AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 AAK akuzon PDK qe bene biseda sekrete me serbin,PDK e kunder

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: AAK akuzon PDK qe bene biseda sekrete me serbin,PDK e kunder   Mar 10 Aoū - 15:37

AAK thote se jane duke u zhvilluar biseda sekrete mes Kosoves dhe Serbise
Posted: Tue, 10 Aug 2010 18:55:19 +0000
Prishtine 10 gusht ndash Bisedimet mes Kosoves dhe Serbise tani me kane filluar ka thene te marten ne nje konference per media shefi i Grupit Parlamentar te AAK-se Ardian Gjini ldquoI kemi thirrur media qe te ia bejme me dije opinionit qe Qeveria e Kosoves eshte duke zhvilluar biseda sekrete me Serbine dhe krejt kjo po behet larg opinionitrdquo ka pohuar Ardian Gjini teksa ka refuzuar ne vazhdimesi qe te afroje detaje tjera ne lidhje me pohimet e tij per zhvillimin e te ashtuquajturave biseda sekrete ldquoJu themi qe kemi informacion shume kredibil i cili e pohon dhe konfirmon tani me zhvillimin e bisedave sekrete mes zyrtareve te larte te Qeverise se Kosoves dhe atyre te Serbiserdquo ka pohuar Gjini Sipas tij AAK-ja i dine emrat e personave qe jane te perfshire ne bisedime dhe vendtakimin e bisedave ldquoI kemi te gjitha te dhenat dhe i kemi te gjitha te qarta vetem ju takon juve mediave qe te pyesni Qeverine ne lidhje me keto biseda nese ata refuzojne te pergjigjen ose mohojne bisedat e tilla atehere ne do te dalim me informacione shtese dhe me konkreterdquo ka potencuar nenkryetari i AAK-se Ardian Gjini perderisa i ka quajtur te parendesishme se a jane duke u zhvilluar bisedime teknike apo politike ldquoNuk ka rendesi se paku jo tani qe te dihet a jane bisedime teknike apo politike ajo qe tani ka rendesi eshte qe Qeveria e Kosoves eshte duke biseduar me Qeverine e Serbise dhe krejt kjo larg syrit te opinionit dhe pa dijenine e opinionitrdquo ka thene Gjini Ky i fundit ka paralajmeruar nje konference tjeter gjate kesaj jave ku sic ka thene ai do te shpalosen faktet e bisedave ne mes Kosoves dhe Serbise te cilat sipas tij jane duke u zhvilluar ne menyre te fshehte ldquoNe do te therrasim edhe nje konference tjeter te radhes gjate ketyre diteve ku do te bejme shpalosjen e te dhenave tjera ne lidhje me pohimin e ngritur qe bisedat mes Kosoves dhe Serbise tani me po zhvillohenrdquo ka pohuar Gjini Ai zhvillimin e bisedave sekrete e ka quajtur rrezik te madh per proceset politike neper te cilat po kalon vendi ldquoAs para lufte dhe as pas lufte nuk ka pasur biseda sekrete Ne keto periudha ka pasur agjende te qarte te bisedimeve dhe eshte kuptuar natyra e atyre bisedave formati i perfaqesimit dhe rezultatet eventuale Nderkaq tani pas shpalljes se pavaresise vije deri te bisedat sekrete dhe kjo nuk arsyetohet ne asnje menyrerdquo eshte shprehur Gjini Sipas tij pergjigja per keto biseda duhet kerkuar ne Ministrine e Puneve te Jashtme te


Thaci dhe MPJ pohimet e AAK-se i vleresojne qesharake
Posted: Tue, 10 Aug 2010 18:55:19 +0000
Prishtine 10 qershor - I pari i Qeverise se Kosoves Hashim Thaci pas takimit qe ka realizuar te marten me perfaqesuesit e Odes Ekonomike te Kosoves eshte pyetur nga gazetaret per aludimet e AAK-se te cilat Thaci i ka vleresuar si deklarata qesharake ldquoFitores se madhe te Kosoves ne GJND duhet trsquoi gezohen te gjithe nje fitore te tille Kosova do te arrije edhe ne Asamblene e Pergjithshme dhe nuk dua te merrem me deklarata qesharakerdquo ka thene shkurt kryeministri Thacibr br Ngjashem eshte shprehur permes telefonit edhe Zevendesministrja e Ministrise se Puneve te Jashtme Vlora citaku ldquoNuk kam asnje koment ajo qe mund te them une eshte qe pohimet e tilla jane qesharakerdquo ka potencuar citakup


Astronomi kinezUFO-t ne tokeme 2011-en
Posted: Tue, 10 Aug 2010 18:55:19 +0000
PEKIN- UFO-t Unidentified Flying Objects - objekte fluturuese te paidentifikuara se bashku me qeniet jashtetokesore mund te shfaqen ne Toke vitin e ardhshem ose nje vit me vone deklaroi astronomi i njohur kinez Wang Sichao br br Vetem muajin e kaluar UFO-t jane verejtur ne kater rajone te Kines ndersa UFO-ja e verejtur ne Hangzhou kryeqytetin e rajonit Zhejiang ka shqetesuar kontrollin ajror ne Kinen Lindore per nje ore te tere br br Me vone autoritetet njoftuan se ky objekt nuk ishte UFO por nje aeroplan privat por ende nuk eshte e sigurt se cfare kishte ndodhur ne te vertete br Edhe pse astrofizikani tjeter i njohur britanik Stephen Hawking thote se takimi me br br jashtetokesoret mund te kete pasoja negative per njerezimin dhe me mire te kemi kujdes Wang mendon se eshte heret te arrijme ne konkluzione te tilla br Ai eshte i bindur se jashtetokesoret do te paraqiten vitin e ardhshem dhe se askush me nuk do te mund te mohoje ekzistencen e tyre br br Wang po ashtu i beri thirrje shkencetareve qe te krijojne teleskope me te perparuar dhe me te mire per trsquoi vezhguar UFO-t qe zakonisht paraqiten ne qiell vetem per disa sekonda br enmiaBalkanWeb

http://video.google.com/videoplay?docid=-5980990221766439646&ei=U08gSt2vLpzQ2wKPldHcAw&q=ufo&emb=1


KOD:
https://www.youtube.com/watch?v=7vyVe-6YdUk&hl=sr]https://www.youtube.com/watch?v=7vyVe-6YdUk&hl=sr

http://feeds2.feedburner.com/lajmetshtypidites
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: AAK akuzon PDK qe bene biseda sekrete me serbin,PDK e kunder   Mer 11 Aoū - 15:53

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: AAK akuzon PDK qe bene biseda sekrete me serbin,PDK e kunder   Lun 16 Aoū - 3:51

http://www.ina-online.net/Default.aspx?news=f747f7ad-81cf-4b8f-b6b4-abda8814686a&ln=3

http://www.albeu.com/mentor-nazarko/pse-reagojne-greket/21523/

http://www.albeu.com/kryetitull/vetedorezohet-autori-i-ngjarjes-ne-himare/21514/


deshmit e aak ndaj pdk
http://www.ina-online.net/Default.aspx?news=f747f7ad-81cf-4b8f-b6b4-abda8814686a&ln=3

SOURCES » INA :: KOSOVO » NEWS
Ina :: Kosovo: AAK tė mėrkurėn publikon dėshmitė pėr bisedimet sekrete
(624741) 15/08/2010 13:03:16
Zyrtar tė Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės (AAK), kanė paralajmėruar se tė mėrkurėn e ardhshme do t’i bėjnė publike dėshmitė pėr deklarimet e bėra ditė mė parė pėr zhvillimin e bisedimeve sekrete mes zyrtarėve tė Qeverisė sė Kosovės dhe asaj tė Serbisė
Zyrtar tė Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės (AAK), kanė paralajmėruar se tė mėrkurėn e ardhshme do t’i bėjnė publike dėshmitė pėr deklarimet e bėra ditė mė parė pėr zhvillimin e bisedimeve sekrete mes zyrtarėve tė Qeverisė sė Kosovės dhe asaj tė Serbisė. Avni Arifi, anėtar i kryesisė sė AAK-sė, gjatė njė konference me gazetar, ka thėnė tė dielėn se AAK-ja ėshtė shumė e vetėdijshėm pėr gjėrat qė ka thėnė dhe shqetėsimin e ngritur, se ka biseda tė fshehta mes Kosovės dhe Serbisė, duke thėnė se kjo ėshtė bėrė me qėllim qė tė tregohet sė ėshtė Qeveria ajo qė ka sekrete, e jo AAK-ja, njofton Kosovapress. “Ne kemi dashtė tė flasim pėr njė sekret tė Qeverisė me i dhėnė hapėsirė tė mjaftueshme Qeverisė qė tė sqarojė se pse kanė ndodhur takime tė tilla, dhe Qeveria e Kosovės e keni parė qė nė asnjė moment, nėse e shikoni, nė asnjė moment nuk e ka refuzuar vėrtetėsinė e takimeve, mirėpo kanė bėrė tėrheqje taktike, apo kanė folur se nuk do tė bisedojnė kurrė pėr veriun apo tė ngjashme. E dimė jemi tė vetėdijshėm se ēka kemi thėnė, natyrisht po tė mos kishim argumente ne nuk do tė kishim hyrė nė tė kėtė punė”, ka thėnė ai. (INA)
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: AAK akuzon PDK qe bene biseda sekrete me serbin,PDK e kunder   Lun 16 Aoū - 4:27

Zotri dhe shoku Avni Arifi;


Qa thua ti ta besoi,sepse nese nuk ke harrue ne Malisheve kur deshta te shkoi tu ndihmoi ne Kieve tek mulliri uēkes; a te kujtohet kur me dolen me automatika dhe nuk me lejuan tu shkoi ne ndihme ! JU nuk me lejuat te shtyhem me ta,ku me kape per krahu e me ke terheq tek mbrapa barakes,ku ma qite nje cigare dhe shkembyem biseda .Qa kemi shkembyer nuk po e ceku,por sidoqofte te falenderohem atehere per keshillen tende qe je shqiptar i sinqert e i vertete( profet).

Perendia qofte ne anen tende dhe ne anen Gjinit.Ju meritoni me shume se ēka po them.

Me sinqeritet nga
Haxhi Kuēi


Pacolli e pėrkrah Thaēin ndaj akuzave tė AAK-sė==Pergjigje ;E perkrah sepse ky eshte i paguar qe me ju shti ne ndonje perqatrje ,Ky eshte ai qe bante biseda me Milloshin,dhe manipulon me shqiptar duke u premtue para qe ti nxisin me pranue pavaresin e kosoves dhe duke ua ngul ne fund te mjereve!Ky duhet te denohet nga dora e popullit,por tradhetaret po perkrahen dhe po lulezoin vetem ne mesin e shqiptarise!

http://www.gazetastart.com/lajm.php?kategoria=Hapesira_Shqiptare&nr=22838&k=76289

http://www.gazetastart.com/lajme/Hapesira_Shqiptare/22838/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: AAK akuzon PDK qe bene biseda sekrete me serbin,PDK e kunder   

Revenir en haut Aller en bas
 
AAK akuzon PDK qe bene biseda sekrete me serbin,PDK e kunder
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: