AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Biografia e Titos

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Biografia e Titos   Mer 31 Mar - 8:39

""
Tito ka qen ne levizjen "Masonet e lire" dhe ka shkue ne angli tek Qerqili ku e pagezoin si titou
Identitetin e titos rastesisht e gjen Dragica Bugjanoviqki,rastesisht ne radio maskva,ku rastesishte deklarone;

Popull jugosllave;Ti jeton ne trubullira,njeriu qe e keni ne krye nuk eshte Josip Brosi,Kroat nga komrovci si matalogedhendes qe paraqitet,por eshte Josip Klajn,hungarez,i lindur ne belgjike!
Tito te vetmit njeri qe iu ka afrue eshte Steve Krajqiqa,tito nuk e ka dite qe ky ka qen oficer i NKVD dhe KGB
Josip Broz,metalo gedhendes dhe dhjetar i austris eshte pushkatue ne rusi,dhe per kete eshte kujdesue Stevo Krajqiq qe mos te hetohet identiteti tij .
Ky Titon e ka marr dhe e ka dergue ne familjen e Josipit si me qen djali i tyre I cili dhe i kishte perngjare.
Emri i vertete i keti Titos ka qen FRANC FRANSOA JOZEF FON HABZBURG UND LOREN

I cili ka qen i lindur jashte martesor si djal i Fransca Habzburgut dhe i njeres nga polakja qe e quanin Maia.
Ka lindur ne Vjene te austris me 16 qershor 1892 ne ora tete e dyzet e tete minuta
Ka qen Mason,antar britanike "LOZHAT" ,dhe vdiq me 16 shkurt 1980 eshte varrosur afer familjeve te tij ne Beq te Habzburgeve

Nga babai Franz Habsbourg

http://www.muenzauktion.com/pkkmgbr/pic/habsburg_1-2_taler_1765_wien.jpg" border="0" alt="" />


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Biografia e Titos   Jeu 1 Avr - 14:52

kRYENGRITJA E SHABAN POLLUZHES
Kjo lufte per qellim kishte bashkimin dhe çlirimi nga serbet dhe tito tri here nderpreu ofanziven me gjerman dhe i dergoi ushtaret ne sangjak e kosove per ta shuajte kete kryengritje.
TITO KA PASE EDHE MARVESHJE ME FORCAT GJERMANE SA ISHTE NE LUFTE ME TA?DHE komandanti gjerman Luters shpeshe here e ka respektue titon me bisedime kete e thote edhe vete Gjillasi .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Biografia e Titos
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: