AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shpeton miku i Sali Berishes serboboshnjaku

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shpeton miku i Sali Berishes serboboshnjaku    Ven 16 Juil - 1:34

Merr flake avioni i nisur nga Tirana, ne avion Damir FazlicGjatė 24 orėve, ju do tė pranoni vetem njė e-mail me 10 lajmet e fundit

15.07.2010
Mediat kroate deklarojnė se njė avion i nisur nga aeroporti ndėrkombėtar i Rinasit nė Tiranė ėshtė aksidentuar gjatė uljes nė aeroportin Brac tė Kroacisė. Sipas shtypit, Qendra e Splitit ka marrė thirrjen e urgjencės ...
... rreth orės 16.56 minuta nga avioni Cesna 550 qe njoftonte pėr vėshtirėsi nė ulje nė aeroportin e Bracit. Si pasojė e vėshtirsive nė ulje, avioni tip charter ka dalė nga pista, duke marrė edhe flakė.

Pėr tė shuar avionin nė flakė, nė vendngjarje kanė mbėrritur zjarrfikėsit dhe forcat e ndihmės sė shpejtė, ndėrsa avioni ėshtė djegur pjesėrisht.

Mediat kroate bėjnė me dije se avioni ishte nė pronėsi tė kompanise "Princ Aviation" dhe bėhet fjalė pėr njė biznes tė klasit tė mesėm.

Pasagjerėt e vetėm tė kėtij avioni ishin, Damir Fazlliē, 35 vjeē dhe Ivan Zogoviē, 62 vjeē. Nė avion udhėonin 2 pilote dhe stjuardesa. Tė gjithė kanė shpėtuar.

Biznesmeni serbo-boshnjak, Damir Fazlliē, njihet si njė nga miqtė e kryeministrit shqiptar, Sali Berisha.

http://albeu.com/lajme/lajmi.php?subaction=showfull&id=1279226848&archive=&start_from=&ucat=1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Shpeton miku i Sali Berishes serboboshnjaku
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: