma keq se shkijet
Xhemajl dit :
*PO VALLA
           Hagi             dit :
*e e din se si mu pate pergjigje
Xhemajl dit :
*SI
           Hagi             dit :
*me tha se radovan karagjiqi e ka nanen shqiptare
Xhemajl dit :
*JO BRE NANEN
           Hagi             dit :
* dhe kishte leshue shpesh frontin e luftes ne bosne dhe kishte shkue me vizitue nanen e tij Radovani
Xhemajl dit :
*PO
           Hagi             dit :
*lexoje te epopeja e adem jasharit ne Lam
*a don me ta que kemi shkrue shume ne ate gazete
Xhemajl dit :
*PO
           Hagi             dit :
*prite pakes sa te gjeje
Xhemajl dit :
*OK
           Hagi             dit :
*http://lajmpress.com/lajme/kosove/3645.html
Xhemajl dit :
*valla interesant
           Hagi             dit :
*sa me vlerson Xhemo
*dhe si
Xhemajl dit :
* esht shtir se pshtjellim shokit me konkudue 100%
* SE NANA SKENDERBEUT NUK QUHET VOJSAVA SE KEQ E KAN INTERPRTUAR NDRYSHE E KISH EMRIN
           Hagi             dit :
*e si xhemo
Xhemajl dit :
* MKA DAL MEQ VALLA VEQ E KAM GJET E FORUM TE QAJ ARBRI PO SHKRUN E KA GJET AJ DHE ISHT SHUM AFER ME VOJSAV PO JO VOJSAVA POR EMER SHQIP SE NUK KAN DIT E ZBERTHYE ATEHER
           Hagi             dit :
*abri po na del zbulues tani mbas DeraDes
*e para Naimave
Xhemajl dit :
* JO SERIOZISHT ARBRI E KA GJET PREJ NJI STUDIUSI TURK A ANGLEZ SE DI VEQ UN E MOORA SHUM TE SAKT ME FAKTE ISHTE
           Hagi             dit :
*hiqju bre xhemo dallavere jan krejte keto
*po shihet mire kush jemi sot edhe dje qesi pisa ka pase vallahi
*djali skenderbeut u kon martue me shkine e motrat e tij me shkije
Xhemajl dit :
* PO SE JAN KAN KRYQALI NAT KOH SKA PAS AQ SHUM URRETJE
           Hagi             dit :
*po si me pas urrejtje kur shkije kan qen
Xhemajl dit :
*SIKUR NA E MARRUM TURKEN PER GRUE MENIHER APO
           Hagi             dit :
*e shqiptaret kan jetue ne maje te maleve qe i ka pas debue Nemanja
Xhemajl dit :
* PO PO
           Hagi             dit :
*po ti lam keto dallavere se kerkush nuk te bane pyetje kush ke qen pos kush je
Xhemajl dit :
* A PO VALLA
           Hagi             dit :
*e sa shqiptar me bajshin be qe jam patriot e kur i nxijash duke me shpiunue dhe çka me u ba i qijsha nanen dru ne koke
Xhemajl dit :
* JO PO KLM SE JAM NE DRRIM TE PAR HERET DUHET ME QU TUNG TJETER HER
           Hagi             dit :
*gjum te embel xhemo naten e mire
Xhemajl dit :
*EDHETI KALLXO PER QAT LAJMIN PO SPOM BESOHET
           Hagi             dit :
*ndegjone ma vone
Xhemajl dit :
*OK
           Hagi             dit :
*ndegjohemi tjeter here
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Konfederata Turko Shqiptare
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: