AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ne Amerik kapet banda shqiptare

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ne Amerik kapet banda shqiptare   Ven 11 Juin - 2:54

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ne Amerik kapet banda shqiptare   Ven 11 Juin - 2:55Shkatėrrohet banda shqiptare e drogės nė SHBA dhe Kanadė
Publikuar/modifikuar 11/06/2010 07:46:00
Madhesia e germave:


Njė bandė e dhunshme shqiptarėsh, trafikantė droge janė arrestuar gjatė njė operacioni tė pėrbashkėt policor tė shtrirė nė SHBA dhe Kanada. Autoritetet amerikane bėjnė tė ditur se aksioni ėshtė shtrirė nė Nju Jork, Konektikat dhe nė Kanada ku ndodheshin tė dyshuarit.
Banda e cila ėshtė drejtuar nga disa shqiptarė me mbiemėr Krasniqi dyshohet se trafikonin marijuanė nė Nju Jork dhe baza e bandės ishte nė Queens dhe Staten Island. Policia bėn tė ditur emrat e dy drejtuesve tė bandės, vėllezėrit Bruno Krasniqi 26 vjec dhe Saimir Krasniqi.
FBI bėri tė mundur arrestimin e 13 anėtarėve tė bandės, ndėrkohė qė nė kėrkim janė dhe tre anėtarė tė tjerė. Sipas policisė, banda kishte nisur aktivitetin qė nė vitin 2003.
"Ky grup kriminelesh tė organizuar akuzohen pėr trafik droge, rrėmbime, grabitje dhe akte dhune pėr tė mbrojtur dhe financuar veprimet e veta” u shpreh prokurori , Preet Bharara.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ne Amerik kapet banda shqiptare   Ven 11 Juin - 3:01

Shqiptar,nje fjale pleqet na kan thene .Biro ne krojin e mbretit mos pi uje,me pushtet mos u bene servil, as policit vella nese e ke mos i zini bese se te burgos apo ta merr ne qafe mikun dhe ty .

Shteti pa te dhene leje mu marr me droge as shqiptari as gabeli as amerikani as binlladeni nuk munden te pasurohen.

Shteti i nxite fukarat te mirren me stershitjen e kesaj xehe dhe kur te doin ta maroin(gatuain)kulaqin.Te burgosin ose te vrasin.Merrnu me kesi flliqesira,por duhet mjeshter mu kan me ik me kohe.
Haxhi Kuēi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Ne Amerik kapet banda shqiptare   

Revenir en haut Aller en bas
 
Ne Amerik kapet banda shqiptare
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: