AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 fionaa statusi kosoves mvaret nga OKB

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: fionaa statusi kosoves mvaret nga OKB   Jeu 22 Juil - 15:57

fionaa

22 korrik – Presidenti i Serbisė, Boris Tadiq vlerėsoi sot se vendimi i
GJND-sė pėr shpalljen e pavarėsisė sė Kosovės ėshtė “i rėndė pėr
Serbinė”, por qė vendi i tij do tė vazhdojė qė ekskluzivisht me mjete
politike tė mbrojė integritetin e saj territorial.

"Ėshtė e qartė se gjykata nuk ėshtė pėrcaktuar pėr tė drejtėn nė
shkėputje, por ka vendosur tė trajtojė ekskluzivisht pėr pėrmbajtjen
teknike tė deklaratės sė pavarėsisė. . Gjykata ka shmangur tė japė
mendimin pėr ēėshtjen thelbėsore dhe ka vendosur qė pėr tė gjitha
implikimet politike tė debatohet nė organin mė tė lartė tė KB-se”, u tha
tadiqi gazetarėve, transmeton “Blic”.

Tadiqi ka paralajmėruar se gjatė ditėve tė ardhshme tė gjitha organet
shtetėrore do tė analizojnė vendimin e Gjykatės Ndėrkombėtare tė
Drejtėsisė, kurse gjatė kėtij vikendi emisarėt e tij do tė shpėrndajnė
mesazhin personal tė tij pėr shefat e 55 vendeve nė botė.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: fionaa statusi kosoves mvaret nga OKB   Jeu 22 Juil - 15:59

oj fionaa

ta qift ate nane tadiqi ,se ti shkon ne kragujevc dhe qihesh me shkije,shkruj e shpiun i poshter,por ti ske ftyre
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: fionaa statusi kosoves mvaret nga OKB   Jeu 22 Juil - 16:06

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: fionaa statusi kosoves mvaret nga OKB   Ven 23 Juil - 12:53

xhiti
Anėtar i Besueshėm
Numri i postimeve: 1310
Age: 50
Vendi: Prishtine
Profesioni/Hobi: mi zbulu tradhtaret
Registration date: 26/03/2009


Titulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina Today at 9:44 am
fionaa,
Tamam si Jeremiqi je pergjigje ''vendim teknik''!
po tamman se ju jeni si serbia jetoni me lajka e mashtrime
po e verteta eshte se kosova eshte ,,shtet"sipas rez 1244
dhe marrveshjes se kumanoves kete e thote Nato Kfor
E enklavizume pa komb pa identitet kombetare
Titiste servile me gjak perzier e perkrahin kete statuse
per ate si jemi punet i kemi ,popull kosovare i krahasuar me magjup serb turq malazeze egjiptas ,multietnik
e ju knaqi sepse turpi ska kufi marrija servilizmi..
hesat Pasha ishte tradhtare servile i evropes
kjo politik antikombetare me disa njerez antikombetare jane bere me servile ndaj te huajve.
ky vendim eshte marre me qellim qe te vazhdojne bisedimet ne dem te popullit shqiptare ..qe te binden se jane kosovare dhe ja ,,jeni shtet" pa shtet pa sovranitet ,me enklava serbe.
keshtu populli heshte dhge fillon dialogu per status te ri ,coptim te tokave shqiptare
kosova ka nje status special qe e njef evropa bota ,po me vone edhe serbija rusija sepse nuk jena shtet sovran...
po te meqem jeni ju sidomos ju fionaaa.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: fionaa statusi kosoves mvaret nga OKB   Mar 27 Juil - 13:57

BASH KOM nga peja eshte
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: fionaa statusi kosoves mvaret nga OKB   

Revenir en haut Aller en bas
 
fionaa statusi kosoves mvaret nga OKB
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: