AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Leter udherrefyese per shqiptar

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Leter udherrefyese per shqiptar   Lun 5 Avr - 11:10

Albin Kurti eshte ka e luan rolin e minatoreve kur u mbyllen ne zgafelle !
Ky nese kerkon qe qeveria te jep dorheqje,ja Thaqi shkarkoi disa ministra dhe a eshte kjo per tja plotsue kerkesen e Albin Kurtit ?
Ata ky,nderroi tradhetaret e i venoi ish komunistet e njete te serbit ! Eh medet qe nuk kam nje grushte te madhe e ti shafiti per toke e ti beje petulle !
Dhe te shukati ky dhe populli ?Rrahman Morina vdiq duke e mbrojtur flamurin kuq e zi ,e vrane shkijet me plume ,edhe pse qe dore e tyre !keta qeveritar e nderruan flamurin dhe ne vend te shqiponjes dykrenare venuan yllat e komunisteve,dhe nderrruan identitetin shqiptar,e ška jo tjeter .Kosove si shtet pa ushtri!Ku ka shtet ne bote si shtet sovran e pa ushtri ?Per tu vetembrojtur ?
Ku pakicat kan me teper te drejta qe te nderroin šdo gje gjere dhe kushtetuten ,bile edhe kufinjet,ja ku eshte Mitrovica e ndare,pastaj sa komuna serbe ,si shtete mund te them jo si komuna !!
Albin kurti don nje referendum gjithepopullor qe kosova te shpallet nga populli e pavarur si shtetet e tjera te ish republikes se ish jugosllave, siq e shpalli mali zi maqedonia,,e kurse kosova me shperberjen e ušk ne tmk dhe se fundi ne te njeten gje si FSK pa dallim nga e para ne zjarrefiksa .
Per tju bashkue minatoreve eshte que i madh e i vogel,dhe ne ndihme ju kemi dal.E Albinit ?Nuk jam kundra Albinit nese do krijohen disa shtete shqiptare qe bile gjuha shqipe te flitet si gjuhe kryesore si ne kosove ne Iliride ne luginen e Presheves ne Qameri ne Mal te zi si dhe ne Sangjak.E serbia duhet tja mbathi ka ka ardh ne Karpate e dine mire kete ajo dhe shtetet qe e krijuan si kopil te tyre siq eshte anglia,franca e bashk me ta edhe amerika !Po po keshtu ka qen dy here edhe e treta here bile po behet si serbi e dyta ne kosove edhe ma keq mini jugosllavi kosova !Por po kam dro qe šdo gje do merr teposhten dhe as nje shqiptar nuk do e gjen rrugen e duhur nga matrapazet qe shiten patriota kinse per šlirim e bashkim e mbrapa duke tradhetue šdo gje qe merr fryme shqiptare !

Albin Kurti duhet te dali me program te pasterte dhe para popullit shkurt e shqip,sepse si šlirimtaret e rrem(tradhetar) qe i thone haptas popullit se ne ju šliruam,a ne te vertete na š'nderuan para nderkombetareve ku femrat shqiptare per te mbijetue jeten me femi duhet ta shesi nderin per nje kafshat buke.Kjo a nuk eshte nje varre e qelbure,qe te kan argumente se šfare populli jemi ?Pastaj sa femra shqiptare po martohen me serb me vrasesit tan qe na dhunuan na masakruan na debuan na plaqkiten gjate luftes ?A kaq shpejte ky popull i harron armiqet dhe i marrim per miq ?E burra ?
Kjo qeveri nese pakes e perkrah ne forma te meshefta Albini,kemi me ngrere keq,sepse edhe me keq se kur ishim nen serbi i kemi punet ?!
Pse ?
Sepse tere ne shqiptaret e kemi dite se vetem me serb kemi probleme,e tani popullin po e manipuloin kjo qeveri dhe disa komandanta servila te ketyre,dhe u kercnohen popullit se ne ua debuam serbin nga kosova e tani serbibn ma nuk e keni,ška po doni ma mire ?!!!!!Dhe ška pas ?Popuuli terte koken teposhte dhe e vertete kjo qetu eshte puna e kosoves,pa ushtri,pa nr.nderkombetar te telefonis fixe,pa hymin kombetar,pa flamur kuq e zi dhe genjejn Adem Jasharin se ta qun amanetin ne vend!Dhe ška eshte ma keq se;Ata qe luftuan per nje mend,i vrajten mbas shpines,ata qe jan gjalle kerkund as ne parlament as ne pune pos duke u perbuzur e šnjerzue edhe femrat e tyre per kafshat te gojes .A mos po genjeje o burra ?Mu pergjigjeni si shqiptar e jo si keta trima qe na zhduken si qenje shqiptare ?Kush nga ušk i shkoi ne ndihme Adem Jasharit A ka ndonje emer nga ndonje ushtar qe vdiq duke i ndihmue Adem Jasharit,?apo a ka te gjalle ndonje ushtar ?Qe ta tregon ate stuhi te mallkume,sepse me norma nderkombetare neni 51 alinea 2 thuhet kur;Nje njeri ngritet ne lufte per tu šlirue apo bashkue me trungun e tij,me njeherit duhet te ngritet i madh e i vogel e ti bashkangjiten per nje qeshtje madhore,dhe lufta duhet ta marri kahjebn e luftes se vertete e jo te revoltes se zvoglume.Dhe KS i OKB i fton shtetet e veta qe te nderhynin ne mes konfliktit qe ta ndalin luften qe mos te behen masakrat e tjera nga agresori shkavella.Ku ušk e krijoi qeverin e re ?A e dergoi gjysmen e qeveris neper bote qe te kerkoin ndihma te llojeve,dhe te kerkoin pranimin e kosoves per shtet apo per tju bashkue trungut ?Mbas nderhyrjes se shteteve te OKB nje shtetit ma te forte eshte dashur qe ti besohej Protektori e jo keshtu sepse fajtor per kete eshte qeveria qe nuk u krijue nga ušk,por nga qeveria e ish komunistave kosovar e me gjere .

Per fundim se ndoshta u lodha;
šdo gje qe do e nxejm si shaka ka me na kushtue ma shtrejte se Jahudive ne luften e dyte boterore!

Rrofte UKSH ,kete emertim e kam anderrue para ušk-es,ishalla ne medisin e kesaj nuk kyqen udbashet siq ishin ne ušk

Populli shqiptar eshte i paq si loti,por udheheqesa kurr nuk pati,jo qe nuk ka por udbashet shpirtshiturit e kapen timonin ne emer te šlirimit e direk tue bashkpunue me armiq dhe me dhune duke na shty qe tu besojna se jan shqiptar patriota .

Me respekt shpirteror
nga
Haxhi l.Kuši
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Leter udherrefyese per shqiptar
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: