AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

  Hyseni tė flasė privatisht nė KS, jo si ministėr=hajgare

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Hyseni tė flasė privatisht nė KS, jo si ministėr=hajgare   Mar 17 Aoū - 13:58

KS, Rusia: Hyseni tė flasė privatisht nė KS, jo si ministėr
E MARTE, 03 GUSHT 2010 15:40 KOSOVE

Kėshilli i Sigurimit i Kombeve tė Bashkuara

Nju Jork, 3 gusht, NOA – Rusia, kryesuesja e radhės sė Kėshillit tė Sigurimit nė Kombet e Bashkuara nuk ka pranuar kėrkesėn e ministrit tė Jashtėm tė Kosovės, Skėnder Hyseni pėr tė pėrfaqėsuar Kosovėn nė kėtė mbledhje tė Kėshillit tė Sigurimit, si kreu i diplomacisė sė shtetit tė ri.

Rusia ka kėmbėngulur qė ministri Hyseni tė flaės si person privat, duke ripėrsėritur dorazi edhe kundėrshtimin e saj ndaj Kosovės, qysh pėrpara mbledhjes sė KS-sė.

Kėtė lajm e publikoi sot agjencia serbe e lajmeve, Tanjug, e cila nėnvizoi se “Rusia nuk ndryshon mendim ndaj Kosovės, duke mbėshtetur parimin e integritetit territorial dhe sovranitetit tė Republikės sė Serbisė si dhe nevojėn pėr zbatimin strikt tė rezolutės 1244 tė Kėshillit tė Sigurimit”.

Deklarata ishte bėrė nga ministria e Jashtme e Rusisė, nė hyrje tė takimit tė Kėshillit tė Sigurimit, pėr Kosovėn, tė thirrur nga Rusia.

Tanjug, shkruan, se pikėrisht mbi kėtė kornizė ligjore, mbėshtetet kundėrshtimi i Rusisė, sipas tė cilės korniza ėshtė e detyrueshme pėr zgjidhjen e ēėshtjes sė Kosovės, ruajtjen e sigurisė dhe pėr mosnjohjen e shpalljes sė pavarėsisė sė njėanshme nga Kosova.


http://www.noa.al/index.php/kosove/92-kosove/28048-ks-rusia-hyseni-te-flase-privatisht-ne-ks-jo-si-minister
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Hyseni tė flasė privatisht nė KS, jo si ministėr=hajgare
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: