AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 A eshte e vertete qe ka leshue kete dokument F. Lima

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: A eshte e vertete qe ka leshue kete dokument F. Lima   Mer 31 Mar - 1:23

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: A eshte e vertete qe ka leshue kete dokument F. Lima   Mer 31 Mar - 2:18

Nė vėrtetimin e lėshuar mė datėn 5 nėntor 1999, me numėr protokolli 219/99, me vulė tė Ministrisė sė Mbrojtjes tė Qeverisė sė Pėrkohshme tė Kosovės, si dhe me emrin, mbiemrin e nėnshkrimin e Fatmir Limajt, shkruan sot gazeta Koha Ditore gjerėsisht. Banush Bėrbatovci ende e ruan njė vėrtetim tė shkruar nė njė letėr A-4 qė beson t’ia ketė shpėtuar jetėn nė nėntor tė vitit 1999.
ARTIKUJ TĖ NGJASHĖM
Prishtinė, Lipjan, Dobrajė, Vėrgovc, Kraishtė, 3 dhjetor - Nė vėrtetimin e lėshuar mė datėn 5 nėntor 1999, me numėr protokolli 219/99, me vulė tė Ministrisė sė Mbrojtjes tė Qeverisė sė Pėrkohshme tė Kosovės, si dhe me emrin, mbiemrin e nėnshkrimin e Fatmir Limajt, shkruan sot gazeta Koha Ditore gjerėsisht. Banush Bėrbatovci ende e ruan njė vėrtetim tė shkruar nė njė letėr A-4 qė beson t’ia ketė shpėtuar jetėn nė nėntor tė vitit 1999. Ky vėrtetim, ėshtė pėrmendur edhe nė DVD-nė e Nazim Bllacės.
Bėrbatovci, ka rrėfyer pėr “Kohėn Ditore”, se si ėshtė futur nė veturėn “Opell Omega”, tė cilėn Bllaca thotė se e kanė pėrdorur pėr vrasje e sulme. Sipas viktimės, mė datėn 3 nėntor 1999 nė orėn 22:30, disa persona kishin trokitur nė derėn e tij, por nuk kishin pranuar tė futeshin nė shtėpi dhe kishin kėrkuar qė ai tė futej nė veturė.
Ai thotė t’u ketė thėnė tė dyshuarve se ka punuar bashkė me 48 shqiptarė tė tjerė deri mė 23 mars 1999 nė orėn 9:30, kur edhe kanė ikur pėr shkak tė bombardimeve tė NATO-s.
Sipas tij, tmerri ka filluar me tė dalė nga fshati Potorofc, tek vendi i quajtur Kėrqevė.
“Tha qitu nale, mirė qenka edhe kėtu. E ka shukur kerrin dhe m’u kanė kthye vozitėsi dhe kolegu i tij pėrpara. Zotėri qitu mbaron jeta jote, me ka thanun vozitėsi dhe bashkėvozitėsi...” Deklarata e tij nuk pėrputhet me atė tė Bllacės, pasi viktima thotė se atė natė nuk e ka poseduar vėrtetimin e lėshuar nga Fatmir Limaj.
Sipas Bėrbatovcit, tė dyshuarit kishin kėrkuar qė ai tė dėshmonte rrejshėm pėr krime lufte ndaj njė ish-polici me kombėsi shqiptare dhe i kishin thėnė se nėse nuk e bėn kėtė do ta vrisnin.
“Mė tha kur ėshtė nė pyetje ēėshtja kombėtare duhet me dėshmue edhe rrejshėm. Atėherė me tha ne do tė tė kthejmė nė shtėpi meniherė nėse pranon kėtė, nėse jo ne duhet tė ekzekutojmė. M’u sos rruga dhe u thashė u krye njė punė vetėm tregomėni ku duhet tė paraqitem pėr me dėshmue. Nė Burgun e Lipjanit mė thanė lajmėrohesh nesėr nė orėn 7”, ka rrėfyer Bėrbatovci.
Ai thotė se tė dyshuarit e kishin dėrguar shėndosh e mirė nė shtėpi atė natė pas rreth 2 orėsh dhe pasi kishte menduar mirė se ēfarė tė bėnte, kishte vendosur t’i drejtohej zv. ministrit tė Mbrojtjes, Limaj.
Sipas tij, Limaj nė atė moment i kishte lėshuar njė vėrtetim, tė protokolluar dhe tė vulosur, vėrtetim ky qė ia ka shpėtuar jetėn.
Nė vėrtetimin e lėshuar mė datėn 5 nėntor 1999, me numėr protokolli 219/99, me vulė tė Ministrisė sė Mbrojtjes tė Qeverisė sė Pėrkohshme tė Kosovės si dhe me emrin, mbiemrin e nėnshkrimin e Fatmir Limajt, thuhet se ky person nuk ka lidhje me akuzat, pėr tė cilat ėshtė akuzuar.
“Z. Banush Bėrbatovci, nga Dobraja e Madhe, Komuna e Lipjanit ėshtė person, i cili i ka ndihmuar UĒK-sė. Ky vėrtetim i lėshohet si dėshmi se ky person nuk ka qenė i implikuar nė gjėrat, pėr tė cilat akuzohet”, thuhet nė kėtė vėrtetim.
Sipas Bėrbatovcit, tre net mė vonė, disa persona me veturėn e njėjtė, “Opell Omega”, kishin shkuar nė shtėpinė e tij dhe e kishin kėrkuar sėrish atė.
“Kur e qet shoqja letrėn, e mori ai, kur afrohet te drita e kerrit thotė: E Fatmir, he car!”

E rekomandoj
Komentet(5)
(para 17 diteve)
I rekomanduar: 0 Jo i rekomanduar: 0
FATMIR lIMA DUHET TE PERGJIGJET PER VRASJET QE JANE MBAJTUR MSHEFTE GJERE ME TANI-Bira e minit 300 groshe.
(para 2 muajve)
I rekomanduar: 0 Jo i rekomanduar: 0
Kjo deshmon qe Bllaca nuk po rren edhe po e tregon te vertet gjithashtu tregon se niveli mafioz ne kosove eshte sa malet e sharrit edhe do te jete veshtire te lefutohet me keta kriminel
(para 2 muajve)
I rekomanduar: 0 Jo i rekomanduar: 0
OO Jeton mos e przi Hashimin me Muslimant... kujdes qka po flet per Musliman.
(para 3 muajve)
I rekomanduar: 0 Jo i rekomanduar: 0
Yeh fatmiri esht si hashim thaqi terror muslim
(para 3 muajve)
I rekomanduar: 0 Jo i rekomanduar: 0
e Fatmir he car hmmm
Kyquni per te postuar koment

koha imeTė funditTė lexuaraTė rekomanduara
22:30Bisedimet Prishtinė-Beograd, peng i GJND-sė?

21:56Provokimet greke afrojnė shqiptarėt me maqedonasit

21:55Shkollat e Gjilanit me masa tė pėrbashkėta sigurie

21:46 Rasmussen: Nė qershor 2010, qytetarėt e Shqipėrisė pa viza drejt BE

21:40Mė 5 prill hyn nė fuqi Kodeksi i vizave tė BE-sė

21:38Limuzina e gjatė 11 metra

21:36Alkooli sipas normave, forcon zemrėn

20:55 Ėshtė e panatyrshme qė BQK tė merret me rolin depozitues tė mjeteve tė privatizimit

20:54Gruevski optimist pėr zgjidhjen e emrit deri nė qershor

20:53Zidane: Akoma nuk jam i gatshėm pėr stolin e Realit

ArkiviTė gjitha lajmet e ditės
Kuriozitete
Kalendari historik


Jeton Mikullovci
Galeria

Vegėza Direkte
Zeri i Amerikes
BBC Shqip
Evropa e Lire
Gazeta express
Gazeta shqip
Balkanweb
http://images.google.fr/imgres?imgurl=http://www.koha.net/repository/images/banush4.jpg&imgrefurl=http://www.koha.net/index.php%3Fcid%3D1,20,4397&usg=__u-O0HA5qw19hmK3zcQjW46a7ocY=&h=370&w=640&sz=59&hl=fr&start=183&um=1&itbs=1&tbnid=_Ie2sfI8KkiTQM:&tbnh=79&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dfatmir%2Blima%26start%3D168%26um%3D1%26hl%3Dfr%26sa%3DN%26ndsp%3D21%26tbs%3Disch:1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: A eshte e vertete qe ka leshue kete dokument F. Lima   Jeu 8 Avr - 2:27

Qe ku vertetohet se a ja ka leshue vertetimin Fatmir Lima shkaut ?Vete e pranone me gojen e vete /
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: A eshte e vertete qe ka leshue kete dokument F. Lima   Jeu 8 Avr - 2:27

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: A eshte e vertete qe ka leshue kete dokument F. Lima   Ven 14 Sep - 17:17

5.- Pretenduesi themelues i "UĒK-sė" tė SHIK-ut, Azem Syla, nė intervistimin hetimor nga prokurori ndėrkombėtar, pėr rastin Kleēka, thotė se "luftėtarėt nga LDK-ja ishin fare pak, minoritet nė luftė"(!), ndėrkohė qė Fatmir Limaj e pranon se "tė gjithė ushtarėt vinin nga LDK-ja".........


http://www.kosovarimedia.com/index.php/albakos/kosova/8336-ata-qe-po-i-vret-pdk-ja-po-i-vajton-ldk-ja.html
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: A eshte e vertete qe ka leshue kete dokument F. Lima   

Revenir en haut Aller en bas
 
A eshte e vertete qe ka leshue kete dokument F. Lima
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: