AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 udheheqesat e kosoves koropsioni

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: udheheqesat e kosoves koropsioni   Mar 1 Juin - 19:34

Kosove, 70 zyrtare nuk kane deklaruar pasurine
Shto nė Facebook
Dėrgoja njė miku
Version i printueshėm
Komento kėtė lajm:
Komentuar 0 herė.
Emri Mbiemri:
E-maili:

Mė kujto | Mė Harro
Abonohuni pėr lajmet nė e-mail:
Shkruani emailin tuaj:


Gjatė 24 orėve, ju do tė pranoni vetem njė e-mail me 10 lajmet e fundit

01.06.2010
Njė muaj pas kalimit tė afatit pėr deklarimin e pasurisė nga zyrtarėt e lartė publikė, Agjencia Kosovare Kundėr Korrupsionit ka njoftuar se 70 zyrtarė nuk i janė pėrgjigjur kėtij obligimi ligjor.
Numri i zyrtarėve tė lartė tė cilėt kanė pasur pėr obligim tė deklarojnė pasurinė e tyre nė vitin 2010 ka qenė 1560.

Lista e zyrtarėve tė lartė publikė tė cilėt nuk e kanė deklaruar pasurinė:

Kuvendi i Republikės sė Kosovės
1. Slaviša Petkovič, Deputet

Zyra e Kryeministrit tė Republikės sė Kosovės
2. Astrit Salihu Kėshilltar Politik i Kryeministrit
3. Zejnullah Gruda Kėshilltar Politik i Zv. Kryeministrit Hajredin Kuēi

Agjencia Ushqimit dhe e Veterinarisė
4. Ilirjana Zymberaj Kryeinspektor Sanitar i Kosovės

Ministria e Administratės Publike
Instituti i Kosovės pėr Administratė Publike
5. Hysni Veseli Kryeshef Ekzekutiv
6. Hamit Qeriqi u.d.Drejtor i Administratės

Ministria e Arsimit, Shkencės dhe Teknologjisė
7. Nuri Bexheti Kėshilltar i Lartė Politik
8. Adnan Dragaj Kėshilltar Politik
9. Alush Istogu, Drejtor i Departamentit tė Zhvillimit tė Arsimit Parauniversitar
10. Vebi Ismaili, Auditor i Brendshėm
11. Basri Muja, u.d.Drejtor i Agjencisė sė Akreditimit tė Kosovės
12. Teuta Danuza, u.d.Drejtor i Autoritetit Kombėtar tė Kualifikimeve

Universiteti i Prishtinės
13. Prof.Dr. Osman Gashi, Dekan i Fakultetit tė Filologjisė
14. Prof.Dr. Mehdi Polisi, Prodekan pėr financa i Fakultetit tė Filologjisė
15. Prof.Dr. Lindita Rugova, Prodekan pėr mėsim i Fakultetit tė Filologjisė
16. Vaxhid Sadriu, Sekretar i Fakultetit tė Filologjisė
17. Prof.Dr. Myzafere Limani, Dekan i Fakultetit tė Inxhinierisė Elektrike dhe Kompjuterike
18. Dr.Sc. Vjosa Komoni, Prodekan pėr ēėshtje mėsimore i FIEK
19. Dr.Sc. Enver Hamiti, Prodekan pėr financa i FIEK
20. Prof.ass. Haqif Mulliqi, Prodekan i Degės sė Artit Dramatik
21. Prof.Asc. Bahtjar Kryeziu, u.d.Prodekan i Fakultetit tė Edukimit - dega Gjilan
22. Prof.Ass. Xheladin Zymberaj, u.d.Prodekan i Fakultetit tė Edukimit - dega Prizren
23. Prof.Ass. Mazllum Kumnova, u.d.Prodekan i Fakultetit tė Edukimit - dega Gjakovė
24. Prof.Ass. Husnija Bibulica, Prodekan pėr financa i FSHAB - Pejė
25. Mr. Isak Jashari, Prodekan pėr financa i FSHTA - Ferizaj
26. Mr. Binaze Jashari, Prodekan pėr mėsim i FSHTA - Ferizaj

Ministria pėr Komunitete dhe Kthim
27. Kemal Delič, Drejtor i Zyrės pėr Ēėshtje Ligjore

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapėsinor
28. Hazer Dana, Drejtor i Parkut Nacional Malet e Sharrit

Ministria e Punėve tė Brendshme
29. Valon Krasniqi, Kėshilltar
30. Rafet Manaj, Kėshilltar

Ministria e Punėve tė Jashtme

• Ambasadorėt, Konsujt
31. Vilson Mirdita, Ambasor nė Gjermani
32. Imer Berisha, Kėshilltar - SHBA
33. Islam Spahiu, Kėshilltar - Berlin
34. Sanije Bajraktari-Hysaj, Kėshilltar - Paris
35. Fatmire Musliu, Sekretare e Parė - Berlin
36. Argjent Shala, Sekretar i Parė - Paris
37. Arta Rama, Konsulle e Pėrgjithshme – New York
38. Milazim Vllasaliu, Konsull - Berlin

Ministria e Shėndetėsisė

• Qendra Klinike Universitare e Kosovės
39. Gazmend Rushiti, Menagjer i Prokurimit
40. Musa Vitija, Drejtor i Auditimit

• Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
41. Mazllum Belegu, Drejtor Ekzekutiv

• Instituti i Mjekėsisė sė Punės nė Gjakovė
42. Luan Gola, u.d.Drejtor
43. Shpejtim Skivjani, Shef i Zyrės sė Prokurimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve
44. Miradie Mavriqi, Kryesuese e Zyrės pėr Regjistrim e Partive Politike dhe Certifikim
45. Hysni Bajrami, Kryesues i Departamentit tė Operacioneve Zgjedhore
46. Miradije Meha, Kryesuese e Departamentit tė Administratės dhe Pėrkrahjes

Autoriteti Rregullativ i Telekomunikacionit
47. Lulzim Kurtaj, Anėtar i Bordit

K.K. Deēan
48. Sami Cacaj, Nėnkryetar i Komunės
49. Jashar Dobraj, Kryesues i Kuvendit
50. Bashkim Ramosaj, Drejtor i Administratės sė Pėrgjithshme

K.K. Gjakovė
51. Bislim Hoti, Zv.Kryesues i Kuvendit
52. Mark Komani, Drejtor i Drejtorisė pėr Punė tė Pėrgjithshme Administrative

K.K. Prishtinė
53. Engin Beyoglu, Zv.Kryesues i Kuvendit

K.K. Prizren
54. Nijazi Kryeziu, Kryesues i Ansamblesė Komunale

K.K. Rahovec
55. Halim Halimi, Drejtor i Drejtorisė pėr Administratė

K.K. Suharekė
56. Bali Muharremaj, Nėnkryetar i Komunės
57. Vesel Maliqaj, Kryesues i Ansamblesė Komunale

Radio Televizioni i Kosovės
58. Shemsi Syla, Anėtar i Bordit
59. Naime Beqiraj, Anėtar i Bordit

Kompania pėr Menaxhimin e Deponive tė Kosovės
60. Isak Rakovica, Anėtar i Bordit
61. Makfire Osmani, Anėtar i Bordit ( nė Londėr pėr shėrim)

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut (KOSTT)

62. Fadil Rrustemi, Anėtar i Bordit tė Drejtorėve (i sėmurė)

Kompania Rajonale e Mbeturinave ‘UNITETI’ - Mitrovicė
63. Ukshin Recaj, Kryetar i Bordit
64. Fehmi Mehmeti, Anėtar i Bordit
65. Naxhije Xhemajli, Anėtar i Bordit

Kompania Rajonale e Mbeturinave ‘EKO-REXHIONI’ - Prizren
66. Sadik Paqarizi, Kryesues i Bordit
67. Besnik Krasniqi, Anėtar i Bordit
68. Tafil Krasniqi, Anėtar i Bordit
69. Xhelal Canziba, Anėtar i Bordit
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
udheheqesat e kosoves koropsioni
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: