AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Hyseni kerkon nga BanKiMouni qe ta zevendesoi rez.1244,ai JO

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14802
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Hyseni kerkon nga BanKiMouni qe ta zevendesoi rez.1244,ai JO   Lun 2 Aoū - 15:31

Hyseni takohet me Ban Ki-moon, kerkon zevendesimin e Rezolutes 1244Gjatė 24 orėve, ju do tė pranoni vetem njė e-mail me 10 lajmet e fundit

02.08.2010
Ministri i Punėve tė Jashtme i Republikės sė Kosovės, Skender Hyseni takoi sot nė New York Sekretarin e Pėrgjithshėm tė Organizatės sė Kombeve tė Bashkuara, Ban Ki-moon.
Ministri Hyseni dhe sekretari Ki-moon kanė folur pėr njė gamė tė gjerė ēėshtjesh nė lidhje me Rezolutėn 1244 tė Kėshillit tė Sigurimit, praninė e UNMIK-ut, zhvillimet e pėrgjithshme nė Kosovė, njohjet, bashkėpunimin rajonal, veēanėrisht nė kontekstin e ri qė ėshtė krijuar pas dhėnies sė mendimit kėshillėdhėnės tė Gjykatės Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė.

Nė kėtė takim, shefi i diplomacisė kosovare ka kėrkuar zėvendėsimin e Rezolutės 1244 tė Kėshillit tė Sigurimit. Nė kėtė kontekst, ai ka thėnė se kėrkesa pėr zėvendėsim tė Rezolutės 1244 nuk drejtohet kundėr UNMIK-ut, i cili ka kryer njė mision tė mirė nė Kosovė, porse kėrkesa mbėshtetet nė ndryshimin rrėnjėsor tė rrethanave pas shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės dhe pas mendimit tė GJND-sė. Nga ana e tij, Sekretari i Pėrgjithshėm i OKB-sė ka thėnė se zėvendėsimi i Rezolutės ėshtė njė ēėshtje qė duhet tė shqyrtohet nga Kėshilli i Sigurimit, i cili ėshtė kompetent pėr tė vendosur pėr kėtė.

Po ashtu, ministri Hyseni ka bėrė tė qartė qėllimin final tė Republikės sė Kosovės pėr t'u bėrė anėtare e OKB-sė.

Gjatė ditės sė sotme ministri Hyseni do tė vazhdojė serinė e takimeve me pėrfaqėsues tė pėrhershėm nė OKB nga vende qė ende nuk e kanė njohur Republikėn e Kosovės, si dhe me pėrfaqėsues tė organizatave tė ndryshme ndėrkombėtare, qė kanė misione tė veta pranė OKB-sė. (koha/albeu)
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14802
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hyseni kerkon nga BanKiMouni qe ta zevendesoi rez.1244,ai JO   Lun 2 Aoū - 15:32

mASHTRONE POPULLIN ?MASHTRONE O QYQAR§
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14802
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hyseni kerkon nga BanKiMouni qe ta zevendesoi rez.1244,ai JO   Mar 3 Aoū - 14:17

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14802
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hyseni kerkon nga BanKiMouni qe ta zevendesoi rez.1244,ai JO   Mar 3 Aoū - 14:20

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Hyseni kerkon nga BanKiMouni qe ta zevendesoi rez.1244,ai JO   

Revenir en haut Aller en bas
 
Hyseni kerkon nga BanKiMouni qe ta zevendesoi rez.1244,ai JO
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: