AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Rusia nuk lejon qe Hyseni te flase si minister i Jashtem i K

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rusia nuk lejon qe Hyseni te flase si minister i Jashtem i K   Mar 3 Aoū - 9:16

Rusia nuk lejon qe Hyseni te flase si minister i Jashtem i KosovesGjatė 24 orėve, ju do tė pranoni vetem njė e-mail me 10 lajmet e fundit

03.08.2010
Mbledhja e sotshme e Kėshillit tė Sigurimit tė KB do tė jetė e para nė Kombet e Bashkuara me temė Kosovėn, pas publikimit tė Mendimit tė GJND-sė dhe nė njė farė mėnyre paraqet testim tė qėndrimit tė bashkėsisė ...
... ndėrkombėtare pėr rrethanat e reja, citon agjencia serbe e lajmeve Tanjug, Vuk Jeremiqin, ministrin e jashtėm tė Serbisė, shkruan nė numrin e sotėm Koha Ditore.

“Krahas shqyrtimit nė raportin e rregullt tė UNMIK-ut dhe tė situatės shumė tė vėshtirė”, siē ėshtė shprehur Jeremiq, “nė tė cilėn gjendet popullata serbe dhe joshqiptare nė Kosovė, do tė shfrytėzojmė rastin qė nė kėtė mbledhje tė paraqesim qėndrimet shtetėrore, tė cilat janė miratuar javėn e shkuar nė Kuvendin Popullor tė Serbisė”, ka thėnė Jeremiq.

“Do tė kėrkojmė mbėshtetje ndėrkombėtare pėr rifillimin e dialogut ndėrmjet Prishtinės e Beogradit, i cili do tė mundėsojė gjetjen e zgjidhjes pėr kompromis me Kosovėn”, ka deklaruar shefi i diplomacisė serbe.

Ministri Jeremiq ka theksuar se shpallja e njėanshme e pavarėsisė nuk mund tė jetė bazė pėr normalizimin e marrėdhėnieve ndėrmjet serbėve e shqiptarėve, ashtu siē asnjė pėrpjekje pėr shkėputjen nė historinė e KB nuk ka ēuar nė vendosjen e shtetėsisė tė ēfarėdo territori nė botė.

“Ėshtė me rėndėsi vendimtare qė tė ruhet paqja e stabiliteti nė gjithė territorin e Kosovės, pėr ēka rol vendimtar vazhdon tė luajė Kėshilli i Sigurimit tė KB”, ka shtuar Jeremiq.

Pėr mbledhjen e sotshme tė Kėshillit tė Sigurimit ka njė interesim tė jashtėzakonshėm pėr kėtė periudhė kohe: mbi 40 vende janė paraqitur tė marrin pjesė nė shqyrtim, meqė pritet debat i ashpėr.

Tanjug njofton se nė Kėshillin e Sigurimit ka arritur edhe letra e Skėnder Hysenit, ministėr i jashtėm i Kosovės, me tė cilėn kėrkon qė t’i drejtohet kėtij organi tė KB nė cilėsinė e ministrit tė jashtėm tė shtetit tė pavarur.

Federata ruse, e cila kryeson gjatė kėtij muaji Kėshillin e Sigurimit tė KB, sipas kėsaj agjencia kėtė kėrkesė e ka refuzuar si jo legale dhe ka marrė qėndrim qė Hyseni mund tė flasė, por vetėm si person privat, si ēdo herė tjetėr, siē thotė Tanjug.
< -- kthehu | shko lart

http://albeu.com/lajme/lajmi.php?subaction=showfull&id=1280827756&archive=&start_from=&ucat=1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rusia nuk lejon qe Hyseni te flase si minister i Jashtem i K   Mar 3 Aoū - 9:17

O Hyesn a ndryshuan qeshtjet apaaaa
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Rusia nuk lejon qe Hyseni te flase si minister i Jashtem i K
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: