AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Avdi Ibrahimi shpifes i poshter ndaj Haxhiut

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Avdi Ibrahimi shpifes i poshter ndaj Haxhiut   Mar 27 Juil - 14:45

Liriu
i/e regjistruar

Anėtarėsuar: 15-03-2010
Postime: 4

Nėn pseudonimin "Arbėri fr" fshihet Haxhi Kuēi,nga Suhareka i cili ka ikur sėbashku me Serbin nga Kosova.Ai tani jeton nė Francė i tjetėrsuar nė Ashkali.Ky person gjithēka qė shkruhet pėr vlerat e mirėfillta kombėtare e letrare pė njeriun shpirt njeriu Avdi ibrahimin ky do tė shpif e rren gjithēka kundėr Luftėtarit tė Lirisė Avdi Ibrahimit.Kam patur rast gjatė Luftės sė UĒK-sė,Avdiun ta intervistoj nė Front Lufte nė Gorozhup.Ēdo luftėtar lirie na than vetėm fjalė tė mira pėr Avdiun dhe stafin e tij komandues gjatė Operacionit "Shigjeta"nė Pashtrik.Avdiun e kam takuar edhe paslufte dhe gjatė polemikave me Haxhiun kam bėrė profilin e Avdiut dhe shizofrenit Haxhi Kuēit.Mė poshtė po jap profilin e personave nė fjalė.Pėrshėndetje pė moderatorėt e "Forumit Shqiptar". Liri Krasniqi.

Pėrfundim i njė pune hulumtuese nga gazetari i pavarur Liri Krasniqi.
Falenderoj ekipin tim qė mė ndihmoi nė terren.

Opinionit tė nderuar shqiptar!
Mediave eloktronike shqiptare
Gjykatave nė mbarė trojet shqiptare.

Nė bazė tė hulumtimeve qė bėra,si gazetar i gazetraisė hulmtuese nė terren me ekipin tim, Unė Liri Krasniqi me pėrgjegjėsi tė lartė konfirmoj kėtė konstatim pėrfundimtar se personi i pare, Avdi Ibrahimi, ėshtė shpifur me pa tė drejtė dhe pa asnjė argument,nga Haxhi Kuēi i cili ka pėrdorur nė shkrimet e tij fyerje tė rėnda ndaj Avdiut dhe gjith tė pėrgojuarit tjerė qė ai i ka permendur me emra e mbiemra,bile ky psikopat Haxhiu me shkrimet e tij nė forume interneti,ėshtė shprehur qė gjith shqiptarėt nga do janė pėr sė gjalli do ti varroste nė njė grope, ja ai ēfarė ka shkruar mė sė miri tregon ky shkrim i shkruar prej Haxhiut:

profili
mesazh
2006-06-26

minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am

Si intelektuali si qobani
ēdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin

Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ta merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin

Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!

Nuk jane njerez me jetue
se tane bote ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.

Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngon kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha ba grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli me dhe mi varrose

Sot dy kambe t’prishta ne bote
franca e albanija qe s’kan bese
qe te dyja ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!

minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am

Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri

A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma

E lėre mė po t’ja mbante prapanica ēka do ti bėnte nė kėtė Rast Avdiut,qė po e kundėrshtonte me argumente kėtė racist tė botės njerėzore.
Megjithkete Unė me ekipin tim gjat hulumtimeve gazetareske nuk ja mbajtėm anėn e askujt, por publikisht po shkruajmė vetėm tė vėrtetėn.

1. Avdi Beqir Ibrahimi.I lindur nė fshatin Mushtisht, komuna e Suharekės, me profesion economist,aktualisht punon si Pėrfaqėsues Financiar nė KEK, Distrikti nė Prizren,prind i katėr fėmijeve tė shkolluar e tė kulturuar,dhe me gruan e tij jetojnė nga djersa e ballit duke mos gjetur asgjė tė korruptuar ne hulumtimin tim gazetaresk,shokėt e tij tė veprimtarisė ilegale mė thane se Avdiu kurrė gjatė veprimtarisė nuk e ka keqėpėrdorur as edhe njė cent,por gjithnji nga mundėsit qė ka pasur ka kontribuar nė ndihma tė nryshme financiare, e njeta gjė pėr tė thuhet edhe gjatė luftės nuk ka keqpėrdorur as edhe njė cent financiar dhe krrė s’ka keqpėrdorur as edhe poziten e tij ushtarake nė UĒK-ė, pėr tė gjitha kėto u bindem edhe Unė Liriu me ekipin tim hulumtues.Nė kohė mė tė vėshtir tė Kompanis sė Komandant Gurit,Avdiu ishte ai qė ju ka dėrguar nga mjetet e veta familjare,Kompanisė sė Komandant Gurit ndihma nė ushqim dhe veshė mbathje,kėtė ma ka konfirmuar edhe vetė K.Guri.Gjetem shenime se Avdi Ibrahimi ėshtė anėtar i Lidhjes sė Shkrimtarėve nė Kosovė qė nga viti 2003, ėshtė Sekretar i pėrgjithshėm nė Shoqatėn Atdhetare “Dėshmorėt e Kombit” prej vitit 2000,ndėrsa kryetar i kėsaj shoqate ishet i mirėnjohuri Shaban Braha, ėshtė anėtar i rregullt nė “Alb-Shkencė”, ka qenė Sekretar nė Shoqatėn ”Miqtė e TMK-sė” pėr Zonėn e Pashtrikut, ka qenė Sekretar pėr Suharekėn nė Shoqatėn “Kosovė Sanxhak”, ka qenė aktiv nė “Familja ndihmon Familjen”. Qė nga viti 1978 ka qnė simpatizant i flaktė i Levizjeve Ilegale nė Kosovė, levizje kėto qė luftonin kundėr jugosllavisė. Gjetėm fletėbetimin ku Avdiu sėbashku me Riza Vatėn dhe Ruzhdi Saramatin ishin betuar dhe kishin themeluar Komitetin Kombtar Shqiptar pėr Bashkimin e Trojeve, Mė von nga ky Komitet Kombėtar u themelua Levizja Guerile” Shqipet e Lirisė” ku Avdiu ishte zgjedhur Shef i Regrutimit – Informimit, Ndėrasa Ruzhdi Saramati ishet Kryetar i Kėsaj Levizje. Gjatė Luftės nė UĒK-ė ka qenė Zėvėndės Komandant nė Brigadėn 128 tė Zonės Operative tė Pashtrikut. Ku Komandant i kėsaj Brigade ishte Ruzhdi Saramati.Hulumtuam Regjistrin e Ushtarėve tė UĒK-sė nga Brigada 128 nė ZOP-it,pranė Shoqatės sė veteranėve tė Luftės nė Prizren gjetėm kėtė shenim edhe pėr Riza Vatėn,nėn numrin rendor 506 tė Regjistrit ishte kjo e dhėnė: Riza Vata I lindur me 02.11.1952.Sallagrazhė- Therandė i kyqur nė UĒK-ė me 30.12.deri mė 19.09.1999. Ku u binda se Riza Vata, Ruzhdi Saramati dhe Avdi Ibrahimi kishin qenė sėbashku nė UĒK-ė dhe nė tė njejtėn brigade. Nga shenime tė verifikuara mire e mė kujdes mė del se qė tė tre kishin qenė tė pandarė deri nė fund tė luftės ēlirimtare nga okupatori serb.
Gjatė hulumtimit tim qė hulumtova nė opinion, opinionist tė ndryshėm mė dhanė kėto komente pėr Avdi Ibrahimin: Ėshtė njeri i shkėlqyeshėm, i dashur, i buzėqeshur pėr miq e shokė, i rrept dhe i pakompromis ndaj armiqėve, Shokėt e idealit pėr Avdiun u shperhen: Ai ka qenė dhe ėshtė i drejt, intelegjent,ka qenė gjithnji shok i mire,besnik,ka ruajtur me fanatizėm konspiracionin,vyrtyt i tij ishte po edhe sot ėshtė sinqeriteti,detyrat qė ja kanė ngarkuar shokėt e ilegalės i ka kryer me sukses dhe kurrė asnjė nga shokėt nuk ėshtė dėmtuar nė asnjė kohė nga Avdiu,ėshtė tip serioz,ka stabilitet, ka qėndrueshmėri,Avdiu kurrė s’ka besuar nė njerzit jo serioz dhe jostabil, ai i ka kundėrshtuar fuqishėm kėta tipa njerėzish.
Gjatė hulumtimit tim qė gjurmova nė dosje tė ndryshme tė Sherbimeve Sekrete, arrita nė kėtė pėrfundim. Ai ka njė dosjė tė pastėr nuk ka denoncuar kurrė nė jetėn e tij qoftė edhe njė njeri tė rėndomtė.Gjatė punės sė tij nė Mbrojtjen Civile nė Suharekė, Ramadan Tafolli, Jemin Basha, Bashkim Krasniqi, Ukė Rexhaj, e disa tė tjerė qė kishin punuar sė bashku me Avdiun mė thane fjalėt mė tė mira.Avdi ka luftuar serbo-jugosllavin si njė hero i vėrtet dhe qėndrimet e tija kanė qenė tė pastara kombėtare dhe tejet tė sinēerta bile nga Avdiu na u happen sytė edhe neve,shprehen kėta koleg tė Avdiut.Nga qėndrimet e pastra kombėtare shqiptare qė ka patur Avdiu mė 1987 e kanė larguar nga puna serbo qetnikėt jugosllav.Por Ai edhe kur u largua nga puna ,doli si burrė, pa ju servilosur askujt,por i tha haptas ato qė duhej thėnė armiqėve tė kombirt shqiptar.
I uroj kėtij atdhetari tė dėshmuar njė jetė tė mire,kurse familja e tij dhe kombi shqiptar le tė mburrėn qė kanė nė mesin e vetė kėtė burrė tė mirėfilltė shqiptar.

Liri krasniqi, gazetar i pavarur, i gazetarisė hulumtuese.

Mė, 12.03.2010.

2. Haxhi Latif Kuēi nga Suhareka, Me profesion sipas mendjes se tij,here historian,here,poet i popullit, her kėshtu e here ashtu. Nuk munda t’ja marrė letėrnjoftimin me qė ky person ėshtė larguar me familje nga Kosova gjatė Kohės sė luftės sė UĒK-sė, qė po zhvillohej kundėr Okupatorit serb. Hulumtimin pėr tė filimisht, Unė Liri Krasniqi e kam bėrė pėr mes shkrimeve qė ai ka shkruar me dorėn e vetė nėpėr forume interneti, dhe nė Yu tube, ku ai ka folur me gojėn e vetė duke ju imponuar atyre qė ka folur, qė personat tė flasin sipas dėshirės sė tij duke i lutur ata se kur tė vjen nga Franca nė Kosovė do t’ju sjell dhurata tė ēmueshme tė baba dimrit, po ta shikoni se ēfarė flet gjatė komunikimit me Stubllen,M.Krasniqin e disa tė tjerė tė kapė krupa,Nga gjestet shifet se ėshtė njė rrenc i madh ndoshta pėr kėtė edhe e kanė quajtur me nofkėn Haxhi rrenci.Mua personalisht ato qfaqje idioteske nė yu tube mė kanė neveritur,por besoj se kushdo qė i ka pare e dėgjuar do tė neveritet nga ky psikopat. Me kėso fare sjelljesh tė tij mė ka bindur se ky njeri, ose ėshtė tėrėsisht i fshirė nga truri,ose ka luajtur mendėsh dhe vėrtet ai s’po mund ta kontollon as edhe veten e tij.Ose ka marrė mission tė rėndė nga Serbia pėr ti komprometuar atdhedashėsit dhe kombin shqiptar nė pėrgjithėsi.Ose janė tė dyja bashkė.Me Haxhiun qe disa ditė rresht pėr mes internetit komunikoj me te,por atij i duket se nuk ėshtė nė bisedė me Liriun,por e shan dhe e Fyen Avdiun.Unė pėr kėto fyerje tė rėnda ende asnjė fjalė tė shkruar tė Haxhiut nuk ja kam dėrguar nė email adresė Avdiut, se mu kan duk shum fyerje tė rėnda dhe tė pa baza dhe nuk dua qė kėto shkrime shizofrenike Avdiu ti marrė nga Unė,se profilin e Avdiut e kam paraqitur qysh nė fillim tė kėtij shkrimi dhe nuk luhatem nga ajo e vėrtet qė e kam gjetur tek Avdiu.
Gjatė bisedave qė pata unė dhe ekipi im nė Suherekė e rrethinė,nė Malishevė e rrethinė nė Prizren e rrethinė,nė Prishtinė e vende tjera ku njifej Haxhiu,nuk dėgjuam fjalė tė mira pėr Haxhi Kuēin e Suharekės.Me tė gjithė ata qė biseduam na thane. Haxhiu ėshtė me drrasa tė mangėta nė kokė, Haxhiu ėshtė tip tepėr i poshtėr,Haxhiu nuk ka fytyrė o njeri, Haxhiu paradite ėshtė nė konflikt me vetvetėn dhe e urren vetvetėn,Haxhiu mbas dite ėshtė nė konflikt dhe e urren gjith boten,Pėr Haxhin nuk ka njeri tė mire mbi kėtė dhe,Haxhiu e ka izoluar vetėn dhe asnjė shqiptar i gjall nuk dėshiron tė ketė punė me te nese e njef vetėm njėherė Haxhiun,me tė mė s’ke dėshirr tė rrish kurrė,Haxhiu punon me shkie dhe ata e mbajnė gjallė,por me siguri i kanė dhėnė edhe detyra thonė disa taxist nga Suhareka,Haxhiu vazhdimisht na ka provokuar dhe share nė babe e nėnė,pėr kėtė shpesh here edhe ėshtė grushtuar nga shqiptarėt,Haxhiu ėshtė i vetmi shqiptar qė e ka vozitur Arkanin dhe forcat paramilitare e milicin serbe nė kohėn e luftės ēlirimtare shprehen plot mllef taxistėt nė Suharekė. Nė Malishevė na thane ka ardhur disa here dhe ka provokuar rėndė pjestarėt e UĒK-sė,dhe nga friga se mos po e vrasin ata tėUĒK-sė ka ikur si zagari,po ai tezakut tė vet nga Sopia,kur i ka thėnė se tė regjistrova nė UĒK-ė, i ka thėnė tezak ma shkerdheve nėnėn,tash Serbia e gjen edhe emrin tim se jam nė UĒK-ė e mė vrasin,ja ky ėshtė “trimi” Haxhi. Pastaj atij i duket pak groposja pėr sė gjalli e shqiptarėve,shan e fyen edhe kombin gjerman e franqez,edhe kėto i duken pak kėrkon rėnien e njė asteroidi pėr ta shfarosė mbarė njerėzimin. E ēka nuk kėrkon ky shizofren i mallkuar nga vetvetja, Haxhi psikopati vet shkruan dhe tregon se e ka vozitur Arkanin,vetė ka shkruar dhe treguar se gjatė luftės i ka vozitur paramilitarėt dhe milicin serbe. Por kur ja rikujtojnė tė tjeret se ēfarė ka shkruar e thėnė kcen si zorra nė prush. Ēkeni more pse po mė thoni ato ēfarė kam thėnė e shkruar.Po nuk ka faj ky budalla se i ka humbur rruga nė oborr. Atij s’ban t’ja tregosh tė kaluarėn se e kap siklet i madh, se e din qė e kaluemja e tij ėshtė futė e zezė. Pėr kėtė ai e humb durimin.ēekuilibrohet,tmerrohet,trembet,natėn se zė gjumi,patriotėt i dalin para syve,ata ja zėnė rrugėn,ja zėnė frymen,sherbimet secrete serbe i kėrkojnė llogari Haxhiut se sa njerėz i ka marrė nėpėr gojė,ai u thot po a nuk shini qė tėrė botėn po e pėrgojoj,por ata tė Serbisė,ata tė Arkanit i kėrkojnė mė shumė,i kėrkojnė qė Haxhiu ta njollos edhe Diellin e Ilirėve, edhe Hėnėn, edhe yjet qė ndiqojnė natėn.Ata nuk duan as driten e diellit as shkėlqimin e hėnės,as ndriqimin e yjeve,ēdo dritė i pengon kėta janė njerėzit e ferrit dhe kėrkojnė vetėm terr.Pastaj Haxhiu i gjorė ju pėrgjėrohet njerėzve tė Arkanit,po a pak po ju duket se po njollosi shum emra tė shqiptarėve, po a pak po ju duket qė publikisht e keni pare dhe lexuar se shqiptarėt pėr sė gjalli nė njė grope i kasha varrosė.Po ju vetė o shkije nuk kishit ditur tė projektoni diēka tė tillė,po a nuk po e shihni se ēfarė anti shqiptari ėshtė bėrė Haxhi Kuēi,ēfarė racisti ėshtė bėrė Haxhi Kuēi,ēfarė shpirt ziu ėshtė bėrė Haxhi Kuēi,po ju o shkije me ēmendėt duke mė kėrkuar vazhdimisht tė shajė, tė fyej,ju mė bėtė qe bota njerėzore tė habitet me fjalorin tim tė ndyrė,ju mė bėtė qė tė ēregjistrohem nga kombi shqiptar dhe u shkrova nė ashkali dhe ende pak po ju duket.Eh! Haxhi Kuēi deri sa tė ngordhėsh ke me leh si klysh i Serbisė. Se na e dim se ti je i pa fuqishem me i gropos gjith shqiptarėt pėr sė gjalli me ni grop, ne dim se ty s’tė dėgjon Zoti (BOGI) pėr me ra asteroidi dhe me shkatėru tėrė botėn, ne dim se ti s’mund ta ndėrtosh njė gjuhė tjetėr tė shqiptarėve, se je edhe i paaftė edhe i vogėl, po ne e kishim mėsuar nga urtia popullore shqiptare, se njė budalla e hedhė gurin nė ujė dhe njė mijė tė menēur pastaj nuk mund e nxjerrin dhe kėtė budalla e gjetem tek mendja jote e shkretė.Ha, ha , ha, ty Haxhi Kuēi mė as ujrat e oqeaneve,detrave e lujmeve s’mund ta lajnė futėn tėnde tė zezė.
Ky ishte profili qė Unė Liri Krasniqi dhe ekipi im gjetėm nė Haxhi Kuēin. Nė fund tė kėtij shkrimi keni edhe disa shkrime tė tjera tė kėti truqelburi.Lexoni lexues tė nderuar dhe keni pėr tu shokuar me fjalorin e kėtij qelbaniku.

Liri Krasniqi, gazetar i pavarur i gazetarisė hulumtuese.


Pergjigje

Liriu ti je vete avdi kopuku tu kam pergjigjur edhe ne forumin shqiptar,por ti ke intervenue si ne forumin bashkimi kombetar i shpiunave ,dhe mbas dy diteve i kan hek shkrimet se te dogji e verteta e hidhure..
Per mua o avdi aga nuk ke as sa qimja e leshit te bythes ndonje argument qe kam qen ndonjehere argat i shkaut e ti po bile edhe vete e pranone qe ke punue ne mbrojtjen e serbeve .
Ti i ke bere pajtime te shpiunave me Liman Gashin nga Gjinovci ku e ke perlyer edhe Bajram Kurtin e Riza Vaten .Ne kete pajtim u mundove edhe mua te me perzin por nuk e hangra siq mendoje ti.
Me njeh tan Suhareka mua e edhe ty te njohin se ēfare kopuku je dhe ke qen.www.forumishqiptar.com/showthread.php%3Ft%3D91289%26page%3D2+avdi+ibrahimi+me+haxhiun&cd=1&hl=fr&ct=clnk&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:fjb-_75h4EUJ:www.forumishqiptar.com/showthread.php%3Ft%3D91289%26page%3D2+avdi+ibrahimi+me+haxhiun&cd=1&hl=fr&ct=clnk&gl=fr
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi shpifes i poshter ndaj Haxhiut   Mar 27 Juil - 16:14

Lirik Krasniqi(Avdi Ibrahimi)


Pergjigje per kete larte;

Liriu ti je vete avdi kopuku tu kam pergjigjur edhe ne forumin shqiptar,por ti ke intervenue si ne forumin bashkimi kombetar i shpiunave ,dhe mbas dy diteve i kan hek shkrimet se te dogji e verteta e hidhure..
Per mua o avdi aga nuk ke as sa qimja e leshit te bythes ndonje argument qe kam qen ndonjehere argat i shkaut e ti po bile edhe vete e pranone qe ke punue ne mbrojtjen e serbeve .
Ti i ke bere pajtime te shpiunave me Liman Gashin nga Gjinovci ku e ke perlyer edhe Bajram Kurtin e Riza Vaten .Ne kete pajtim u mundove edhe mua te pe perzin por nuk e hangra siq mendoje ti.
Me njeh tan Suhareka mua e edhe ty te njohin se ēfare kopuku je dhe ke qen.

Une Haxhi Kuēi


i o qen Avdiu ke pas dettar nga serbija ti pergjon patriotet shqiptar,e per mua ske fakte joo jo .
Une kerkan nuk po e shaj,pos po e tregoi te verteten tende qe shkaku yt qe ke bashkpunue ne mbrojtjen popullore te serbise Fatmir Lima nuk me pranoi ne uēk e tani po te djege e verteta.
Po cili shqiptar me paska grushtue o qen Avdi Lirikuci ?

Arkanin ti ma paske flukur o qen qe te maz njollosish ftyren.

Qite o qen cilin ushtar te uēkes e paskna provokue o shpiun i poshter o qetnik Avdiu?A ka ndonji ushtar te uēkes emer e mbiemer?MOS shpif o shpiun se vete e din mire kur me Bajram Kurtin keni shkue ne pamje ne podujev i ke lazjmrue policin serbe dhe shoket ne veture i kan rrahur e ty kinse edhe ty te meshojshin e ke shpetue si qimja prej tlynit!!!

ezaku ka thene dhe si bie pishmanit e mua Fatmir Lima nuk me pranoi prape.Po jan mundue te me vrasin te uēkes ne Marali,por se arriten shpiunat e shkaut,sepse mu kercnuan se nese beje e e mbroj popullaten civile shqiptare kan mem likvidue qe o qen Avdiu e verteta!Jo o qen nuk kam ik nga kerkushi se kam qen vigjilenc,sepse ti me ke dhene mesime o shpiun qe me ke provokue per ēdo dite .Po ti permendi disa raste;Nje here ne oborrin e stacionit te autobusave bashk me Gegen nga Studenqani;Me thojshit keshtu;Haxhi qe Geges Dervish shaqa ja kendon kengen qe e ka bajte flamurin kuq e zi,e ti ēka ke be per shqiptar?Me tutje te mbeshtetur per telat e INA ishin te mbeshtetur policet serb duke na pergjue se mos po them une po kete e kete e kam bere,por u thash mut kam bere dhe a pe meshilni gojen o qen a ka qen keshtu?
Tjeter ;Kur nje nate ishe duke ardhe tek taxistat dhe mu drejtove mua me keto fjale;Ma te vlefshem jan magjupet se tan shqiptaret!A ta bana baju shko ne rrote te sames dhe ma me mua je paq.Mas disa diteve e ka que tek une Haziz Morinen qe te me fton tek ti qe ishe kone me osman Gegen,eli Kuēin dhe mbas disa lutjeve me morri Hazizi me zor.Kur u pershendetem o Avdi si jam ule,a ishin nje meter ne tavolinen tjeter mbrapa teje policet serb?Dhe a me tha Hazizi keshtu;Haxhi me ta dhene nje bombe atomike a kishe guxue me ja leshue beogradit?A ja bana o mut ku mundesh ti me posedue kete mut te bombes dhe a ja bana gjije se pa ja qie naen serbise se la!

Mos po fabrikoi genjeshtra o qen i poshter?
O qen a te kujtohet kur mi the gruas keto fjale;Eshte mire me ja fute disa grushta Haxhise se ky nuk e duron te poshtersit!A mos po fabrikoi o qen genjeshtra?
O i poshter te kam vozit si shok te beses e ti me paske pergjue dhe sa here me kerkojshe te shkoim te bujm tek shoket e mi,sepse ti me thoje qe une po te qoi tek shoket e mi edhe ti duhet me bere nje gje te tille.i e paske pasur per detyre se kan e kam shok a mos e kam ndonje organizat ilegale he he.
Por kote e ke pasur ti din gjerat e mia o pis shpiuni.
O qen as paramilitar nuk kam bartur pos ty te kam vozite dite e nate dhe me ke lene pa buke te gojes.
Nuk jam budalla as qe e kam humbur rrugen e din luga ēka ka ne vorber o faqezi o tradhetar.
Nuk jam trebur nga kerkushi as nga shpiunet ja o Avdi qeni,e sa per patriotizmin tend shitjau serbise.
Para syve te mi me del ti dhe shoket e tu qe u qiheshin me policet serb.A te kujtohet o faqe zi kur me taxisitin Sherif ikaqin isha perla pse bente shoqeri me serb a te kujtohet se ēka me ke thene per kete raste?a me the se ti po na ngucish njerzit tan qe i kemi lene me detyra me ba shoqeri me polic serb!!!!!!
A mos po fabrikoi genjeshtra o qen i zi me lara lara?A ta bana a se njeh serbin se ēka ka e kush eshte.A ta baba edhe djalin tim po ta shoh qe shoqerohet me polic serb nanen ja beje e ja ketheje?A mos po fabrikoi genjeshtra o qeni zi.

Mua skan pse te me zejne sekretet serbe o Avdi shpiuni,se kur ne jeten time me shkije si ti nuk jam perqite.
A te kujtohet o Avdi kur me thoje nere sy te shokut tend te semetishtit;Haxhi shoku edhe me te tradhetue ndonje here duhet me durue.A ta bana ja qi nanen per kete ēdo shokut!

A te kujtohet kur me the banu edhe ti shpiun o Haxhi se ke mbete si gjygjeja,ha me ne ne sofren ton na bashkohu,e banu si ne!A ta bana hej a je shpiun a e rrotllullove ,dhe me the;jo more po beje shaka!!!!

Tan shoket e tu ka kemi shkue me kan thene mos u bishtaro me Avdiun,por ti nuk me leshojshe dote duke me ftue per ēdo dite te shkoim here tek nje shok here tek dhendurt e tu ne Krushe e ne sallagrazhde tek familja ata,here tek Bajram Bekteshi e tek shoket e Adem Demaqit ne Lutogllave tek Aliu.E here tek Bajram Kurti me dhjetra here apo qindra here.

Leji more keto shpifje te fabrikuara te tuat more faqezi se une pa te pare me sy nuk te shpifem jo ty por as kerkujt ne kete dynja,e as diellin nuk e mohoi siq me shpifesh ore ndytesire e qelburosur!
Une kurr klush i shkaut ne jeten time nuk kam qen e ti po me argumente o qeni zi,e sa per qe do shkruai kundra spiunave kurr nuk ka mu ndale dije mire dhe me njeh shume mire,por jam larg e leh si qeni si ta doje shpirti shpirtshitur.Ne poezin qe kam thene qe gjithe shqiptaret ne nje grope po e kam thene se shumica e shqiptareve me keni dal shpiuna dhe te miret i kam shtie ne nje thes sepse edhe zoti kur bene kataklizma nuk i largon njerezit e mire qe ti shpetoi,por te mire e te keqinje i mbyte bashk.hone nje fjale,per skaj te thatit edhe i njomi digjet,ti kete e dine mire por mundohesh me manipulue me popullin e mjerum.Per ty parajse e vertete kish qen kjo bote,here me shka here ne uēk tani ne kek,pse patriotat mos ti njollosish!
Sepse ti ke detyra te posaqme nga serbija e jo une joooooo o Avdi tradhetari.
ta pshurresha ekipin tend qe keni blere villa dhe ke ba banda ,por sa do ju shkon kjo pasuri,ka me ta nxene frymen tye dhe bosave te tu!

Me mua nuk kan deshire te bejne shoqeri shpiunat pasi me marrin vesh qe jam i pathyer dhe veteran i qeshtjes kombetare shqiptare.

Une po ti permendi disa vepra te miat qe kam bere per shqiptar e jo per serbin o qen i zi;Me 11 mars 1981 i kam nise demostratat ne menzen e Prishtines.
Me 1971 jam kacafyr me serb duke e mbrojtur flamurin kuq e zi dhe i kam grushtue,e din kete komandanti yt Reshit Bytyqi,Rexhep Kryeziu me vellan,Kadri Kuēi,Smail Berisha e tjere e tjere dhe komiteti krahinor me shpalli tradhetar te jugosllavise.
Po kete vit ne prizren e shkrova poezin kushtuar republikes se kosoves.
Me 1989 kam shkue me nje delegacion tek minatoret ne zgafelle dhe u pata thene qe te dalin perjashta se une po behem kurbani shqiptareve .
Kete e dine mire keta;Dem Ndreca,Asllan Shala.
Me 1991 ne kioskun tim populli ka votue per pavaresin e kosoves dhe policet shqiptar ma kan thye kioskun qe te mi nxene fletushkat per kete kam argumente dhe deshi se te kus i kam dergue flatushkat.

Me 1997 e kam botue vepren e pare me titull"Leter Popullit tim"ku poezit e mija lexohen kudo o Avdi dhe ty ta nxijshin frymen keto poezi!

Qite fakte kundera meje e jo me shpif me fabrikue genjeshtra siq ja keni zanat mi perlye patriotet e veten me ngrite larte ne vend te tradhetise qe keni bere.
Une ndofta nuk kam stil artistik te shkrimeve si ti me eksperienc serbe,por kam stilin e se vertetes qe tja them popullit tim hapats pa dredhira .

E hulumtoi gazetari dhe poeti i popullit shqiptar
Haxhi Latif Kuēiwww.forumishqiptar.com/showthread.php%3Ft%3D91289%26page%3D2+avdi+ibrahimi+me+haxhiun&cd=1&hl=fr&ct=clnk&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:fjb-_75h4EUJ:www.forumishqiptar.com/showthread.php%3Ft%3D91289%26page%3D2+avdi+ibrahimi+me+haxhiun&cd=1&hl=fr&ct=clnk&gl=fr
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Avdi Ibrahimi shpifes i poshter ndaj Haxhiut
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: