AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 FSK ,ka blere 375 pushke gjuetie ;priten te vin se shpejti

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14173
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: FSK ,ka blere 375 pushke gjuetie ;priten te vin se shpejti   Lun 5 Avr - 20:23


Janė blerė armėt e para pėr FSK-nė

Zyrtarė nga Ministria e Forcės sė Sigurisė sė Kosovės dhe drejtuesit e kėsaj force thonė se po punojnė qė sa mė parė tė bėhet funksionalizimi i plotė tė FSK-sė, duke pėrfshirė kėtu edhe pajisjen me armatim ashtu siē ėshtė e paraparė me ligj.
Nė kuadėr tė kėtij procesi, zyrtarė nga MFSK deklaruan pėr Kosovapress se tashmė e kanė bėrė pagesėn e 375 armėve tė gjata dhe bartja e tyre nga vendi i blerjes do tė bėhet shumė shpejt pėr Kosovė.
Zėdhėnėsi i MFSK-sė, Ibrahim Shala ka thėnė pėr Kosovapress se procedura e armatimit tė FSK-sė ėshtė nė pėrfundim e sipėr dhe tani pasi ekspertėt e FSK-sė kanė pėrzgjedhur llojin e armėve dhe janė pėrcaktuar pėr sasinė, armėt pritet sė shpejti tė vijnė nė Kosovė.
Edhe komandanti i FSK-sė, gjenerallejtėnant Sylejman Selimi gjatė prezantimit tė raportit njėvjeēar mbi zhvillimet nė FSK, pohoi pėr blerjen e 375 armėve tė gjata G36 dhe njė sasie tė municionit.
Forca e Sigurisė sė Kosovės parashihet tė ketė 2500 pjesėtarė aktivė dhe 800 rezervė. Aktualisht personeli i FSK-sė ėshtė i pėrbėrė prej 1816 pjesėtarėve.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14173
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: FSK ,ka blere 375 pushke gjuetie ;priten te vin se shpejti   Mer 7 Avr - 7:38

http://www.kohavision.net/web/index.php?koha=lexo&category=7&id=30


Florin Krasniqi


F******K@___.COM

SenatoriJoseph Biden,Daci e Albin Kurtihttp://www.youtube.com/watch?v=uhLQlUsclSo&feature=related
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
FSK ,ka blere 375 pushke gjuetie ;priten te vin se shpejti
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: