AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 KOmandanta tan shqiptaret

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: KOmandanta tan shqiptaret   Dim 6 Juin - 3:41

Komandanti i uēk
Azem Syla mban koken nga te rrahurit e shokeve te tij!

Dy deklarata tė misionarėve e diplomatėve pėr Kosovėn, tė cilat duhet tė na shtynė pėr tė ndėrmarrė veprime konkrete, sepse pozitė e opozitė politike i kanė shti veshėt nė lesh, e ndoshta edhe kanė marrėveshje tė fshehta, se pėrndryshe do tė bėnin demarshe, nė cilėsinė e pushtetarėve tė parėt, ndėrs...

Prishrinė,
27. 04. 2010vdi Ibrahimi
Une nuk kam ik bashk me serbin,kur bombardoi NATO,por kam ik nga ti me 16 janar te vitit 1999 ore faqezi.Sepse Fatmir Lima bashk me Yke Bytyqin e Fonden dhe Bajram Bekteshi nuk me prabnuan ne aradhet e uēkes duke me thene se Avdiu ka pasur nje telefone ekstra ne zyren e tij sa ka punue ne mbrojten civile serbe dhe kerkush nuk ka guxue me ta prek telefonin kur te ka xingerrue .Tjeter me kan thene se Avdiu e dine mire ku jan te meshehura do arme qe i ka meshef Besim Ndreca ne Biraq.Ti e din mire kete por po te djege,!Une asgje nuk jam ka fabrikoi kundra tjeje pos ate qe shkaku yt jam detyruar ta leshoi kosoven qe mijera here e kam dashur ma shume se ti,e ti e ke dashur me nxene pozita dhe me ua kajte nanen shqiptareve siq je ka e bene !
Shpiunat e mesoin popullon shqiptar si me luftue ?mergata e qyqeve te ka mesue ty o Avdi ibra! !Une jam ai qe mbas masakres se Reqakut i kam shtie te OSCES qe ta lajmroin KS qe te nderhyne me bambardime mbi caqet serbe.E saiperkete luftes sate dhe shokeve te tu hala ishte serbija ne kosove.Por serbin e ke ne kosove sepse servilet e serbise jeni ne zvendesim ka e shtypni popullin e mjerum !Si me serbin si pa te ashtu gjendja edhe me e mjerushme .Ska koment ketu.

A i done edhe emrat e perfaqesuesve te OSCES ja emrat;Ihsan Aksay,dhe Mehmeti nga Akaraja e turqise e beren kete nga shtepia ime o pis,dhe kemi mundesin te ballafaqohem me argumente se kush pidh sames jav hoqi sagjin shqiptareve dhe kush ua beri te munduren qe shqiptaret te kethehen neper trevat e tyre (shtepit e tyre)?

Une jam ai Haxhi Lata qe keto mrekullira i bera per shqiptar e per ju e din apo heshte sepse rruga e egzodit ka qen qe shiptaret te dergohen ne Qad !O koke laker mos ma humb mundin o tuc qe ke lindur dhe servil i keq qe din mire te shkruan me sofizma me te sofistikuara me megjin tende .

Hiqe masken dhe benu njeri dhe kerko falje publike dhe betohu si Ajshe Bashiqi gjygjetarja qe ma nuk ka me punue kundra shqiptareve!E sidomos kundra rinise shqiptare !

Une vetem nje te fundit ta them se kurr nuk do e ndryshoi qellimin per ti pare shqiptaret e bashkuar,e ti jeto ne kosoven muti etnike me tuli fare gjeni te shiture.Ti je ai qe ja humbe kosoves flamurin,hymnin,identitetin e ēka jo more ti dhefsha bosat e tu te Mishkave,po te djege tani e sidomos a te kujtohet kur me shtyjshe ne demostarta ka policet?A te kujtohet babes te Cvetkit me isharete per mua qe me ke ne dore !!!!!!!!!!!!!!!!!Bani pyetje Bajram Kurtit qe ja ke lodhe shpirtin dhe luan me te e zoti te vrafte .Ali i Lutugllaves vellau i tij me kan merrte para nga serbet me kamata dhe shtini shqiptaret ne burgun shtepiak !,Bani pyetje Riza Vates ēka thonte per ty,dhe e di qe ky ty te ka shti ne ate zonen ne uēk!Ti a te kujtohet kur me thojshe se po me lusin komandant te policise se uēkes ne Neredime ,a me the se i kam que ne pidh te sames!
Ti thua se me mua nuk ke bere shoqeri dhe nuk me njeh,marre te kofte dhe mos me nxite qe ta zbrazi tere ate qe di per ty dhe bosat e tu.Mos shpif gjera qe kurr nuk i kam pasur,ma mire ta qete,por nje me brengos pse nuk e shkruan realitetin e luftes se uēk ndermjet teje dhe meje ?

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pėr secilėn pjesė)
IV.1. Data e dhėnies sė kontratės .07.2009_____ (dd/mm/vvv)
IV.2 Data e planifikuar e nėnshkrimit tė kontratės ____/_07___/_2009_____(dd/mm/vvv)
IV.3 Numri i tenderėve tė pranuar 4-KATER

IV.4 Emri dhe adresa e operatorit ekonomik (OE), tė cilit i ėshtė dhėnė kontrata;LotoI,II.
Emri zyrtar: AUTOSERVISI N.T.SH”BAF”
Adresa e OE: PRIZREN
Qyteti: PRIZREN Kodi postar: Shteti: KOSOVĖ
URL (nėse aplikohet):
Personi kontaktues: AFRIM MORINA E-maili:
Telefoni: Faksi:
IV.5 Informacione mbi vlerėn e kontratės
Vlera e pėrgjithshme e kontratės lloti I –MERCEDES CDI 320 Pėr njesi (pėrfshirė TVSH-nė)

Nėse ėshtė vjetore apo mujore (ju lutemi shėnoni) numrin e viteve ____ apo muajve _______

Tenderi i pėrgjegjshėm me ēmimin mė tė ulėt: € pėr njesi.Kontrata to tė kontraktohet pėr njesi (pėrfshirė TVSH-nė).Tenderi i pėrgjegjshėm me ēmimin mė tė lartė: pėr njesi €.(pėrfshirė TVSH-nė).
Komot Sh.P.K.‎- plus d'infos »
15 2 Remzi Ademi, Prizren 20000, Србија‎ - (0)29 232 906‎
"Adresse: 2e étage Rr.Remzi Ademi 15/II 20000, Prizren, République du Kosovo

Tel: +381 (0) 29232906. Fax: +381 (0) 29232906 E-mail: info @ Pha-KS com www.pha. ... "‎ pha-ks.com‎
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
KOmandanta tan shqiptaret
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: